Savanorystė bibliotekoje padėjo nugalėti viešojo kalbėjimo baimę
Įkelta:
2022-12-27
Nuotrauka
vytaute gestautaite
Nuotraukos autorius:
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Aprašymas

Vytautė Gestautaitė

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Jau kurį laiką Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Abonemente lankytojus su šypsena pasitinka savanorė Vytautė Gestautaitė. Jos savanorystės laikas, deja, jau eina į pabaigą – Vytautė dėl to šiek tiek liūdi, nes sako, kad įsilieti į bibliotekos kolektyvą jai buvo be galo maloni ir įdomi patirtis, kurios visai nesinori nutraukti. Mergina mielai sutiko pasidalyti įspūdžiais apie savanorystę bibliotekoje, ir tiki, kad galbūt jos istorija įkvėps kitus jaunus žmones nebijoti išbandyti save ir „pasimatuoti“ vienokią ar kitokią profesiją.

Vytaute, papasakok apie save.

Esu moksleivė, lankau Tauragės „Versmės” gimnazijos 1-ąją klasę. Labiausiai man patinka fotografuoti, skaityti knygas, keliauti ir vaikščioti, tai yra lyg dalis manęs. Laisvalaikiu visada stengiuosi išeiti pasivaikščioti į gamtą, paskaityti knygą ir, žinoma, atlieku visos ateinančios savaitės namų darbus.

Kaip sužinojai apie savanorystę ir kodėl panorai savanoriauti?

Apie savanorystę sužinojau iš buvusios klasiokės – ji pasakė, kada vėl daugmaž bus galima pildyti anketas dėl savanorystės. Kai tik pamačiau, jog jau galima, iškart užpildžiau, norėjau išbandyti kažką naujo ir įgauti patirties.

Ar esi savanoriavusi anksčiau?

Ne, bet anksčiau vis pagalvodavau, jog būtų smagu ką nors naujo nuveikti.

Kodėl savanorystei pasirinkai biblioteką?

Kai vardijo organizacijas, priimančias savanorius, biblioteka man pasirodė vienas iš geriausių variantų. Be to, aš visą laiką skaitydavau knygas ir žinojau, kad ten dirba labai šilti, malonūs žmonės. Tad pagalvojau, kodėl gi nepasirinkus savanoriauti bibliotekoje?

Kaip į tavo savanorystę bibliotekoje reagavo artimieji?

Aš jiems pranešiau tik tada, kai turėjau eiti pasirašyti sutarties. Iš pradžių jie visi labai nustebo, kad aš jiems nieko apie tai nepasakojau anksčiau, kad tokią naujieną nuo jų nuslėpiau. Bet jie labai apsidžiaugė ir mane dar labiau paskatino eiti toliau.

Kaip įsivaizdavai darbą bibliotekoje iki ateinant savanoriauti? Ar vėliau požiūris keitėsi?

Žinojau, kad tikrai bus daug veiklos, ir aš neklydau. Prieš ateinant galvojau, kad turėsiu prisidėti prie kokių nors renginių organizavimo, padėti jiems pasiruošti, galbūt kurti įvairiausias skaidres, padėti sutvarkyti knygų ir žurnalų lentynas, pamokyti lankytojus įvairių naudojimosi kompiuteriu paslapčių. Bet tikrai nemaniau, jog turėsiu galimybę aptarnauti lankytojus, kas man labiausiai ir patinka – bendrauti ir padėti žmonėms.

Kas labiausiai patinka savanoriaujant bibliotekoje?

Sunku išsirinkti, kas labiausiai patinka, man viskas yra įdomu. Bet smagiausias darbas, aišku, aptarnauti žmones, ar tai būtų knygų išdavimas, ar individualūs mokymai dirbti kompiuteriu.

Ar susidūrei su kokiais nors sunkumais?

Pavadinčiau ne sunkumais, o iššūkiais. Man tai buvo bibliotekos lankytojų aptarnavimas, nes šiaip aš esu nedrąsus žmogus, dažnai bijau kalbėti prieš auditoriją arba su kai kuriais žmonėmis. Savanorystė bibliotekoje padėjo man nugalėti šią baimę, ir dabar galiu teigti, jog nuo šiol aš drąsiau galiu bendrauti su įvairiais žmonėmis.

Kokie tavo ateities planai, svajonės?

