Sergamumas koronavirusu mažėja, bet atsipalaiduoti negalima
Įkelta:
2021-12-14
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka

Šiandien savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta situacija dėl koronaviruso susirgimų ir pandemijos valdymo. Pateikta naujausia statistika, atkreiptas dėmesys į prieššventinių renginių organizavimą įstaigose, įmonėse.  

Statistika

Savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė informavo, kad Lietuvoje paskiepyta 67,7 proc. gyventojų, Tauragėje paskiepyta per 23 tūkst. tauragiškių ir tai sudaro 62 proc.  visų gyventojų.  

Praėjusią savaitę paskiepyti 1009 tauragiškiai. Daugiausiai besivakcinuojančių  asmenų priklauso 35–44 metų grupei, jie sudaro beveik 82 proc. visų besivakcinuojančiųjų. Tarp praėjusią savaitę vakcinuotų asmenų 636 paskiepyti 3-ąją doze.

– Tendencija nesikeičia – dažniausiai skiepijamasi 3-ąja doze, – konstatavo R. Stasytienė.

12–15  metų vaikų Tauragėje paskiepyta 18 proc., šalyje – 34 proc. Pasak savivaldybės gydytojos, tikimasi, kad vakcinuotų vaikų skaičius padidės po gruodžio 28-osios, kai nuo 12 metų bus pradėtas taikyti galimybių pasas.

Kaip informavo Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška, ligoninėje sergančiųjų padaugėję, gydomi 36 sergantieji koronavirusu. 5 iš jų gydomi reanimacijoje, o trims jų reikalingas plaučių ventiliavimas.  

Dirbs per šventes

Savivaldybės gydytoja priminė, kad šventinį laikotarpį gydymo įstaigos dirbs, o darbo grafikai bus paskelbti artimiausiu metu Tauragės savivaldybės interneto puslapyje.

– Ir pačios gydymo įstaigos paviešins savo tinklalapiuose, pačiose įstaigose, – pranešė savivaldybės gydytoja.

Prieš kalėdines atostogas mokyklose bus dalijami greitieji testai, kad mokiniai, po švenčių grįždami į mokyklas, galėtų pasitikrinti.

Kaip pabrėžė R. Stasytienė, srautų valdymas mokyklose yra pagrindinė priemonė valdant pandemiją, šio reikalavimo privalu laikytis ir organizuojant šventinius renginius.  

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė priminė Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas neorganizuoti šventinių renginių, vengti kontaktų su žmonėmis, ypač iš kitų vietovių. Pasak G. Masiulionienės, tikėtina, tik laiko klausimas, kada naujoji koronaviruso atmaina omikron pasieks Tauragę, tad saugoti save ir kitus ypač svarbu.

Skiepys vaikus

Pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius pranešė, kad nuo ketvirtadienio 5–11 m. vaikai bus vakcinuojami Jūros g. 5, 325 kabinete, ketvirtadienį ir penktadienį – nuo 9 iki 14 val.

Vaikai bus skiepijami kitame kabinete, kad nereikėtų laukti eilėje, jei tokia susidarytų, kartu su suaugusiaisiais, ir siekiant išvengti galimų klaidų dėl dozių. Vaikams skirtos vakcinų dozės yra mažesnės.

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com
Įkelta:
2022-04-04
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Nuotrauka
korona
Įkelta:
2022-03-08
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.  
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-02-22
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-07
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-02-04
Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.   
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-01-31
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Nuotrauka
covid
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-26
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2022-01-25
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.