COVID-19: sergamumas auga, užsiregistruoti privalomam testui vis sudėtingiau
Įkelta:
2021-07-30
Nuotrauka
a
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotr.

Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu Tauragėje auga, sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų jau siekia 45,5 atvejo.  Savivaldybės administracijos rūpestis – paskiepyti kuo daugiau gyventojų, tad medikai pagal planą vyks į rajono gyvenvietes. O atsakingi specialistai jau ruošiasi tikrinti, kaip laikomasi ekstremalios situacijos reikalavimų. Vienas jų – prievolė kai kurių grupių žmonėms būti pasiskiepijusiems arba profilaktiškai tikrintis. 

Sergančiųjų daugėja   

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė posėdyje pateikė informaciją, kad sergamumas Tauragėje, lyginant su užpraėjusia savaite, išaugo tris kartus. 

– Tauragėje nustatyti 5 viruso mutacijų atvejai, visi asmenys, kuriems nustatyta mutacija, buvo neskiepyti. Kol kas atmainų nenustatyta, – teigė Gilma Masiulionienė, paaiškinusi, kad mutacija ne tas pats, kas atmaina.

Ketvirtadienio Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Tauragėje serga 15 asmenų. Sergamumo rodiklis – 45,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Šalyje šis rodiklis jau pakilo iki 91, o susirgimų per parą jau nustatoma arti 400. Vis daugiau savivaldybių patenka į raudonąją zoną, Tauragė kol kas „geltona“.  

Tikrins

NVSC kartu su savivaldybe įpareigoti kontroliuoti, kaip laikomasi ekstremalios situacijos reikalavimų. Jau netrukus specialistai pagal sudarytą planą atsitiktine tvarka tikrins, kaip laikomasi reikalavimų, tarp kurių yra ir prievolė kai kurioms asmenų grupėms būti pasiskiepijusiems arba turėti testą, įrodantį, kad asmuo neserga koronavirusu. 

Kiekvienos įstaigos vadovas atsakingas, kad darbuotojai būtų pasitikrinę, ar neserga, o NVSC specialistai, pasak G. Masiulionienės, tikrins darbuotojų sąrašus. Juose turi būti užfiksuota informacija, ar darbuotojas persirgęs, ar pasiskiepijęs, ar profilaktiškai pasitikrinęs. 

– Prievolės kaupti dokumentus su antikūnių testų rezultatais arba informaciją, kad žmogus paskiepytas, nėra, bet darbdavys turi įsitikinti, kad vieną iš kriterijų darbuotojas atitinka ir dirbti gali. Kaip kaups informaciją – darbdavio pasirinkimas. Tikrinimo metu jam reikės pateikti darbuotojų sąrašą, kuriame būtų pažymėta data, kada darbuotojas persirgo, pasiskiepijo ar atliko testą, – teigė G. Masiulionienė. 

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com
Įkelta:
2022-04-04
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Nuotrauka
korona
Įkelta:
2022-03-08
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.  
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-02-22
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-07
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-02-04
Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.   
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-01-31
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Nuotrauka
covid
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-26
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2022-01-25
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.