„Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė – irklavimo varžybose
Įkelta:
2023-05-17
Nuotrauka
saltinis irklavimas
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
,
Nuotrauka
saltinis irklavimas
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Trečiadienio rytą gausus būrys mokinių patraukė link Jūros pakrantės – ten organizuojamos „Šaltinio“ progimnazijos irklavimo varžybos. Šurmulys, susidomėjimas, džiaugsmas – tokios emocijos vyravo tarp savo eilės irkluoti laukiančių komandų. Antradienį jau 10-ąją Kaštonų žydėjimo šventę minėjusi „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė norėjo ir aktyvesnės veiklos – tam skirta pažintinė-kultūrinė diena.

Ką tik iš bandomojo irklavimo grįžusi „Šaltinio“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Asta Biknerienė, atsakinga už neformalųjį švietimą, džiaugėsi bendruomenės suorganizuota veikla:

– Šiais metais atšventėme 10-ąją Kaštonų žydėjimo šventę ir norėjome kažkokios ypatingos veiklos vaikams.

Pasak jos, vasarą keliaudama po Lietuvą progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė pastebėjo tikrai įdomiai atrodančias valtis su drakonų valtis.

– Išbandome naują rungtį, parodome, kokių yra aktyvios veiklos organizavimo būdų. Tuo pačiu  atsiranda galimybė išbandyti, kaip sekasi vieniems kitus išklausyti, girdėti ir kartu siekti rezultato, – privalumais dalijosi pavaduotoja.

– Direktorė šią idėją užfiksavo ir kai pradėjome kalbėti, kokių veiklų galėtume suorganizuoti mokiniams, direktorė išsyk ir pasiūlė tokį pasiplaukiojimą, – kalbėjo pavaduotoja neformaliam ugdymui. – Mes susisiekėme su organizatoriumi ir nusprendėme šių metų pažintinę-kultūrinę dieną skirti bendruomenės irklavimo šventei.

Pirmiausia treniruotės

Norint suorganizuoti tokią šventę pirmiausia vyksta treniruotės, o tik vėliau – pačios varžybos. 

– Varžybos vyks dviem etapais – rinksime greičiausius tarp 5–6 klasių ir 7–8 klasių, o antrajame ture po keturias klases kausis dėl pirmosios, antrosios bei trečiosios vietos, – dar rytą pasakojo A. Biknerienė, pridurdama, kad iš viso varžėsi 17 klasių.

Nuotrauka
saltinis irklavimas
Autorės nuotrauka

Pasak jos, varžybos bus puiki proga išbandyti, kaip vaikai vieni kitus pažįsta, kaip geba veikti komandoje. 

– Išbandome naują rungtį, parodome, kokių yra aktyvios veiklos organizavimo būdų. Tuo pačiu  atsiranda galimybė išbandyti, kaip sekasi vieniems kitus išklausyti, girdėti ir kartu siekti rezultato, – privalumais dalijosi pavaduotoja.

Netrūko įvairių veiklų

A. Biknerienė džiaugėsi, kad prie aktyvių veiklų prisijungti sutiko ir Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras:

– Kai pasakėme, kokį renginį planuojame, kad norime vaikus užimti, kad jiems nereikėtų tiesiog stovėti ir laukti ant kranto treniruočių metu, VSB sutiko su mumis bendradarbiauti.

Šiandien vaikams buvo sudaryti grafikai, kada kurios klasės galės apsilankyti užsiėmimų stotelėse. Buvo įvairių veiklų – šiaurietiškas ėjimas, estafetės, kūrybinės užduotys iš prevencinių sričių – apie psichotropines medžiagas, sveiką gyvenseną, pirmosios pagalbos teikimą. Mokyklos psichologė ir socialinė pedagogė buvo paruošusios „Pokalbių pievos“ veiklas, kai vaikai pagal laikroduko metodiką susirašo vardus ir kalba įdomiomis, aktualiomis temomis.

Gausi bendruomenė

Varžybose dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir nemažai suaugusiųjų – ne vien pedagogai, bet ir tėveliai ar vyresnieji broliai bei sesės.

– Šiandien čia yra ne tik klasių auklėtojai, bet ir visi dalykų mokytojai, mokyklos administracija labai palaiko, direktorė yra su mumis, nors jai atostogos. Džiugu, kad šiandien prie mūsų prisijungė ir tėvelių, – kalbėjo A. Biknerienė. 

Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.