RENGINIAI: laukia gausybė koncertų bei parodų
Įkelta:
2022-06-17
Nuotrauka
pilis
Aprašymas

Aušros Augustytės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Šį savaitgalį ir ateinančią savaitę mūsų krašte vyks įvairių renginių – nuo dalyvavimo parodose iki koncertų, Joninių švenčių.

Birželio 17 d. (penktadienis) 16 val.  Tauragės pilyje Menų festivalio „Kvadratu“ atidarymas. 17 val. Tauragės kultūros rūmuose vyrų choro „Mintauja“ 20 metų įsikūrimo prisiminimų popietė-koncertas „Susitikime dainoje“. 19 val. Jovarų bendruomenės vasaros estradoje „Penktadienio piknikas su orkestru“. Tuo pačiu metu, Liberty Beach Wake Park vyks Muzikos ir vandens pramogų festivalis po atviru dangumi „Naktys 2022“.

Birželio 18 d. (šeštadienis) 14 val. Eičiuose vyks Vasaros šventė „Vasarvidžio balsai 2022“: pramogos vaikams, sportinės rungtys, apdovanojimai, loterija, linksmavakaris su muzikantėmis Ilma ir Vitalija.

Birželio 21 d. (antradienis) 13 val. Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre Respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Pyvelie žaliuo“.

Birželio 23 d. (ketvirtadienis) 18 val. Tarptautinės Joninės Taurų nuotykių parke. Koncertuos: „Taruta“ (Ukraina), „Sadūnai“ ir „Thundertale“, Tauragės krašto kolektyvai – „Radasta“, „Dar pabūkim“, „Lylava“, „Dainuok širdie“, „Svaja“, „Žemyna“, kapela „Kamana“.

Birželio 24 d. (penktadienis) Kraštiečių Joninių sueiga. 12 val. Šv. mišios su Raseinių „Šatrijos“ choru. Adakavo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. 17 val. Adakavo, Pilsūdų, Trepų, Skaudvilės TKC skyrių vokaliniai ir šokių kolektyvai, Adakavo SPN muzikos ansamblis, kraštiečiai bandonininkai. 19 val. Sartininkų liaudiškos muzikos kapela „Kamana“. 20 val. POP atlikėjai Sandra ir Viktoras. 21 val. Šokiai su DJ D-Art. Adakavo parko vasaros estrada.

16 val. Joninės Pagramantyje. Joninių apeigos ant Pagramančio piliakalnio. 17 val. Kapelų ir šokių šventė „Ant Akmenos krantų“. 19 val. Ventos KC grupė „UžKūtės“. 20 val. grupė „Tabasco“. 21 val. gegužinėje linksmins grupė „TikDu“. 23 val. vakarojimas prie Joninių laužo.

Birželio 25 d. (šeštadienis)

Mažonų kaimo kraštiečių šventė „Sugrįžtuvės“. 16.30 val. Šv. Mišios Mažonų kapinaitėse. 17.30 val. skulptūros, skirtos metalo skulptoriui Edmundui Frėjui, atidengimas. 18 val. sveikinimai, apdovanojimai, koncertas. 21.30 val. muzikinis vakaras su atlikėju Domu.

Birželio 25 d. (šeštadienis) 12 val. šventė Žygaičiuose „Ir vėl liepos kvepia medumi“.

Veikia ir nemažai parodų. Skaudvilės krašto muziejuje vyksta Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos mokinių tapybos diplominių darbų paroda, veiksianti iki rugpjūčio 31 d.

A.Čepausko dailės galerijoje – Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos mokinių darbų paroda „Vydūnas: praeitis, dabartis, ateitis“. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Istorijos ekspozicijoje – paroda AB MAISTAS gamyklai – 90“. Paroda veiks iki birželio 24 d.

Vladimiro Mackevičiaus redimeidų paroda „WARning“. Tauragės pilies menėse. Paroda veiks iki liepos 31 d.

Mėgstantys sporto renginius birželio 17–19 dienomis galės apsilankyti Tauragės rajono bendruomenių vasaros sporto žaidynėse J. Kasperavičiaus 702-osios šaulių kuopos taurei laimėti. Programoje –  (mini) skandinaviškas futbolas 3X3, paplūdimio tinklinis 3X3 ir paplūdimio krepšinis 3X3.

Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-07-05
Atidesni Tauragės radijo klausytojai, o ir mėgstantieji džiazą, dar labiau bliuzą puikiausiai prisimena radijo laidą „Su Meile apie bliuzą“.  Toks dviprasmiškas pavadinimas labai gražiai tiko šiai laidai: apie bliuzą su meile gražiai, informatyviai, išraiškingai, profesionaliai  kalbėdavo pati Meilė. Taip, tos laidos vedėja keletą metų buvo (koks negeras veiksmažodžio būtasis kartinis laikas – buvo) Meilė arba Meilutė Parnarauskienė, kurią tauragiškiai vadindavo tiesiog Meile, o rakiškėnai, mat Meilė buvo kilusi nuo Rakiškia krašta vadindavo Meila.
Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.