COVID-19: naujausi duomenys ir pasikeitę reikalavimai 
Įkelta:
2021-12-03
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Trečiadienį Lietuvoje įsigaliojo dar lapkričio viduryje Vyriausybės priimti pakeitimai dėl galimybių paso išdavimo bei COVID-19 testų atlikimo. „Tauragės žinios“ primena, ką reikia žinoti ir kokia situacija rajone dabar.

Rajone – 9 židiniai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamentas Vidaus administravimo skyriaus vedėja Albina Urbutienė „Tauragės žinias“ informavo, kad šiuo metu Tauragės rajone yra 9 COVID-19 židiniai, iš jų 6 – ugdymo įstaigose. Ugdymo įstaigose registruojami pavieniai atvejai, vidutiniškai po 2 susirgimus. Židiniai pasiskirstę per 4 ugdymo įstaigas.
Paklausta, kiek serga ugdymo įstaigas lankančių vaikų ir pedagogų, ji teigė, kad šiuo metu yra gydoma apie 20 Tauragės rajono gyventojų, kurie priklauso 2–18 metų amžiaus grupei ir lanko ugdymo įstaigas, bei 7 ugdymo įstaigų darbuotojai, įskaitant aptarnaujantį personalą.
Kokia bendra susirgimų tendencija stebima savivaldybėje? Kiek susirgimų nustatyta per paskutiniąją savaitę? 

– Per paskutines 7 dienas (lapkričio 25–gruodžio 1 dienomis) nustatyta 100 susirgimų. Lyginant 14 dienų laikotarpį, susirgimų skaičius stabilus, vidutiniškai per savaitę COVID-19 liga patvirtinama apie 100 asmenų, gyvenančių Tauragės savivaldybėje. Vidutinis 7 dienų naujų atvejų skaičius Tauragės savivaldybėje sudaro apie 20 atvejų, – informavo A. Urbutienė. 

Gruodžio 2-osios duomenimis, 14 dienų sergamumo rodiklis Tauragės savivaldybėje 100 tūkst. gyventojų yra 597,4.Gruodžio 1-ąją Tauragėje nustatyti 9 nauji koronaviruso atvejai.

Naujų užsikrėtimų – 1813

Panašu, koronaviruso situacija šalyje stabilizavosi, tačiau kalbama apie naują pavojų pasauliui ir Lietuvai – omikron mutaciją, kuri, pasak ekspertų, gali būti pavojinga ir pilnai pasiskiepijusiems asmenims.
Lietuvoje gruodžio 1-ąją nustatyta dar 1813 naujų užsikrėtimų koronavirusu. Iš viso COVID-19 šalyje nustatytas jau 474 184 žmonėms, o šiuo metu serga 18 966.
Per trečiadienį mirė 20 asmenų, iš kurių – 17 nepasiskiepiję. Iš viso koronavirusas jau nusinešė 6788 gyvybių. Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų šalyje siekia 844,9 atvejo.

Ministrų kabinetas lapkričio viduryje priėmė sprendimą, kokie pasikeitimai taikant galimybių pasą bei atliekant COVID-19 testus įsigalios gruodį. Dalis šių pasikeitimų įsigalios gruodžio gale, tačiau kai kurie jau įsigaliojo nuo gruodžio 1-osios. Kas pasikeitė? Galimybių paso nebegalima gauti atlikus greitąjį antigenų testą. Be to, ilgėja ir PGR testo galiojimo laikas. Jis galioja nebe 48, o 72 valandas. Serologinį antikūnų tyrimą galimybių pasui gauti galima atlikti ne tik po ligos, bet ir po vakcinacijos.

Mobiliuosiuose punktuose galima atlikti tik PGR tyrimus, nebebus atliekami greitieji antigeno testai. Asmenų, kurie greitajam antigeno testui atlikti mobiliuose punktuose yra užsiregistravę po gruodžio 1 d., registracijos atšaukiamos.

Periodinis profilaktinis testavimas dėl COVID-19 nekompensuojamas valstybės lėšomis ir bus apmokamas darbuotojo lėšomis įvairių sričių darbuotojams – nuo vaistininkų, švietimo darbuotojų iki vilkikų vairuotojų ir kasininkų. Testuotis privaloma kas 7–10 dienų, atliekant PGR tyrimą arba greitąjį antigeno testą.

Kas gali testuotis nemokamai?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kokiomis sąlygomis gyventojai ir toliau gali COVID-19 testus atlikti valstybės lėšomis. Atlikti tokius testus gali simptomų turintys žmonės, turėjusieji sąlytį su sergančiaisiais COVID-19, asmenys prieš hospitalizaciją, iš užsienio grįžę žmonės, turintieji teigiamą antigeno testo rezultatą, asmenys, kuriems rekomenduojama išsitirti po aplinkos paviršių tyrimo, kontraindikacijų vakcinacijai turintys žmonės bei nėščiosios. Visi kiti turės testuotis privačiose laboratorijose. Šiuo metu antigeno testo kaina siekia apie 20–30 eurų, o PGR testo – apie 70 eurų.

Nuo gruodžio 1-osios įsigaliojo SAM parengta tvarka dėl nemokamo antikūnių tyrimo. Kiekvienas pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijęs šalies gyventojas galės nemokamai išsitirti dėl antikūnių. Nevakcinuotiems asmenims šis tyrimas nemokamai nebus atliekamas.

Kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologiniai tyrimai nemokamai bus atliekami vieną kartą gyventojams ne anksčiau kaip po 120 dienų po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą. SAM ragina asmens sveikatos priežiūros įstaigas, atliekančias nemokamus tyrimus, apie tai pranešti Sveikatos apsaugos ministerijai. Įstaigos turės užtikrinti, kad šis tyrimas gyventojams nemokamai būtų atliekamas vieną kartą. SAM primena, kad atliekant serologinį antikūnų tyrimą imamas kraujo mėginys. Tyrimo rezultatas parodo, ar asmuo yra persirgęs COVID-19 liga.

Beje, nuo gruodžio 1 d. medicinines kaukes pamokose privalo dėvėti ne tik penktų ir vyresnių klasių mokiniai, bet ir pradinukai. Teigiama, kad tokia tvarka įsigalioja ne iš karto, mat norima užsakyti mažesnių, patogesnių ir vaikams pritaikytų kaukių.
 

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com
Įkelta:
2022-04-04
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Nuotrauka
korona
Įkelta:
2022-03-08
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.  
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-02-22
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-07
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-02-04
Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.   
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-01-31
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Nuotrauka
covid
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-26
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2022-01-25
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.