Muziejuje – jautrūs kadrai iš Ukrainos ir kvietimas aukoti
Įkelta:
2022-08-22
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Įvaizdinė nuotrauka

Rugpjūčio 25 d., 17.00 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su NARA žurnalistais kviečia dalyvauti audiovizualios parodos „Ukraina: lūžio būsena“ atidaryme. Renginys – tai kartu ir paramos akcija, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos Ukrainoje nukentėjusioms moterims ir mergaitėms. Dvi savaites parodą galima bus pamatyti ir išgirsti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ Edukacijų centre, o į pristatymą atvyks ir su auditorija bendraus vienas autorių – Tomas Valkauskas.

Gyvi kadrai ir liudijimai

Ankstyvą vasario 24-osios rytą prasidėjo Rusijos invazija į Ukrainą. Saugių erdvių šalyje nebeliko, o kiekvienas tapo pasipriešinimo Rusijos agresijai dalyviu. Netikėtas lūžis panardino visą šalį į naują, sunkiai suvokiamą šoko būseną.

LRT fotožurnalistas Benas Gerdžiūnas, NARA multimedijos kūrėjai Denis Vėjas ir Tomas Valkauskas Ukrainoje iš viso praleido du mėnesius, ten fiksavo laukimo nerimą, pirmuosius antskrydžius ir smūgius civiliams, desperatišką jų evakuaciją į Vakarus ir atgal skubančius humanitarinius konvojus. Pasitraukus Rusijos kariams, jie buvo kartu su namo traukusiais žmonėmis, kurie rado sugriautus savo miestus ir rūsiuose pasislėpusius, kankinimus ištverti turėjusius artimuosius.

„Anksčiau naiviai įsivaizdavau, kad karas – kai kariuomenė kariauja prieš kariuomenę. Klydau. Labiausiai kare kenčia paprasti žmonės.“ – mintimis autoriniame tekste dalijasi vienas iš parodos kūrėjų Denis Vėjas.

„Ukraina: lūžio būsena“ – tai audiovizuali paroda, vienijanti autentiškus karą išgyvenusiųjų pasakojimus, fotografijas ir liudijimus.

Bus galima išvysti Tauragėje filmuotą reportažą

Idėja eksponuoti parodą Tauragėje kilo muziejininkams Pilies kiemelyje netikėtai sutikus vieną autorių Tomą Valkauską – su kolega šis filmavo reportažą apie ukrainiečių gyvenimą Tauragėje. Viena reportažo herojų – Tauragės meno mokyklos vadovė Jolanta Kazlauskienė, kurios vadovaujamoje įstaigoje darbą rado bent kelios ukrainietės menininkės. Autoriai žada, jog šį reportažą parodos atidarymo metu taip pat bus galima išvysti.

Paroda keliauja per miestus su kilniu tikslu – surinkti aukų Ukrainos karo aukoms. Tad atėjusiųjų į parodos atidarymą prašoma paaukoti bent po 5 eurus – įsigyti simbolinį bilietą. Žinoma, lankytojai gali laisvai pasirinkti ir paaukoti didesnę pinigų sumą. Lėšos, surinktos šios parodos metu, pasieks asociaciją „Lygiai“, kuri renka paramą ir teikia pagalbą seksualinę prievartą patyrusioms moterims ir mergaitėms Ukrainoje. Ukrainos piliečiams paroda – nemokama.

Apie autorius

Parodą pristato keturi kūrėjai: Benas Gerdžiūnas, Adomas Zubė, Denis Vėjas ir Tomas Valkauskas.

B. Gerdžiūnas – multimedijų žurnalistas, anksčiau rengęs reportažus iš įvairių Europos ir Artimųjų Rytų šalių. Nuo 2014-ųjų dirba Ukrainoje. Publikacijos skelbtos „Al Jazeera“, „Bloomberg Magazine“, „DW“, „Politico“, „Der Spiegel“, „The Independent“, „Vice News“ ir kitur. 2021 m. World Press Photo „Digital Storytelling Contest“ laureatas, „LRT English“ redaktorius.

D. Vėjas – dokumentinės fotografijos kūrėjas ir keliautojas, per pastaruosius penkiolika metų aplankęs per septyniasdešimt šalių. Nuo kelionių neatsiejamą kūrybą Denis pristatė parodose Lietuvoje, Belgijoje bei Meksikoje. Jo pasakojimai publikuoti „Vice“, „Juxtapoz“, „El Papel“, „Beware“, „Zeit“. Šiuo metu Denis bendradarbiauja su žurnalistų kolektyvu NARA ir ruošia dvi fotografijos knygas: „Niekieno žemė“ – fotopasakojimas apie Meksiką, „VLN“ – kolaboracija su rašytoja Lina Laura Švedaite ir dizainere Jurga Juodyte – projektas, pasakojantis apie Vilnių ir jo gyventojus.

T. Valkauskas – iš Minsko kilęs žurnalistas ir tinklalaidžių kūrėjas, bendradarbiaujantis su žurnalistų kolektyvu NARA. Jis yra publikavęs tekstus apie Baltarusijos visuomenę krečiančias socialines problemas, politinę šalies padėtį bei režimo represijas. Šiuo metu Tomas ruošia publikacijas apie karą Ukrainoje, Baltarusijos bei Rusijos ekonominę ir politinę ateitį. Jo kurtas tinklalaidžių ciklas „South Bronx“ apie protestų kultūrą posovietinėse šalyse įkvepiantį socialinį hiphopą buvo transliuojamas per nepriklausomą Baltarusijos interneto radiją „Radio Plato“. Jo su kitais autoriais kurta istorija apie Lietuvos šaulių sąjungą buvo publikuota „Vice News“. 

A. Zubė – radijo prodiuseris ir kultūros žurnalistas, šuo metu bendradarbiaujantis su žurnalistų kolektyvu NARA. Jo pasakojimai skambėjo LRT RADIJO eteryje, jis yra vienas audiofestivalio „Banguoja“ organizatorių. Savo kūrybinėje praktikoje Adomas tyrinėja, kaip garso žurnalistika gali susipinti su garso menu ir kaip autentiški balso įrašai, kartu su kitais garso elementais (garsovaizdžiais, vibracijomis ir muzika), gali susilieti į vieną, takią garso tekstūrą.

NARA yra žurnalistų ir medijų profesionalų kolektyvas, kurie prisistato kaip atsakingos žurnalistikos erdvė, kurioje nagrinėjami esminiai visuomenės procesai. Plačiau apie juos skaitykite portale nara.lt

 

Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.