Projekte „Lietuvos galia“ – 8 tauragiškių iniciatyvos: kviečiama už jas balsuoti
Įkelta:
2022-09-20
Nuotrauka
stragute zygis
Nuotraukos autorius:
Stragutės kaimo bendruomenės nuotrauka
,
Nuotrauka
iniciatyvos
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Pirmadienį startavo viešas balsavimas, kurio metu Lietuvos žmonės kviečiami išreikšti savo pilietinę valią balsuojant už, jų manymu, labiausiai nusipelniusias projekto „Lietuvos galia“ iniciatyvas kategorijose „Stiprios“, „Teisingos“, „Žalios“ ir „Inovatyvios“ . Iš viso Tauragės rajone registruotos 8 iniciatyvos. Konkurso laureatai bus apdovanoti gruodžio 3 dieną iškilmingos ceremonijos metu.

Šalies vadovo Gitano Nausėdos teigimu, savanorystę ir bendruomenių sutelktumą skatinantis projektas „Lietuvos galia“ padėjo atrasti tikrus šalies šviesulius – susitelkusias bendruomenes ir šaunius žmones, kurie savo pastangomis kuria ir augina Lietuvą. „Visi jūs, gyvenantys sostinėje ar viename iš nuostabių Lietuvos regionų, esate nenugalima Lietuvos jėga. Drąsiai imatės lyderystės ir savo iniciatyvomis bei savanoriškais darbais rodote, kokia galinga ir viską keičianti gali būti pilietinė galia. Kviečiu šia galia pasinaudoti ir renkant stipriausias šių metų iniciatyvas“, – sakė Prezidentas.

Per metus „Lietuvos galios“ platformoje buvo užregistruota 215 iniciatyvų iš visos Lietuvos ir lietuvių bendruomenių užsienyje. Tauragės rajone užregistruotos 8 iniciatyvos.

Kategorijoje „Žalia Lietuva“ užregistruotos 33 iniciatyvos, viena jų – tauragiškių bendruomenės „Taurų žiburys“ iniciatyva „Vaikai – Lietuvos ateitis“. Prieš šešerius metus Tauragės rajono Taurų kaime įkurtas vaikų dienos centras „Žiburiukai“ pirmiausia buvo skirtas mažinti nepriteklių patiriančių ir galimybių ugdytis bei lavintis namuose neturinčių kaimo vaikų socialinę atskirtį. 

Kategorijoje „Stipri Lietuva“ iš viso pateiktos 64 iniciatyvos, 3 jų – Tauragės rajono bendruomenių. Mažoniškiai pateikė iniciatyvą „Mes už laimingą vaikystę ir pozityvią gyvenimo kokybę“. Kaimo bendruomenė „Mažonų rytas“ aktyviai veikia nuo 2004 metų, įgyvendino daugelį projektų, kurie padėjo atnaujinti bendruomenės namus, sutvarkyti infrastruktūrą, vyksta prasmingi ir gausiai lankomi renginiai. Bendruomenė įkūrė Vaikų dienos centrą „Po stogu“.

Antroji iniciatyva Tauragės rajone – Stragutės kaimo bendruomenės žygis „Už Lietuvą“. Stragutės kaimo bendruomenė turi tradiciją Liepos 6–ąją, Valstybės dieną, vykti į žygį dviračiais. Jis organizuojamas jau ketvirtus metus. Gražia tradicija jau tapo ir akcija „Padovanok kaimynui vėliavą“. Kiekvienais metais po žygio jie dovanoja vėliavą jos neturinčiam kaimynui – kiekvienais metais Stragutėje suplevėsuoja vis nauja trispalvė.

Trečioji iniciatyva – „Šikšnių kaimo bendruomenės pilietiškumo ir bendruomeniškumo skatinimas“. Kaip skelbiama iniciatyvos aprašyme, Šikšniai – tai nedidelis kaimelis Tauragės rajone, kuriame gyvena žmonės su didelėmis širdimis. Daugelis kaimo gyventojų noriai prisideda prie aplinkos puoselėjimo. Bendruomenės teritorijoje pastatyta pavėsinė, kurioje organizuojami bendruomenės narių susitikimai, šventės ir laisvalaikio veiklos. Šalia visai neseniai pastatyta vaikų žaidimo aikštelė, kuri sutraukia daug Šikšnių ir aplinkinių kaimų mažiausiųjų gyventojų.

