Adventinė popietė – apie žodžio stiprybę tremtyje
Gruodžio 9-ąją, 15 val., Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38) organizuojama adventinė popietė su poete, tremtine Dalia Teišerskyte.
Tremtyje adventas, kaip teigia renginio organizatoriai, tęsėsi ištisus metus, nes žmonės kiekvieną dieną laukė šviesios vilties ir naujo gyvenimo pradžios. Lietuviai buvo vieniši, atskirti nuo tėvynės ir artimųjų. Bet lietuviai tikėjo. Turėjo vilties, kad grįš namo. Jų meilė tėvynei vis stiprėjo. Juk tikėjimas, viltis ir meilė – stipriausi dalykai, taip ir liko nenugalėti. Juos stiprino malda, šeimų tarpusavio bendravimas, kūryba. Ilgesys, meilė savo kraštui liejosi posmais daugelio lietuvių širdyse, vėliau tie posmai virto dainomis. Žodžio galia teikė dvasinę stiprybę prieš visas patirtas kančias.
Kad tikrai žodis, išsakytas eilėmis ir proza, buvo jėga, popietės metu savo prisiminimais patvirtins tremtinė Dalia Teišerskytė, ilgametė (2000–2016 m.) Lietuvos Respublikos Seimo narė, 13 poezijos ir prozos knygų, daugiau kaip 400 dainų tekstų autorė.
Renginyje savo eiles skaitys Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ nariai. Eiles, kurios virto dainomis, atliks Rasa Levickaitė-Šerpytienė bei Tauragės „Versmės“ gimnazijos muzikos studija, vadovaujama Inesos Altaravičienės.
Renginys nemokamas.
Savaitgalį kviečia sudalyvauti aktyvesnėse veiklose – vyks badmintono ir tinklinio turnyrai.
Trečiadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta Šilalės krašto dainų knyga „Augin muni mažą“.
Galvoju, koks Tauragėje kultūrinis judesys jau vyksta prasidėjusiais Naujaisiais metais? Vyksta. O jeigu jau ir įvyko ir dar įvyks, tarkim, tik pirmąjį šių metų pusmetį, tai bus nenutrūkstamas ilgų metų, mėnesių, dienų ir vakarų (nenustembu, kad kartais ir nemigo naktų) visų kultūros darbuotojų, visų meno mėgėjų kolektyvų, visų, bet kokia forma prisidedančių prie to, kad bet koks renginys įvyktų, darbo ir pastangų vaisius.
Tauragėje šiandien laukia du įdomūs renginiai Tremties ir rezistencijos muziejuje bei Pilies kiemelyje.
Sausio 20-ąją, 16 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į istorikės, Lietuvos istorijos instituto doktorantės Rūtos Matimaitytės paskaitą „O po kaimus vokietukai su terbom ir skudurais: Rytų Prūsijos vokiečių vaikų istorija ir likimai sovietų Lietuvoje“. Renginys vyks Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė).
Seimo nutarimu 2023-ieji yra paskelbti Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų, Klaipėdos krašto bei Šventojo Juozapato metais. Šį nutarimą papildo Seimo rezoliucija, kuria 2023-aisiais siūloma pažymėti daugiau atmintinų metų, tarp kurių – Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos) ir Žirgo metai.
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje eksponuojama unikali paroda, kurioje – ukrainiečių liaudies tapytojos, naiviojo meno atstovės tapybos Marijos Prymačenko darbai. Sodrių spalvų, įvairiausias fantastiškas būtybes vaizduojančiuose paveiksluose – gėrio ir blogio kova.
Šią ir ateinančią savaitę laukia smagūs renginiai – geriausių Tauragės sportininkų pagerbimo šventė, parodos, knygos pristatymas.
Vilijos Šmitaitės-Jurkuvienės karpinių parodos A. Čepausko dailės galerijoje atidaryta dar gruodžio viduryje, tačiau ją apžiūrėti vis dar galima. Ir išties verta – subtilūs, preciziškai atlikti darbai visus palieka be žado.
Į Tauragę atvyksta knygos ,,Partizanai: kovoti, išgyventi, nugalėti“ autorius Ernestas Kuckailis. Susitikimas su juo vyks sausio 12-ąją, 18 val., Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė). Renginio metu knygą bus galima įsigyti.
Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta Liutauro Degėsio knyga „Viskas buvo ne taip“. Pasak autoriaus, viskas yra ne taip, nes viską pasistengęs galėtum suprasti kitaip.
Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas kviečia prisijungti prie akcijos ir dovanoti megztų kojinių, kad nuo karo kenčiantys ukrainiečiai galėtų žiemą nors kiek sušilti.
Po šv. Kalėdų, antradienį, į padėkos popietę rinkosi Tauragės trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomenė. Šventiškai nusiteikę ir pasipuošę studentai bei svečiai linksmai besišnekučiuodami laukė renginio, kurio metu išdalintos padėkos.
Jau kurį laiką Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Abonemente lankytojus su šypsena pasitinka savanorė Vytautė Gestautaitė. Jos savanorystės laikas, deja, jau eina į pabaigą – Vytautė dėl to šiek tiek liūdi, nes sako, kad įsilieti į bibliotekos kolektyvą jai buvo be galo maloni ir įdomi patirtis, kurios visai nesinori nutraukti. Mergina mielai sutiko pasidalyti įspūdžiais apie savanorystę bibliotekoje, ir tiki, kad galbūt jos istorija įkvėps kitus jaunus žmones nebijoti išbandyti save ir „pasimatuoti“ vienokią ar kitokią profesiją.
Šventiniu laikotarpiu galėsite apsilankyti ne viename koncerte bei parodoje.
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje šiuo metu vykstančios parodos autorius Gintas Kavoliūnas ne tik kuria analoginėmis fotografijos priemonėmis, bet ir dalinasi savo patirtimi.
Artėjantys šventiniai renginiai skirti suartinti žmones. Tauragėje ir rajone visus kvies į kalėdines popietes, eglučių įžiebimus, Kalėdinį šeimų bėgimą.
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos darbuotojos džiaugiasi, kad bibliotekos erdves pamėgo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Tauragės rajono filialas, suorganizavęs prieššventinę popietę ir pakvietęs savo draugijos narius į Periodikos skaityklą.
Artėjant gražiausioms metų šventėms Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka surengė padėkos vakarą savo bičiuliams, draugams, buvusiems bibliotekininkams, bibliotekos rėmėjams.
Antradienio rytą į jaukų pasisėdėjimą sukviesti mokytojų senjorų klubo nariai. Šypsenomis ir gera nuotaika pasipuošę mokytojai džiaugėsi galimybe susitikti ir pabendrauti su buvusiais kolegomis.
Populiariausi XXI amžiaus Lietuvos keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius kviečia visus į išskirtinį susitikimą.
Šiemet sukanka lygiai 15 metų, kai prasidėjo šių dviejų vyrų kelionės po pasaulį. Žurnalistai, rašytojai, TV laidų vedėjai savo titulų bagažą papildė dar vienu skambiu pavadinimu – kelionių didmeistriai.
Nuo Meksikos iki Japonijos, nuo Afrikos iki Kinijos driekėsi šių dviejų kelionių romantikų maršrutai. Dešimtys tūkstančių nuvažiuotų kilometrų „atgulė“ į TV laidas, knygas, interneto puslapius.
Antradienio popietę Tauragės Pilies menėse surengta Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos organizuota Žemaitijos regiono etninę kultūrą labiausiai puoselėjančių asmenybių pagerbimo šventė. Šiemet joje pagerbti bei apdovanoti net 9 etnokultūrai nusipelnę žmonės, tarp kurių – ir skaudviliškė.
Artėjantys 2023-ieji Tauragei ypatingi – miestas taps Lietuvos kultūros sostine. Apie tai, kuo svarbus šis titulas, kokie metai laukia tauragiškių ir atvyksiančių, pristatyta „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ koncepcijos renginyje. Vakaro metu žiūrovų taip pat laukė būgnų šou programa bei intriguojanti vakaro diskusija „Tauragė – nuo plaktukų miesto iki Lietuvos kultūros sostinės“.
Nepabūgę šaltuko tauragiškiai gausiai susirinkę į Pilies aikštę stebėjo Kalėdų eglės įžiebimą.
Tauragėje šį savaitgalį prasideda šventiniai renginiai – bus įžiebiama eglutė.