Mažosios kultūros sostinės statusą pelnę Bijotai telkia bendruomenę kūrybinei veiklai – kyla įspūdingos skulptūros
Įkelta:
2022-06-08
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

L. Pundinienės nuotrauka

,
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

M. Mikutytės nuotrauka

,
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

L. Pundinienės nuotrauka

,
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

R. Lauciaus nuotrauka

Iki birželio 10-osios apsilankę Bijotuose išvysite, kad čia uoliai pluša skulptoriai ir bendruomenės nariai, mat N. Paškevičiaus parke vyksta medžio, akmens ir tapybos pleneras „Bijotų atspindžiai 2022“.  Anot bendruomenės pirmininkės Lauros Pundinienės, bendruomenė nuolat ieško būdų ir priemonių, kad miestelis, atskleidžiant vietos gamtinį ir kultūrinį paveldą, taptų dar patrauklesnis atvykstantiems turistams, taip gimė idėja organizuoti šį plenerą. Gavus finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos ir Šilalės rajono savivaldybės, plenero idėja materializavosi.

Pleneras ne tik įprasmins miestelio istorinį paveldą, bet ir pažymės reikšmingas datas

Plenero metu bus pasitelkiamos trys skirtingos technikos: medžio drožyba, akmenskaldystė bei taikomoji dailė. Medžio drožėjas Pranas Petronis pagamins dvi medžio skulptūras pagal D. Poškos „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“. P. Petronio kūriniai jau puošia N. Paškevičiaus parką. Jo darbų tęstinumu bus baigta medžio skulptūrų alėja, vedanti į parko gilumą. Medžio drožybos procesą galima stebėti kasdien iki birželio 10 d.

Nuotrauka
bijotai

Gerai Šilalės krašte žinomas akmens skulptorius Mindaugas Jankauskas pagamins akmens koplytstulpį, kuriame bus įamžinti išnykę ir negyvenami Bijotų seniūnijos kaimai. Bėgant laikui sodybos vis tuštėja, keičiasi miestelių planai, ribos. Bijotai – ne išimtis. Sukurta skulptūra ne tik papildys N. Paškevičiaus parko teritoriją, bet ir leis besidomintiems savo genealoginiu giminės medžiu rasti informaciją ateityje.

Bijotuose įkurtas pirmasis Lietuvoje Baublių muziejus – senovės lietuvių kultūros  paminklas, gyvai menantis rašytoją Dionizą Pošką ir Lietuvos praeitį, šiemet švenčia 210 metų sukaktį. Šiai sukakčiai paminėti bus sukurta meninė instaliacija „Baubliai 210“. Instaliacija bus kuriama bendradarbiaujant su Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazija, joje ant medinių lentelių bus užrašyti ir iliustruoti klausimai bei atsakymai apie Bijotų ir Baublių istoriją. Sukurta instaliacija bus eksponuojama iki spalio mėnesio, joje miestelio gyventojams ir atvykusiems turistams bus galima pasitikrinti istorines žinias.

Tapęs Lietuvos mažąja kultūros sostine miestelis siekia išskirtinumo

Bijotai papuošti įvairių amatų darbais, kurie siejami su šio krašto tradicijomis ir istorija. Šie metai išskirtiniai, todėl bendruomenė svarstė, ką būtų galima sukurti, kad miestelis taptų dar patrauklesnis atvykstantiems turistams ir svečiams. Idėjų generavimo metu, pasirinkta etnografinių simbolių perteikimo forma – sukurti šiaudines skulptūras ant vandens. Kaip teigia idėjos autorė Lina Mačiulė, norėta sukurti kažką naujo ir dar neatrasto, o baltiškų simbolių Bijotuose dar nėra buvę.

Nuotrauka
bijotai

Nors gali atrodyti, kad idėją lengva įgyvendinti, tačiau į kūrybos procesą įsitraukė visa bendruomenė – prisideda kas kuo gali, vieni teikia žaliavas ir reikalingą techniką, kiti prisideda darbu ir gera nuotaika. Sukurti ženklų nebūtų pavykę be seniūnijos darbuotojų ir seniūno I. Gužauskio pagalbos, kurie operatyviai surinko karkasus, kurie vėliau buvo aprišti šiaudais.

Kiekviena skulptūra unikali ir išskirtinė – rombas, ratas, trikampis. Norėjosi, kad lankytojas perskaitytų mūsų siunčiamą žinutę, ženklo pavidalu. Juose yra daug prasmės, pavyzdžiui vienoje skulptūroje pavaizduotas ratas, persipynęs dangaus ženklu. Ratas simbolizuoja saulę – šviesą, o tai reiškia tobulybę, amžinybę, ištikimybę, gyvybės tekėjimą – dėsto L. Mačiulė.

Sukurti ženklai siekia šešių metrų aukštį, iš viso numatoma sukurti tokius tris ženklus. Kiekviename iš jų perteikti keli ženklai, visumoje jie susijungia į vieną skulptūrą. Tad kiekvienas apsilankęs N. Pačkevičiaus parke turės įžvelgti jų unikalią simboliką.

Nuotrauka
bijotai

Tai dar ne viskas ką yra numatę bijotiškiai. Plenero uždarymo šventės metu bus pristatytas ir specialiai Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardo suteikimą Bijotams pažymintis interaktyvus granito sostas. Sėdint jame bus galima klausytis žinomiausio D. Poškos kūrinio – „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“. 

Kviečia į plenero uždarymo šventę

Birželio 10 d. organizuojama plenero uždarymo šventė, kurioje bus pristatytos sukurtos skulptūros bei meninė instaliacija. Nuo 9 val. bus organizuojamos edukacinės veiklos bei kūrybinės dirbtuvės. Renginio metu kraštietė Ieva Vitartaitė organizuos tapybos gėlėmis dirbtuves. Jų metu jaunieji plenero dalyviai pasitelkdami floristinius dirbinius bei ieškodami dabartinių Bijotų miestelio atspindžių, sukurs sekretus. 

Medžio enkaustikos dirbtuvių metu menininkė Justina Tulaitė supažindins dalyvius su viena seniausių tapybos technikų visame pasaulyje – enkaustika. Praktinės dirbtuvių dalies metu dalyviai galės specialia technika atsispausdinti Bijotų miestelio archyvinius vaizdus ant medinės plokštelės.

12 val. renginio dalyvių laukia pažintis su skulptoriais ir jų sukurtomis skulptūromis. Renginį užbaigs kapelos „Bijotaičiai“ koncertas. Plenero metu sukurti produktai ir organizuojamos veiklos leis atspindėti Bijotų miestelio istoriją nuo D. Poškos kūrybos laikų iki dabar.

Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-07-05
Atidesni Tauragės radijo klausytojai, o ir mėgstantieji džiazą, dar labiau bliuzą puikiausiai prisimena radijo laidą „Su Meile apie bliuzą“.  Toks dviprasmiškas pavadinimas labai gražiai tiko šiai laidai: apie bliuzą su meile gražiai, informatyviai, išraiškingai, profesionaliai  kalbėdavo pati Meilė. Taip, tos laidos vedėja keletą metų buvo (koks negeras veiksmažodžio būtasis kartinis laikas – buvo) Meilė arba Meilutė Parnarauskienė, kurią tauragiškiai vadindavo tiesiog Meile, o rakiškėnai, mat Meilė buvo kilusi nuo Rakiškia krašta vadindavo Meila.
Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.