Pagrindinis mano planas – pabaigti mokyklą. Dar tiksliai nežinau, kuriuo keliu eisiu, kuo noriu dirbti, bet tikrai žinau, jog studijuosiu mediciną. Mano svajonių miestas yra Klaipėda. Jaukus, šalia jūros – kas man labiausiai ir patinka. Tiesa, žinau, kad dar viskas daug kartų gali pasikeisti.

Ko palinkėtum jauniems žmonėms, kurie norėtų savanoriauti, bet turi abejonių ar baimių žengti pirmąjį žingsnį?

Aš visiems palinkėčiau išdrįsti perlipti per save ir išbandyti šiame gyvenime ką nors naujo, nes juk gyvename tik vieną kartą, daugiau tokios galimybės gali nepasitaikyti. Nepabandę, nesužinosime savo stipriųjų ir silpnųjų vietų. Tad tikrai visiems labai labai rekomenduoju išbandyti viską, ką duoda gyvenimas – tikrai nesigailėsit!

Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos informacija

Nuotrauka
vyduno
Astos Andrulienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kovo 22-oji – Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje minima kasmet, nes šią dieną 1868 m. gimė filosofas, rašytojas, publicistas, sveikuolis, kultūros veikėjas Vilhelmas Storostas (Vydūnas). Šiemet metai – ypatingi – minimos net dvi su Vydūnu susijusios sukaktys – 155-osios gimimo metinės ir 70-osios mirties metines. Kovo 16 dieną bibliotekoje „praūžė“ didelio susidomėjimo sulaukęs tradicinis bibliotekos organizuojamas protmūšis „Vydūno keliais keleliais…“, skirtas minėtoms progoms bei Klaipėdos krašto metams paminėti. Į šį renginį susirinko gausus būrys dalyvių: skaitytojai, lankytojai, kolegos, Carito atstovės bei policijos pareigūnai. Dalyvavo net 6 komandos, įvairiausiais pavadinimais: „Oma“, „Mes“, „Dundukai“, „Angelai“, „Caritas“ ir „Kultūros barai“.
Nuotrauka
kesciu teatras
Kęsčių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2023-03-19
Jau trečiuoju spektakliu besididžiuojantis Tauragės kultūros centro Kęsčių skyriaus mėgėjų teatras neplanuoja sustoti – jau kuriamas scenarijus dar vienam. Po Tauragės ir kaimynines savivaldybes keliaujanti aštuonių žmonių trupė surenka pilnas bendruomenių sales – norinčiųjų pamatyti spektaklį netrūksta.
Nuotrauka
biblioteka
Oksanos Piečienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-16
Trečiadienį Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje svečiavosi viena projekto „Metai su knyga“ skaitymo ambasadorių paauglių kategorijoje rašytoja Ilona Ežerinytė. 
Nuotrauka
„Ve, kuokia buva Tauragė“ feisbuko nuotrauka
„Ve, kuokia buva Tauragė“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Užvakar Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-fondų saugotojas Darius Kiniulis savo feisbuko paskyroje kreipėsi į tauragiškius, pranešdamas apie pradėtą įgyvendinti puikią idėją – naują puslapį internete, pasakosiantį Tauragės istoriją. Tai šalutinis Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ puslapis archyvams viešinti. O svarbiausia – istoriją jis pasakos taip, kaip iš tiesų kalba tauragiškiai.
Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Su kovu prasidėjo pavasaris. Pasak muziejininkų, su pirmosiomis pavasario dienomis į Pilį grįžo kirai – suka ratus ir dairosi, tūpti ar netūpti, sukti ar nesukti čia lizdus. Spėliodami, ant kieno šiemet stogo įsitaisys „muziejiniai paukščiai“, muziejininkai jie ne tik rodo paukščių rūšis Gamtos ekspozicijoje, kviečia į Tauragės krašto muziejų „Santaka“. Parodų ir renginių čia išties netrūks visus šiuos metus – juk ne veltui šiemet Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė.
Nuotrauka
metu zodis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Metų žodis ir naujažodžiai“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Klausytojams buvo įdomu pasiklausyti apie šių dienų tendencijas ir kalbos kintamumo ypatybes, jos vingrybes bei naujadarų atrankas.
Nuotrauka
23tramtatulis
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-03-04
Paskutinę žiemos dieną į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą sugužėjo kone pusšimtis vaikų ir jų mokytojų iš įvairių rajono ugdymo įstaigų – ten surengtas Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ Tauragės rajono vietinis ratas. Šiemet konkursas vyksta jau dešimtą kartą ir yra skirtas Vilniaus 700 metų sukakčiai paminėti.
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-03-03
