Mėgėjų teatras iš Kęsčių – tarsi šeima
Įkelta:
2023-03-19
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Kęsčių kultūros namų nuotrauka
Aprašymas

Akimirka iš spektaklio „Kas numynė rūtą?“

,
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Remigijus Šiaudvytis rado savo mėgstamą veiklą – teatrą

,
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Kęsčių kultūros namų nuotrauka
Aprašymas

Akimirka iš spektaklio „Kas numynė rūtą?“

Jau trečiuoju spektakliu besididžiuojantis Tauragės kultūros centro Kęsčių  skyriaus mėgėjų teatras neplanuoja sustoti – jau kuriamas scenarijus dar vienam. Po Tauragės ir kaimynines savivaldybes keliaujanti aštuonių žmonių trupė surenka pilnas bendruomenių sales – norinčiųjų pamatyti spektaklį netrūksta.

Kęsčių mėgėjų teatras su trečiuoju spektakliu kol kas keliauja po Tauragės rajono bendruomenes, tačiau jau kviečiamas ir į Bijotus, Pajūralį, Vainutą.  

– Niekada nesu siūlęsis kažkur atvykti vaidinti – mus pasikviečia patys. Man tiesiog neina… – sako režisierius Remigijus Šiaudvytis. – Sakys, eina, siūlosi...

Pasak jo, beveik kiekvienas savaitgalis užimtas,artimiausiu metu planuojama aplankyti Lomius bei Dauglaukį.

Nenustygo vietoje

R. Šiaudvytis teatre vaidina jau trejus metus, nors dirbti jame pradėjo daug vėliau. Iš pradžių jis tik prisijungdavo prie kitų teatrų, o vėliau pradėjo kurti scenarijus ir režisuoti spektaklius pats. Pastebėjus Remigijaus iniciatyvą jam pasiūlyta dirbti Tauragės kultūros centre.

Nuotrauka
kesciu teatras
Autorės nuotrauka

– Niekada nesu siūlęsis kažkur atvykti vaidinti – mus pasikviečia patys. Man tiesiog neina… – sako režisierius Remigijus Šiaudvytis. – Sakys, eina, siūlosi...

– Anksčiau Kęsčių kultūros namuose dirbo Rasa Jakienė, po truputį su jos teatru pradėjome važinėti vaidinti, o aš vis nenustygau vietoje. Pagal scenarijų vaidindamas turėdavau pasakyti keletą eilučių, o aš vis savo žodžių pridėdavau, kitame vaidinime dar daugiau pridėdavau nuo savęs, – su šypsena pradžią prisiminė pašnekovas.

Pasak jo, pirmieji pasirodymai buvo gana sėkmingi:

– Svarsčiau, kad ir man reikia statyti spektaklį. Ieškojau žmonių, žinoma, daug kam tai buvo naujiena. Sakiau Rasai, kad dabar reikės tik jos pagalbos su muzikiniais intarpais, nes ji tuomet buvo Žygaičių moterų ansamblio vadovė. Na, ir susilipdė pirmasis spektaklis. Paskui nieko nelaukę ėmėmės ir antrojo.

Kaip teigė Remigijus, sunkiausia – rasti norinčių vaidinti žmonių. 

– Bet vėliau, pamatę, kad mes jau važinėjame po bendruomenes, norintys vaidinti pradėjo ir patys domėtis, – kalbėjo jis.

Spektakliui „Kas numynė rūtą?“ pavyko rasti net aštuonis aktorius, šeši iš jų – vietiniai Žygaičių seniūnijos gyventojai: režisierius Remigijus Šiaudvytis, Janina Abromaitė, Vida Montvilienė, Nijolė Barkauskienė, Margarita Nejienė, Algimantas Rimkus ir iš Tauragės atvykstantys Jurga Išorienė bei Dainius Jokimaitis.

Džiaugiasi radęs talentingų aktorių

Ruošiantis premjerai pastarajai repetuota itin intensyviai.

