2022-ųjų metų vasara baigiasi
Įkelta:
2022-08-26
Nuotrauka
genovaites
Aprašymas

Pernai šį spektaklį pamatė į Vido Bartmino sodybą-bityną vasaros palydėti susirinkę teatro mėgėjai. Genovaitės Urmonaitės asmeninio albumo nuotraukos          

 

,
Nuotrauka
genovaites
Aprašymas

Šiemet spektaklis „Ar vien tik meilė?" pagal Ievos Simonaitytės romaną „Vilius Karalius" parodytas kraštiečių šventės metu Vilniuje, Pilaitės malūne. Genovaitės Urmonaitės asmeninio albumo nuotraukos          

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Nemenu tokios vasaros, kai per visą šalį būtų įvykę tiek daug puikių renginių... Nebe vien savaitgaliais, nebe vien ilgaisiais savaitgaliais, nebe vien įsimintinų datų ar švenčių dienomis... Tiesiog kūrybinga Tauta! Kiek naujų tradicijų (jau tradiciniu tapęs renginys), dar skaičiuojam kelintas, dar kuriam naujas tradicijas ir minim naujas šventines datas... Ir t. t., ir t. t. Ar tuo kuriam didesnį Laimės pojūtį? O Laisvės? Pasididžiavimo savo Tauta ir Žmonėmis?.. Ties tuo daiktavardžiu – ŽMOGUS – ir stabteliu. Juk tik jis yra Pradžia ir Pabaiga. 

Profesionalių meno kūrėjų šįkart neliečiu, o ir tikslo tokio neturiu. Juk pati jau penktas dešimtmetis dirbu su mėgėjais. Ir matau prasmę, galimybes, energiją, kurią perduodame žmonėms, ir energiją, kurią pasiimame iš žmonių. Nekalbu ir nemąstau vien apie Teatrą, nors tai ir yra mano didžioji neišduota, neparduota ir neišmatuojama Meilė. Kalbu ir apie muzikantus, dainininkus, šokėjus, švenčių scenarijų rašytojus, edukatorius, etnografinės kultūros puoselėtojus, dailininkus, tautodailininkus... Kiek daug sutikta, matyta, gėrėtasi, nustebta, pamatyta, išgirsta... Daug kur ir daug kam šią vasarą skelbiau tokią utopinę idėją, – jeigu turėčiau tokias galias, imčiau ir kiekvieno miesto ir rajono centre pastatyčiau paminklą SAVIVEIKLININKAMS. Taip ir matau vizijoje, kokie jie būtų originalūs, įdomūs, kaip visi keliautume iš miesto į miestą žiūrėti Paminklo, rinktume lipdukus, girtumėmės gerąja prasme, kad aš jau tiek ir tiek aplankiau... O tam mieste mano giminaitis grojo kapeloje, o tam mano sesers anūkė šoko pramoginius šokius, o tam mano brolio sūnus tapo dainorėliu Nr. 1, o štai šitam mano visos tetulės ir dėdės giedojo Bažnyčios chore... O jau kas užsuktų į Tauragę, Paminkle pamatytų ir Teatro ženklą, o tada neatsirastų nė vieno, kuris nepažinotų žmogaus, vaidinusio Liaudies teatre, viename ar kitame rajono gamyklų, mokyklų, kaimo kultūros namų dramos kolektyve. Ir ne visada gal prisimintume spektaklio autorius, pavadinimus, siužeto vingrybes ar personažų charakterius, mimikas, judesius... Toks tas teatras. Momentinis. Kaip ir neišliekantis. Bet IŠLIEKANTIS ŽMOGUMI ir stebuklu, kai Tu žiūri kaip į susidvejinusį žmogų. Man unikaliausia ta nebaimė arba, vadinkim, drąsa, virsti kažkuo kitu. Šiuo metu visose gyvenimo srityse dažnai galima išgirsti – Aš, Mano, Man... Tuo atveju teatras padeda gyventi, nes čia nelieka (arba bent neturėtų likti) to Aš, nes pirmiausia mes turime galvoti apie kitą, kurti kitam, o per savo energiją perduoti viską, ką turim geriausio. Nesvarbu, kad pasauliui gali nepatikti, gali kritikuoti, gali net pykti, bet jeigu tu atiduodi jam, ką turi geriausio, jis tą mato. 

Tauragės liaudies teatras vienas iš pirmųjų, o gal ir pirmasis, išėjo vaidinti, o kartais ir rodyti premjerų į netradicines erdves. Pasirinktos sodybos, jų šeimininkai suteikdavo pačių geriausių emocijų visiems. Artistai žiūrėdavo į dangų ir šventės dieną tikėdavo jį būsiant giedrą, o žiūrovai smalsaudavo, ką naujo tie „šelmiai“ pateiks... TAI JAU BUVO.

