Albinai Senkuvienei ir Eugenijui Šalčiui įteiktos Garbės piliečių regalijos
Šeštadienio vakarą, prasidedant Dainų ir šokių ansamblių vakarui „Gyvybės medis“, Garbės piliečių regalijos įteiktos tauragiškiams Albinai Senkuvienei ir Eugenijui Šalčiui.
Rajono meras Dovydas Kaminskas garbingą apdovanojimą įteikė A. Senkuvienei už svarų indėlį į Tauragės rajoną švietimo sistemą bei aktyvią visuomeninę veiklą. 2017 m. A. Senkuvienė buvo apdovanota garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės rajonui“. Jos dėka Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdoma TB mokymosi programa. A. Senkuvienė yra aktyvi visuomenininkė, šiuo metu ji vadovauja Trečiojo amžiaus universitetui.
– Širdingai dėkoju už šį garbingą apdovanojimą savivaldybės tarybai, merui, žmonėms, kurie prisiminė ir pasiūlė mano kandidatūrą. Priimu tai kaip didžiulę atsakomybę ir įpareigojimą. O šia garbe noriu dalintis su visa pedagogų bendruomene, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo A. Senkuvienė.
E. Šalčiui, kuris atsidėkodamas vietoje padėkos žodžio perskaitė savo eilėraštį „Mano Tauragė“, Tauragės rajono garbės piliečio vardas suteiktas už atsidavimą dirbant švietimo, kultūros ir žiniasklaidos srityje, iniciatyvas ir visuomeninę veiklą bei Tauragės vardo garsinimą. E. Šaltis yra literatų klubo „Žingsniai“ narys, yra parašęs eilėraščių knygų, yra kompaktinės plokštelės „Mažorai ir minorai“ autorius, daugiau nei 20 knygų sudarytojas, įvairių straipsnių autorius, daug dirbo švietimo, kultūros srityje bei žiniasklaidoje. Be to, jis yra Tauragės apskrities dainų švenčių iniciatorius, apdovanotas Kultūros ministerijos ir kitų įstaigų. 2014 m. išrinktas metų tauragiškiu. Jam 2017 m. suteiktas garbės ženklas „Už nuopelnus Tauragės rajonui“.
Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtas apdovanojimas „Aukso paukštė“ už nuopelnus tautinei kultūrai įteiktas Dainų švenčių dirigentui, tautinės muzikos ir instrumentų raidos tyrėjui, docentui Vytautui Alenskui.
Po apdovanojimų tauragiškiai ir miesto svečiai stebėjo įspūdingą poros valandų dainų ir šokių ansamblių programą, kurioje dalyvavo apie 1400 atlikėjų.
Penktadienį naujose patalpose duris lankytojams atvėrė Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Augusto Vymerio filialas. Prieš tai biblioteka buvo įsikūrusi Aerodromo gatvėje esančioje „Aušros“ progimnazijoje.
Ketvirtadienio vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Skaitymai ant laiptų“. Dalyvavo jaunosios kartos prozininkė, scenaristė, literatūrinių performansų atlikėja Lina Simutytė ir Jaunųjų filologų konkursų, Jaunojo jotvingio premijos laureatas, poetas bei Lietuvos rašytojų sąjungos narys Nerijus Cibulskas. Informacija dalijasi B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.
Rugsėjo 28 d. sukanka 35-eri metai, kai 1988 m. Tauragėje įsikūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė. Šios istorinės organizacijos gimimo vieta – biblioteka – tapusi savotišku sąjūdiečių štabu. Čia vyko susirinkimai, diskusijos, čia gyventojai siuntė laiškus su klausimais ir siūlymais, čia buvo rajono sąjūdiečių leidžiamo laikraščio „Mūsų žinios“ būstinė. Į biblioteką buvo pristatoma visa sąjūdžio spauda, rūpinamasi leidinių platinimu.
Į rudenėjančią Tauragę vėl sugrįžta žydų istorijos ir kultūros dienos „Štetlas Tauragėje“. Per įvairiausias veiklas siekiama atskleisti žydų kultūros įvairovę, turtingumą, jos regioninį savitumą ir svarbą vietos bendruomenei. Šiais metais jos dedikuojamos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-iui.
Rugsėjo 16-17 dienomis vyksta Skaudvilės miesto šventė, pritraukianti visus entuziastus – čia savo vietą atranda kiekvienas: ir mažas, ir didelis. Dvi dienas iš eilės vyksta linksminančios pramogos, praturtinančios ekskursijos, pristatomi įvairūs projektai – architektūriniai ir meniniai.
Tauragės bendruomenių namuose – unikali galimybė prisiliesti prie olimpinės Lietuvos istorijos. Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos (LOKA) nariai rugsėjo 14 dieną, 16 val., organizuoja švietėjišką renginį, kuriame susitiks ir bendraus tiek su mokiniais, tiek su sportui neabejingais gyventojais.
Paskutinį kartą, prieš 16 metų minint Tauragės 500 metų gimtadienį, Jūros upės saloje įvykęs koncertas šiemet, Lietuvos kultūros sostinės metais, vėl sugrįžta į tą pačią vietą. Unikalioje Jūros upės vietoje įsikurs atvira, 10 metrų skersmens scena. Prožektorių ir Jūros upės ošimo apsuptoje scenoje suskambės du įsimintini muzikiniai koncertai, kuriuos dovanoja tarptautiniai – Tauragės muzikos ir Džiazo festivaliai.
Trepų kaimo bendruomenė organizuoja jau tradicine tapusią vasaros šventę „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Rugpjūčio 19-ąją 15-ąjį gimtadienį švenčiančios bendruomenės svečius pasitiks puiki nuotaika ir dar puikesnė muzika.
