Skaudvilės mieste šventėje iš širdies linksmintasi dvi dienas
Įkelta:
2022-09-14
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

Savaitgalį Skaudvilėje šurmuliavo kasmetinė miesto šventė. Kokia ji buvo šiemet? Kaip sako bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus, visos Skaudvilės šventės būna įspūdingos, ir ši  praėjo puikiai. O labiausiai jį džiugina visų bendruomenės narių vienybė, susiklausymas ir noras prisidėti. 

Praėjusį savaitgalį Skaudvilėje surengta kasmetinė miesto šventė – jau tryliktoji. Dviejų dienų programoje – koncertai, parodos, edukacijos ir kitos veiklos. Miestą papuošė seniūnijos įstaigų ir bendruomenių, kaimyninių bendruomenių meninių instaliacijų paroda „Skaudvilėn pro langą žvelgiu“.  

Šventė prasidėjo aktyviai – nuo pat ryto dalyviai varžėsi draugiškose paplūdimio tinklinio, futbolo, krepšinio, diskgolfo, smiginio ir stalo teniso rungtynėse, o į plūdinės meškerės žvejybos varžybas susirinko apie 30 žvejų.

Vidurdienį šventės dalyviai pakviesti į Lietuvos istorijos ekslibrisų galerijos atidarymą Skaudvilės kultūros namuose. Iškart po to – į koncertą „Siela giesmėje nušvinta“ evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur skambėjo J. S. Bacho, A. Vivaldi, L. Vilkončiaus, G. Jautakaitės ir kt. kūriniai, o juos atliko Dovilė Kazonaitė (sopranas), Diana Encienė (vargonai).

Mažųjų šventės dalyvių laukė interaktyvi vaikų žaidimų erdvė su meškute Pūke, personažais ir Skaudvilės VDC „Draugystės ratas“. 

Šventės metu skaudviliškiai ir miesto svečiai buvo kviečiami nemokamai apsilankyti Skaudvilės krašto muziejuje ir A. Čepausko dailės galerijoje. Surengta Skaudvilės sinagogos atminimo ženklo atidengimo ceremonija, o Turgaus aikštėje vyko automobilių garso varžybos „SPL DRAG Lithuania“, o kartu – ir senovinių automobilių paroda.

Pavakare atidaryta vaikų žaidimų erdvė, nemokamas batutų parkas. 

Vakare aukotos šv. Mišios už Skaudvilės krašto žmones Šv. Kryžiaus bažnyčioje, paskui iškilmingai apdovanoti sportininkai. Galiausiai scenoje pasirodė šokių grupės „Amadeus Dance“ ir „Žvorūnėlė“, žiūrovus linksmino grupė „16Hz“, „Dinamika“, o sutemus scenoje pasirodė Egidijus Sipavičius. Nuo 23 val. linksmybes tęsė  grupė „Tautinis brandas“, kol vidurnaktį dangų nutvieskė fejerverkai. 

Sekmadienį – svarbiausias šventės akcentas – tituliniai šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai. Šv. Mišioms vadovavo Telšių kunigų seminarijos rektorius kan. Jonas Ačas, talkino Tauragės dekanato dekanas Marius Venskus, visiems dėkojo ir šiltus žodžius išsakė parapijos klebonas Alvydas Bridikis. 

Visą dieną vyko tautodailininkų, amatininkų, prekybininkų mugė, Skaudvilės gimnazijos mokinių pleneras „Menų zomatas“ teatralizuotas bendruomenių ir įstaigų turgus „Prie tarptautinio kelio – tarptautinis turgus“. Pasirodė meno mėgėjų kolektyvai, koncertavo šokių grupė „Laukstė“ iš Lauksargių, Skaudvilės krašto choras, kapela „Dobilas“. Muzikinį pasirodymą surengė atlikėjai Violeta ir Vilius Tarasovai.

Paprašytas pasidalinti šventės įspūdžiais, bendruomenės pirmininkas V. Bičkus neslėpė džiaugsmo – šventė praėjo puikiai, sulaukta daug svečių, o ir renginių būta gausybės – kai kurie surengti pirmą kartą ir sulaukė didelio susidomėjimo.