Todėl ir rugpjūčio 27-ąją Tauragės liaudies teatras su spektakliu vėl būtinai bus „pasikartojimų mene/, toj maišaty neišnykimo/, jūs vėl minėsite mane/, ir aš nerūstinsiu likimo“... (Violeta Palčinskaitė). 

Vieta vasaros palydoms su TEATRU pasirinkta graži. Tikimės, viliamės, kad linksma bus nuo žiūrovų apsilankymo Lauksargių seniūnijoje, Griežpelkių kavinėje-sodyboje pas Petrą Dedūrą.

Artistai (o Jų net 20!) su spektakliu „Ar vien tik meilė?“ (pagal Ievos Simonaitytės romaną „Vilius Karalius“)  dovanoja paskutinį vasaros savaitgalį viltį ir gerą nuotaiką.

Genovaitė Urmonaitė, Tauragės liaudies teatro režisierė   

 

Nuotrauka
paroda
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
prieš 6 valandas
Rugsėjo 28 d. sukanka 35-eri metai, kai 1988 m. Tauragėje įsikūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė. Šios istorinės organizacijos gimimo vieta – biblioteka – tapusi savotišku sąjūdiečių štabu. Čia vyko susirinkimai, diskusijos, čia gyventojai siuntė laiškus su klausimais ir siūlymais, čia buvo rajono sąjūdiečių leidžiamo laikraščio „Mūsų žinios“ būstinė. Į biblioteką buvo pristatoma visa sąjūdžio spauda, rūpinamasi leidinių platinimu.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Į rudenėjančią Tauragę vėl sugrįžta žydų istorijos ir kultūros dienos „Štetlas Tauragėje“. Per įvairiausias veiklas siekiama atskleisti žydų kultūros įvairovę, turtingumą, jos regioninį savitumą ir svarbą vietos bendruomenei. Šiais metais jos dedikuojamos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-iui.
Nuotrauka
kolekcininkai
Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-09-12
Tauragės bendruomenių namuose – unikali galimybė prisiliesti prie olimpinės Lietuvos istorijos. Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos (LOKA) nariai rugsėjo 14 dieną, 16 val., organizuoja švietėjišką renginį, kuriame susitiks ir bendraus tiek su mokiniais, tiek su sportui neabejingais gyventojais.
Nuotrauka
renginiai
Įkelta:
2023-08-23
Paskutinį kartą, prieš 16 metų minint Tauragės 500 metų gimtadienį, Jūros upės saloje įvykęs koncertas šiemet, Lietuvos kultūros sostinės metais, vėl sugrįžta į tą pačią vietą. Unikalioje Jūros upės vietoje įsikurs atvira, 10 metrų skersmens scena. Prožektorių ir Jūros upės ošimo apsuptoje scenoje suskambės du įsimintini muzikiniai koncertai, kuriuos dovanoja tarptautiniai – Tauragės muzikos ir Džiazo festivaliai.  
Nuotrauka
trepai
„Tauragės radijas“/ Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
Trepų kaimo bendruomenė organizuoja jau tradicine tapusią vasaros šventę „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Rugpjūčio 19-ąją 15-ąjį gimtadienį švenčiančios bendruomenės svečius pasitiks puiki nuotaika ir dar puikesnė muzika.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Jei žiūrėjote Netflix serialą „Oranžinė – tai nauja juoda“ (Orange Is The New Black), animacinį filmą šeimai „Batuotas katinas Pūkis: paskutinis noras“ (Puss in Boots: The Last Wish), girdėjote ir Moreno muziką. Savo originaliu džiazo, bliuzo, 1960-ųjų roko ir soulo skambesiu atlikėja pakerėjo klausytojus nuo Lotynų Amerikos iki Europos. Jos paklausyti galite ir išvažiuojamajame Tauragės džiazo festivalio koncerte Panemunės pilyje ketvirtadienį, rugpjūčio 10-ąją. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-25
Eugenijų Kavaliauską galima drąsiai vadinti vienu geriausiu visų laikų Tauragės fotografu. Pirmiausiai jis gilinasi į fotografuojamą temą, kaupia žinias, o tik po to imasi fotoaparato. Tokia kūrybos filosofija Eugenijui leidžia laimėti pasaulinius apdovanojimus.  Jo fotografijos užburiančios, bet dar labiau pakeri charizmatiški gyvi pasakojimai apie fotografuojamus gamtos objektus. Jo galima klausytis valandų valandas.
Nuotrauka
bijotu festivalis
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-20
Visa tai suvienyti gali tik „Bijotų dvaro festivalis“. Skamba keistai ir netikite? Atvykite į Bijotus liepos 22-ąją ir įsitikinsite, kad galima suderinti, apjungti ne tik tai, bet ir daugelį kitokių pramogų.
