Ekspertai pateikė rekomendacijas dėl skiepijimo trečiąja vakcinos doze
Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos rugpjūčio 30 d. pasitarime pateiktos rekomendacijos vakcinuoti nustatytoms grupėms priklausančius asmenis trečiąja (sustiprinančiąja) vakcinos nuo COVID-19 doze.
Kaip skelbiama vyriausybės išplatintame pranešime, rekomendacijos pateiktos įvertinus tyrimo rezultatus dviejose (medikų ir slaugos bei globos įstaigų gyventojų) grupėse, kurie parodė sumažėjusį antikūnų kiekį žmonių kraujyje praėjus 6 mėnesiams po vakcinacijos.
Imunitetą stiprinančia „Spikevax“ ir „Comirnaty“ doze praėjus 6 ar daugiau mėnesių po paskutinės įskiepytos vakcinos dozės pagal visą skiepijimo schemą rekomenduojama skiepyti (sąrašas pateikiamas ne prioriteto tvarka):
- darbuotojus, teikiančius stacionarines ir ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas;
- profesinio mokymo įstaigų mokinius bei aukštųjų mokyklų studentus, asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ) atliekančius praktinį (klinikinį) mokymą pagal trišalę praktinio mokymo sutartį, dalyvaujančius teikiant šias paslaugas;
- greitosios medicinos pagalbos brigadų darbuotojus ir studentus, dalyvaujančius teikiant šias paslaugas;
- darbuotojus, dirbančius mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;
- palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančius darbuotojus, asmenis, ASPĮ, teikiančiose palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas, vykdančius savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, ir kitų juridinių asmenų darbuotojus, šiose ASPĮ teikiančius valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turinčius sąlytį su šių ASPĮ pacientais ir (arba) būnančius patalpose, kuriose lankosi šių ASPĮ pacientai;
- socialinės globos įstaigų darbuotojus, socialines paslaugas asmens namuose teikiančius darbuotojus;
- asmenis, visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų laboratorijų darbuotojus, atliekančius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus, įskaitant ėminių paėmimą;
- COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejų ir protrūkių epidemiologinę diagnostiką atliekančius specialistus, kurie vyksta į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinius;
- ASPĮ, kurių steigėja yra Krašto apsaugos ministerija ir Teisingumo ministerija, darbuotojus, teikiančius stacionarines ir ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, ir kitus darbuotojus, kurie turi sąlytį su pacientais;
- kitus ASPĮ asmens sveikatos priežiūros specialistus (įskaitant mobiliąsias komandas, Valstybinės teismo medicinos tarnybos sveikatos priežiūros specialistus) ir kartu su jais teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas dalyvaujančius (komandoje) kitus specialistus, kitus ASPĮ, išskyrus ASPĮ, kurių pagrindinė veikla nėra asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, darbuotojus ir studentus, dalyvaujančius teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, nenurodytus pirmiau išvardytuose papunkčiuose;
- asmenis, ASPĮ vykdančius savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, ir kitų juridinių asmenų darbuotojus, šiose ASPĮ teikiančius valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turinčius sąlytį su šių ASPĮ pacientais ir (arba) būnančius patalpose, kuriose lankosi šių ASPĮ pacientai;
- vaistinių darbuotojus;
- darbuotojus, dirbančius savivaldybės (ar savivaldybės paskirtus) ar ASPĮ vairuotojus, įgyvendinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimus pervežančius asmenis, sergančius arba įtariamus, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija);
- socialinių paslaugų įstaigų darbuotojus, seniūnijų socialinius darbuotojus, budinčius globotojus, socialinės globos įstaigų veiklos kontrolę atliekančius specialistus, kurie vyksta į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinius socialinės globos įstaigose, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojus, tiesiogiai dirbančius ir (arba) besilankančius šeimose, neįgaliųjų asmeninius asistentus, gestų kalbos vertėjus ir asmenis, socialinių paslaugų įstaigose vykdančius savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės.
Ekspertai taip pat pateikė rekomendacijas dėl globos ir slaugos namų gyventojų skiepijimo sustiprinančiąja doze. Sveikatos apsaugos ministerijai kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bus siūloma organizuoti vakcinaciją trečiąja vakcinos doze slaugos ir globos namų gyventojams.
Remiantis atliktų tyrimų rezultatais, kai sveikatos priežiūros darbuotojų antikūnų titras žymiai mažesnis amžiaus grupėje per 60 metų, palyginti su amžiaus grupėmis iki 60 metų, sustiprinančioji dozė gali būti rekomenduojama ir kitiems 60+ asmenims, turintiems lėtinių ligų ar imunosupresinių būklių, ir anksčiau nei 6 mėnesiai po pirminės vakcinacijos.
Pastaruoju metu didėjant sergamumui COVID-19, visuomenės sveikatos specialistai pataria, ką daryti, pajutus COVID-19 būdingus simptomus.
Penktadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pranešta, kad veiklą baigia mobilusis punktas ir karščiavimo klinika. Karščiuojančius ligonius gydys šeimos gydytojai, tyrimus atlis pačios gydymo įstaigos.
Prieš dvejus metus dėl pasaulyje įsiviešpatavusios koronaviruso pandemijos Lietuvoje paskelbtas ekstremaliosios situacijos režimas su visais jį sekusiais ribojimais – atšauktas. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vyriausybė. Jis įsigalios nuo gegužės 1-osios.
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta situacija dėl sergamumo koronavirusu – konstatuota, kad sergančiųjų žymiai sumažėję, bet specialistai pataria neprarasti budrumo ir laikytis rekomendacijų dėl higienos, kaukių dėvėjimo.
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes.
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 148 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 98 atvejus.
Trečiadienį Ministrų kabinetas nutarė stabdyti galimybių paso naudojimą. Toks sprendimas įsigalioja nuo vasario 5 dieną, šeštadienį.
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 104 nauji koronaviruso atvejai, rajone fiksuoti 35 protrūkiai. 85 proc. protrūkių – ugdymo įstaigose. Šalyje naujų atvejų skaičius perkopė 12 tūkst.
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.
Visai Lietuvai esant juodojoje spalvinėje zonoje praėjusią parą, sausio 23-iąją, koronaviruso infekcija patvirtinta dar 3637 žmonėms, mirė 2 žmonės, skelbia Statistikos departamentas. Tauragėje liga diagnozuota 40-čiai žmonių.
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Sausio 26 dieną (trečiadienį) Gaurės ir Žygaičių miestelių gyventojai kviečiami pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos be išankstinės registracijos.
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja – per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Šiandien savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta situacija rajone – ligoninėje daugėja pacientų, fiksuojamas naujas židinys, serga arba izoliuojasi nemažai medikų.
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu).
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 4635 nauji koronaviruso atvejai, o Tauragėje – 50. Šalyje mirė 6 žmonės, pranešė Statistikos departamentas. Tai rekordinis atvejų skaičius Lietuvoje nuo pandemijos pradžios.