Švęskime Vasario 16-ąją!
Įkelta:
2022-02-16
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Aprašymas

Tauragės savivaldybės nuotrauka

,
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Aprašymas

Tauragės savivaldybės nuotrauka

,
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Aprašymas

Tauragės savivaldybės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, šią dieną mini kaip laisvės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. 

Valstybinės šventės minėjimas prasidės 13 val. Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje, Šv. Mišios bus aukojamos už Lietuvą ir Lietuvos žmones.

14.30 val. Tauragės Kultūros rūmuose organizuojamas koncertas „Tarp praeities ir ateities“. Renginyje dalyvaus Tauragės Kultūros centro meno kolektyvai – įvairių kartų atlikėjai, kurie atliks skirtingų stilių ir žanrų muziką – nuo cimbolais, kanklėmis, basetle skambančios tradicinės folkloro kapelos iki šiuolaikiškų muzikos interpretacijų.

Šventinės programos kūrėjai teigia, jog tik žinodami savo šaknis, savo praeitį, savo istoriją, galime kurti ateities kultūrą. Jungiamoji koncerto metafora – laiškai, kuriuose kalbama apie praeities ir ateities kaitą, dabarties tėkmę. Šiai programai specialiai kuriama scenografija, šviesa bei tekstai sustiprins žiūrovo įspūdį.

Šventinėje programoje dalyvaus Tauragės kultūros centro bandonininkų ansamblis, vokalinis ansamblis „Dar pabūkim“, vokalinė grupė „Diena“, skambės Augustės Jomantaitės, Emilijos Šaltytės, Faustės Ačaitės (vadovas Arūnas Rakevičius) atliekamos dainos. Muzikiniais kūriniais į šventę įsilies dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ kapela bei meno mokyklos jaunieji akordeonininkai, instrumentinė grupė ir solistės Vestina Barkauskaitė, Inesa Altaravičienė (vadovas Tomas Altaravičius). Koncertuos Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ (vadovė Jolanta Kažukauskienė), tronbonininkas Laurynas Dobilas, fleitininkė Inesa Dambrauskaitė, dainininkės Radvilė Pečkaitytė, Neda Kasnauskaitė (mokytojas Vladas Žičkus) Gitana Venckaitienė ir jos mokinės Marija Kumperskytė ir Jogailė Tutlytė.

Vasario 16-ąją kai kurios bendruomenės jau paminėjo vakar, o šiandien vyks: 

  • 10 val. pėsčiųjų žygį „Mes vieningi“. Maršrutas: Lauksargiai–Konvencija–Lauksargiai.
  • 10.30 val. pėsčiųjų žygį „Mes vieningi“. Maršrutas: Taurai–Konvencija–Taurai.
  • 12 val. Pėsčiųjų žygis po Dacijonų apylinkes „Apjuoskim savo gimtinę“.
  • 12 val. Adakavo kultūros namuose – protmūšis.
  • 13 val. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Žygaičiuose „Atgimsta ranka parašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas“.
  • Šiai dienai paminėti skirtos ir autoslalomo varžybos.
  • Nuotrauka
    Tauragės savivaldybės nuotrauka

Vakar, šiandien ir ryt Tauragės Švč. Trejybės bažnyčia, Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčia ir Tauragės rajono savivaldybės pastatas vakarais nušvinta Lietuvos trispalvės spalvomis. 

 

