2022-ųjų metų vasara baigiasi
Įkelta:
2022-08-26
Nuotrauka
genovaites
Aprašymas

Pernai šį spektaklį pamatė į Vido Bartmino sodybą-bityną vasaros palydėti susirinkę teatro mėgėjai. Genovaitės Urmonaitės asmeninio albumo nuotraukos          

 

,
Nuotrauka
genovaites
Aprašymas

Šiemet spektaklis „Ar vien tik meilė?" pagal Ievos Simonaitytės romaną „Vilius Karalius" parodytas kraštiečių šventės metu Vilniuje, Pilaitės malūne. Genovaitės Urmonaitės asmeninio albumo nuotraukos          

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Nemenu tokios vasaros, kai per visą šalį būtų įvykę tiek daug puikių renginių... Nebe vien savaitgaliais, nebe vien ilgaisiais savaitgaliais, nebe vien įsimintinų datų ar švenčių dienomis... Tiesiog kūrybinga Tauta! Kiek naujų tradicijų (jau tradiciniu tapęs renginys), dar skaičiuojam kelintas, dar kuriam naujas tradicijas ir minim naujas šventines datas... Ir t. t., ir t. t. Ar tuo kuriam didesnį Laimės pojūtį? O Laisvės? Pasididžiavimo savo Tauta ir Žmonėmis?.. Ties tuo daiktavardžiu – ŽMOGUS – ir stabteliu. Juk tik jis yra Pradžia ir Pabaiga. 

Profesionalių meno kūrėjų šįkart neliečiu, o ir tikslo tokio neturiu. Juk pati jau penktas dešimtmetis dirbu su mėgėjais. Ir matau prasmę, galimybes, energiją, kurią perduodame žmonėms, ir energiją, kurią pasiimame iš žmonių. Nekalbu ir nemąstau vien apie Teatrą, nors tai ir yra mano didžioji neišduota, neparduota ir neišmatuojama Meilė. Kalbu ir apie muzikantus, dainininkus, šokėjus, švenčių scenarijų rašytojus, edukatorius, etnografinės kultūros puoselėtojus, dailininkus, tautodailininkus... Kiek daug sutikta, matyta, gėrėtasi, nustebta, pamatyta, išgirsta... Daug kur ir daug kam šią vasarą skelbiau tokią utopinę idėją, – jeigu turėčiau tokias galias, imčiau ir kiekvieno miesto ir rajono centre pastatyčiau paminklą SAVIVEIKLININKAMS. Taip ir matau vizijoje, kokie jie būtų originalūs, įdomūs, kaip visi keliautume iš miesto į miestą žiūrėti Paminklo, rinktume lipdukus, girtumėmės gerąja prasme, kad aš jau tiek ir tiek aplankiau... O tam mieste mano giminaitis grojo kapeloje, o tam mano sesers anūkė šoko pramoginius šokius, o tam mano brolio sūnus tapo dainorėliu Nr. 1, o štai šitam mano visos tetulės ir dėdės giedojo Bažnyčios chore... O jau kas užsuktų į Tauragę, Paminkle pamatytų ir Teatro ženklą, o tada neatsirastų nė vieno, kuris nepažinotų žmogaus, vaidinusio Liaudies teatre, viename ar kitame rajono gamyklų, mokyklų, kaimo kultūros namų dramos kolektyve. Ir ne visada gal prisimintume spektaklio autorius, pavadinimus, siužeto vingrybes ar personažų charakterius, mimikas, judesius... Toks tas teatras. Momentinis. Kaip ir neišliekantis. Bet IŠLIEKANTIS ŽMOGUMI ir stebuklu, kai Tu žiūri kaip į susidvejinusį žmogų. Man unikaliausia ta nebaimė arba, vadinkim, drąsa, virsti kažkuo kitu. Šiuo metu visose gyvenimo srityse dažnai galima išgirsti – Aš, Mano, Man... Tuo atveju teatras padeda gyventi, nes čia nelieka (arba bent neturėtų likti) to Aš, nes pirmiausia mes turime galvoti apie kitą, kurti kitam, o per savo energiją perduoti viską, ką turim geriausio. Nesvarbu, kad pasauliui gali nepatikti, gali kritikuoti, gali net pykti, bet jeigu tu atiduodi jam, ką turi geriausio, jis tą mato. 

Tauragės liaudies teatras vienas iš pirmųjų, o gal ir pirmasis, išėjo vaidinti, o kartais ir rodyti premjerų į netradicines erdves. Pasirinktos sodybos, jų šeimininkai suteikdavo pačių geriausių emocijų visiems. Artistai žiūrėdavo į dangų ir šventės dieną tikėdavo jį būsiant giedrą, o žiūrovai smalsaudavo, ką naujo tie „šelmiai“ pateiks... TAI JAU BUVO.

