Skaudvilės mieste šventėje iš širdies linksmintasi dvi dienas
Įkelta:
2022-09-14
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

Savaitgalį Skaudvilėje šurmuliavo kasmetinė miesto šventė. Kokia ji buvo šiemet? Kaip sako bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus, visos Skaudvilės šventės būna įspūdingos, ir ši  praėjo puikiai. O labiausiai jį džiugina visų bendruomenės narių vienybė, susiklausymas ir noras prisidėti. 

Praėjusį savaitgalį Skaudvilėje surengta kasmetinė miesto šventė – jau tryliktoji. Dviejų dienų programoje – koncertai, parodos, edukacijos ir kitos veiklos. Miestą papuošė seniūnijos įstaigų ir bendruomenių, kaimyninių bendruomenių meninių instaliacijų paroda „Skaudvilėn pro langą žvelgiu“.  

Šventė prasidėjo aktyviai – nuo pat ryto dalyviai varžėsi draugiškose paplūdimio tinklinio, futbolo, krepšinio, diskgolfo, smiginio ir stalo teniso rungtynėse, o į plūdinės meškerės žvejybos varžybas susirinko apie 30 žvejų.

Vidurdienį šventės dalyviai pakviesti į Lietuvos istorijos ekslibrisų galerijos atidarymą Skaudvilės kultūros namuose. Iškart po to – į koncertą „Siela giesmėje nušvinta“ evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur skambėjo J. S. Bacho, A. Vivaldi, L. Vilkončiaus, G. Jautakaitės ir kt. kūriniai, o juos atliko Dovilė Kazonaitė (sopranas), Diana Encienė (vargonai).

Mažųjų šventės dalyvių laukė interaktyvi vaikų žaidimų erdvė su meškute Pūke, personažais ir Skaudvilės VDC „Draugystės ratas“. 

Šventės metu skaudviliškiai ir miesto svečiai buvo kviečiami nemokamai apsilankyti Skaudvilės krašto muziejuje ir A. Čepausko dailės galerijoje. Surengta Skaudvilės sinagogos atminimo ženklo atidengimo ceremonija, o Turgaus aikštėje vyko automobilių garso varžybos „SPL DRAG Lithuania“, o kartu – ir senovinių automobilių paroda.

Pavakare atidaryta vaikų žaidimų erdvė, nemokamas batutų parkas. 

Vakare aukotos šv. Mišios už Skaudvilės krašto žmones Šv. Kryžiaus bažnyčioje, paskui iškilmingai apdovanoti sportininkai. Galiausiai scenoje pasirodė šokių grupės „Amadeus Dance“ ir „Žvorūnėlė“, žiūrovus linksmino grupė „16Hz“, „Dinamika“, o sutemus scenoje pasirodė Egidijus Sipavičius. Nuo 23 val. linksmybes tęsė  grupė „Tautinis brandas“, kol vidurnaktį dangų nutvieskė fejerverkai. 

Sekmadienį – svarbiausias šventės akcentas – tituliniai šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai. Šv. Mišioms vadovavo Telšių kunigų seminarijos rektorius kan. Jonas Ačas, talkino Tauragės dekanato dekanas Marius Venskus, visiems dėkojo ir šiltus žodžius išsakė parapijos klebonas Alvydas Bridikis. 

Visą dieną vyko tautodailininkų, amatininkų, prekybininkų mugė, Skaudvilės gimnazijos mokinių pleneras „Menų zomatas“ teatralizuotas bendruomenių ir įstaigų turgus „Prie tarptautinio kelio – tarptautinis turgus“. Pasirodė meno mėgėjų kolektyvai, koncertavo šokių grupė „Laukstė“ iš Lauksargių, Skaudvilės krašto choras, kapela „Dobilas“. Muzikinį pasirodymą surengė atlikėjai Violeta ir Vilius Tarasovai.

Paprašytas pasidalinti šventės įspūdžiais, bendruomenės pirmininkas V. Bičkus neslėpė džiaugsmo – šventė praėjo puikiai, sulaukta daug svečių, o ir renginių būta gausybės – kai kurie surengti pirmą kartą ir sulaukė didelio susidomėjimo.

– Pavyzdžiui, pirmą kartą surengta seniūnijos įstaigų ir bendruomenių, kaimyninių bendruomenių meninių instaliacijų paroda „Skaudvilėn pro langą žvelgiu“. Iš pradžių abejojome, kaip pavyks, tačiau rezultatas džiugino akį – pamatėme išties išradingų sprendimų, – pasakojo jis. – Dar vienas išskirtinis renginys – automobilių garso varžybos „SPL DRAG Lithuania“ – ir senovinių automobilių paroda – toks dalykas buvo pirmąkart. Skaudviliškis Andrius Skarbalius pasiūlė visa tai surengti, atvyko „išprotėję“ gerąja prasme vaikinai iš Klaipėdos. Išties daug susidomėjimo sulaukė.

Pasak pirmininko, smagu, kad išlaikomas šventęs tęstinumas, puoselėjamos tradicijos.V. Bičkus džiaugiasi, kad organizuojant šventę labai daug prisideda seniūnija, o ir skaudviliškiai, net ir buvę, visada nuoširdžiai palaiko ir padeda kuo gali:

– Visi prisideda, nė vienas neatsisako. Štai šaunaus kraštiečio Kęstučio Baršio, gyvenančio Vilniuje, iniciatyva baigiame įrengti diskgolfo aikštyną. Stasys Bardauskas yra pagrindinis žvejų varžybų organizatorius. Ir bendruomenės jaunimas aktyvus – Aivarui Andriekui pakanka tik užsiminti, ir jis entuziastingai imasi organizuoti sporto varžybas.   

 

Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.