Visi, kurie neabejingi istorijai ir kuriuos ypač domina tragiška „vilko vaikų“ istorija,  kviečiami šeštadienio popietę praleisti muziejuje  – kovo 4-ąją, 12 val., pilies menėse  atidaroma paroda „Vilko vaikai Saksonijoje“. Apie tai skelbia Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
„Amadeus Dance“ nuotrauka
„Amadeus Dance“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-02
„Bastilijos“ sporto komplekse nugriaudėjo išskirtinis renginys – šokių klubo „Amadeus Dance“ Show 2023, skirtas Onos Stankienės atminimui. Šiemet 28 savo gyvavimo metus minintis kolektyvas jau 18 metus renginį skiria Onutės Stankienės atminimui. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-02-10
Tauragėje šią ir ateinančią savaitę bus begalė įdomių renginių, juk artėja Valentino diena bei Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Taip pat sekmadienį visus kviečia į žygį.
Nuotrauka
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-02-10
Nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Atėjus krikščionybei ši diena sutapatinta su Šv. Agotos varduvėmis, tad vasario 5-ąją minima Šv. Agotis, duonos globėjos, diena. Jau kelintus metus iš eilės Skaudvilės krašto muziejuje vyksta šios dienos paminėjimo renginys „Pakelk duonelę – ji šventa!“, kurio metu senieji duonos papročiai pateikiami teatralizuotai ir su žiupsneliu humoro.
Nuotrauka
Giesmes
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Tauragės pilies kiemelyje šiandien, vasario 3-iąją, startuoja vienas įspūdingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės reginių – instaliacija „Deivių giesmės“, moderniais vaizdo bei garso sprendimais atkreipsianti dėmesį į etnografinę kultūrą. Instaliacija veiks iki kovo 26 dienos ir atgis kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą.
Nuotrauka
Charkivo operos ir baleto teatro šokėjai
Įkelta:
2023-01-31
Vasario 2 d. 18 val. Tauragės kultūros centre savo pasirodymą surengs Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro Baleto trupė. Ukrainos šokėjai scenoje pristatys ištraukas iš pasaulinės baleto klasikos bei šiuolaikines kompozicijas pagal ukrainiečių kompozitorių muziką.  
Nuotrauka
saltinis mokytojai
 „Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
,,Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė vieną praėjusios savaitės popietę į mokyklą pakvietė čia dirbusius mokytojus senjorus. Mokytojus pasitiko ne tik mokyklos administracija, bet ir dabar dirbantys mokytojai – buvę mokiniai.
Nuotrauka
knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Trečiadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta Šilalės krašto dainų knyga „Augin muni mažą“. 
Nuotrauka
 nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-21
Galvoju, koks Tauragėje kultūrinis judesys jau vyksta prasidėjusiais Naujaisiais metais? Vyksta. O jeigu jau ir įvyko ir dar įvyks, tarkim, tik pirmąjį šių metų pusmetį, tai bus nenutrūkstamas ilgų metų, mėnesių, dienų ir vakarų (nenustembu, kad kartais ir nemigo naktų) visų kultūros darbuotojų, visų meno mėgėjų kolektyvų, visų, bet kokia forma prisidedančių prie to, kad bet koks renginys įvyktų, darbo ir pastangų vaisius.
Nuotrauka
tremties ir rezistencijos muziejus
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Sausio 20-ąją, 16 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į istorikės, Lietuvos istorijos instituto doktorantės Rūtos Matimaitytės paskaitą „O po kaimus vokietukai su terbom ir skudurais: Rytų Prūsijos vokiečių vaikų istorija ir likimai sovietų Lietuvoje“. Renginys vyks Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė).
Nuotrauka
VELIAVA
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Seimo nutarimu 2023-ieji yra paskelbti Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų, Klaipėdos krašto bei Šventojo Juozapato metais. Šį nutarimą papildo Seimo rezoliucija, kuria 2023-aisiais siūloma pažymėti daugiau atmintinų metų, tarp kurių – Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos) ir Žirgo metai. 
Nuotrauka
paroda
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje eksponuojama unikali paroda, kurioje – ukrainiečių liaudies tapytojos, naiviojo meno atstovės tapybos Marijos Prymačenko darbai. Sodrių spalvų, įvairiausias fantastiškas būtybes vaizduojančiuose paveiksluose – gėrio ir blogio kova.