Moderniausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras - miesto identiteto ir pajūrio kraštovaizdžio dalis
Įkelta:
2024-02-21
Nuotrauka
smėlis
Aprašymas

Kopijuojant vėjo ir smėlio peizažus, praktikuojantis Baltijos pajūryje, gimė idėjos Muzikinio teatro didžiosios salės akustiniam kiautui

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras - nepaliaujamas amžinybės ir kūrybinės jėgos bangavimas! Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras - nepaliaujamas meno alsavimas, prisodrintas aukštos meninės vertės pojūčių!

Balandžio 20 d. duris atversiantis naujasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas taps moderniausia menininkų poreikius įprasminančia profesionalaus meno įstaiga šalyje. Teatro kuriamas kokybės ženklas – amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla -  lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!

Jums būtina tai patirti! Ar tikite, kad netrukus duris atversiantis teatras parodys viską, ko dar nežinojome, tačiau įsivaizduojame apie didžiausią pajūrio miestą? Jūros bangas primins visos teatro pastato ir vidaus interjero detalės - ne tik jo stogas, bet ir vidus, persmelktas jūros sūrumo ir vėjo nugairintų smėlio kopų aromato...

Nuotrauka
kvmt
Fotopolis.lt

Naujas stilius - dinamiškas teatro atgimimas

Jūros bangos leitmotyvas teatro stiliuje gyvuoja daugiau nei tris dešimtmečius. Nuo teatro įsikūrimo 1987 m. iki 2018 m. naudotas logotipas, sukurtas žinomo lietuvių grafikos dizainerio, profesoriaus Audriaus Klimo. Išsikėlęs sau naujus tikslus, puoselėdamas tradicijas ir pradėjęs naujo pastato statybas, 2018 m., KVMT nutarė atnaujinti ir savo stilių, atsisakant lūžtančios bangos įvaizdžio ir pasirenkant bangą, kaip perpetuum mobile (amžinojo variklio) idėją. 2024 m. teatras, pabrėždamas savo - šiuolaikinio, nacionalinio,  profesionalaus scenos meno centro įvaizdį, prestižą, atvirumą, socialumą ir atsižvelgdamas į veiklos ilgaamžiškumą ir tęstinumą,  formuoja naujo prekinio ženklo ir paties teatro vieningo stiliaus elementų naudojimo standartus.

Atsinaujinimo keliu teatras žengia išsaugodamas pagrindinę logotipo vizualinio sprendimo idėją - bangą-penklinę. Naują spalvų gamą diktuoja teatro pastato architektūros bei interjero sprendimai. Pastato vidaus interjerui naudojami faktūrinio molio tinko atspalviai, artimi pajūrio smėlio spalvų tonams, o stogui - bangos formos fragmentai. Naujasis KVMT prekinis ženklas, kaip ir jo pirmtakas, sukurtas panaudojant simbolį ir logotipą. KVMT stiliaus vadovą atnaujinęs grafikos dizaineris Virginijus Bakas gilina dizaino sąsajas su jūros bangomis tarsi pabrėždamas teatro geografinę lokaciją, o  penkias linijas pasirenka kaip  aliuziją į muzikinę penklinę. Linijų storio kaita ir bangos aukščio perkrytis bei asimetrija - tai nuoroda į dinamišką teatro veiklos vystymąsį.

Nuotrauka
kvmt
UAB „Barzdoti vabalai“ nuotrauka

Naujas spalvinis sprendimas

Mėlynąją buvusio teatro logotipo spalvą keičia kopų smėlio, lietuviško molio spalvų paletė. Tokį spalvinį užmojį lėmė sumanymas kuriant svarbiausią muzikinio teatro dalį – žiūrovų salę ir jos akustinę erdvę. UAB „Barzdoti vabalai“ komanda, pasiūliusi Lietuvos koncertinėms įstaigoms dar nematytą sienų dekorą - molio tinką - įkvėpimo sėmėsi iš gamtos: ne vieną valandą fotografavo lietuviškas kopas bei jose paliktus vėjo šuorų raštus, gaminosi specialius įrankius joms išgauti ir t.t...

Priėmus sprendimą, kad žiūrovų salės akustika bus formuojama lietuviško molio pagrindu, sekė teatro interjero detalių kūrimas. „Molio naudojimas tokio mastelio visuomeninio objekto interjere tikrai bus pirmasis Lietuvoje! Tai novatoriška ir įdomu, nes naudotas lietuviškas, rankų darbo produktas. Molio lipdiniai pagrindinėje salėje primena bangas. Sąsajos su bangomis ant logotipo bus juntamos visame pastate. Norisi pabrėžti, kad tai teatras, įsikūręs mieste prie jūros“, – sako interjero projekto autorius, dizaineris Marius Mateika. - Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro logotipe pavaizduota banga. Net naujojo teatro pastato stogas banguotos formos, lyg banga vingiuoja ir teatro laiptai. Norisi, kad į teatrą atėjęs žmogus pajustų šios vietos išskirtinumą, tik jam skirtą sielos šventę. Ši erdvė publiką turi paruošti „išgyventi“ spektaklį“...

