Bijotų dvaro festivalio įžanga: Teatrų sueigoje – žemaitiškos linksmybės
Įkelta:
2024-06-25
Nuotrauka
www.silalesartojas.lt foto
Nuotraukos autorius:
www.silalesartojas.lt nuotraukos
,
Nuotrauka
www.silalesartojas.lt nuotraukos
Nuotraukos autorius:
www.silalesartojas.lt nuotraukos
,
Nuotrauka
www.silalesartojas.lt nuotraukos
Nuotraukos autorius:
www.silalesartojas.lt nuotraukos

Kai renginys vyksta trečią kartą, jau, ko gero, galima teigti, kad jis – tradicinis. Tokiu tradiciniu drąsiai galima vadinti ir Bijotų dvaro festivalio Teatrų sueigą po Bijotų ąžuolais.

Šiemet jau trečią kartą ant kluono scenos lips ir susirinkusius linksmins, o gal virkdys vėl trys teatro trupės. Kodėl trys teatrai dalyvauja šioje sueigoje Bijotuose, mes išsiaiškinome jau praėjusiais metais, o šiemet Bijotų festivalio organizatoriaus Valdo Latožos paprašėme papasakoti, kaip teatrai atrenkami į sueigą:

„Prioritetą teikia Tauragės apskrities mėgėjų teatrams - Tauragės, Jurbarko, Šilalės ar  Pagėgių krašto kolektyvai. Pasikviečiame dar ir svečią iš kito regiono. Taip skatiname bendradarbiavimą tarp regionų. Nuolat stebime teatrų veiklą – sekame repertuarą, premjeras,  žiūrovų reakcijas ir atsiliepimus. Norime pakviesti stipriausius ir kūrybiškiausius spektaklius iš regiono ir kitų šalies teatrų. Šiais metais nutarėme, kad norime labai linksmai ir žemaitiškai pabūti teatro sueigoje, kurioje pasirodys Tauragės kultūros centro Liaudies teatras, pristatysiantis Vidos Bladykaitės komediją „Išprotėjęs pasaulis” (režisierė Genovaitė Urmonaitė), Telšių Žemaitės liaudies teatras (režisierius Donatas Žilinskas) su šmaikščiu spektakliu „Vėina kėima pablūdėmā“ sukurtu pagal J. Beniuševičiūtės Žymantienės - Žemaitės ir G. Petkevičaitės-Bitės pjesę „Velnias spąstuose“ ir Jurbarko kultūros centro, Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“, vadovaujamas režisierės Birutės Šneiderienės, kurie pristatys bijotiškiams ir festivalio svečiams lietuviškojo teatro klasiką - Boriso Dauguviečio komediją „Žaldokynė“.

Akylesni teatro mylėtojai, o ir nuolatiniai sueigos žiūrovai, žiūrinėdami Bijotų dvaro festivalio Teatrų sueigos repertuarą, turėjo pastebėti, kad yra vienas teatras, kuris nuolat atvažiuoja pasirodyti bijotiškiams. Tai – Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“.

„Skirsnemunės teatras – dalyvauja nuo pirmos sueigos, tai tarsi mūsų talismanas ir geros nuotaikos užtaisas, - sakė teatrų sueigos koordinatorė. - O vadovė Birutė Šneiderienė labai kūrybinga. Pagaliau šiemet pavyko suderinti laiką ir su Tauragės liaudies teatru. Labai džiaugiamės ir galimybe pamatyti tikrą žemaitišką komediją, kurią paruošė Telšių Žemaitės liaudies teatras. Pasiimkite pakankamai nosinaičių juoko ašaroms šluostytis“, - juokiasi Bijotų festivalio vadovas Valdas Latoža.

Tad sprendžiant iš repertuaro, sueigoje turėtų būti linksma. Būtent geros humoro dozės ir reikia, norint pailsėti po sunkių darbų. Sakoma, kad svarbiausias teatro meno kalbos supratimo ar suvokimo etapas yra ne specialių žinių įgijimas, bet pastovus, sistemingas teatrinių įspūdžių kaupimas. Akivaizdu, kad bijotiškiai ir jų svečiai, kasmet atvykstantys į Teatrų sueigą, įspūdžius jau pradeda kaupti sistemingai, o juokdamiesi ir gyvenimą pasiilgina. Norintys prisijungti ir gerai praleisti laiką, atvykite paskutinįjį birželio savaitgalį – 29 dieną, 13 valandą – prie Baublių muziejaus kluono. Bus gerā!

