Šiandien tauragiškiai ir skaudviliškiai gali pasiskiepyti ir „Janssen“ vakcina
Įkelta:
2021-07-02
Nuotrauka
Skiepijimas
Aprašymas

Tauragėje paskiepyta kiek per 39 proc. gyventojų. Autorės nuotrauka

Sergamumui koronavirusu šalyje sparčiai mažėjant didžioji dalis savivaldybių patenka į žaliąją zoną, tačiau valdžios atstovus neramina vakcinacijos tempo sulėtėjimas. Iki siekto 70 proc. šalies populiacijos paskiepijimo dar labai toli – šiuo metu, kaip skelbia Statistikos departamentas, paskiepyta apie 44 proc. populiacijos. Apie tai, kaip būtų galima kuo daugiau žmonių paskiepyti Tauragėje, kalbėta ir antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje. 

Statistika

   Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje informuota, kad pagal sergamumą koronavirusu Tauragė patenka į žaliąją zoną – paskutinių dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų, ketvirtadienio Statistikos departamento duomenimis,  siekia 18,8 atvejo. Nuo birželio 19-osios Tauragėje nustatyti tik 4 nauji koronaviruso atvejai. Paskutinė mirtis fiksuota birželio 7-ąją. Šiuo metu Tauragėje vis dar serga 9 asmenys.  Kaip skelbia Statistikos departamentas, iš viso nuo pandemijos pradžios koronavirusas nustatytas 2812-ai tauragiškių. 

Tauragės ligoninėje uždarytas vadinamasis kovidinis skyrius. Kritinės būklės ligoniai, sergantys šia liga, bus gabenami į Klaipėdą. 

– Nervų ligų skyriaus pacientai ir personalas sugrįžo į savo įprastą vietą ir jau vyksta įprastinis darbas, – posėdyje informavo Ligoninės slaugos administratorė Laima Laugalienė. 

Tempas sulėtėjo

Vis labiau šaliai „žaliuojant“ valdžios atstovams ne tik šalyje, bet ir rajone nerimą kelia ne toks spartus gyventojų vakcinavimo tempas. Planas iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. populiacijos subliuško – šiuo metu vakcinuota tik apie 44 proc. gyventojų. Tauragėje šis rodiklis dar mažesnis – paskiepyta kiek per 39 proc. visų savivaldybės gyventojų. 

Nuo birželio 28-osios visi norintieji pasiskiepyti į Bendruomenės namus Vytauto gatvėje gali atvykti be išankstinės registracijos.

O šiandien, liepos 2-ąją, Bendruomenių namuose norintieji gali pasiskiepyti šiuo metu labai pageidaujama „Janssen“ vakcina, kurios tereikia vienos dozės imunitetui susidaryti. Iki 12 val. norintieji bus vakcinuojami „Pfizer“ vakcina, o nuo 12.30 iki 15 val. – „Janssen“ vakcina.

– Prašome visų registruotis arba ateiti į gyvą eilę, – posėdyje informavo Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius. 

Šiandien, nuo 13 iki 16 val., bus vakcinuojami gyventojai ir Skaudvilėje, Skaudvilės kultūros namuose, Žemaitės g. 12. 

Pirmadienį bus skiepijama „Vaxzevria“, trečiadienį–penktadienį – „Pfizer“ vakcina. 

Ketinama vykti į seniūnijas 

Posėdyje kalbėta ir apie tai, kad galimybė pasiskiepyti gyventojams būtų suteikta ir seniūnijose. Svarstyta galimybė vykti į Batakių ir Mažonų seniūnijas. Šis klausimas vėl bus svarstomas po šiandienos vakcinacijos, kai paaiškės, kiek liks nepanaudotos „Janssen“ vakcinos, nes tik ši vakcina naudojama vykstant į kitas rajono vietoves. Tauragei šiuo metu skirta 300 dozių šios vakcinos. 

ESOC vadovas Tomas Raulinavičius teiravosi, jei vakcinavimo tempai mažėja, gal skiepyti būtų galima Pirminės sveikatos priežiūros centro patalpose Jūros g.  

Pasak PSPC vadovo D. Petrošiaus, kol kas perkelti vakcinacijos į poliklinikos patalpas neįmanoma, nes būtų sunku suvaldyti srautus, daugiau pacientų poliklinikoje ir dėl t9o, kad prieš rugsėjo 1-ąją vaikai tikrinami profilaktiškai. Be to, paskiepytiesiems reikia patalpos pasėdėti po skiepijimo, juos prižiūri slaugytojai.  

– Jei vakcinuojamųjų kasdien būtų apie 50, nebeveiktų Karščiavimo klinika, tada būtų galima svarstyti tokį variantą, – teigė PSPC vadovas. 

Iškėlus klausimą, kodėl kaimyniniame Jurbarko rajone vakcinuotų žmonių skaičius jau perkopė 50 proc., paaiškinta, kad kaimyninis rajonas priklauso Kauno zonai, kuriai skiepai teikti greičiau ir jų gauta daugiau. Tauragė priskirta Klaipėdos zonai, ir šios zonos įstaigos vakcinas gauna paskutinės, vėluojant 3–4 dienas, dalis vakcinų buvo ir atimta. 

Pasak, D. Petrošiaus, jo vadovaujamos įstaigos pacientams raginant pasiskiepyti buvo skambinta, ir ne po kartą. Pasak vadovo, kai kurie pacientai jau net pyksta sulaukę medikų skambučių. 

Pasiūlyta tauragiškius raginti skiepytis siunčiant SMS. 

