Karantinas: ištuštėję darželiai, besibūriuojantys pažeidėjai, pasveikę socialinių paslaugų įstaigų gyventojai
Įkelta:
2020-12-22
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Asociatyvi lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ nuotrauka

Pirmadienį į posėdį rinkosi savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro nariai. Aptarta situacija rajone – nerimą kelia sugriežtinto karantino sąlygų nesilaikymas. Tą rodo ir policijos pareigūnų nustatyti pažeidimai.

Kaip mes elgsimės, tokią situaciją ir turėsime

Gilma Masiulionienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė, posėdyje teigė, kad nežinomi užsikrėtimo koronavirusu atvejai Tauragėje sudaro beveik 50 proc. visų registruotų atvejų.

Nors savivaldybėje sergamumas stabilus, trijų savaičių vidurkis 30–40 susirgimo atvejų kasdien, dėmesį reikėtų atkreipti į karantino sąlygų laikymąsi.

– Ateina šventinis periodas, lyg ir deklaruojama, kad sąlygų bus laikomasi, bet girdisi, kad žmonės linkę vengti ribojimų ir šventes susiorganizuoti. Kviesčiau į tai pažiūrėti labai atsakingai, ir turėkim galvoje tai, kad mūsų elgesys šiandien yra pirmoje vietoje. Mes turime suprasti, kad nei medikai neapsaugos, nei kitos institucijos. Kaip mes elgsimės, tokią situaciją ir turėsime, – tokį trumpą prašymą ir kartu palinkėjimą išsakė G. Masiulionienė.

Patikrino beveik 6 tūkst. automobilių

Praėjusią savaitę policijos pareigūnai patikrino 8 adresus, kuriuose saviizoliavosi piliečiai, pažeidimų nenustatė. Tikrintos ir parduotuvės, prekybos centrai, turgavietės, paslaugų teikimo įmonės. Tokių patikrinimų buvo 20, pažeidimų taip pat nenustatyta.

Bet nustatyti  22 gyventojų pažeidimai – viešosiose erdvėse asmenys būriavosi daugiau nei po du, butuose ar namuose nustatyti skirtingų ūkių nariai.

– Kviesčiau į tai pažiūrėti labai atsakingai, ir turėkim galvoje tai, kad mūsų elgesys šiandien yra pirmoje vietoje. Mes turime suprasti, kad nei medikai neapsaugos, nei kitos institucijos. Kaip mes elgsimės, tokią situaciją ir turėsime, – tokį trumpą prašymą ir kartu palinkėjimą išsakė G. Masiulionienė.

Savaitgalį vykdytos fizinės judėjimo kontrolės metu Tauragės rajone patikrintos 5 744 transporto priemonės, iš jų 39 buvo neįleistos. Fiksuoti 3 pažeidimai – iš jų du kelių eismo taisyklių pažeidimai ir vienas karantino sąlygų nesilaikymo.

– Kontrolė vyko pakankamai sklandžiai, žmonės buvo pasiruošę, pateikė dokumentus. Vienetiniai atvejai, kai neturėjo, bet techninėmis priemonėmis patys pasitikrinome, – posėdyje informavo policijos atstovė Margarita Kudijanova.

Dėl sąmyšio sukėlusių ženklų, draudžiančių įvažiuoti į miestą Dacijonų kaimo gyventojams, dėl ženklų kituose įvažiavimo į miestą keliuose atsakingi asmenys rinksis ir spręs atskirai.

Socialinių paslaugų įstaigose situacija stabili

Socialinių paslaugų įstaigose, pasak savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės, pirmadienio duomenimis, situacija yra stabili. Adakavo socialinių paslaugų namuose iš praėjusį penktadienį tirtų 80-ies mėginių visi neigiami. Iki švenčių bus testuojami ir kiti gyventojai. Įstaigos Tauragės padalinyje serga  du darbuotojai.

Šeimos gerovės centre serga du darbuotojai. Lauksargių globos namuose sergančiųjų nėra, karščiuojančių nėra ir Pagramančio savarankiško gyvenimo namuose.

Darželius lanko apie 10 proc. vaikų

Pirmadienį, pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, į darželius atėjo 12 proc. vaikų, penktadienį – apie 10 proc.

– Srautai yra maži, grupėse po vieną-du vaikus, tai yra pakankamai saugu ir, manome, kad veda tik tie, kuriems ypatingai svarbu, – teigė E. Šteimantas.  

Mokyklose, kuriose ugdymas vyksta nuotoliniu būdu, o ryt jau prasidės ir mokinių atostogos, serga 19 darbuotojų, 8 yra saviizoliacijoje.

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com
Įkelta:
2022-04-04
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Nuotrauka
korona
Įkelta:
2022-03-08
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.  
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-02-22
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-07
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-02-04
Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.   
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-01-31
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Nuotrauka
covid
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-26
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2022-01-25
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.