Šiandien tauragiškiai ir skaudviliškiai gali pasiskiepyti ir „Janssen“ vakcina
Įkelta:
2021-07-02
Nuotrauka
Skiepijimas
Aprašymas

Tauragėje paskiepyta kiek per 39 proc. gyventojų. Autorės nuotrauka

Sergamumui koronavirusu šalyje sparčiai mažėjant didžioji dalis savivaldybių patenka į žaliąją zoną, tačiau valdžios atstovus neramina vakcinacijos tempo sulėtėjimas. Iki siekto 70 proc. šalies populiacijos paskiepijimo dar labai toli – šiuo metu, kaip skelbia Statistikos departamentas, paskiepyta apie 44 proc. populiacijos. Apie tai, kaip būtų galima kuo daugiau žmonių paskiepyti Tauragėje, kalbėta ir antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje. 

Statistika

   Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje informuota, kad pagal sergamumą koronavirusu Tauragė patenka į žaliąją zoną – paskutinių dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų, ketvirtadienio Statistikos departamento duomenimis,  siekia 18,8 atvejo. Nuo birželio 19-osios Tauragėje nustatyti tik 4 nauji koronaviruso atvejai. Paskutinė mirtis fiksuota birželio 7-ąją. Šiuo metu Tauragėje vis dar serga 9 asmenys.  Kaip skelbia Statistikos departamentas, iš viso nuo pandemijos pradžios koronavirusas nustatytas 2812-ai tauragiškių. 

Tauragės ligoninėje uždarytas vadinamasis kovidinis skyrius. Kritinės būklės ligoniai, sergantys šia liga, bus gabenami į Klaipėdą. 

– Nervų ligų skyriaus pacientai ir personalas sugrįžo į savo įprastą vietą ir jau vyksta įprastinis darbas, – posėdyje informavo Ligoninės slaugos administratorė Laima Laugalienė. 

Tempas sulėtėjo

Vis labiau šaliai „žaliuojant“ valdžios atstovams ne tik šalyje, bet ir rajone nerimą kelia ne toks spartus gyventojų vakcinavimo tempas. Planas iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. populiacijos subliuško – šiuo metu vakcinuota tik apie 44 proc. gyventojų. Tauragėje šis rodiklis dar mažesnis – paskiepyta kiek per 39 proc. visų savivaldybės gyventojų. 

Nuo birželio 28-osios visi norintieji pasiskiepyti į Bendruomenės namus Vytauto gatvėje gali atvykti be išankstinės registracijos.

O šiandien, liepos 2-ąją, Bendruomenių namuose norintieji gali pasiskiepyti šiuo metu labai pageidaujama „Janssen“ vakcina, kurios tereikia vienos dozės imunitetui susidaryti. Iki 12 val. norintieji bus vakcinuojami „Pfizer“ vakcina, o nuo 12.30 iki 15 val. – „Janssen“ vakcina.

– Prašome visų registruotis arba ateiti į gyvą eilę, – posėdyje informavo Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius. 

Šiandien, nuo 13 iki 16 val., bus vakcinuojami gyventojai ir Skaudvilėje, Skaudvilės kultūros namuose, Žemaitės g. 12. 

Pirmadienį bus skiepijama „Vaxzevria“, trečiadienį–penktadienį – „Pfizer“ vakcina. 

Ketinama vykti į seniūnijas 

Posėdyje kalbėta ir apie tai, kad galimybė pasiskiepyti gyventojams būtų suteikta ir seniūnijose. Svarstyta galimybė vykti į Batakių ir Mažonų seniūnijas. Šis klausimas vėl bus svarstomas po šiandienos vakcinacijos, kai paaiškės, kiek liks nepanaudotos „Janssen“ vakcinos, nes tik ši vakcina naudojama vykstant į kitas rajono vietoves. Tauragei šiuo metu skirta 300 dozių šios vakcinos. 

ESOC vadovas Tomas Raulinavičius teiravosi, jei vakcinavimo tempai mažėja, gal skiepyti būtų galima Pirminės sveikatos priežiūros centro patalpose Jūros g.  

Pasak PSPC vadovo D. Petrošiaus, kol kas perkelti vakcinacijos į poliklinikos patalpas neįmanoma, nes būtų sunku suvaldyti srautus, daugiau pacientų poliklinikoje ir dėl t9o, kad prieš rugsėjo 1-ąją vaikai tikrinami profilaktiškai. Be to, paskiepytiesiems reikia patalpos pasėdėti po skiepijimo, juos prižiūri slaugytojai.  

– Jei vakcinuojamųjų kasdien būtų apie 50, nebeveiktų Karščiavimo klinika, tada būtų galima svarstyti tokį variantą, – teigė PSPC vadovas. 

Iškėlus klausimą, kodėl kaimyniniame Jurbarko rajone vakcinuotų žmonių skaičius jau perkopė 50 proc., paaiškinta, kad kaimyninis rajonas priklauso Kauno zonai, kuriai skiepai teikti greičiau ir jų gauta daugiau. Tauragė priskirta Klaipėdos zonai, ir šios zonos įstaigos vakcinas gauna paskutinės, vėluojant 3–4 dienas, dalis vakcinų buvo ir atimta. 

Pasak, D. Petrošiaus, jo vadovaujamos įstaigos pacientams raginant pasiskiepyti buvo skambinta, ir ne po kartą. Pasak vadovo, kai kurie pacientai jau net pyksta sulaukę medikų skambučių. 

