Tauragės meno mokykla: įteikti baigimo pažymėjimai, paskelbti nominacijų „Metų žiburių“ nugalėtojai
Įkelta:
2023-06-19
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Tauragės meno mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimo šventė

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Penktadienio pavakarę Pilies kiemelyje rinkosi Tauragės meno mokyklos (TMM) bendruomenė – mokslo metų pabaigą vainikavo dvi gražios, iškilmingos šventės – mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimas ir nominacijų šventė „Metų žiburiai“. 

Prieš šventę prapliupęs lietus ir griaustinis išsisklaidė ir leido bendruomenei pasidžiaugti gražiu ir prasmingu renginiu – TMM 3-ios laidos absolventams įteikti mokyklos baigimo pažymėjimai.

– Aštuoneri ar ketveri metai absolventams buvo įdomaus siužeto laikotarpis, kuriame buvo visko: emocijų, noro viską mesti, bet jūs įveikėte labai gražų ir nelengvą savo gyvenimo etapą, – pradėdama šventę kalbėjo TMM direktorė Jolanta Kazlauskienė, pacitavusi rašytojo Karolio Klimo mintį, kad jauni žmonės privalo suvokti, jog mokslas mūsų šalyje gal ir nemokamas ir visiems prieinamas, bet diplomai nėra arba neturėtų būti dalijami už dyką.  

Pasak direktorės, tądien įteikti pažymėjimai yra mokinių, jų mokytojų ir tėvelių sunkaus darbo rezultatas. 

Penktadienį pažymėjimai įteikti 24-iems mokiniams, baigusiems 8 metų, ir 3-ims mokiniams, baigusiems 4 metų ugdymo programas, 6-iems mokiniams, baigusiems NVŠ muzikos mėgėjų ketverių metų programą. 

Pažymėjimai įteikti ir 9-iems mokiniams, baigusiems 4 metų dailės ugdymo programą.

Antroji šventės dalis – „Metų žiburiai – 2023“ apdovanojimai. Nominacijose buvo skelbiami diplomantai ir laureatai. Nominacijoje „Ryškiausias solistas (-ė) instrumentalistas (-ė)“ paskelbti 4 diplomantai: Laurynas Dobilas (mokytojai Vladas Žickus ir Jolanta Valstienė), Karina Matulytė (mokyt. Aušra Petraitienė), Liucija Petraitytė (mokyt. Robertas Kazlauskas), Mindaugas Vainauskas (mokyt. Algirdas Petraitis). 

Nominacijoje „Ryškiausias instrumentinis kolektyvas“ diplomantu tapo tradicinių kanklių ansamblis „TauRagiukai“, vadovaujami mokytojos Laimos Rudminienės. Nominacijoje „Ryškiausias vokalinis kolektyvas“ diplomantu tapo duetas Jogailė Tutlytė ir Marija Kuperskytė, atlikusios lietuvių liaudies dainą. 

Nominacijoje „Ryškiausias muzikinis projektas“ diplomantu paskelbtas globalių tauragiškių forumo metu surengtas koncertas „Pasaulio kelyje“. Koncerto organizacinė grupė – Jolanta Kazlauskienė, Alina Dambrauskienė, Gitana Venckaitienė, Jurgita Bartušienė, Indrė Petraitienė, Monika Šadbarienė.

Nominacijoje „Ryškiausias naujai susikūręs kolektyvas“ laureatu paskelbtas instrumentinis trio: Almina Trakšelytė (smuikas), Vaiva Povilaitytė (gitara), Laura Marie Brown Laurinskaitė (fleita), trio mokytojai – Liana Bagdonienė, Vladas Žičkus, Jurgita Stažienė.

Nominacijoje „Ryškiausias solistas (-ė) vokalistas (-ė)“ diplomantais paskelbti Toma Mikonytė, Alessandra Pascale, Aleksė Šlamaitė, Austėja Tenikaitytė, Fausta Termenaitė. O laureate tapo Perla Skalauskaitė, kurią pasveikino jos mokytoja Alina Dambrauskienė, paatviravusi, kad gėlių savo mokinei įteikė pirmą kartą, anksčiau gaudavusi iš Perlos pati. 

Nominacijoje „Ryškiausia jaunoji dailininkė“ diplomante paskelbta Ana Tekoriūtė, o nominacijos  ,,Ryškiausias dailės projektas“ laureatu pripažintas Tarptautinis projektas ,,Legenda apie Tauragę“, projekto organizatoriai – Alma Vilkauskienė, Tamari Kvarstkhava, Jurgita Navickienė, Jolita Ogintaitė.  

Nominacijoje „Ryškiausias sezono aktorius“ diplomantu paskelbtas Emilijus Pocius. Už mokyklos ribų išėjęs Tauragės ir Šilalės meno mokyklų bei Jovarų pagrindinės mokyklos jungtinis projektas muzikinis spektaklis „Jonukas ir Grytutė“ tapo nominacijos „Ryškiausias teatrinis projektas“ diplomantu. Projekto vadovės – Liana Bagdonienė ir Vilma Vaišvilaitė. 

Nominacijoje „Ryškiausias choreografinis projektas“ diplomantu paskelbtas tautinio šokio festivalis „Beauštanti aušrelė“ ir jo iniciatorė Vilija Krūgelienė.

„Už nuopelnus Tauragės meno mokyklai“ laureatais paskelbti koncertmeisterė Jolanta Valskienė bei mokyklos techninio personalo komanda ir jai vadovaujanti direktorės pavaduotoja ūkio reikalams  J. Bartušienė.

Specialios nominacijos ,,Geranoriškas bendradarbiavimas“ laureatais paskelbti Danguolė ir Jonas Dargevičiai, banko pastato, kuriame įsikūrė meno mokykla, savininkai. 

Mokyklos direktorė pasidžiaugė ir diplomantais paskelbė nuolat talkinančius fotografus Arnoldą Vydmantą, Bronislovą Ambrozą, Jovitą Verpečinskienę ir Liną Buchlickaja-Lauciuvienę. Už metodinę priemonę tinklaraštį „Sigutės solfedis“ ir projekto ,,Muzikuoja   giminaičiai“ tradicijų tęstinumą bei plėtrą diplomante paskelbta Sigutė Pumputienė. 

Šventėje skambėjo meno mokyklos mokinių atliekamos dainos ir muzikos kūriniai. 

Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.