Nuotrauka
graficiai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-18
Įgyvendinant projektą „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ Tauragės Pilies aikštėje ant V. Kudirkos g. 2A pastato sienų atsirado naujas grafitį piešinys. Šis meno kūrinys įkvėpė naujos gyvybės miesto erdvėms ir liudija, kad Tauragė puoselėja istoriją, kūrybiškumą ir beribę jaunimo vaizduotę.
Nuotrauka
dixie hot licks
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-14
Liepos 15-ąją, per patį vidurvasarį, į pilies aikštę ir vėl kviečia Tauragės džiazo festivalis. Vakare aikštės scenoje pasirodys diksilendas iš Čekijos „The Dixie Hot Licks“. Festivalio pradžioje Kartų parke prie Zumpės planuotas pasirodymas keičia lokaciją ir yra perkeliamas į miesto centrą. 
Nuotrauka
krasto muziejus
Remigijaus Daugalo nuotrauka
Įkelta:
2023-07-12
Žvilgsniu iš aukštybių aprėpti plačias Tauragės apylinkes – vietiniai žmonės ir keliautojai laukia dienos, kai galės užlipti į naująjį Pagramančio apžvalgos bokštą. Tačiau liepos mėnesį atidaroma regykla – tik viena iš daugybės priežasčių, kodėl šiame krašte verta praleisti įsimintiną ir turiningą savaitgalį ar ilgiau. 
Nuotrauka
dziazas
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-11
Jau rytoj, liepos 12-ąją, 18 valandą, Tauragės geležinkelio stotyje koncertuos trys muzikantai, atstovaujantys Lietuvą, Malaiziją ir JAV – „Sherman, Jutas, Nick Trio“.
Nuotrauka
Tauragės KC Skaudvilės skyriaus literatų klubo Laiko lašai (3).jpg
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-06-28
Ar žinote, kad pirmieji teatrų festivaliai, sueigos ir įvairūs teatralų susibūrimai buvo pirmųjų Olimpinių žaidynių Graikijoje dalis? Jau tuomet, VIII a. pr. m. e., tarpusavyje varžėsi trijų mūzų – Melpomenės, Kaliopės ir Talijos – globotiniai. Tačiau per beveik tris tūkstančius metų varžytuvės virto teatrų šventėmis. Viena tokių – Bijotų dvaro festivalio Teatrų sueiga – teatralus ir žiūrovus sukvies liepos 1-ąją prie Baublių muziejaus kluono.
Nuotrauka
tauru pilis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-27
Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Tauragė valstybės susivienijimo šventę paminės grandiozine istorine inscenizacija Taurų parke. Šventės organizatoriai kviečia švęsti Lietuvos gimtadienį ir žada įspūdingą ir netikėtą reginį.
Nuotrauka
petrines
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-06-26
Žygaičiuose nuaidėjus jau tradicinei Petrinių šventei „Liepos kvepia medumi“ gražių prisiminimų liks visiems – ir atėjusiems pasiklausyti gražios gyvos muzikos, ir panorusiems tik pasižvalgyti, ir skanavusiems gardaus maisto, ir dalyvavusiems krepšinio turnyre.
Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-25
Tauragės kultūros centras dalijasi puikia žinia – kuriamas jaunimo choras.
Nuotrauka
jonines
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-23
Smagiausia vasaros šventė – Joninės – jau šįvakar. Šventiniai renginiai Tauragėje ir rajone startuos ankstyvą penktadienio vakarą.
Nuotrauka
pyvelie zaliuo
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-22
Birželio 16-ąją vyko respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Pyvelie žaliuo“, kuriame dalyvavo per 200 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų – Tauragės, Klaipėdos, Šilalės, Kretingos, Kauno, Šiaulių. Prisiminti liaudies papročiai, dainos ir šokiai. 
Nuotrauka
dziazas
Įkelta:
2023-06-22
Tie, kas nepraleidžia Tauragės džiazo festivalio koncertų, ko gero, puikiai prisimena prieš porą metų koncertavusią grupę „CinAmono“. Tiesa, jų koncertas tuomet vyko Smalininkuose, nuostabioje senojoje prieplaukoje. Šiemet festivalio organizatoriai „CinAmono“ pakvietė į Lauksargius ir siūlo į koncertą atvykti tuos džiazo ir geros muzikos gerbėjus, kurie prieš porą metų negalėjo nuvykti į Smalininkus. Be abejo, kviečiami ir tie, kas neabejingas šios magiškos grupės kūrybai.