Bibliotekai – „Išminties marių“ apdovanojimas
Įkelta:
2022-06-13
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka

Kai mieste prasidėjo šventinis šurmulys, į Tauragės pilies kiemelį rinkosi ne tik bibliotekos „Batuoto katino“ lėlių teatro žiūrovai, bet ir svečiai – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė, dr. Laura Juchnevič, jos pavaduotoja Kristina Kundrotienė ir vyriausioji metodininkė kvalifikacijos kėlimui Daiva Stasaitienė. Jos atvyko įteikti „Išminties marių“ apdovanojimo. Nominacija teikiama jau vienuoliktąjį kartą Klaipėdos regiono bibliotekoms už sėkmingai įgyvendintus strateginius sprendimus, paslaugų prieinamumą ir pritaikomumą taikant modernus darbo metodus, o B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šią nominaciją gauna antrą kartą. Labai smagu, kad į apdovanojimų ceremoniją atvyko Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė.

Tai už kokius darbus ir veiklas, atliktas 2021 metais, nominuota biblioteka, kuri atšventė savo 90-metį? Turinti puikų kolektyvą, daranti daug didelių darbų, nepaklydusi tarp tradicijų, bet visada ieškanti naujų idėjų. Mažos patalpos, visuotinis karantinas privertė ieškoti naujų išeičių, bet galima drąsiai sakyti, kad B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka rado galimybių savo veikloms vykdyti: virtualios erdvės išnaudojimas, vaikų vasaros stovykla, netradiciniai užsiėmimai ne tik Tauragėje, bet ir kaimyniniuose rajonuose, didino žiūrovų, dalyvių ir lankytojų skaičių.

Nuotrauka
nuotrauka

Virtualūs susitikimai

Visus metus suaugusiesiems ir vaikams vyko susitikimai su rašytojais, aktoriais, garsiais žmonėmis. „Pašnekesių“ ciklas virtualioje erdvėje suteikė galimybę jį stebėti 31 452 žiūrovams. Nuotoliniu būdu pristatyta žurnalistės Jolantos Onos Vitkutės „Kelionių nuojauta“, rašytojos Dianos Latvės „Memelio gaisras“ knygos, virtualus susitikimas su rašytoja ir žurnaliste Lina Ever, Evelina Daciūte, grupės „G&G Sindikatas“ nariu Kastyčiu Sarnicku-Kastetu, rašytoja Jolita Herlyn, dailininke, keramike Nomeda Marčėnaite, jaunosios kartos prozininke, scenariste, literatūrinių performansų atlikėja, kino kalbos bei kūrybinio rašymo dėstytoja Lina Simutyte, poete, vertėja, literatūros kritike Erika Drungyte, rašytoju, literatūros kritiku, filosofu Jaroslavu Melniku, keliautoju ir knygos „Jaunystė“ autoriumi Mariumi Lucka, grafikos dizainere, rašytoja, iliustruotoja Kotryna Zyle, rašytoja ir komunikacijos projektų vadove Indre Sekevičiene, poetu Dainiumi Dirgėla ir kt. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius organizavo susitikimą su rašytoju Selemonu Paltanavičiumi. Populiarūs buvo susitikimai su V. V. Landsbergiu, T. Dirgėla, B. Bėrantu.

Netradicinės erdvės

Estafetė „Knygos kelionė“ bibliotekos sukakčiai paminėti – J.V. Kalvano parke, miesto erdvėse organizuotas Ebru – tapymo ant vandens užsiėmimas, skirtukų gamyba, lankstymas. Kartų parke atidarytas kupolas buvo tarsi mini biblioteka: vyko edukacijos, kasdien numatytomis valandomis savanoriavo jaunimas. „Kamishibai teatras“, biblioterapijos užsiėmimas „Siela ir gamta“, piešimas burbulais, kavos edukacija „Akimirka“, kūrybinės dirbtuvėlės „Mano gražioji plunksna“, kaukių darymo užsiėmimai „Venecija“ ir kt.