– Pavyzdžiui, pirmą kartą surengta seniūnijos įstaigų ir bendruomenių, kaimyninių bendruomenių meninių instaliacijų paroda „Skaudvilėn pro langą žvelgiu“. Iš pradžių abejojome, kaip pavyks, tačiau rezultatas džiugino akį – pamatėme išties išradingų sprendimų, – pasakojo jis. – Dar vienas išskirtinis renginys – automobilių garso varžybos „SPL DRAG Lithuania“ – ir senovinių automobilių paroda – toks dalykas buvo pirmąkart. Skaudviliškis Andrius Skarbalius pasiūlė visa tai surengti, atvyko „išprotėję“ gerąja prasme vaikinai iš Klaipėdos. Išties daug susidomėjimo sulaukė.

Pasak pirmininko, smagu, kad išlaikomas šventęs tęstinumas, puoselėjamos tradicijos.V. Bičkus džiaugiasi, kad organizuojant šventę labai daug prisideda seniūnija, o ir skaudviliškiai, net ir buvę, visada nuoširdžiai palaiko ir padeda kuo gali:

– Visi prisideda, nė vienas neatsisako. Štai šaunaus kraštiečio Kęstučio Baršio, gyvenančio Vilniuje, iniciatyva baigiame įrengti diskgolfo aikštyną. Stasys Bardauskas yra pagrindinis žvejų varžybų organizatorius. Ir bendruomenės jaunimas aktyvus – Aivarui Andriekui pakanka tik užsiminti, ir jis entuziastingai imasi organizuoti sporto varžybas.   

 