Jei žiūrėjote Netflix serialą „Oranžinė – tai nauja juoda“ (Orange Is The New Black), animacinį filmą šeimai „Batuotas katinas Pūkis: paskutinis noras“ (Puss in Boots: The Last Wish), girdėjote ir Moreno muziką.
Savo originaliu džiazo, bliuzo, 1960-ųjų roko ir soulo skambesiu atlikėja pakerėjo klausytojus nuo Lotynų Amerikos iki Europos. Jos paklausyti galite ir išvažiuojamajame Tauragės džiazo festivalio koncerte Panemunės pilyje ketvirtadienį, rugpjūčio 10-ąją.
Eugenijų Kavaliauską galima drąsiai vadinti vienu geriausiu visų laikų Tauragės fotografu. Pirmiausiai jis gilinasi į fotografuojamą temą, kaupia žinias, o tik po to imasi fotoaparato. Tokia kūrybos filosofija Eugenijui leidžia laimėti pasaulinius apdovanojimus. Jo fotografijos užburiančios, bet dar labiau pakeri charizmatiški gyvi pasakojimai apie fotografuojamus gamtos objektus. Jo galima klausytis valandų valandas.
Visi, norintys pašėlti Lotynų Amerikos šokių ritmu, liepos 26 dienos vakarą kviečiami į Pilies aikštę. Čia siausti ir surengti gerą vakarėlį žada išskirtinis mambo muzikos bigbendas „Orkesta Mendoza“.
Visa tai suvienyti gali tik „Bijotų dvaro festivalis“. Skamba keistai ir netikite? Atvykite į Bijotus liepos 22-ąją ir įsitikinsite, kad galima suderinti, apjungti ne tik tai, bet ir daugelį kitokių pramogų.
Įgyvendinant projektą „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ Tauragės Pilies aikštėje ant V. Kudirkos g. 2A pastato sienų atsirado naujas grafitį piešinys. Šis meno kūrinys įkvėpė naujos gyvybės miesto erdvėms ir liudija, kad Tauragė puoselėja istoriją, kūrybiškumą ir beribę jaunimo vaizduotę.
Liepos 15-ąją, per patį vidurvasarį, į pilies aikštę ir vėl kviečia Tauragės džiazo festivalis. Vakare aikštės scenoje pasirodys diksilendas iš Čekijos „The Dixie Hot Licks“. Festivalio pradžioje Kartų parke prie Zumpės planuotas pasirodymas keičia lokaciją ir yra perkeliamas į miesto centrą.
Žvilgsniu iš aukštybių aprėpti plačias Tauragės apylinkes – vietiniai žmonės ir keliautojai laukia dienos, kai galės užlipti į naująjį Pagramančio apžvalgos bokštą. Tačiau liepos mėnesį atidaroma regykla – tik viena iš daugybės priežasčių, kodėl šiame krašte verta praleisti įsimintiną ir turiningą savaitgalį ar ilgiau.
Jau rytoj, liepos 12-ąją, 18 valandą, Tauragės geležinkelio stotyje koncertuos trys muzikantai, atstovaujantys Lietuvą, Malaiziją ir JAV – „Sherman, Jutas, Nick Trio“.
Diena kita ir liepos 21-osios vakarą Brodvėjus laikinai persikels į Bijotus, nes čia skambės linksmas, nuotaikingas, šmaikštus Dan Goggin miuziklas „Šaunuolynas“.
Tauragė šiemet – Lietuvos kultūros sostinė, tad čia atvykę turistai ir svečiai kviečiami susipažinti su dar viena naujove – išgirsti mūsų miesto istoriją važiuojant autobusu.
Kauno technologijos universiteto (KTU) architektūros ketvirto kurso studentai kviečia į ypatingą parodą, skirtą Tauragės ateities urbanistinėms vizijoms ir žaliajai miesto transformacijai tyrinėti.
Ar žinote, kad pirmieji teatrų festivaliai, sueigos ir įvairūs teatralų susibūrimai buvo pirmųjų Olimpinių žaidynių Graikijoje dalis? Jau tuomet, VIII a. pr. m. e., tarpusavyje varžėsi trijų mūzų – Melpomenės, Kaliopės ir Talijos – globotiniai. Tačiau per beveik tris tūkstančius metų varžytuvės virto teatrų šventėmis. Viena tokių – Bijotų dvaro festivalio Teatrų sueiga – teatralus ir žiūrovus sukvies liepos 1-ąją prie Baublių muziejaus kluono.
Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Tauragė valstybės susivienijimo šventę paminės grandiozine istorine inscenizacija Taurų parke. Šventės organizatoriai kviečia švęsti Lietuvos gimtadienį ir žada įspūdingą ir netikėtą reginį.
Žygaičiuose nuaidėjus jau tradicinei Petrinių šventei „Liepos kvepia medumi“ gražių prisiminimų liks visiems – ir atėjusiems pasiklausyti gražios gyvos muzikos, ir panorusiems tik pasižvalgyti, ir skanavusiems gardaus maisto, ir dalyvavusiems krepšinio turnyre.
Tauragės kultūros centras dalijasi puikia žinia – kuriamas jaunimo choras.
Smagiausia vasaros šventė – Joninės – jau šįvakar. Šventiniai renginiai Tauragėje ir rajone startuos ankstyvą penktadienio vakarą.
Birželio 16-ąją vyko respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Pyvelie žaliuo“, kuriame dalyvavo per 200 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų – Tauragės, Klaipėdos, Šilalės, Kretingos, Kauno, Šiaulių. Prisiminti liaudies papročiai, dainos ir šokiai.