Todėl ir rugpjūčio 27-ąją Tauragės liaudies teatras su spektakliu vėl būtinai bus „pasikartojimų mene/, toj maišaty neišnykimo/, jūs vėl minėsite mane/, ir aš nerūstinsiu likimo“... (Violeta Palčinskaitė). 

Vieta vasaros palydoms su TEATRU pasirinkta graži. Tikimės, viliamės, kad linksma bus nuo žiūrovų apsilankymo Lauksargių seniūnijoje, Griežpelkių kavinėje-sodyboje pas Petrą Dedūrą.

Artistai (o Jų net 20!) su spektakliu „Ar vien tik meilė?“ (pagal Ievos Simonaitytės romaną „Vilius Karalius“)  dovanoja paskutinį vasaros savaitgalį viltį ir gerą nuotaiką.

Genovaitė Urmonaitė, Tauragės liaudies teatro režisierė   

 

Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjantys 2023-ieji Tauragei ypatingi – miestas taps Lietuvos kultūros sostine. Apie tai, kuo svarbus šis titulas, kokie metai laukia tauragiškių ir atvyksiančių, pristatyta „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ koncepcijos renginyje. Vakaro metu žiūrovų taip pat laukė būgnų šou programa bei intriguojanti vakaro diskusija „Tauragė – nuo plaktukų miesto iki Lietuvos kultūros sostinės“.
Nuotrauka
vakarute
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
2022-12-02
1993-ieji, spalio 6-oji – Tauragės rajono klubo „Vakarutė“ pradžių pradžia. Susitikimas su rašytoju ir žurnalistu Kostu Fedaravičiumi. Smagu, kad ne vienas to susitikimo potyrius dar prisimename. Prasmingas pirmasis pasimatymas įkvėpė entuziazmo beveik trisdešimties metų intensyviai klubo veiklai. 
Nuotrauka
caritas
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka 
Įkelta:
2022-12-01
Šie metai paskelbti Savanorystės metais, o artėjant Tarptautinei savanorių dienai, kuri minima gruodžio 5-ąją, Tauragėje surengta Telšių vyskupijos dekanatų bei parapijų „Carito“ savanorių padėkos šventė įgavo dar didesnę svarbą. 
Nuotrauka
fotografika
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ antrus metus iš eilės dovanoja tauragiškiams naujas patirtis ir nuo gruodžio 2 iki 15 d. kviečia į nemokamas ekskursijas ir edukacijas.  
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-27
Aštuonis kartus už vagystes teistas V. V. vėl grįžo prie senų įpročių. Pas ūkininkę dirbantis nevedęs vyriškis sugalvojo planą – apsimesti Tauragės miesto seniūnijos atstovu ir apvogti elektroninių prekių parduotuvę. Tačiau planas neišdegė – teisėsaugininkai vagį demaskavo. Rugsėjo 20-ąją Tauragės apylinkės teisme atversta byla, kurioje vyriškiui teko išsamiai paaiškinti, kaip jis vykdė nusikaltimą. Be to, jam teko atsakyti ir už tai, kad pavogė benzininį pjūklą. 
Nuotrauka
lom
Įkelta:
2022-11-27
Išvykos – geriausias būdas pažinti Lietuvą, labiau pamilti ir vertinti savo šalį, pažinti draugus. Lomių vaikų dienos centro ugdytiniai šiais metais turėjo puikią galimybę plėsti akiratį keliaudami.
Nuotrauka
knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatytas rašytojos, literatūrinės Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatės Loretos Jastramskienės romanas „Visada, Tėve, bus Amerika“. Renginyje dalyvavo knygos autorė ir leidyklos „Homo liber“ vadovas Vilius Gužauskas.
Nuotrauka
fotografika
Ievos Tvaronavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Vakar vakare menui, o ypač fotografijai neabejingi tauragiškiai skubėjo į nors ir nebeveikiančius, tačiau neįprasta architektūra žavinčius Tauragės banko rūmus – ten atidaryta plenero „Fotografika“ paroda. Renginyje koncertavo Rūta Mur. 
Nuotrauka
lions
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Susidūrę su onkologine liga vieni puola į neviltį ir pasiduoda, kiti imasi veiksmų ir neretai laimi. Diena, kai išgirstama diagnozė, kai iš po kojų ima slysti žemė ne tik pačiam ligoniui, bet ir jo artimiesiems, kai smegenys išsprogdinamos vieninteliu žodžiu „vėžys“, neretai tampa tuo lūžio tašku, kuris padalina gyvenimą iki ir po. Jei pavyksta paimti save į rankas, jei neišsigąstama diagnozės, pradedama ieškoti atsakymų, pagalbos ir kelių, padėsiančių pasveikti. Apie kelią nuo diagnozės iki pasveikimo tauragiškiai turės progą išgirsti jau visai greitai. Gruodžio 2 dieną Kultūros rūmuose visas pusdienis bus skirtas dviem išskirtiniams renginiams – vyks praktinis renginys pacientams ir jų artimiesiems bei visiems, besidomintiems savo sveikata, o vakarop tauragiškiai kviečiami į unikalų premjerinį meno terapijos spektaklį  „NenuGALIETIeji“.