 Publikos laukia Jūros ir Marių salės

Naujosioms teatro salėms vardus balsuodami rinko KVMT darbuotojai. Didžioji žiūrovų salė balsų dauguma pavadinta „Jūros“ vardu, o mažoji – „Marių“. Abiejose salėse yra įrengtos vietos, kuriose renginius patogiai galės stebėti ir judėjimo negalią turintys žiūrovai.

Teatro projektas – išskirtinis, nes itin didelis dėmesys yra skiriamas akustikai. Norint užtikrinti, kad skirtingo žanro kūriniai galėtų skambėti nepriekaištingai, prireikė atitinkamų sprendimų. Taigi, didžioji žiūrovų salė sukurta sudėtingos 3D formos su specialiais laiptais, išgaubimais. Šiai salei pagamintas ir specialus, unikalios formos, svorio, garso sugėrimo arba atspindėjimo reikalavimus atitinkantis vidinis akustinis kiautas. Orkestro ložė kilnojama, esant poreikiui joje gali būti įrengtos žiūrovų vietos, salėje įrengtos akustikai palankios medžiagos kėdės su informaciją transliuojančiais ekranais kiekvienoje atkaltėje. Negana to, naujos teatro salės turės šiuolaikišką garso ir apšvietimo įrangą, naujausias šildymo bei ventiliacijos sistemas. Taigi, tiek lankytojai, tiek dirbantieji pastate galės džiaugtis malonia aplinka, jungiančia istoriją ir modernius architektūrinius ir inžinerinius sprendimus. Naujame pastate yra erdvios repeticijų studijos, kostiumų ir dekoracijų saugyklos, kostiumų siuvykla, modernūs grimo kambariai, patogios laisvalaiko zonos bei erdvės žiūrovams.

Nuotrauka
kvmt
UAB „Barzdoti vabalai“ nuotrauka

KVMT: didelis ir ambicingas kolektyvas

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras – didžiausia profesionalaus scenos meno įstaiga ne tik Klaipėdoje, bet ir visame Vakarų Lietuvos regione. Jos misija – pristatyti aukščiausio meninio lygio muzikinius spektaklius bei koncertines programas šio regiono žiūrovams ir svečiams. 2019 m. teatrui tapus Europos operos teatrus vienijančios asociacijos „Opera Europa“ nariu, ypač suintensyvėjo KVMT repertuaro tarptautinė sklaida ir tinklaveika.

Teatro kolektyvas ilgus penkerius metus gyveno be savo namų, repetavo skirtingose Klaipėdos miesto erdvėse, ir visą šį laiką rodė spektaklius, rengė didžiulio Lietuvos žiūrovų dėmesio ir palankaus meno kritikų vertinimo sulaukusias premjeras, sulaukė tarptautinio pripažinimo. Naujas teatro pastatas – pagaliau išsipildžiusi svajonė, kurios siekė ir laukė meno kolektyvai, gyvendami ir kurdami sudėtingomis sąlygomis. Pagaliau menininkai įgyvendins savo didįjį tikslą - gyvens, dirbs ir kurs unikalius projektus naujame teatro pastate.

Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.
Nuotrauka
dainų dainele
Įkelta:
2024-01-11
Švelniai žiemišką sausio 10-ąją Tauragės meno mokyklos pilies salėje šurmuliavo gausus būrys jaunųjų atlikėjų, jų mokytojų, tėvelių ir gerbėjų. Salė buvo pripildyta muzikos garsų, žodžių, jaudulio, susikaupimo, nekantrumo, laukimo, geriausių linkėjimų ir džiaugsmo. Vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2024“ rajoninis etapas. 1974 metais prasidėjęs Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ šiemet mini 50 metų jubiliejų! Džiugu, kad tauragiškiai myli šį konkursą ir aktyviai jame dalyvauja.
Nuotrauka
sausio 13
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-09
Sausio 12 d., penktadienį, Tauragėje bus minima Laisvės gynėjų diena. 1991 m. tūkstančiai beginklių Lietuvos žmonių drąsiai priešinosi sovietų karinei agresijai. Ši diena simbolizuoja pergalę ir pasipriešinimą, ragina branginti ir niekada nepamiršti aukų už laisvę.
Nuotrauka
minejimas
Aušros Norvilienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Šių metų gruodžio viduryje žymiai mūsų krašto partizanei Onai Lešinskaitei-Švedienei būtų sukakę šimtas metų. Tremties ir rezistencijos muziejus bei Lietuvos šaulių sąjungos 702-osios Tauragės J. Kasperavičiaus kuopos šauliai gruodžio 18 dieną organizavo partizanės gimimo šimtmečio paminėjimą.