– Repetavome daug, norėjome kuo geriau pasirodyti, – kalbėjo Remigijus. – Stengiamės taip išsidalinti vaidmenis, kad jie kuo geriau atitiktų personažą, pavyzdžiui, Algimantas vaidina kunigą – šis vaidmuo jam labai tinka. Vaidina ir du jaunuoliai, labai džiaugiuosi, kad pasisekė juos pasikviesti.

Jis džiaugiasi radęs tokių talentingų aktorių ir teigė itin besidžiaugiantis jaunosios aktorės Janinos drąsa:

– Pažiūrėti spektaklio ateina jos mokytojai, draugai. Jos personažas atlieka išpažintį kunigui. Kad žinotumėte, kaip puikiai ji atlieka savo vaidmenį! Dažnas prieš pažįstamus žiūrovus imtų drovėtis.

Pasiruošimas trunka ilgai

– Aktorių pradėjau ieškoti dar rašydamas scenarijų. Intensyviai repetavome du mėnesius, – pasakojo pašnekovas.

Repeticijos vyko kartais net po 4 kartus per savaitę, o gruodžio 10-ąją jau įvyko spektaklio „Kas numynė rūtą?“ premjera.

Nuotrauka
kesciu teatras
Kęsčių kultūros namų nuotrauka

Sukurti scenarijų, pasak režisieriaus, nelengva:

– Kol sudėlioji viską, kol išdirbi... Rašai, brauki ir vėl rašai, vėl brauki... Kyla minčių – vėl užsirašai. 

Tauragės kultūros centre Remigijus dirba 2,5 metų, o spėjo jau sukurti tris spektaklius – „Kas numynė rūtą?“, „Sūnus studentas“ ir „Piršlybos“ ir keletą mini spektaklių. 

Remigijaus mintyse – jau ir naujo spektaklio „Atostogos“ scenarijus.

Kaip šeima

Teatre visi aktoriai puikiai sutaria. 

– Pasidarome ir bendrų vakarienių, esame kaip šeima.  Po repeticijų ar spektaklių susirenkam su šeimomis, pasėdim, pabūnam, padainuojam. Tas ryšys ir yra svarbiausias, nes drąsiai vienas kitam galim pasakyti, kad gal kažkas netinka, gal kažko reikia. Jaučiamės visi laisvai. Manęs dažnai klausia, kaip man pavyksta išlaikyti savo teatre taip puikiai vaidinantį jaunimą, kiek aš jiems moku, – šypsosi Remigijus. 

Pasak jo, svarbiausia – ryšys su žmogumi ir noras vaidinti.

Ne tik teatras

Paklaustas, ar kur nors mokėsi aktorystės, Remigijus sako, jog išmokė gyvenimas. Jis pasakoja daug skaitęs, daugiausia – poeziją.

– Knygas valgyte valgiau. Pradėjau nuo 13-os metų ir labai daug skaičiau iki maždaug 45-erių, – vardijo režisierius.

Remigijus dirba ne tik Kęsčių mėgėjų teatro režisieriumi, jis atsakingas ir už kultūros namų šildymą, aplinkos tvarkymą. 

Būdamas paauglys jis prisimena suorganizavęs vaikų futbolo varžybas. 

– Nupirkau taurę už savo pinigus, pasikvietėm mergaitę, pasipuošusią baltais marškinukais ir kaklaraiščiu, kaip buvau matęs per televiziją, – ji nugalėtojams įteikė taurę. Man labai patinka tokia veikla. O kai patinka, tai ir nežiūriu, koks bus atlygis. O jis toks, kad kartais atrodo, jog iš idėjos dirbu... – kalbėjo pašnekovas.

Jis neslepia – būna momentų, kai nesiseka, kai susinervina, bet vaizdas, kai pilnutėlė salė ploja, tarsi pakrauna energijos ir suteikia jėgų toliau kurti.

Nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-24
Šis tekstas – apie tai, kaip mūsų miesto, mūsų šalies ir mūsų tautiečiai pasaulyje padėjo statyti mūsų, Tauragės liaudies teatro, spektaklį pagal Vidmantės Jasukaitytės romaną „Golgotos vynuogės“ arba kaip draugiškai mylėti be išskaičiavimo. 
Nuotrauka
kulturos rumai
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Kovo 24-ąją kelionę pas žiūrovus pradeda įvairiaspalvis, daugiau kaip dešimtmetį gyvuojantis renginių ciklas „Kultūros pavasaris“. Šių metų tema – „Jungtys tarp tradicijų ir naujovių“.
Nuotrauka
vyduno
Astos Andrulienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-20
Kovo 22-oji – Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje minima kasmet, nes šią dieną 1868 m. gimė filosofas, rašytojas, publicistas, sveikuolis, kultūros veikėjas Vilhelmas Storostas (Vydūnas). Šiemet metai – ypatingi – minimos net dvi su Vydūnu susijusios sukaktys – 155-osios gimimo metinės ir 70-osios mirties metines. Kovo 16 dieną bibliotekoje „praūžė“ didelio susidomėjimo sulaukęs tradicinis bibliotekos organizuojamas protmūšis „Vydūno keliais keleliais…“, skirtas minėtoms progoms bei Klaipėdos krašto metams paminėti. Į šį renginį susirinko gausus būrys dalyvių: skaitytojai, lankytojai, kolegos, Carito atstovės bei policijos pareigūnai. Dalyvavo net 6 komandos, įvairiausiais pavadinimais: „Oma“, „Mes“, „Dundukai“, „Angelai“, „Caritas“ ir „Kultūros barai“.
Nuotrauka
biblioteka
Oksanos Piečienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-16
Trečiadienį Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje svečiavosi viena projekto „Metai su knyga“ skaitymo ambasadorių paauglių kategorijoje rašytoja Ilona Ežerinytė. 
Nuotrauka
„Ve, kuokia buva Tauragė“ feisbuko nuotrauka
„Ve, kuokia buva Tauragė“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Užvakar Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-fondų saugotojas Darius Kiniulis savo feisbuko paskyroje kreipėsi į tauragiškius, pranešdamas apie pradėtą įgyvendinti puikią idėją – naują puslapį internete, pasakosiantį Tauragės istoriją. Tai šalutinis Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ puslapis archyvams viešinti. O svarbiausia – istoriją jis pasakos taip, kaip iš tiesų kalba tauragiškiai.
Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Su kovu prasidėjo pavasaris. Pasak muziejininkų, su pirmosiomis pavasario dienomis į Pilį grįžo kirai – suka ratus ir dairosi, tūpti ar netūpti, sukti ar nesukti čia lizdus. Spėliodami, ant kieno šiemet stogo įsitaisys „muziejiniai paukščiai“, muziejininkai jie ne tik rodo paukščių rūšis Gamtos ekspozicijoje, kviečia į Tauragės krašto muziejų „Santaka“. Parodų ir renginių čia išties netrūks visus šiuos metus – juk ne veltui šiemet Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė.
Nuotrauka
metu zodis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Metų žodis ir naujažodžiai“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Klausytojams buvo įdomu pasiklausyti apie šių dienų tendencijas ir kalbos kintamumo ypatybes, jos vingrybes bei naujadarų atrankas.
Nuotrauka
23tramtatulis
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-03-04
Paskutinę žiemos dieną į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą sugužėjo kone pusšimtis vaikų ir jų mokytojų iš įvairių rajono ugdymo įstaigų – ten surengtas Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ Tauragės rajono vietinis ratas. Šiemet konkursas vyksta jau dešimtą kartą ir yra skirtas Vilniaus 700 metų sukakčiai paminėti.
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-03-03
Visi, kurie neabejingi istorijai ir kuriuos ypač domina tragiška „vilko vaikų“ istorija,  kviečiami šeštadienio popietę praleisti muziejuje  – kovo 4-ąją, 12 val., pilies menėse  atidaroma paroda „Vilko vaikai Saksonijoje“. Apie tai skelbia Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