Nuotrauka
Įkelta:
2022-07-01
Ateinančiomis dienomis Tauragėje laukia nemažai renginių. Prasidės džiazo dienos bei kino karavanas, bus švenčiama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė, veiks įvairios parodos.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-06-30
Baigėsi balandžio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje startavęs socialinis projektas „Skaityk geriausiam draugui“.
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-06-22
Pagaliau! Prasideda! Būtent taip galima pasitikti prasidedantį šių metų „Džiazo dienos Tauragėje“ festivalį. O prasidės jis, kaip ir praėjusiais metais, paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
eves takais
Įkelta:
2022-06-21
Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. Susipažinti su rašytojos biografija ir asmenybe vaikštant jos gimtinės takais birželio 18 d. išvyko ir Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ nariai.
Nuotrauka
eiciai
Įkelta:
2022-06-20
Šeštadienį Eičiuose linksminosi bendruomenės nariai bei aplinkinių kaimų gyventojai, pakviesti į tradicinę šventę „Vasarvidžio balsai 2022“ . Organizatoriai džiaugėsi sulaukę svečių antplūdžio. Pask šventės organizatorių, pirmą kartą Eičiuose išrinkta gražiausia sodyba.  
Nuotrauka
tauru parkas jonines
Įkelta:
2022-06-20
Dar savaitė ir atsisveikinsime bei palydėsime trumpiausią metų naktį. Tradiciškai trumpiausios nakties ir ilgiausios metų dienos išvakarėse pradedama būriuotis, deginant Joninių laužus, linksminantis. Kaip ir pastaruosius dešimtį metų, tauragiškiai Jonines kviečiami švęsti Taurų parke. 
Nuotrauka
tmm
Įkelta:
2022-06-18
Trečiadienio vakarą Tauragės meno mokyklos bendruomenėje vyko ypatingas mokslo metų pabaigos renginys – Pilies kiemelyje mokiniams įteikti ne tik meno mokyklos baigimo pažymėjimai, bet ir pirmąsyk surengti apdovanojimai „Metų žiburiai“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Penktadienį Tauragės kultūros rūmuose surengta vyrų choro „Mintauja“ 20-ies metų įkūrimo prisiminimų popietė-koncertas „Susitikime dainoj“. Konferencijų salėje susirinko choristų bičiuliai, artimieji – prisiminta choro istorija, pasiklausyta per porą mėnesių surepetuotų dainų.  
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2022-06-17
Birželio 17 d., penktadienį, oficialiai atidaromas Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamas menų festivalis KVADRATU. Be šiuolaikinio meno instaliacijų, dirbtuvių, lauko parodų ir dėmesio Jono Meko fenomenui, Pilies kiemelyje vyks koncertas, kurio žvaigždės – elektroninio roko ketveriukė SINSTATION.  Prieš grupės pasirodymą Tauragės Pilies kiemelio svečiai išgirs šiuolaikinės indie folk muzikos atstovą Karolį Rupkų iš Klaipėdos bei festivalio kuratorių Renatos Jančiauskienės ir Juozo Petkevičiaus diskusiją festivalio KVADRATU tema „Namų kvadratas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-13
Kai mieste prasidėjo šventinis šurmulys, į Tauragės pilies kiemelį rinkosi ne tik bibliotekos „Batuoto katino“ lėlių teatro žiūrovai, bet ir svečiai – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė, dr. Laura Juchnevič, jos pavaduotoja Kristina Kundrotienė ir vyriausioji metodininkė kvalifikacijos kėlimui Daiva Stasaitienė. Jos atvyko įteikti „Išminties marių“ apdovanojimo. Nominacija teikiama jau vienuoliktąjį kartą Klaipėdos regiono bibliotekoms už sėkmingai įgyvendintus strateginius sprendimus, paslaugų prieinamumą ir pritaikomumą taikant modernus darbo metodus, o B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šią nominaciją gauna antrą kartą. Labai smagu, kad į apdovanojimų ceremoniją atvyko Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė.
Nuotrauka
Kesciai
Įkelta:
2022-06-11
Šiandien 19 val. Kęsčių bendruomenės kiemelyje (Tauragės r.)  prasidėjo tradicinė Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“.
Nuotrauka
bijotai
Įkelta:
2022-06-08
Iki birželio 10-osios apsilankę Bijotuose išvysite, kad čia uoliai pluša skulptoriai ir bendruomenės nariai, mat N. Paškevičiaus parke vyksta medžio, akmens ir tapybos pleneras „Bijotų atspindžiai 2022“.  Anot bendruomenės pirmininkės Lauros Pundinienės, bendruomenė nuolat ieško būdų ir priemonių, kad miestelis, atskleidžiant vietos gamtini ir kultūrinį paveldą, taptų dar patrauklesnis atvykstantiems turistams, taip gimė idėja organizuoti šį plenerą. Gavus finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos ir Šilalės rajono savivaldybės, plenero idėja materializavosi.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-06-06
Šiemet 515-ąjį gimtadienį Tauragė minėjo iškilmingai – į tris dienas trukusių renginių, edukacijų, parodų, sporto varžybų programą skambiai įsiliejo apskrities Dainų šventė, teatro diena, džiazo muzika ir žinomų atlikėjų pasirodymai. Rūmų prieigas puošiančios instaliacijos kvietė praverti Kultūros rūmų duris ir pasigrožėti čia eksponuojama originalia, keturių tauragiškių sukurta paroda „Ex Nova“, aplankyti švenčiantį miestą. Tauragės miesto gimtadienis šiemet šurmuliavo birželio 3–5 dienomis.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-06-05
Miesto šventė sulaukė aktyvių dalyvių, o paskutiniąją miesto šventės dieną tauragiškai bei miesto svečiai galės susipažinti su lenktyninku Roku Baciuška bei sudalyvauti ne viename koncerte - pasirodys tauragiškiai bei grupė Žemaitukai.
Nuotrauka
Parodos atidaryme dalyvavo kultūros ministras Simonas Kairys
Įkelta:
2022-06-03
​​​​​​​Šis savaitgalis Tauragėje – kupinas renginių: prasidėjo 515-ojo miesto gimtadienio šventė, kurios rėmuose telpa ir meno festivalis „Kvadratu“. Šįkart Tauragės pilies menėse pristatytas  tarpdisciplininio meno kūrėjo Vladimiro Mackevičiaus antimilitaristinis projektas „WARning“.  Parodos atidaryme dalyvavo ir kultūros ministras Simonas Kairys. Ekspoziciją bus galima pamatyti iki liepos 31 d.