– Bet tai liečia ne tik PSPC, mes dabar tą vežimą vežame, bet yra ir privačių klinikų, kurios šiuo metu atostogauja. Pavyzdžiui, kitai savaitei privačioms poliklinikoms vakcinų poreikis tebuvo apie 50 dozių, – teigė D. Petrošius.  

Praėjusią savaitę Tauragėje suvakcinuoti 1378 pacientai, 240 iš jų – pirmąja doze. Iš viso, ketvirtadienio duomenimis, jau paskiepyti 14677 tauragiškiai, tai sudaro  39,3 proc. visų rajono gyventojų. 

Šalyje jau paskiepyta 44,4 proc. populiacijos. 

 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Vis garsiau kalbant apie artėjančią ketvirtąją koronaviruso bangą rajono vadovai ir medikai ieško būdų, kaip paskatinti pasiskiepyti kuo daugiau gyventojų – nors ne taip stipriai, bet Tauragė yra žemiau šalies vakcinuotų gyventojų rodiklio.  
Nuotrauka
PGR tyrimas
Įkelta:
2021-07-19
Praplėstas sąrašas profesijų, kurių atstovai dirbti galės tik pasitikrinę, ar neserga COVID-19. Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, nuo liepos 26 d. profilaktiniai tyrimai kas 7-10 dienų būtini nepasiskiepijusiems, nebaigusiems skiepytis ar 180 dienų laikotarpiu nepersirgusiems tam tikrų sričių darbuotojams.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-07-06
Šalies piliečiams, kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę užsienyje, tačiau nėra persirgę ar vakcinuoti, atvykę į Lietuvą turės galimybę nemokamai išsitirti dėl COVID-19 galimybėms šalyje ir kelionėms užsienyje.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-07-06
Gyventojai, persirgę COVID-19 liga, kuri buvo patvirtinta PGR tyrimu, nuo šiol bus vakcinuojami viena „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ vakcinos doze. Moksliniai tyrimai parodė, kad organizmui jau susidūrus su koronavirusu vienos šių vakcinų dozės pakanka susiformuoti imunitetui.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-07-04
Pasaulyje sparčiai plintant pavojingai koronaviruso (COVID-19) Delta atmainai į paveiktų šalių sąrašą vėl grąžinamos visos pasaulio valstybės. Nuo pirmadienio, liepos 5 d., atvykstantiems iš žaliosios zonos valstybių vėl reikės atlikti tyrimą dėl COVID-19, atvykstantiems iš geltonosios zonos valstybių reikės ne tik atlikti tyrimą iki kelionės, tačiau atlikti ir antrą tyrimą jau atvykus į Lietuvą. Brazilija, Indija ir Pietų Afrikos Respublika, kurios  buvo priskiriamos šalims, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, nuo šiol priskiriamos pilkajai zonai, kaip ir visos trečiosios šalys.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-22
Sergamumui COVID-19 šalyje mažėjant Tauragės mobiliajame punkte besitiriančiųjų sulaukiama vis mažiau. Svarstoma trumpinti punkto darbo laiką, kad medikams, kaip sako ligoninės vadovas, nereikėtų budėti punkte kaip gaisrininkams. 
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-21
Šį trečiadienį visi norintys pasiskiepyti nuo COVID-19 infekcijos tai padaryti kviečiami be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-06-19
Reikšmingai pagerėjus epidemiologinei situacijai dešimt Europos šalių ir trys salos yra išbraukiamos iš paveiktų šalių sąrašo. Tai reiškia, kad atvykstantiems iš jų nereikės nei tirtis dėl koronaviruso (COVID-19), nei atvykus izoliuotis.
Nuotrauka
korona
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-06-18
Praėjusią parą šalyje nustatyti 72 nauji COVID-19 atvejai, deja, nuo šios infekcijos mirė dar vienas asmuo. Tauragėje nustatyti du nauji susirgimo atvejai, kituose apskrities miestuose susirgimų nenustatyta.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Praėjusią parą Lietuvoje, atlikus 20 483 tyrimus, nustatyti 155 COVID-19 atvejai. Mirė dar trys žmonės. Tauragėje nustatyti 4 nauji susirgimo atvejai.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
2021-06-08
Kitą savaitę nuo COVID-19 planuojama pradėti skiepyti vaikus nuo 12 metų. Apie tai šiandien informuota savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje. 
Nuotrauka
vf
Įkelta:
2021-06-08
Liepos 1-ąją visa Europa turi būti pasiruošusi ES Skaitmeninio COVID pažymėjimui. Lietuva viena iš pirmųjų Europos Sąjungos šalių suteikia savo gyventojams galimybę pasinaudoti šiuo pažymėjimu ir laisviau kirsti ES ir Šengeno erdvės valstybių sienas. Šiuo metu sugeneruoti jau pirmieji 300 tūkst. ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų. Kaip ir planuota, toliau darbai vyksta etapais. Numatoma, kad visa informacija apie vakcinuotus, persirgusius ar tyrimus atlikusius asmenis e.sveikatos platformoje bus sukelta per dvi savaites.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-06-04
Birželio 3-ąją, kaip skelbia Statistikos departamentas, Lietuvoje nustatytas 365 nauji koronaviruso atvejai, atlikti  21 755 diagnostiniai tyrimai, mirė 7 asmenys. Tauragės savivaldybėje praėjusią parą nustatyti 6 koronaviruso atvejai, paskiepyti 476 tauragiškiai.
Nuotrauka
koronavirusas
Įkelta:
2021-06-03
Praėjusią parą Tauragėje registruoti 6 nauji  COVID-19 atvejai, o šalyje iš viso nustatyti 339 nauji šios infekcijos atvejai5 žmonės.