„Amadeus Dance“ nuotrauka
„Amadeus Dance“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-02
„Bastilijos“ sporto komplekse nugriaudėjo išskirtinis renginys – šokių klubo „Amadeus Dance“ Show 2023, skirtas Onos Stankienės atminimui. Šiemet 28 savo gyvavimo metus minintis kolektyvas jau 18 metus renginį skiria Onutės Stankienės atminimui. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-02-10
Tauragėje šią ir ateinančią savaitę bus begalė įdomių renginių, juk artėja Valentino diena bei Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Taip pat sekmadienį visus kviečia į žygį.
Nuotrauka
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-02-10
Nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Atėjus krikščionybei ši diena sutapatinta su Šv. Agotos varduvėmis, tad vasario 5-ąją minima Šv. Agotis, duonos globėjos, diena. Jau kelintus metus iš eilės Skaudvilės krašto muziejuje vyksta šios dienos paminėjimo renginys „Pakelk duonelę – ji šventa!“, kurio metu senieji duonos papročiai pateikiami teatralizuotai ir su žiupsneliu humoro.
Nuotrauka
Giesmes
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Tauragės pilies kiemelyje šiandien, vasario 3-iąją, startuoja vienas įspūdingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės reginių – instaliacija „Deivių giesmės“, moderniais vaizdo bei garso sprendimais atkreipsianti dėmesį į etnografinę kultūrą. Instaliacija veiks iki kovo 26 dienos ir atgis kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą.
Nuotrauka
Charkivo operos ir baleto teatro šokėjai
Įkelta:
2023-01-31
Vasario 2 d. 18 val. Tauragės kultūros centre savo pasirodymą surengs Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro Baleto trupė. Ukrainos šokėjai scenoje pristatys ištraukas iš pasaulinės baleto klasikos bei šiuolaikines kompozicijas pagal ukrainiečių kompozitorių muziką.  
Nuotrauka
saltinis mokytojai
 „Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
,,Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė vieną praėjusios savaitės popietę į mokyklą pakvietė čia dirbusius mokytojus senjorus. Mokytojus pasitiko ne tik mokyklos administracija, bet ir dabar dirbantys mokytojai – buvę mokiniai.
Nuotrauka
knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Trečiadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta Šilalės krašto dainų knyga „Augin muni mažą“. 
Nuotrauka
 nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-21
Galvoju, koks Tauragėje kultūrinis judesys jau vyksta prasidėjusiais Naujaisiais metais? Vyksta. O jeigu jau ir įvyko ir dar įvyks, tarkim, tik pirmąjį šių metų pusmetį, tai bus nenutrūkstamas ilgų metų, mėnesių, dienų ir vakarų (nenustembu, kad kartais ir nemigo naktų) visų kultūros darbuotojų, visų meno mėgėjų kolektyvų, visų, bet kokia forma prisidedančių prie to, kad bet koks renginys įvyktų, darbo ir pastangų vaisius.
Nuotrauka
tremties ir rezistencijos muziejus
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Sausio 20-ąją, 16 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į istorikės, Lietuvos istorijos instituto doktorantės Rūtos Matimaitytės paskaitą „O po kaimus vokietukai su terbom ir skudurais: Rytų Prūsijos vokiečių vaikų istorija ir likimai sovietų Lietuvoje“. Renginys vyks Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė).
Nuotrauka
VELIAVA
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Seimo nutarimu 2023-ieji yra paskelbti Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų, Klaipėdos krašto bei Šventojo Juozapato metais. Šį nutarimą papildo Seimo rezoliucija, kuria 2023-aisiais siūloma pažymėti daugiau atmintinų metų, tarp kurių – Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos) ir Žirgo metai.