Šiandien tauragiškiai ir skaudviliškiai gali pasiskiepyti ir „Janssen“ vakcina
Įkelta:
2021-07-02
Nuotrauka
Skiepijimas
Aprašymas

Tauragėje paskiepyta kiek per 39 proc. gyventojų. Autorės nuotrauka

Sergamumui koronavirusu šalyje sparčiai mažėjant didžioji dalis savivaldybių patenka į žaliąją zoną, tačiau valdžios atstovus neramina vakcinacijos tempo sulėtėjimas. Iki siekto 70 proc. šalies populiacijos paskiepijimo dar labai toli – šiuo metu, kaip skelbia Statistikos departamentas, paskiepyta apie 44 proc. populiacijos. Apie tai, kaip būtų galima kuo daugiau žmonių paskiepyti Tauragėje, kalbėta ir antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje. 

Statistika

   Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje informuota, kad pagal sergamumą koronavirusu Tauragė patenka į žaliąją zoną – paskutinių dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų, ketvirtadienio Statistikos departamento duomenimis,  siekia 18,8 atvejo. Nuo birželio 19-osios Tauragėje nustatyti tik 4 nauji koronaviruso atvejai. Paskutinė mirtis fiksuota birželio 7-ąją. Šiuo metu Tauragėje vis dar serga 9 asmenys.  Kaip skelbia Statistikos departamentas, iš viso nuo pandemijos pradžios koronavirusas nustatytas 2812-ai tauragiškių. 

Tauragės ligoninėje uždarytas vadinamasis kovidinis skyrius. Kritinės būklės ligoniai, sergantys šia liga, bus gabenami į Klaipėdą. 

– Nervų ligų skyriaus pacientai ir personalas sugrįžo į savo įprastą vietą ir jau vyksta įprastinis darbas, – posėdyje informavo Ligoninės slaugos administratorė Laima Laugalienė. 

Tempas sulėtėjo

Vis labiau šaliai „žaliuojant“ valdžios atstovams ne tik šalyje, bet ir rajone nerimą kelia ne toks spartus gyventojų vakcinavimo tempas. Planas iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. populiacijos subliuško – šiuo metu vakcinuota tik apie 44 proc. gyventojų. Tauragėje šis rodiklis dar mažesnis – paskiepyta kiek per 39 proc. visų savivaldybės gyventojų. 

Nuo birželio 28-osios visi norintieji pasiskiepyti į Bendruomenės namus Vytauto gatvėje gali atvykti be išankstinės registracijos.

O šiandien, liepos 2-ąją, Bendruomenių namuose norintieji gali pasiskiepyti šiuo metu labai pageidaujama „Janssen“ vakcina, kurios tereikia vienos dozės imunitetui susidaryti. Iki 12 val. norintieji bus vakcinuojami „Pfizer“ vakcina, o nuo 12.30 iki 15 val. – „Janssen“ vakcina.

– Prašome visų registruotis arba ateiti į gyvą eilę, – posėdyje informavo Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius. 

Šiandien, nuo 13 iki 16 val., bus vakcinuojami gyventojai ir Skaudvilėje, Skaudvilės kultūros namuose, Žemaitės g. 12. 

Pirmadienį bus skiepijama „Vaxzevria“, trečiadienį–penktadienį – „Pfizer“ vakcina. 

Ketinama vykti į seniūnijas 

Posėdyje kalbėta ir apie tai, kad galimybė pasiskiepyti gyventojams būtų suteikta ir seniūnijose. Svarstyta galimybė vykti į Batakių ir Mažonų seniūnijas. Šis klausimas vėl bus svarstomas po šiandienos vakcinacijos, kai paaiškės, kiek liks nepanaudotos „Janssen“ vakcinos, nes tik ši vakcina naudojama vykstant į kitas rajono vietoves. Tauragei šiuo metu skirta 300 dozių šios vakcinos. 

ESOC vadovas Tomas Raulinavičius teiravosi, jei vakcinavimo tempai mažėja, gal skiepyti būtų galima Pirminės sveikatos priežiūros centro patalpose Jūros g.  

Pasak PSPC vadovo D. Petrošiaus, kol kas perkelti vakcinacijos į poliklinikos patalpas neįmanoma, nes būtų sunku suvaldyti srautus, daugiau pacientų poliklinikoje ir dėl t9o, kad prieš rugsėjo 1-ąją vaikai tikrinami profilaktiškai. Be to, paskiepytiesiems reikia patalpos pasėdėti po skiepijimo, juos prižiūri slaugytojai.  

– Jei vakcinuojamųjų kasdien būtų apie 50, nebeveiktų Karščiavimo klinika, tada būtų galima svarstyti tokį variantą, – teigė PSPC vadovas. 

Iškėlus klausimą, kodėl kaimyniniame Jurbarko rajone vakcinuotų žmonių skaičius jau perkopė 50 proc., paaiškinta, kad kaimyninis rajonas priklauso Kauno zonai, kuriai skiepai teikti greičiau ir jų gauta daugiau. Tauragė priskirta Klaipėdos zonai, ir šios zonos įstaigos vakcinas gauna paskutinės, vėluojant 3–4 dienas, dalis vakcinų buvo ir atimta. 

Pasak, D. Petrošiaus, jo vadovaujamos įstaigos pacientams raginant pasiskiepyti buvo skambinta, ir ne po kartą. Pasak vadovo, kai kurie pacientai jau net pyksta sulaukę medikų skambučių. 

Pasiūlyta tauragiškius raginti skiepytis siunčiant SMS. 

– Bet tai liečia ne tik PSPC, mes dabar tą vežimą vežame, bet yra ir privačių klinikų, kurios šiuo metu atostogauja. Pavyzdžiui, kitai savaitei privačioms poliklinikoms vakcinų poreikis tebuvo apie 50 dozių, – teigė D. Petrošius.  

Praėjusią savaitę Tauragėje suvakcinuoti 1378 pacientai, 240 iš jų – pirmąja doze. Iš viso, ketvirtadienio duomenimis, jau paskiepyti 14677 tauragiškiai, tai sudaro  39,3 proc. visų rajono gyventojų. 

Šalyje jau paskiepyta 44,4 proc. populiacijos. 

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com
Įkelta:
2022-04-04
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Nuotrauka
korona
Įkelta:
2022-03-08
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.  
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-02-22
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-07
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-02-04
Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.   
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-01-31
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Nuotrauka
covid
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-26
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2022-01-25
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.