Tauragėje jau vakcinuojami senjorai
Įkelta:
2021-02-19
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Vakar ir šiandien Tauragėje jau paskiepyti 178 senjorai. Skiepyti pradėta nuo vyriausiųjų – 80 m. ir vyresnių. Skiepo laukiantiems gyventojams niekur nereikia kreiptis ir teirautis dėl skiepo, nes jie yra įtraukti į sąrašus ir sulauks skambučio, kad yra kviečiami skiepytis.

Pirmiausiai pradedama skiepyti nuo pačių vyriausių Tauragės rajono gyventojų – tų, kuriems 80 m. ir vyresni. Vėliau bus vakcinuojami 75–79 m., po jų 70–74 m. ir paskutiniai iš senjorų – 65–69 m. gyventojai.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė vakcinacijos koordinatorė savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė, sąrašuose nuo 65 m. ir vyresnių iš viso yra apie 4 500 gyventojų.

–  Visų gyventojų sąrašus turi Tauragės pirminės sveikatos priežiūras centras, kuris ir skiepija gyventojus. Šeimos gydytojai savo pacientų sąrašus su kontaktais yra perdavę skiepijančiai įstaigai, – sakė savivaldybės gydytoja.

Senjorams nereikia rūpintis registracija dėl skiepijimosi. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras individualiai praneš telefonu, kada, kur ir kaip jie bus skiepijami. Bus paskirta vakcinacijos data ir laikas, nurodyta vieta ir kabinetas, taip pat antrojo skiepo data.

Vakar paskiepyti 118 senjorų, šiandien – 60. Pirmadienį planuojama paskiepyti 60.

Pasak savivaldybės gydytojos, atsakyti į klausimą, kada bus paskiepyti visi gyventojai nuo 65 metų ir vyresni, atsakyti sunku.

– Tai priklausys nuo to, kiek vakcinų gausime ir kiek žmonių atsisakys skiepytis. Būna ir taip, kad iš pradžių asmuo sutinka skiepytis, o sulaukęs kvietimo atsisako, – teigė R. Stasytienė.

Mėnesio pradžioje Sveikatos apsaugos ministerija Tauragei planavo skirti per 2 tūkst. vakcinų. Iki šios dienos mūsų rajoną jau pasiekė 650 vakcinų.

Iš viso Tauragėje pirmąja vakcinos doze jau paskiepyti 1 242 asmenys, antrąja – 560.

Prasidėjus masinei gyventojų vakcinacijai prireiks ir erdvesnių patalpų, kuriose būtų galima reguliuoti skiepijamųjų srautus. Pasak savivaldybės gydytojos, dabar asmenys vakcinuojami ligoninės konferencijų salėje, kur sunku reguliuoti srautus, tad yra numatyta gyventojus vakcinuoti  Bendruomenių namuose Vytauto g. Ar ten ir vyks skiepijimas, bus sprendžiama kitą savaitę.

Savivaldybės administracija primena, kad vakcinacija yra nemokama ir savanoriška.

Senjorai pradėti skiepyti po to, kai baigta vakcinuoti ugdymo įstaigos darbuotojus. Iš viso ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo mokytojų ir kitų darbuotojų rajone paskiepyta 262. Greitaisiais testais patikrinta 462 ugdymo įstaigų darbuotojai. Teigiamas atsakymas nustatomas 18–20 proc. ištirtųjų. Tokie procentai persirgusiųjų koronavirusu fiksuojamas ir visoje šalyje.

 