Pasiūlyta tauragiškius raginti skiepytis siunčiant SMS. 

– Bet tai liečia ne tik PSPC, mes dabar tą vežimą vežame, bet yra ir privačių klinikų, kurios šiuo metu atostogauja. Pavyzdžiui, kitai savaitei privačioms poliklinikoms vakcinų poreikis tebuvo apie 50 dozių, – teigė D. Petrošius.  

Praėjusią savaitę Tauragėje suvakcinuoti 1378 pacientai, 240 iš jų – pirmąja doze. Iš viso, ketvirtadienio duomenimis, jau paskiepyti 14677 tauragiškiai, tai sudaro  39,3 proc. visų rajono gyventojų. 

Šalyje jau paskiepyta 44,4 proc. populiacijos. 

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 17 valandų
Šio ryto Statistikos departamento duomenimis, rugsėjo 26-ąją Tauragėje nustatyta 12 naujų koronaviruso susirgimų, tiek pat ir rugsėjo 25-ąją. Mūsų savivaldybėje sergamumo rodiklis perkopė 500 atvejų ir patenkama į „juodąją“ zoną.  
Nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Statistikos departamento duomenimis, rugsėjo 23-ąją Tauragėje nustatytas 21 naujas koronaviruso susirgimas, visos kaimyninės apskrities savivaldybės – „juodojoje“ zonoje, Tauragė – „raudonojoje“.
Nuotrauka
a
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Nuo rugsėjo 23-osios izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų. Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. Primename, kad anksčiau tokiu metu atlikus testą izoliacija buvo trumpinama iki 10 dienų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Statistikos departamento duomenimis, rugsėjo 2020-ąją Tauragėje nustatyta 18 naujų koronaviruso susirgimų, mirė vienas tauragiškis. Kaimyninė Šilalės savivaldybė pateko į „juodąją“ zoną.
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų medikai kviečia tiek kolegas (šeimos ir kitų specializacijų gydytojus), tiek pacientus įsiklausyti į skiepijimo rekomendacijas. Gydytojams alergologams tenka konsultuoti pacientus, kurie nerimauja, bijo skiepytis, ir, vadovaudamiesi nepagrįstomis baimėmis, reikalauja pažymų ar įrašų į ligos istoriją, kad jiems skiepytis negalima. Tokios nepagrįstos konsultacijos atima galimybę konsultuoti kitus pacientus, sergančius alerginėmis ligomis.
Nuotrauka
Skiepai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Šio ryto Statistikos departamento duomenimis, rugsėjo 19-ąją Tauragėje nustatyta 14 naujų susirgimų. Sergamumas Jurbarke perkopė 650 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tauragėje jau paskiepyta 57,6 proc. gyventojų.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-16
Per pastarąją parą Lietuvoje COVID-19 nustatytas dar 1300 žmonių, 8 asmenys nuo ligos mirė, naujausius duomenis skelbia Statistikos departamentas. Viena mirtis užfiksuota ir Tauragėje. Praėjusią parą mūsų rajone šia liga susirgo 22 žmonės.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergančiųjų koronavirusu skaičius didėja – nuo šios savaitės pradžios Tauragės ligoninėje atidarytas antrasis vadinamasis kovidinis skyrius.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Statistikos departamentas skelbia naujausius duomenis: per pastarąją parą Lietuvoje COVID-19 nustatytas dar 889 žmonėms, 5 asmenys nuo šios ligos mirė. Tauragėje – 15 naujų ligos atvejų, vienas žmogus mirė.
Nuotrauka
korona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Per pastarąją parą Lietuvoje COVID-19 nustatytas dar 489 žmonėms, 19 asmenų nuo ligos mirė, naujausius duomenis skelbia Statistikos departamentas. Tauragėje vakar nustatyti 3 nauji koronaviruso atvejai, vienas žmogus mirė. Pasiskiepyti nuo COVID-19 Janssen vakcina, kurios užtenka vienos dozės, Tauragėje bus galima rytoj.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Šio ryto Statistikos departamento duomenimis, rugsėjo 9-ąją Lietuvoje nustatyti 922 nauji koronaviruso atvejai, Tauragėje – 9. Tauragės savivaldybėje aktyvūs trys židiniai, dviejuose jų, pagal Statistikos departamento pateiktus duomenis, susirgimų daugėja. Rajone serga 4 mokiniai ir vienas darželio darbuotojas.  
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Lietuvoje per praėjusią parą patvirtinti 925 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 9 žmonės, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Atvejų šuolis – ir Tauragėje: 19 naujų atvejų.
Nuotrauka
NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-09-07
​​​​​​​Kaip elgtis mokykloje patvirtinus koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) atvejį ar nustačius, jog vaikas ar darbuotojas turėjo didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju – svarbiausi klausimai, į kuriuos atsakymus būtina pasikartoti tam, kad infekcijos išplitimo rizika mokyklų bendruomenėse būtų kuo mažesnė.
Nuotrauka
Ligoninė
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-02
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje informuota, kad kasdien į ligoninę paguldomi 4–6 ligoniai, sergantys koronavirusu. Medikai baiminasi, kad iki pirmadienio gali užsipildyti visos 30 vadinamajame kovidiniame skyriuje paruoštos lovos.