Savaitgalio maršrutas: keliautojų perlai, kuriuos būtina pamatyti ir patirti Tauragėje
Įkelta:
2023-07-12
Nuotrauka
krasto muziejus
Nuotraukos autorius:
Remigijaus Daugalo nuotrauka
Aprašymas

Tauragės pilis

,
Nuotrauka
keliauk lt
Nuotraukos autorius:
MATU media nuotrauka

Žvilgsniu iš aukštybių aprėpti plačias Tauragės apylinkes – vietiniai žmonės ir keliautojai laukia dienos, kai galės užlipti į naująjį Pagramančio apžvalgos bokštą. Tačiau liepos mėnesį atidaroma regykla – tik viena iš daugybės priežasčių, kodėl šiame krašte verta praleisti įsimintiną ir turiningą savaitgalį ar ilgiau. 

„Šiemet Tauragė yra Lietuvos kultūros sostinė, atverianti savo paveldo, tradicijų ir kūrybiškumo lobyną. Dabar yra pati geriausia proga patyrinėti šį kraštą ir jo istoriją, pasigėrėti gamta, skaniai pavalgyti ar išbandyti aktyvias pramogas. Tauragė maloniai nustebina kone kiekvieną, kuris į jos apylinkes atkeliauja pirmą kartą. Tačiau net ir šį kraštą pažįstantys turėtų išbandyti mūsų kartu su partneriu VšĮ „Žaliasis regionas“ sudarytą savaitgalio maršrutą su lankytinomis vietomis, maitinimo ir apgyvendinimo įstaigų rekomendacijomis“, – sako nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo projektų vadovė Neringa Sutkaitytė. 

Rengiantis kelionei į Tauragę ji pataria peržvelgti Lietuvos kultūros sostinės 2023 renginių gidą – galbūt šią vasarą kils noras „Prie garažų“ pasiklausyti dzūkodelikos arba įsitraukti į „Menų Festą“ Tauragės pilyje.

Nuo gamtos įdomybių iki istorijos lobynų 

Įvertinę, kas dar galėtų smagiai nustebinti ir kelionę į Tauragę paversti įsimintinu nuotykiu, „Keliauk Lietuvoje“ turizmo ekspertai sukūrė patrauklų savaitgalio išvykos maršrutą, kuriame – net tuzinas aplankyti viliojančių objektų. Štai keli iš jų:

1. Pagramančio apžvalgos bokštas yra viena laukiamiausių šio sezono naujienų – keliautojų traukos centras gamtos apsuptyje. Nuo 12 metrų aukščio bokšto regyklos bus galima apžiūrėti Jūros ir Akmenos upių santaką bei saugomos teritorijos kraštovaizdį. Bokštas stūkso greta Pagramančio regioninio parko Lankytojų centro, vasaros metu į jį užkopti bus galima šeštadieniais nuo 10 iki 17 valandos.  

Iš bokšto atsivers vaizdinga Akmenos ir Jūros upių santaka. Dėl to vietiniai net juokauja, kad Lietuva turi dvi jūras – Baltijos ir tauragiškių. Taip pat jie sako, kad įbridus į Jūros ir Akmenos santaką verta įsitikinti, kad vienos upės vanduo yra vėsesnis, o kitos – šiltesnis.

Nuotrauka
keliauk lt
MATU media nuotrauka

2. Iš gamtos – tiesiai į miesto širdį, Tauragės pilį. Įspūdinga realaus dydžio tauro skulptūra primena, iš kur yra kilęs Tauragės vardas. O šalia stovinti Tauragės pilis yra vienintelė Lietuvoje XIX a. vidurio pilis-muitinė. Kadaise joje kalėjo pasienyje areštuoti kontrabandininkai, o dabar veikia Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Šiame muziejuje lankytojų laukia ne tik interaktyvios archeologijos, istorijos, etnografijos, gamtos ekspozicijos, bet ir mažiausiu šalies muziejumi laikomas „Paslapčių kambarys“ su miesto fotoprisiminimais ir virtualios realybės akiniais.

3. Tauragės vėjo elektrinių parkas ne tik gamina žaliąją elektros energiją, bet ir kviečia iš arti pamatyti, kaip tai vyksta. Lauksargių bendruomenės namuose veikia ypač populiarus edukacinis užsiėmimas „Vėjo spalva – žalia“.  Užsiėmimas ypač patiks besidomintiems vėjo jėgainėmis, jų statyba, vėjo energija. O didžiausią įspūdį palieka pakilimas į vėjo elektrinės viršūnę. Registruotis į užsiėmimą reikia iš anksto, nemokamos 2 val. trukmės edukacijos grupėms vyksta šeštadieniais 11 valandą. 