Nuotrauka
knygos
Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Lapkričio 24-ąją Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyks Tauragės knygų mugė.
Nuotrauka
ruta mur
Elenos Krukonytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Centrinėje miesto dalyje išlikę modernistiniai Tauragės banko rūmai stebina prašmatniais tarpukario architektų sprendimais. Pusapskritė banko operacijų salė, apsupta kolonados, įrengta į kiemo pusę. Pastatas išsiskiria antrajame aukšte įrengta erdvia terasa, įrėminta kolonomis – šis architektūrinis elementas buvo retas tarpukario pastatuose. Pokario metu Tauragės banko rūmuose veikė viešbutis, restoranas, iki šiol buvo bankas, o paskutiniais metais pastatas visai tuščias. Tačiau lapkričio 24 d., 17 val., Tauragės banko rūmai (Dariaus ir Girėno g. 7) atsiveria visuomenei – atidaroma Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamo fotografijos plenero „Fotografika“ paroda, koncertuos naująja nostalgija vadinama Rūta MUR, neseniai pristačiusi trečiąjį savo albumą „Prime Time“. 
Nuotrauka
mazylis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Prieš metus apie tremtis kalbėjome kaip apie skaudžią praeitį, tačiau dabar, Rusijai kariaujant prieš Ukrainą, šie įvykiai vėl tapo baugia dabartimi. Tauragėje apsilankęs europarlamentaras Liudas Mažylis prisiminė lietuvius, kurie buvo ištremti į Sibirą, ir teigė, kad Rusija šiuo metu Ukrainoje vykdo tas pačias represijas, kurių ėmėsi okupavusi Lietuvą.
Nuotrauka
pagegiai
Astos Andrulienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos organizuotas Padėkos bičiuliams vakaras, 2022 m. lapkričio 9 d. vykęs bibliotekos fojė, subūrė gausias gretas bibliotekos geradarių, kolegų, skaitytojų, įvairių įstaigų ir organizacijų atstovų, bei visų, kultūrai ir literatūrai neabejingų asmenybių, su kuriomis bibliotekos bendruomenę jau daugelį metų sieja glaudūs gražios ir konstruktyvios kultūrinės bendrystės ryšiai. O ir proga šiam šiltam susibūrimui buvo ypatinga: šiemet Pagėgių biblioteka mini savo veiklos 85-erių metų jubiliejinę sukaktį.
Nuotrauka
paroda jazz
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama Gedimino Juškos fotografijų paroda „Ne/pa/stebimi“, kurioje – tylos užtvindytas miestas. Parodą galima apžiūrėti iki gruodžio 2 dienos.
Nuotrauka
teatras
Eugenijaus Šalčio nuotrauka
Įkelta:
2022-11-12
Ką tik baigėsi respublikinis mėgėjų teatrų festivalis, šiemet minėjęs jau 30-ąjį gimtadienį. Šįkart į jį sugužėjo ne keturi, kaip būdavo įprasta, o net aštuoni teatrai, o visų kolektyvų mini spektakliai buvo sujungti į vieną netrūkstantį vaidinimą, sulaukusį begalės aplodismentų.
Nuotrauka
paskaita
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-10
Lapkričio 7-osios vakarą Skaudvilės į krašto muziejų susirinkę klausytojai papildė savo istorijos žinių bagažą – jie klausėsi doc. dr. Algirdo Jakubčionio paskaitos „Rusijos istorijos antspaudas Rusijai“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-05
Atėjo lapkritis, o kartu su juo – ir tradicinis 30-asis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“. Susėdome prie kavos puodelių su festivalio sumanytoja ir organizatore Tauragės liaudies teatro režisiere Genovaite Urmonaite pasikalbėti. Pasak jos, kalbėtis daug ir nereikės – vakar, sakė ji, lėktuve iš nuobodulio per trijų valandų skrydį sugalvojusi pokalbio formą ir, turėdama rankinėje daug tušinukų ir sąsiuvinį,  užrašė. 
Nuotrauka
kapines
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-04
„Kapinės primena mišką: vienas vaizdas dieną, o kitas – jau sutemus“, – sakė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė, tamsoje po senąsias miesto kapines vedžiodama renginių ciklo „Vėlių mėnuo“ trečiojo renginio dalyvius.