Nuotrauka
Giesmes
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės pilies kiemelyje šiandien, vasario 3-iąją, startuoja vienas įspūdingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės reginių – instaliacija „Deivių giesmės“, moderniais vaizdo bei garso sprendimais atkreipsianti dėmesį į etnografinę kultūrą. Instaliacija veiks iki kovo 26 dienos ir atgis kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą.
Nuotrauka
Charkivo operos ir baleto teatro šokėjai
Įkelta:
2023-01-31
Vasario 2 d. 18 val. Tauragės kultūros centre savo pasirodymą surengs Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro Baleto trupė. Ukrainos šokėjai scenoje pristatys ištraukas iš pasaulinės baleto klasikos bei šiuolaikines kompozicijas pagal ukrainiečių kompozitorių muziką.  
Nuotrauka
saltinis mokytojai
 „Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
,,Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė vieną praėjusios savaitės popietę į mokyklą pakvietė čia dirbusius mokytojus senjorus. Mokytojus pasitiko ne tik mokyklos administracija, bet ir dabar dirbantys mokytojai – buvę mokiniai.
Nuotrauka
knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Trečiadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta Šilalės krašto dainų knyga „Augin muni mažą“. 
Nuotrauka
 nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-21
Galvoju, koks Tauragėje kultūrinis judesys jau vyksta prasidėjusiais Naujaisiais metais? Vyksta. O jeigu jau ir įvyko ir dar įvyks, tarkim, tik pirmąjį šių metų pusmetį, tai bus nenutrūkstamas ilgų metų, mėnesių, dienų ir vakarų (nenustembu, kad kartais ir nemigo naktų) visų kultūros darbuotojų, visų meno mėgėjų kolektyvų, visų, bet kokia forma prisidedančių prie to, kad bet koks renginys įvyktų, darbo ir pastangų vaisius.
Nuotrauka
tremties ir rezistencijos muziejus
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Sausio 20-ąją, 16 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į istorikės, Lietuvos istorijos instituto doktorantės Rūtos Matimaitytės paskaitą „O po kaimus vokietukai su terbom ir skudurais: Rytų Prūsijos vokiečių vaikų istorija ir likimai sovietų Lietuvoje“. Renginys vyks Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė).
Nuotrauka
VELIAVA
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Seimo nutarimu 2023-ieji yra paskelbti Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų, Klaipėdos krašto bei Šventojo Juozapato metais. Šį nutarimą papildo Seimo rezoliucija, kuria 2023-aisiais siūloma pažymėti daugiau atmintinų metų, tarp kurių – Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos) ir Žirgo metai. 
Nuotrauka
paroda
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje eksponuojama unikali paroda, kurioje – ukrainiečių liaudies tapytojos, naiviojo meno atstovės tapybos Marijos Prymačenko darbai. Sodrių spalvų, įvairiausias fantastiškas būtybes vaizduojančiuose paveiksluose – gėrio ir blogio kova.
Nuotrauka
karpiniai
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-05
Vilijos Šmitaitės-Jurkuvienės karpinių parodos A. Čepausko dailės galerijoje atidaryta dar gruodžio viduryje, tačiau ją apžiūrėti vis dar galima. Ir išties verta – subtilūs, preciziškai atlikti darbai visus palieka be žado.
Nuotrauka
Knyga
Įkelta:
2023-01-05
Į Tauragę atvyksta knygos ,,Partizanai: kovoti, išgyventi, nugalėti“ autorius Ernestas Kuckailis. Susitikimas su juo vyks sausio 12-ąją, 18 val., Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė). Renginio metu knygą bus galima įsigyti.
Nuotrauka
Kojines
Tauragės B. Baltrušaitytės feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-12-30
Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas kviečia prisijungti prie akcijos ir dovanoti megztų kojinių, kad nuo karo kenčiantys ukrainiečiai galėtų žiemą nors kiek sušilti.
Nuotrauka
tau
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-29
Po šv. Kalėdų, antradienį, į padėkos popietę rinkosi Tauragės trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomenė. Šventiškai nusiteikę ir pasipuošę studentai bei svečiai linksmai besišnekučiuodami laukė renginio, kurio metu išdalintos padėkos. 
Nuotrauka
vytaute gestautaite
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-12-27
Jau kurį laiką Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Abonemente lankytojus su šypsena pasitinka savanorė Vytautė Gestautaitė. Jos savanorystės laikas, deja, jau eina į pabaigą – Vytautė dėl to šiek tiek liūdi, nes sako, kad įsilieti į bibliotekos kolektyvą jai buvo be galo maloni ir įdomi patirtis, kurios visai nesinori nutraukti. Mergina mielai sutiko pasidalyti įspūdžiais apie savanorystę bibliotekoje, ir tiki, kad galbūt jos istorija įkvėps kitus jaunus žmones nebijoti išbandyti save ir „pasimatuoti“ vienokią ar kitokią profesiją.
Nuotrauka
paroda
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2022-12-20
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje šiuo metu vykstančios parodos autorius Gintas Kavoliūnas ne tik kuria analoginėmis fotografijos priemonėmis, bet ir dalinasi savo patirtimi.
Nuotrauka
KALEDOS
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-16
Artėjantys šventiniai renginiai skirti suartinti žmones. Tauragėje ir rajone visus kvies į kalėdines popietes, eglučių įžiebimus, Kalėdinį šeimų bėgimą.
Nuotrauka
popiete biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-12-16
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos darbuotojos džiaugiasi, kad bibliotekos erdves pamėgo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Tauragės rajono filialas, suorganizavęs prieššventinę popietę ir pakvietęs savo draugijos narius į Periodikos skaityklą. 
Nuotrauka
padekos
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-15
Artėjant gražiausioms metų šventėms Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka surengė padėkos vakarą savo bičiuliams, draugams, buvusiems bibliotekininkams, bibliotekos rėmėjams.
Nuotrauka
mokytoju senjoru svente
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-13
Antradienio rytą į jaukų pasisėdėjimą sukviesti mokytojų senjorų klubo nariai. Šypsenomis ir gera nuotaika pasipuošę mokytojai džiaugėsi galimybe susitikti ir pabendrauti su buvusiais kolegomis.
Nuotrauka
starkus ir radzevicius
Įkelta:
2022-12-12
Populiariausi XXI amžiaus Lietuvos keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius kviečia visus į išskirtinį susitikimą. Šiemet sukanka lygiai 15 metų, kai prasidėjo šių dviejų vyrų kelionės po pasaulį. Žurnalistai, rašytojai, TV laidų vedėjai savo titulų bagažą papildė dar vienu skambiu pavadinimu – kelionių didmeistriai.  Nuo Meksikos iki Japonijos, nuo Afrikos iki Kinijos driekėsi šių dviejų kelionių romantikų maršrutai. Dešimtys tūkstančių nuvažiuotų kilometrų „atgulė“  į TV laidas, knygas, interneto puslapius.