Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Penktadienio vakarą prie Tauragės kultūros centro susirinko tauragiškiai ir menininkai, jautriai prisiminę kadaise Tauragėje gyvenusius žydus, kurių gyvybes pasiglemžė holokaustas.
Kultūros rūmų kiemelyje atidaryta paveikslų paroda. Joje – 11-os autorių nutapyti 13-a darbų, kuriuose paliečiamas žydų bendruomenės gyvenimas, vaizduojami su žydų palikimu susiję simboliai.
–13-a skirtingų istorijų, 13-a skirtingų emocijų. Visa tai jungia bendras tiltas – žydų ir lietuvių kultūros paieškos. Šią parodą skiriame sunaikintai Tauragės žydų bendruomenei, – sakė parodą pristačiusi Algima Juščiuvienė.
Viena piešinio autorių Vida Karbauskienė susirinkusiesiems kalbėjo, kad tapant apėmė sunkios emocijos.
– Tema buvo labai sudėtinga. Kai mus pakvietė Areta, turėjome gerai pamąstyti, pagalvoti. Jautėme nerimą,– sakė ji. – Tai be galo skaudi, sunki, aštri mūsų tautai tema. Galiu pasakyti, kad net po to, kai baigėme kūrinius, pasikalbėjau su kita dailininke, tai ji sakė, kad iš manęs sklido neviltis, susikaustymas ir t.t. Ko gero, tai pasako, kokia buvo mūsų būsena. Labai dėkoju, kad buvo paliesta tokia tema. Džiaugiuosi, kad Tauragėje iškeliame šiuos skaudulius, šias problemas.
Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis kalbėjo, kad rugsėjo 23-oji, prisimenant skaudžius Lietuvos istorijos įvykius, yra išties sunki ir verčia susimąstyti ne tik apie praeitį, bet ir apie dabartį, kai Rusijos kariuomenė vykdo žvėriškus nusikaltimus prieš Ukrainos žmones, juos žudo, grobia vaikus.
– Norisi visiems palinkėti taikos, – sakė V. Bartušis.






















