Mėgėjų teatras iš Kęsčių – tarsi šeima
Įkelta:
2023-03-19
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Kęsčių kultūros namų nuotrauka
Aprašymas

Akimirka iš spektaklio „Kas numynė rūtą?“

,
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Remigijus Šiaudvytis rado savo mėgstamą veiklą – teatrą

,
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Kęsčių kultūros namų nuotrauka
Aprašymas

Akimirka iš spektaklio „Kas numynė rūtą?“

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Jau trečiuoju spektakliu besididžiuojantis Tauragės kultūros centro Kęsčių  skyriaus mėgėjų teatras neplanuoja sustoti – jau kuriamas scenarijus dar vienam. Po Tauragės ir kaimynines savivaldybes keliaujanti aštuonių žmonių trupė surenka pilnas bendruomenių sales – norinčiųjų pamatyti spektaklį netrūksta.

Kęsčių mėgėjų teatras su trečiuoju spektakliu kol kas keliauja po Tauragės rajono bendruomenes, tačiau jau kviečiamas ir į Bijotus, Pajūralį, Vainutą.  

– Niekada nesu siūlęsis kažkur atvykti vaidinti – mus pasikviečia patys. Man tiesiog neina… – sako režisierius Remigijus Šiaudvytis. – Sakys, eina, siūlosi...

Pasak jo, beveik kiekvienas savaitgalis užimtas,artimiausiu metu planuojama aplankyti Lomius bei Dauglaukį.

Nenustygo vietoje

R. Šiaudvytis teatre vaidina jau trejus metus, nors dirbti jame pradėjo daug vėliau. Iš pradžių jis tik prisijungdavo prie kitų teatrų, o vėliau pradėjo kurti scenarijus ir režisuoti spektaklius pats. Pastebėjus Remigijaus iniciatyvą jam pasiūlyta dirbti Tauragės kultūros centre.

Nuotrauka
kesciu teatras
Autorės nuotrauka

– Niekada nesu siūlęsis kažkur atvykti vaidinti – mus pasikviečia patys. Man tiesiog neina… – sako režisierius Remigijus Šiaudvytis. – Sakys, eina, siūlosi...

– Anksčiau Kęsčių kultūros namuose dirbo Rasa Jakienė, po truputį su jos teatru pradėjome važinėti vaidinti, o aš vis nenustygau vietoje. Pagal scenarijų vaidindamas turėdavau pasakyti keletą eilučių, o aš vis savo žodžių pridėdavau, kitame vaidinime dar daugiau pridėdavau nuo savęs, – su šypsena pradžią prisiminė pašnekovas.

Pasak jo, pirmieji pasirodymai buvo gana sėkmingi:

– Svarsčiau, kad ir man reikia statyti spektaklį. Ieškojau žmonių, žinoma, daug kam tai buvo naujiena. Sakiau Rasai, kad dabar reikės tik jos pagalbos su muzikiniais intarpais, nes ji tuomet buvo Žygaičių moterų ansamblio vadovė. Na, ir susilipdė pirmasis spektaklis. Paskui nieko nelaukę ėmėmės ir antrojo.

Kaip teigė Remigijus, sunkiausia – rasti norinčių vaidinti žmonių. 

– Bet vėliau, pamatę, kad mes jau važinėjame po bendruomenes, norintys vaidinti pradėjo ir patys domėtis, – kalbėjo jis.

Spektakliui „Kas numynė rūtą?“ pavyko rasti net aštuonis aktorius, šeši iš jų – vietiniai Žygaičių seniūnijos gyventojai: režisierius Remigijus Šiaudvytis, Janina Abromaitė, Vida Montvilienė, Nijolė Barkauskienė, Margarita Nejienė, Algimantas Rimkus ir iš Tauragės atvykstantys Jurga Išorienė bei Dainius Jokimaitis.

Džiaugiasi radęs talentingų aktorių

Ruošiantis premjerai pastarajai repetuota itin intensyviai.

– Repetavome daug, norėjome kuo geriau pasirodyti, – kalbėjo Remigijus. – Stengiamės taip išsidalinti vaidmenis, kad jie kuo geriau atitiktų personažą, pavyzdžiui, Algimantas vaidina kunigą – šis vaidmuo jam labai tinka. Vaidina ir du jaunuoliai, labai džiaugiuosi, kad pasisekė juos pasikviesti.

Jis džiaugiasi radęs tokių talentingų aktorių ir teigė itin besidžiaugiantis jaunosios aktorės Janinos drąsa:

– Pažiūrėti spektaklio ateina jos mokytojai, draugai. Jos personažas atlieka išpažintį kunigui. Kad žinotumėte, kaip puikiai ji atlieka savo vaidmenį! Dažnas prieš pažįstamus žiūrovus imtų drovėtis.