Nuotrauka
iniciatyvos

Kategorijoje „Teisinga Lietuva“ pateiktos 84 iniciatyvos, 2 iš jų – tauragiškių. Pirmoji iniciatyva – „Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indėlis garsinant savo kraštą“. Pagramantiškiai džiaugiasi sutvarkę nenaudojamą Pagramančio pagrindinės mokyklos dviejų aukštų bendrabutį bei valgyklą ir šiuos pastatus sutvarkę, renovavę pastatus pritaikė socialinių paslaugų teikimui. Antroji „Teisingos Lietuvos“ iniciatyva – Pilaitės bendruomenės centras. Bendruomenės nariai įkūrė dienos centrą „Pilaitukai“, kuriame lankosi 20 vaikų, tarp kurių – ir vaikai su negalia. Bendruomenė rengia įvairias šventes nuo tradicinės kaimo šventės iki advento giesmių. Kasmet prieš Šv. Kalėdas lanko neįgaliuosius, vienišus kaimo senolius, rengia išvykas į įvairius Lietuvos miestus susipažinti su krašto tradicijomis, lanko įžymias vietas.

Kategorijoje „Inovatyvi Lietuva“ registruoti 2 tauragiškių projektai. Vienas jų – „Dacijonų kaimo bendruomenė – patraukli vieta gyventi“. Dacijonų kaimo bendruomenė džiaugiasi įgyvendintais projektais ir gyventojų įsitraukimu bei pagalba. Dacijonų bendruomenė įkūrė verslų, kuriuose sukuriamos naujos darbo vietos kaimo gyventojams. Antrasis tauragiškių projektas šioje kategorijoje – „Eičiai – pažangus kaimas“ Eičių bendruomenė „Karšuva“ ir kaimo gyventojai ieško įmonių ir partnerių, kurie norėtų perkelti rankų darbo procesus į Eičių kaimą, kad vietos gyventojai, kurie neturi galimybių vykti į miestą dirbti, galėtų atlikti darbą savame kaime. 

Konkurso nugalėtojai bus renkami dviem etapais – viešu balsavimu ir komisijos vertinimu. Piliečiai už labiausiai patikusias iniciatyvas bus kviečiami balsuoti iki lapkričio 1 d. projekto interneto svetainėje www.lietuvosgalia.lt. Norėdami balsuoti už patinkančią iniciatyvą gyventojai turės suvesti savo vardą, pavardę bei elektroninio pašto adresą, kuriuo gaus patvirtinti savo atiduodamą balsą.

15 daugiausiai balsų surinkusių iniciatyvų iš kiekvienos kategorijos bus pateiktos kompetentingai komisijai svarstyti. Įvairių sričių ekspertų komisija išrinks 20 šių metų konkurso laureatų, kurie bus apdovanoti iškilmingos ceremonijos metu gruodžio 3 dieną.

 