Nuotrauka
PGR tyrimas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jeigu esate įtraukti į nuo šio pirmadienio įsigaliojusį darbų ir veiklos sričių sąrašą, kurių atstovai turės būtinai profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl užkrečiamosios ligos, savo pirmąjį testą darbdaviui turite pateikti per 7–10 dienų nuo šiandienos, o vėliau kartoti jį reguliariai. Žinoma, ši prievolė galioja tik tuo atveju, jei esate nepersirgę ir nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, – skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
Per praėjusią parą šalyje užfiksuota 211 naujų koronaviruso atvejų. Mirčių neužfiksuota, antradienį pranešė Statistikos departamentas. Tauragėje koronavirusu susirgo 2 žmonės. Praėjusią parą nuo koronaviruso iš viso paskiepytas 15 tūkst. 751 žmogus: 9751 iš jų gavo pirmą, o 6000 – antrą skiepo dozę. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Vis garsiau kalbant apie artėjančią ketvirtąją koronaviruso bangą rajono vadovai ir medikai ieško būdų, kaip paskatinti pasiskiepyti kuo daugiau gyventojų – nors ne taip stipriai, bet Tauragė yra žemiau šalies vakcinuotų gyventojų rodiklio.  
Nuotrauka
PGR tyrimas
Įkelta:
2021-07-19
Praplėstas sąrašas profesijų, kurių atstovai dirbti galės tik pasitikrinę, ar neserga COVID-19. Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, nuo liepos 26 d. profilaktiniai tyrimai kas 7-10 dienų būtini nepasiskiepijusiems, nebaigusiems skiepytis ar 180 dienų laikotarpiu nepersirgusiems tam tikrų sričių darbuotojams.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-07-06
Šalies piliečiams, kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę užsienyje, tačiau nėra persirgę ar vakcinuoti, atvykę į Lietuvą turės galimybę nemokamai išsitirti dėl COVID-19 galimybėms šalyje ir kelionėms užsienyje.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-07-06
Gyventojai, persirgę COVID-19 liga, kuri buvo patvirtinta PGR tyrimu, nuo šiol bus vakcinuojami viena „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ vakcinos doze. Moksliniai tyrimai parodė, kad organizmui jau susidūrus su koronavirusu vienos šių vakcinų dozės pakanka susiformuoti imunitetui.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-07-04
Pasaulyje sparčiai plintant pavojingai koronaviruso (COVID-19) Delta atmainai į paveiktų šalių sąrašą vėl grąžinamos visos pasaulio valstybės. Nuo pirmadienio, liepos 5 d., atvykstantiems iš žaliosios zonos valstybių vėl reikės atlikti tyrimą dėl COVID-19, atvykstantiems iš geltonosios zonos valstybių reikės ne tik atlikti tyrimą iki kelionės, tačiau atlikti ir antrą tyrimą jau atvykus į Lietuvą. Brazilija, Indija ir Pietų Afrikos Respublika, kurios  buvo priskiriamos šalims, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, nuo šiol priskiriamos pilkajai zonai, kaip ir visos trečiosios šalys.
Nuotrauka
Skiepijimas
Įkelta:
2021-07-02
Sergamumui koronavirusu šalyje sparčiai mažėjant didžioji dalis savivaldybių patenka į žaliąją zoną, tačiau valdžios atstovus neramina vakcinacijos tempo sulėtėjimas. Iki siekto 70 proc. šalies populiacijos paskiepijimo dar labai toli – šiuo metu, kaip skelbia Statistikos departamentas, paskiepyta apie 44 proc. populiacijos. Apie tai, kaip būtų galima kuo daugiau žmonių paskiepyti Tauragėje, kalbėta ir antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-22
Sergamumui COVID-19 šalyje mažėjant Tauragės mobiliajame punkte besitiriančiųjų sulaukiama vis mažiau. Svarstoma trumpinti punkto darbo laiką, kad medikams, kaip sako ligoninės vadovas, nereikėtų budėti punkte kaip gaisrininkams. 
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-21
Šį trečiadienį visi norintys pasiskiepyti nuo COVID-19 infekcijos tai padaryti kviečiami be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-06-19
Reikšmingai pagerėjus epidemiologinei situacijai dešimt Europos šalių ir trys salos yra išbraukiamos iš paveiktų šalių sąrašo. Tai reiškia, kad atvykstantiems iš jų nereikės nei tirtis dėl koronaviruso (COVID-19), nei atvykus izoliuotis.
Nuotrauka
korona
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-06-18
Praėjusią parą šalyje nustatyti 72 nauji COVID-19 atvejai, deja, nuo šios infekcijos mirė dar vienas asmuo. Tauragėje nustatyti du nauji susirgimo atvejai, kituose apskrities miestuose susirgimų nenustatyta.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Praėjusią parą Lietuvoje, atlikus 20 483 tyrimus, nustatyti 155 COVID-19 atvejai. Mirė dar trys žmonės. Tauragėje nustatyti 4 nauji susirgimo atvejai.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
2021-06-08
Kitą savaitę nuo COVID-19 planuojama pradėti skiepyti vaikus nuo 12 metų. Apie tai šiandien informuota savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje.