Savaitgalio maršrutas: keliautojų perlai, kuriuos būtina pamatyti ir patirti Tauragėje
Įkelta:
2023-07-12
Nuotrauka
krasto muziejus
Nuotraukos autorius:
Remigijaus Daugalo nuotrauka
Aprašymas

Tauragės pilis

,
Nuotrauka
keliauk lt
Nuotraukos autorius:
MATU media nuotrauka

Žvilgsniu iš aukštybių aprėpti plačias Tauragės apylinkes – vietiniai žmonės ir keliautojai laukia dienos, kai galės užlipti į naująjį Pagramančio apžvalgos bokštą. Tačiau liepos mėnesį atidaroma regykla – tik viena iš daugybės priežasčių, kodėl šiame krašte verta praleisti įsimintiną ir turiningą savaitgalį ar ilgiau. 

„Šiemet Tauragė yra Lietuvos kultūros sostinė, atverianti savo paveldo, tradicijų ir kūrybiškumo lobyną. Dabar yra pati geriausia proga patyrinėti šį kraštą ir jo istoriją, pasigėrėti gamta, skaniai pavalgyti ar išbandyti aktyvias pramogas. Tauragė maloniai nustebina kone kiekvieną, kuris į jos apylinkes atkeliauja pirmą kartą. Tačiau net ir šį kraštą pažįstantys turėtų išbandyti mūsų kartu su partneriu VšĮ „Žaliasis regionas“ sudarytą savaitgalio maršrutą su lankytinomis vietomis, maitinimo ir apgyvendinimo įstaigų rekomendacijomis“, – sako nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo projektų vadovė Neringa Sutkaitytė. 

Rengiantis kelionei į Tauragę ji pataria peržvelgti Lietuvos kultūros sostinės 2023 renginių gidą – galbūt šią vasarą kils noras „Prie garažų“ pasiklausyti dzūkodelikos arba įsitraukti į „Menų Festą“ Tauragės pilyje.

Nuo gamtos įdomybių iki istorijos lobynų 

Įvertinę, kas dar galėtų smagiai nustebinti ir kelionę į Tauragę paversti įsimintinu nuotykiu, „Keliauk Lietuvoje“ turizmo ekspertai sukūrė patrauklų savaitgalio išvykos maršrutą, kuriame – net tuzinas aplankyti viliojančių objektų. Štai keli iš jų:

1. Pagramančio apžvalgos bokštas yra viena laukiamiausių šio sezono naujienų – keliautojų traukos centras gamtos apsuptyje. Nuo 12 metrų aukščio bokšto regyklos bus galima apžiūrėti Jūros ir Akmenos upių santaką bei saugomos teritorijos kraštovaizdį. Bokštas stūkso greta Pagramančio regioninio parko Lankytojų centro, vasaros metu į jį užkopti bus galima šeštadieniais nuo 10 iki 17 valandos.  

Iš bokšto atsivers vaizdinga Akmenos ir Jūros upių santaka. Dėl to vietiniai net juokauja, kad Lietuva turi dvi jūras – Baltijos ir tauragiškių. Taip pat jie sako, kad įbridus į Jūros ir Akmenos santaką verta įsitikinti, kad vienos upės vanduo yra vėsesnis, o kitos – šiltesnis.

Nuotrauka
keliauk lt
MATU media nuotrauka

2. Iš gamtos – tiesiai į miesto širdį, Tauragės pilį. Įspūdinga realaus dydžio tauro skulptūra primena, iš kur yra kilęs Tauragės vardas. O šalia stovinti Tauragės pilis yra vienintelė Lietuvoje XIX a. vidurio pilis-muitinė. Kadaise joje kalėjo pasienyje areštuoti kontrabandininkai, o dabar veikia Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Šiame muziejuje lankytojų laukia ne tik interaktyvios archeologijos, istorijos, etnografijos, gamtos ekspozicijos, bet ir mažiausiu šalies muziejumi laikomas „Paslapčių kambarys“ su miesto fotoprisiminimais ir virtualios realybės akiniais.

3. Tauragės vėjo elektrinių parkas ne tik gamina žaliąją elektros energiją, bet ir kviečia iš arti pamatyti, kaip tai vyksta. Lauksargių bendruomenės namuose veikia ypač populiarus edukacinis užsiėmimas „Vėjo spalva – žalia“.  Užsiėmimas ypač patiks besidomintiems vėjo jėgainėmis, jų statyba, vėjo energija. O didžiausią įspūdį palieka pakilimas į vėjo elektrinės viršūnę. Registruotis į užsiėmimą reikia iš anksto, nemokamos 2 val. trukmės edukacijos grupėms vyksta šeštadieniais 11 valandą. 

4. „Taurų nuotykių parkas“, didžiausias Žemaitijos nuotykių parkas, siūlo bent poros valandų smagybes, kurios labai patiks vaikams. Nuotykių parke veikia 7 skirtingo sudėtingumo trasos, taip pat yra specialus čiuožimo kalnelis. Parkas savaitgaliais dirba iki 19 val. Įveikti trasas su skrydžiais lynu yra iššūkis ir suaugusiems. O nuotykius norintiems pratęsti ant vandens – vos už 10 minučių kelio veikia vandenlenčių parkas „Liberty Beach Wake park“. Svečių laukia maudyklės, kavinė, tinklinio aikštelės, didžiausias Lietuvoje vandens batutų parkas ir kitos pramogos. Sezono metu parkas dirba nuo 12 iki 22 valandos.

5. Pagramančio regioninio parko teritorijoje driekiasi keturi pažintiniai takai. Arčiausiai naujojo apžvalgos bokšto esantis pavadintas Molotovo gynybinės linijos pažintiniu taku. Šio tako išskirtinumas – keturi 1940-1941 m. statyti bunkeriai, mat čia buvęs Sovietų Sąjungos gynybinis mazgas. 3 km ilgio pažintinis takas veda per šalia tekančių Akmenos ir Jūros upių slėnius. Taip pat regioninis parkas garsėja devyniais piliakalniais ir net 12 kabančių tiltų.

Geras maistas ir geras miegas

Kai keliautojo galva pilna įspūdžių, svetingi tauragiškiai pasirūpins, kad pilnas būtų ir pilvas. Mėgautis skaniais patiekalais ir gėrėtis Tauragės pilies vaizdu galima restorane „Castle lounge“. WOK patiekalus mėgstantys turistai galėtų išbandyti vietinių praminto „Kabančiais sodais“ restorano „Sodai“ pasiūlymus. O jeigu po žygio pažintiniais takais pilvas prašo mėsainio, tikrai tiks vietinis restoranėlis „Holivudas“. Čia malšinant alkį gera paganyti akis į šalia esantį Jono Kalvano parką, Tauragės rožyną, Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčią.

Pasak N. Sutkaitytės, nakvynė Tauragės krašte gali būti ne mažiau įspūdinga negu dienos nuotykiai. „Jeigu pramogavote „Taurų nuotykių parke“, ten galite ir likti nakvoti. Ir ne bet kur, o nameliuose medyje, 8 metrų aukštyje. Tuo tarpu mieste galima rezervuoti kambarį virš krioklio. Mat viešbutis „Banga“ yra įkurtas vietoj 1922 m. statytos hidroelektrinės. Kai kurie kambariai yra tiesiai virš užtvankos, todėl prieš miegą galima klausytis krentančio vandens šniokštimo“, – išskirtines nakvynės vietas nurodo turizmo ekspertė ir priduria, kad apsistoti šiame krašte visada yra kur: tiek gamtoje, tiek mieste.

„Keliauk Lietuvoje“ inform.

Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.