Nuotrauka
Giesmes
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės pilies kiemelyje šiandien, vasario 3-iąją, startuoja vienas įspūdingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės reginių – instaliacija „Deivių giesmės“, moderniais vaizdo bei garso sprendimais atkreipsianti dėmesį į etnografinę kultūrą. Instaliacija veiks iki kovo 26 dienos ir atgis kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą.
Nuotrauka
Charkivo operos ir baleto teatro šokėjai
Įkelta:
2023-01-31
Vasario 2 d. 18 val. Tauragės kultūros centre savo pasirodymą surengs Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro Baleto trupė. Ukrainos šokėjai scenoje pristatys ištraukas iš pasaulinės baleto klasikos bei šiuolaikines kompozicijas pagal ukrainiečių kompozitorių muziką.  
Nuotrauka
saltinis mokytojai
 „Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
,,Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė vieną praėjusios savaitės popietę į mokyklą pakvietė čia dirbusius mokytojus senjorus. Mokytojus pasitiko ne tik mokyklos administracija, bet ir dabar dirbantys mokytojai – buvę mokiniai.
Nuotrauka
knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Trečiadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta Šilalės krašto dainų knyga „Augin muni mažą“. 
Nuotrauka
 nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-21
Galvoju, koks Tauragėje kultūrinis judesys jau vyksta prasidėjusiais Naujaisiais metais? Vyksta. O jeigu jau ir įvyko ir dar įvyks, tarkim, tik pirmąjį šių metų pusmetį, tai bus nenutrūkstamas ilgų metų, mėnesių, dienų ir vakarų (nenustembu, kad kartais ir nemigo naktų) visų kultūros darbuotojų, visų meno mėgėjų kolektyvų, visų, bet kokia forma prisidedančių prie to, kad bet koks renginys įvyktų, darbo ir pastangų vaisius.
Nuotrauka
tremties ir rezistencijos muziejus
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Sausio 20-ąją, 16 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į istorikės, Lietuvos istorijos instituto doktorantės Rūtos Matimaitytės paskaitą „O po kaimus vokietukai su terbom ir skudurais: Rytų Prūsijos vokiečių vaikų istorija ir likimai sovietų Lietuvoje“. Renginys vyks Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė).
Nuotrauka
VELIAVA
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Seimo nutarimu 2023-ieji yra paskelbti Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų, Klaipėdos krašto bei Šventojo Juozapato metais. Šį nutarimą papildo Seimo rezoliucija, kuria 2023-aisiais siūloma pažymėti daugiau atmintinų metų, tarp kurių – Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos) ir Žirgo metai. 
Nuotrauka
paroda
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje eksponuojama unikali paroda, kurioje – ukrainiečių liaudies tapytojos, naiviojo meno atstovės tapybos Marijos Prymačenko darbai. Sodrių spalvų, įvairiausias fantastiškas būtybes vaizduojančiuose paveiksluose – gėrio ir blogio kova.
Nuotrauka
karpiniai
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-05
Vilijos Šmitaitės-Jurkuvienės karpinių parodos A. Čepausko dailės galerijoje atidaryta dar gruodžio viduryje, tačiau ją apžiūrėti vis dar galima. Ir išties verta – subtilūs, preciziškai atlikti darbai visus palieka be žado.
Nuotrauka
Knyga
Įkelta:
2023-01-05
Į Tauragę atvyksta knygos ,,Partizanai: kovoti, išgyventi, nugalėti“ autorius Ernestas Kuckailis. Susitikimas su juo vyks sausio 12-ąją, 18 val., Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė). Renginio metu knygą bus galima įsigyti.
Nuotrauka
Kojines
Tauragės B. Baltrušaitytės feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-12-30
Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas kviečia prisijungti prie akcijos ir dovanoti megztų kojinių, kad nuo karo kenčiantys ukrainiečiai galėtų žiemą nors kiek sušilti.
Nuotrauka
tau
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-29
Po šv. Kalėdų, antradienį, į padėkos popietę rinkosi Tauragės trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomenė. Šventiškai nusiteikę ir pasipuošę studentai bei svečiai linksmai besišnekučiuodami laukė renginio, kurio metu išdalintos padėkos. 
Nuotrauka
vytaute gestautaite
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-12-27
Jau kurį laiką Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Abonemente lankytojus su šypsena pasitinka savanorė Vytautė Gestautaitė. Jos savanorystės laikas, deja, jau eina į pabaigą – Vytautė dėl to šiek tiek liūdi, nes sako, kad įsilieti į bibliotekos kolektyvą jai buvo be galo maloni ir įdomi patirtis, kurios visai nesinori nutraukti. Mergina mielai sutiko pasidalyti įspūdžiais apie savanorystę bibliotekoje, ir tiki, kad galbūt jos istorija įkvėps kitus jaunus žmones nebijoti išbandyti save ir „pasimatuoti“ vienokią ar kitokią profesiją.
Nuotrauka
paroda
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2022-12-20
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje šiuo metu vykstančios parodos autorius Gintas Kavoliūnas ne tik kuria analoginėmis fotografijos priemonėmis, bet ir dalinasi savo patirtimi.
Nuotrauka
KALEDOS
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-16
Artėjantys šventiniai renginiai skirti suartinti žmones. Tauragėje ir rajone visus kvies į kalėdines popietes, eglučių įžiebimus, Kalėdinį šeimų bėgimą.
Nuotrauka
popiete biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-12-16
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos darbuotojos džiaugiasi, kad bibliotekos erdves pamėgo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Tauragės rajono filialas, suorganizavęs prieššventinę popietę ir pakvietęs savo draugijos narius į Periodikos skaityklą. 
Nuotrauka
padekos
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-15
Artėjant gražiausioms metų šventėms Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka surengė padėkos vakarą savo bičiuliams, draugams, buvusiems bibliotekininkams, bibliotekos rėmėjams.
Nuotrauka
mokytoju senjoru svente
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-13
Antradienio rytą į jaukų pasisėdėjimą sukviesti mokytojų senjorų klubo nariai. Šypsenomis ir gera nuotaika pasipuošę mokytojai džiaugėsi galimybe susitikti ir pabendrauti su buvusiais kolegomis.
Nuotrauka
starkus ir radzevicius
Įkelta:
2022-12-12
Populiariausi XXI amžiaus Lietuvos keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius kviečia visus į išskirtinį susitikimą. Šiemet sukanka lygiai 15 metų, kai prasidėjo šių dviejų vyrų kelionės po pasaulį. Žurnalistai, rašytojai, TV laidų vedėjai savo titulų bagažą papildė dar vienu skambiu pavadinimu – kelionių didmeistriai.  Nuo Meksikos iki Japonijos, nuo Afrikos iki Kinijos driekėsi šių dviejų kelionių romantikų maršrutai. Dešimtys tūkstančių nuvažiuotų kilometrų „atgulė“  į TV laidas, knygas, interneto puslapius.