Nuotrauka
nuotrauka

Žaidimai, edukacijos

Virtualus žaidimas „Bibliotekos labirintuose“ supažindina su bibliotekos istorija, darbo specifika. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtas virtualus žaidimas apie knygnešius plečia akiratį, „Actionbound“ programėle sukurtas žaidimas apie kalbą, konkursas virtualioje erdvėje „Meilės citata“, fotografijų konkursas „Mano namų biblioteka“. Siekiant mažinti socialinę atskirtį ir didinti pažeidžiamų visuomenės grupių, tarp jų ir neįgaliųjų, įtrauktį, Tauragės r. sav. B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka įgyvendino projektą „Pažangesnė biblioteka“. Šis projektas suteikia galimybę Tauragės bibliotekai tapti pažangesnei ir pateisinti visų lankytojų lūkesčius, nepaisant jų socialinio statuso ar turimos negalios. Muzikos saviraiškos užsiėmimai su muzikos terapijos elementais stiprina socialinius įgūdžius, suvokimą apie save bei supantį pasaulį, padeda pažinti emocijas, spręsti specifines psichologines bei elgesio problemas. Tokių užsiėmimų metu orientuojamasi į patį procesą, ne į rezultatą.

Festivaliai

Tęstiniame Lėlių teatrų festivalyje „Džiugena“ buvo pristatomas lėlių teatro menas ir novatoriški metodai. Festivalio metu vykdytos veiklos įtraukė vaikus į aktyvią kūrybinę veiklą su įdomiais kūrėjais. Projektas „Kino2bliss“ vaikų kūrybiškumui, kritiniam mąstymui, vaizdinės kultūros supratimui leido pasitelkti skirtingas raiškos priemones: kiną, kūrybines dirbtuves, edukacijas.

Stovyklos

Viešoji biblioteka sėkmingai inicijavo meninę-patyriminę vaikų vasaros stovyklą „Pozityvumo tiltas“. Joje dalyvavo 78 vaikai nuo 7 iki 12 metų. Stovyklos „Pozityvumo tiltas “ pagrindinis tikslas – skatinti mąstyti pozityviai, kūrybiškai, siekti kurti teigiamus tarpusavio ryšius. Biblioteka sudaro visas sąlygas vaikų saviraiškai atsiskleisti.

Nuotrauka
nuotrauka

Biblioterapija

Biblioteka pradėjo naują veiklą – biblioterapijos užsiėmimus. Pirmajame užsiėmime dalyvavo jaunimas iš Tauragės atviros jaunimo erdvės. Kitas užsiėmimas vyko „Po kupolu“ – „Minčių medis“. Šio užsiėmimo tikslas – prakalbinti savo sielą. Susitikimo metu jaunuoliams pristatėme mobiliąją programėlę „Meditacinė biblioterapiją“ ir „Kai reikia tvirtumo kasdienybėje“.

Nuotrauka
nuotrauka

Konkursas „Metų knyga“

Jau 8-asis „Tauragės metų knyga 2020“ konkursas, kurio metu renkamos populiariausios Tauragės metų knygos. Į konkursą įtraukiama visa Tauragės rajono bendruomenė. Populiariausią ir populiariausią pažintinę knygą rinko feisbuko vartotojai, paspaudę „patinka“ ant savo mėgstamos knygos.

Nuotrauka
nuotrauka

Knygomatas

Praėjusiais metasi prie bibliotekos pastato pastatytas knygomatas suteikia galimybę knygas skolintis patogiu laiku.

Visi įvykiai, renginiai turi savo tąsą – niekas nenutrūksta, tik ieškoma dar naujesnių galimybių ir būdų, kaip organizuoti, kviesti, pritraukti lankytojus ir įtikinti, kad biblioteka – inovatyvių idėjų ir renginių vieta.

Nuotrauka
nuotrauka

Taigi, be didelės pompastikos, bet darniai ir kūrybiškai dirbame mūsų miesto ir rajono žmonėms.

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-07-05
Atidesni Tauragės radijo klausytojai, o ir mėgstantieji džiazą, dar labiau bliuzą puikiausiai prisimena radijo laidą „Su Meile apie bliuzą“.  Toks dviprasmiškas pavadinimas labai gražiai tiko šiai laidai: apie bliuzą su meile gražiai, informatyviai, išraiškingai, profesionaliai  kalbėdavo pati Meilė. Taip, tos laidos vedėja keletą metų buvo (koks negeras veiksmažodžio būtasis kartinis laikas – buvo) Meilė arba Meilutė Parnarauskienė, kurią tauragiškiai vadindavo tiesiog Meile, o rakiškėnai, mat Meilė buvo kilusi nuo Rakiškia krašta vadindavo Meila.
Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.