Savanorystė bibliotekoje padėjo nugalėti viešojo kalbėjimo baimę
Įkelta:
2022-12-27
Nuotrauka
vytaute gestautaite
Nuotraukos autorius:
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Aprašymas

Vytautė Gestautaitė

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Jau kurį laiką Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Abonemente lankytojus su šypsena pasitinka savanorė Vytautė Gestautaitė. Jos savanorystės laikas, deja, jau eina į pabaigą – Vytautė dėl to šiek tiek liūdi, nes sako, kad įsilieti į bibliotekos kolektyvą jai buvo be galo maloni ir įdomi patirtis, kurios visai nesinori nutraukti. Mergina mielai sutiko pasidalyti įspūdžiais apie savanorystę bibliotekoje, ir tiki, kad galbūt jos istorija įkvėps kitus jaunus žmones nebijoti išbandyti save ir „pasimatuoti“ vienokią ar kitokią profesiją.

Vytaute, papasakok apie save.

Esu moksleivė, lankau Tauragės „Versmės” gimnazijos 1-ąją klasę. Labiausiai man patinka fotografuoti, skaityti knygas, keliauti ir vaikščioti, tai yra lyg dalis manęs. Laisvalaikiu visada stengiuosi išeiti pasivaikščioti į gamtą, paskaityti knygą ir, žinoma, atlieku visos ateinančios savaitės namų darbus.

Kaip sužinojai apie savanorystę ir kodėl panorai savanoriauti?

Apie savanorystę sužinojau iš buvusios klasiokės – ji pasakė, kada vėl daugmaž bus galima pildyti anketas dėl savanorystės. Kai tik pamačiau, jog jau galima, iškart užpildžiau, norėjau išbandyti kažką naujo ir įgauti patirties.

Ar esi savanoriavusi anksčiau?

Ne, bet anksčiau vis pagalvodavau, jog būtų smagu ką nors naujo nuveikti.

Kodėl savanorystei pasirinkai biblioteką?

Kai vardijo organizacijas, priimančias savanorius, biblioteka man pasirodė vienas iš geriausių variantų. Be to, aš visą laiką skaitydavau knygas ir žinojau, kad ten dirba labai šilti, malonūs žmonės. Tad pagalvojau, kodėl gi nepasirinkus savanoriauti bibliotekoje?

Kaip į tavo savanorystę bibliotekoje reagavo artimieji?

Aš jiems pranešiau tik tada, kai turėjau eiti pasirašyti sutarties. Iš pradžių jie visi labai nustebo, kad aš jiems nieko apie tai nepasakojau anksčiau, kad tokią naujieną nuo jų nuslėpiau. Bet jie labai apsidžiaugė ir mane dar labiau paskatino eiti toliau.

Kaip įsivaizdavai darbą bibliotekoje iki ateinant savanoriauti? Ar vėliau požiūris keitėsi?

Žinojau, kad tikrai bus daug veiklos, ir aš neklydau. Prieš ateinant galvojau, kad turėsiu prisidėti prie kokių nors renginių organizavimo, padėti jiems pasiruošti, galbūt kurti įvairiausias skaidres, padėti sutvarkyti knygų ir žurnalų lentynas, pamokyti lankytojus įvairių naudojimosi kompiuteriu paslapčių. Bet tikrai nemaniau, jog turėsiu galimybę aptarnauti lankytojus, kas man labiausiai ir patinka – bendrauti ir padėti žmonėms.

Kas labiausiai patinka savanoriaujant bibliotekoje?

Sunku išsirinkti, kas labiausiai patinka, man viskas yra įdomu. Bet smagiausias darbas, aišku, aptarnauti žmones, ar tai būtų knygų išdavimas, ar individualūs mokymai dirbti kompiuteriu.

Ar susidūrei su kokiais nors sunkumais?

Pavadinčiau ne sunkumais, o iššūkiais. Man tai buvo bibliotekos lankytojų aptarnavimas, nes šiaip aš esu nedrąsus žmogus, dažnai bijau kalbėti prieš auditoriją arba su kai kuriais žmonėmis. Savanorystė bibliotekoje padėjo man nugalėti šią baimę, ir dabar galiu teigti, jog nuo šiol aš drąsiau galiu bendrauti su įvairiais žmonėmis.

Kokie tavo ateities planai, svajonės?

Pagrindinis mano planas – pabaigti mokyklą. Dar tiksliai nežinau, kuriuo keliu eisiu, kuo noriu dirbti, bet tikrai žinau, jog studijuosiu mediciną. Mano svajonių miestas yra Klaipėda. Jaukus, šalia jūros – kas man labiausiai ir patinka. Tiesa, žinau, kad dar viskas daug kartų gali pasikeisti.

Ko palinkėtum jauniems žmonėms, kurie norėtų savanoriauti, bet turi abejonių ar baimių žengti pirmąjį žingsnį?

Aš visiems palinkėčiau išdrįsti perlipti per save ir išbandyti šiame gyvenime ką nors naujo, nes juk gyvename tik vieną kartą, daugiau tokios galimybės gali nepasitaikyti. Nepabandę, nesužinosime savo stipriųjų ir silpnųjų vietų. Tad tikrai visiems labai labai rekomenduoju išbandyti viską, ką duoda gyvenimas – tikrai nesigailėsit!

Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos informacija

Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.