Pasiruošimas trunka ilgai

– Aktorių pradėjau ieškoti dar rašydamas scenarijų. Intensyviai repetavome du mėnesius, – pasakojo pašnekovas.

Repeticijos vyko kartais net po 4 kartus per savaitę, o gruodžio 10-ąją jau įvyko spektaklio „Kas numynė rūtą?“ premjera.

Nuotrauka
kesciu teatras
Kęsčių kultūros namų nuotrauka

Sukurti scenarijų, pasak režisieriaus, nelengva:

– Kol sudėlioji viską, kol išdirbi... Rašai, brauki ir vėl rašai, vėl brauki... Kyla minčių – vėl užsirašai. 

Tauragės kultūros centre Remigijus dirba 2,5 metų, o spėjo jau sukurti tris spektaklius – „Kas numynė rūtą?“, „Sūnus studentas“ ir „Piršlybos“ ir keletą mini spektaklių. 

Remigijaus mintyse – jau ir naujo spektaklio „Atostogos“ scenarijus.

Kaip šeima

Teatre visi aktoriai puikiai sutaria. 

– Pasidarome ir bendrų vakarienių, esame kaip šeima.  Po repeticijų ar spektaklių susirenkam su šeimomis, pasėdim, pabūnam, padainuojam. Tas ryšys ir yra svarbiausias, nes drąsiai vienas kitam galim pasakyti, kad gal kažkas netinka, gal kažko reikia. Jaučiamės visi laisvai. Manęs dažnai klausia, kaip man pavyksta išlaikyti savo teatre taip puikiai vaidinantį jaunimą, kiek aš jiems moku, – šypsosi Remigijus. 

Pasak jo, svarbiausia – ryšys su žmogumi ir noras vaidinti.

Ne tik teatras

Paklaustas, ar kur nors mokėsi aktorystės, Remigijus sako, jog išmokė gyvenimas. Jis pasakoja daug skaitęs, daugiausia – poeziją.

– Knygas valgyte valgiau. Pradėjau nuo 13-os metų ir labai daug skaičiau iki maždaug 45-erių, – vardijo režisierius.

Remigijus dirba ne tik Kęsčių mėgėjų teatro režisieriumi, jis atsakingas ir už kultūros namų šildymą, aplinkos tvarkymą. 

Būdamas paauglys jis prisimena suorganizavęs vaikų futbolo varžybas. 

– Nupirkau taurę už savo pinigus, pasikvietėm mergaitę, pasipuošusią baltais marškinukais ir kaklaraiščiu, kaip buvau matęs per televiziją, – ji nugalėtojams įteikė taurę. Man labai patinka tokia veikla. O kai patinka, tai ir nežiūriu, koks bus atlygis. O jis toks, kad kartais atrodo, jog iš idėjos dirbu... – kalbėjo pašnekovas.

Jis neslepia – būna momentų, kai nesiseka, kai susinervina, bet vaizdas, kai pilnutėlė salė ploja, tarsi pakrauna energijos ir suteikia jėgų toliau kurti.

Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.
Nuotrauka
dainų dainele
Įkelta:
2024-01-11
Švelniai žiemišką sausio 10-ąją Tauragės meno mokyklos pilies salėje šurmuliavo gausus būrys jaunųjų atlikėjų, jų mokytojų, tėvelių ir gerbėjų. Salė buvo pripildyta muzikos garsų, žodžių, jaudulio, susikaupimo, nekantrumo, laukimo, geriausių linkėjimų ir džiaugsmo. Vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2024“ rajoninis etapas. 1974 metais prasidėjęs Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ šiemet mini 50 metų jubiliejų! Džiugu, kad tauragiškiai myli šį konkursą ir aktyviai jame dalyvauja.
Nuotrauka
sausio 13
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-09
Sausio 12 d., penktadienį, Tauragėje bus minima Laisvės gynėjų diena. 1991 m. tūkstančiai beginklių Lietuvos žmonių drąsiai priešinosi sovietų karinei agresijai. Ši diena simbolizuoja pergalę ir pasipriešinimą, ragina branginti ir niekada nepamiršti aukų už laisvę.
Nuotrauka
minejimas
Aušros Norvilienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Šių metų gruodžio viduryje žymiai mūsų krašto partizanei Onai Lešinskaitei-Švedienei būtų sukakę šimtas metų. Tremties ir rezistencijos muziejus bei Lietuvos šaulių sąjungos 702-osios Tauragės J. Kasperavičiaus kuopos šauliai gruodžio 18 dieną organizavo partizanės gimimo šimtmečio paminėjimą.
Nuotrauka
sakviecio dirbtuves
Dorotos Ivanauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Artėjančios Kalėdos ir pasiruošimas joms kelia malonių rūpesčių galvojant apie tai, kaip kuo šventiškiau pasipuošti namus, kuo pradžiuginti šeimos narius, kokią staigmeną padaryti draugams, artimiesiems. O štai bendruomeninį verslą sukūrusiai Šakviečio bendruomenei šis laikotarpis labai darbingas – džiugina ne tik įsivažiuojantis verslas, bet ir galimybė išpildyti klientų norus, įgyvendinti jų svajones. 
Nuotrauka
zasu turgus
Pagėgių savivaldybės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-12-15
Jau šį šeštadienį, nuo 11 val., Pagėgių savivaldybės kultūros centras kviečia į tradicinį kasmetinį „Kalėdinį žąsų turgų Mažojoje Lietuvoje“. Organizatoriai taip siekia atkartoti Smetonos laikų turgų, o dalyviams ir žiūrovams dovanoti teatralizuotą reginį.
Nuotrauka
sapelis
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-12-14
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta tauragiškio vaikų poeto Jono Jakštaičio knyga „Takelis į namus“. Tai jau dvyliktoji autoriaus knyga, tradiciškai papuošta Žygaičių gimnazijos moksleivių (mokytoja Birutė Bacevičienė) ir poeto vaikaičių kurtais piešiniais. 
Nuotrauka
jovarai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-13
Artėjant gražiausioms metų šventėms vis ryškiau ir išmoningiau puošiamos viešosios erdvės, džiugina ne tik Pilies aikštėje praėjusį savaitgalį įžiebta pagrindinė miesto eglė – šventinė nuotaika kuriama ir bendruomenėse. O štai Jovarų mikrorajone kalėdinę dvasią kelia ne tik eglutė, bet ir nykštukai. 
Nuotrauka
taurages kulturos rumai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-08
Šį šeštadienį Tauragės kultūros rūmuose vyraus jaunimas. Kodėl būtent šį šeštadienį? Todėl, kad šį šeštadienį prasideda labai įdomus seminaras, susijęs su renginiais, o vakare šį seminarą vainikuos jaunimui skirta diskoteka.
Nuotrauka
vigelyte
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Besidomintiems papuošalais ir parfumerija, o ypač – vintažiniais, ketvirtadienio vakaras buvo išties įdomus. Į Tauragės B. Baltrušaitytės viešąją biblioteką buvo atvykusios juvelyrikos žinovė Lina Žičkienė ir parfumerijos kultūros edukatorė Edita Vigelytė. Moterys pasidalijo įdomiausiomis istorijomis, įžvalgomis ir faktais tiek apie papuošalus, tiek apie parfumeriją.
Nuotrauka
angelo sparnai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Artėjant nuostabiausioms metų šventės pirmoji ponia Diana Nausėdienė jau trečius metus iš eilės skelbė šiltą Kalėdų bendrystės tradiciją ir kvietė dienos centrų, mokyklų vaikus, bendruomenes ir šeimas kurti kalėdinius eglutės papuošimus – simbolinius angelo sparnus. Buvo siūloma savo rankomis sukurti sparnus, kurie ne tik papuoš Prezidentūros kalėdinę eglę, bet ir iškeliaus po skirtingus namus įvairiuose Lietuvos kampeliuose, nešdami nenugalimą meilės jėgą. Prie akcijos aktyviai prisijungė ir tauragiškiai, pagaminę kone 100 simbolinių angelo sparnų. 
Nuotrauka
estetologija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Penktadienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta knyga apie žmogaus dvasines galias –  prof. habil. dr. Juozo Sigito Mureikos monografija „Estetologijos akiračiai. Prasmių kilmės tyrinėjimai“, tapusi pretekstu diskusijai apie knygos reikšmę žmogaus gyvenime, Renginio svečiai atvyko ne tuščiomis – jie padovanojo bibliotekai per 150 knygų. 
Nuotrauka
gaizauskas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Ketvirtadienio vakare B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje su tauragiškiais susitiko kraštietis, kino bei teatro aktorius, rašytojas, televizijos laidų vedėjas, piligrimas Juozas Gaižauskas, pristatęs naują savo knygą, „Antarktidos indėnai“. Vakaras buvo tarsi literatūrinė, piligriminė ir muzikinė kelionė.