* * * * * *

Birželio 29 d. / 13:00 / šeštadienis

Prie Baublių muziejaus kluono

TEATRŲ SUEIGA'24

13:00 - Tauragės kultūros centro Liaudies teatras

             Vidos Bladykaitės komedija „Išprotėjęs pasaulis.

             Režisierė Genovaitė Urmonaitė

             Trukmė 50 min.

14:00 - Telšių Liaudies teatras

             Spektaklis „Vėina kėima pablūdėmā“ sukurtas pagal J. Beniuševičiūtės Žymantienės - Žemaitės ir G. Petkevičaitės – Bitės pjesę  „Velnias spąstuose“.

             Režisierius Donatas Žilinskas

             Trukmė 50 min.

15:00 - Jurbarko kultūros centro, Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“

             Boriso Dauguviečio komedija „Žaldokynė“.

             Režisierė Birutė Šneiderienė.

             Trukmė 60 min.

Įėjimas laisvas

 

Liepos 19 d. / 21:00 / penktadienis

Bijotų dvaro sodyboje / Baublių muziejaus parke

Miuziklo vakaras - Panevėžio muzikinis teatras

A. Bražinsko 2-jų dalių miuziklas komedija „Šnekučiai“

Libreto autorius A. Drilinga

Kompozitorius A. Bražinskas

Režisierius N. Petrokas

Dirigentas J. Mačys

Choreografas A. Kondratavičius

Scenografijos ir kostiumų autorė D. Petrulytė

Chormeisteris A. Viesulas

Praėjus daugeliui metų, pasikeitus visam mūsų valstybės ir žmonių gyvenimui, A.Bražinsko ir A.Drilingos miuziklas, dabar pavadintas „Šnekučiai“ atgimsta dar kartą.

„Šnekučių“ pagrindinių vaidmenų atlikėjai – žinomi, populiarūs, žiūrovų susižavėjimą keliantys Lietuvos dainininkai: Liudas Mikalauskas, Deivydas Norvilas (Deivis), Mangirdas Dabkus, turtingos choreografijos autorius – Alfredas Kondratavičius, scenografija – Daivos Petrulytės, dirigentas – Justinas Mačys.

Trukmė 2 val.

Įėjimas laisvas

 

Liepos 20 d. / šeštadienis

Bijotų dvaro sodyboje / Baublių muziejaus parke

Nuo 16 val. prasideda pramogos ir veiklos

Nuo 17 val. koncertai

√ Liaudiškos muzikos kapela „Bijotaičiai“

√ Grupė BIPLAN

√ Samba Me (Brazilija - Lietuva)

√ Diana Pirags & „Le Petit Paris" (Latvija)

√ TaRuta (Ukraina)

√ Sandra Lebrikaitė

√ T3 - Dovydas Petrošius, Ignas Novikovas ir Ovidijus Bugdinas

Kitos pramogos ir veiklos

Skaudvilės krašto kulinarinis paveldas – kleckai „Im i met“

Etno klubo edukacinė programa "Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos"

Ekskursija elektrobusu Bijotai - Girdiškė - Bijotai. Trukmė 1 val. Išvykstama 16, 17, 18 val. iš Baublių muziejaus aikštelės

Tauragės krašto močiučių divonų paroda. Parodos kuratorė Jurgita Brazauskienė (Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras, Tauragės musiejus „Santaka“)

Meistriškumą demonstruos liaudies meistras – drožėjas Nerijus Nerijus Alšauskas. Bijotams papuošti bus sukurtas naujas Baublys!

Pramogų parkas visai šeimai „Išsitaškom“ (mokama)

Jodinėjimas poniais Pikis ir Poris vaikams (mokama)

 

Rugpjūčio 4 D. 13:00 /sekmadienį / Po Sumos Šv. Mišių

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčioje

Ona Kolobovaitė (sopranas)

Egidijus Bavikinas (tenoras)

Beata Vingraitė (fortepijonas)

Įėjimas laisvas

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-07-05
Atidesni Tauragės radijo klausytojai, o ir mėgstantieji džiazą, dar labiau bliuzą puikiausiai prisimena radijo laidą „Su Meile apie bliuzą“.  Toks dviprasmiškas pavadinimas labai gražiai tiko šiai laidai: apie bliuzą su meile gražiai, informatyviai, išraiškingai, profesionaliai  kalbėdavo pati Meilė. Taip, tos laidos vedėja keletą metų buvo (koks negeras veiksmažodžio būtasis kartinis laikas – buvo) Meilė arba Meilutė Parnarauskienė, kurią tauragiškiai vadindavo tiesiog Meile, o rakiškėnai, mat Meilė buvo kilusi nuo Rakiškia krašta vadindavo Meila.
Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.