4. „Taurų nuotykių parkas“, didžiausias Žemaitijos nuotykių parkas, siūlo bent poros valandų smagybes, kurios labai patiks vaikams. Nuotykių parke veikia 7 skirtingo sudėtingumo trasos, taip pat yra specialus čiuožimo kalnelis. Parkas savaitgaliais dirba iki 19 val. Įveikti trasas su skrydžiais lynu yra iššūkis ir suaugusiems. O nuotykius norintiems pratęsti ant vandens – vos už 10 minučių kelio veikia vandenlenčių parkas „Liberty Beach Wake park“. Svečių laukia maudyklės, kavinė, tinklinio aikštelės, didžiausias Lietuvoje vandens batutų parkas ir kitos pramogos. Sezono metu parkas dirba nuo 12 iki 22 valandos.

5. Pagramančio regioninio parko teritorijoje driekiasi keturi pažintiniai takai. Arčiausiai naujojo apžvalgos bokšto esantis pavadintas Molotovo gynybinės linijos pažintiniu taku. Šio tako išskirtinumas – keturi 1940-1941 m. statyti bunkeriai, mat čia buvęs Sovietų Sąjungos gynybinis mazgas. 3 km ilgio pažintinis takas veda per šalia tekančių Akmenos ir Jūros upių slėnius. Taip pat regioninis parkas garsėja devyniais piliakalniais ir net 12 kabančių tiltų.

Geras maistas ir geras miegas

Kai keliautojo galva pilna įspūdžių, svetingi tauragiškiai pasirūpins, kad pilnas būtų ir pilvas. Mėgautis skaniais patiekalais ir gėrėtis Tauragės pilies vaizdu galima restorane „Castle lounge“. WOK patiekalus mėgstantys turistai galėtų išbandyti vietinių praminto „Kabančiais sodais“ restorano „Sodai“ pasiūlymus. O jeigu po žygio pažintiniais takais pilvas prašo mėsainio, tikrai tiks vietinis restoranėlis „Holivudas“. Čia malšinant alkį gera paganyti akis į šalia esantį Jono Kalvano parką, Tauragės rožyną, Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčią.

Pasak N. Sutkaitytės, nakvynė Tauragės krašte gali būti ne mažiau įspūdinga negu dienos nuotykiai. „Jeigu pramogavote „Taurų nuotykių parke“, ten galite ir likti nakvoti. Ir ne bet kur, o nameliuose medyje, 8 metrų aukštyje. Tuo tarpu mieste galima rezervuoti kambarį virš krioklio. Mat viešbutis „Banga“ yra įkurtas vietoj 1922 m. statytos hidroelektrinės. Kai kurie kambariai yra tiesiai virš užtvankos, todėl prieš miegą galima klausytis krentančio vandens šniokštimo“, – išskirtines nakvynės vietas nurodo turizmo ekspertė ir priduria, kad apsistoti šiame krašte visada yra kur: tiek gamtoje, tiek mieste.

„Keliauk Lietuvoje“ inform.

Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
prieš 7 minutes
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.
Nuotrauka
dainų dainele
Įkelta:
2024-01-11
Švelniai žiemišką sausio 10-ąją Tauragės meno mokyklos pilies salėje šurmuliavo gausus būrys jaunųjų atlikėjų, jų mokytojų, tėvelių ir gerbėjų. Salė buvo pripildyta muzikos garsų, žodžių, jaudulio, susikaupimo, nekantrumo, laukimo, geriausių linkėjimų ir džiaugsmo. Vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2024“ rajoninis etapas. 1974 metais prasidėjęs Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ šiemet mini 50 metų jubiliejų! Džiugu, kad tauragiškiai myli šį konkursą ir aktyviai jame dalyvauja.
Nuotrauka
sausio 13
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-09
Sausio 12 d., penktadienį, Tauragėje bus minima Laisvės gynėjų diena. 1991 m. tūkstančiai beginklių Lietuvos žmonių drąsiai priešinosi sovietų karinei agresijai. Ši diena simbolizuoja pergalę ir pasipriešinimą, ragina branginti ir niekada nepamiršti aukų už laisvę.