Rasa Levickaitė-Šerpytienė: „Muzika, kaip ir kvapas, kelia mums nevaldomas emocijas“
Įkelta:
2021-12-26
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Choras „Gloria“. Choro albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

Choras „Gloria“ su Artūro Chalikovo grupe „Džiazo dienose Tauragėje“ 2021 m. Choro albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Rasa Levickaitė-Šerpytienė. Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Choro vadovė Rasa Levickaitė-Šerpytienė ir nuo vaikystės chore dainuojantis solistas Ignas Novikovas. Choro albumo nuotrauka

 

Tauragiškių pamėgtas gospelo choras „Gloria“ šiemet mini veiklos dešimtmetį. Šia proga vietoj jau tradicija tapusio kalėdinių giesmių koncerto choras pristatys oratoriją „Mesijas“.  Jaukių švieselių blausoje skendinčioje Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje choras pasakos apie Kristaus gimimą ir mirtį. Kūrinio metu solo partijas atliks septyni solistai, vienas jų – niekada chore nematytas veidas. Apie jį choro vadovė papasakos per koncertą. Neabejotinai gerų emocijų paskleisiančiame koncerte netrūks jautrių akimirkų – dažno pasirodymo metu choro atliekami kūriniai ir bendra pasirodymo atmosfera ne vieną priverčia nubraukti ašarą. Apie tai ir apie šį sekmadienį, 18 val., skambėsiančią oratoriją kalbiname gospelo choro vadovę Rasą Levickaitę-Šerpytienę.

– Pradedame nuo svarbiausio – šį sekmadienį evengelikų liuteronų bažnytėlėje skambėsiančios oratorijos. Ne kiekvienas žino, kas tai yra oratorija ir ko klausytojai gali tikėtis?

– Oratorija – didelės apimties draminis kūrinys solistams, chorui ir orkestrui, susijęs su religinės tematikos tekstu, dažniausiai atliekamas bažnyčioje. Nors oratorija kaip kūrinys gimė seniai, dar XVI a., mes atliksime labiau pasaulietišką, tačiau visus oratorijai būdingus bruožus išlaikantį kūrinį. Taigi oratorija „Mesijas“ absoliučiai atitinka visus termino reikalavimus. Vienas nukrypimas nuo klasikinės oratorijos – viso koncerto metu giesmės bus iliustruotos kino dalimis.

Nuotrauka
nuotrauka

– „Mesijas“ tavo mintyse sukasi nuo pernai. Pernai koncerto nerengėte dėl pandemijos metu taikytų apribojimų, tačiau noras tauragiškiams pristatyti oratoriją niekur nedingo. Kuo ji tau tokia svarbi?

– Visa kūrinio apimtis – 29 giesmės. Mes kai kurių giesmių atsisakėme. Atliksime 21 giesmę. Paskaičiavau, kad aš moku šios oratorijos 84 giesmes, nes reikėjo mokėti soprano, alto, tenoro ir net boso partijas. Pastaruosius dvejus metus vairuodama tik šio veikalo ir klausausi. O kodėl „Mesijas“? Esu lyrikė, romantikė.  Visa tai radau šiame veikale.

– Chore jau nusistovėjo pastovus narių skaičius (apie 16), dar du solistai, Ovidijus ir Ignas, prisijungia koncertų metu. Vaikinai chore gieda gal nuo dešimties. Jie jau pilnamečiai, kaip jiems sekasi ir kaip pavyksta juos kasmet susigrąžinti dainuoti kalėdiniuose koncertuose?

– Teisingas klausimas – kaip pavyksta. Atsakymo nežinau... Jie yra unikalūs vyrai, fenomenalūs atlikėjai. Kaip pavyksta visumoj žmones išlaikyti – irgi nežinau. Bet turiu įtarimą, kad jėga ir vienybė slypi visiškame pasitikėjime vienas kitu, pagarba ir tolerancija… Ir dar mes nekalbam niekada apie darbus, politiką bei pandemiją.

– Kalbant apie chorą kaip reiškinį. Jame – skirtingų konfesijų, politinių pažiūrų, įvairių profesijų atstovai, tačiau tarp visų jaučiamas ryšys. Kolektyvo sąstatas nekinta jau keletą metų. Ar ta muzika tokia galinga, kad sujungia žmones, ar yra kažkas daugiau, kas sieja ir traukia susitikti vėl ir vėl, sunkiai dirbti repetuojant? 

– Pasikartosiu, ką dažnai sakau koncertų metu – mes esame draugų kompanija, kuri dainuoja. Mus vienija ne atlyginimas, o juoko dozės. Tai yra stipriau už bet ką.

– Trumpai apžvelgiant choro dešimtmetį. Kada teko susidurti su pačiais didžiausiais iššūkiais? Kokios akimirkos tapo įsimintiniausiomis?

– Kadangi neturim tikslo lipti į kas dešimtą pakopą, o lipame po laiptelį, tai didelių iššūkių negaliu įvardinti. Tiesiog viską darom poca a poco (vert. iš italų kalbos: po truputį). Taip lengviau, taip niekam nekyla noro klausti „Ar mes tai padarysime?“. Padarėm, padarom ir dar padarysim.

Nuotrauka
 nuotrauka

– Ką veiksite pristatę oratoriją? Ar turite kokių grandiozinių planų?

– Viliamės, kad šis veikalas sudomins ir kitų miestų gyventojus. Iš tikrųjų, labai miela muzika parašyta garsaus norvegų kompozitoriaus Tore W. Aas. Mes pirkome licenciją, kad galėtume atlikti šį viešai. Pirkinys pasiteisino 100 proc. 

– Šį sekmadienį, gruodžio 26-ąją, 18 val., rengiamas koncertas – tai choro dešimtmečio koncertas. Vadinasi, tauragiškiai jau išvydo devynis (vienas dėl pandemijos pernai neįvyko) jūsų kalėdinius koncertus. Išduok, kaip ten yra, jog kasmet tenka išgirsti atsiliepimų, jog ne vienas koncerto metu braukė ašaras. Kodėl žmonės koncerto metu susigraudina?

– Išduodu savo suvokimą – muzika, kaip ir kvapas, kelia mums nevaldomas emocijas. Emocijas patiria ir visi choro nariai. O kokios būna emocijos nulipus nuo scenos....mmmmm. Fantastika. Tai yra varomoji jėga. Tai yra gėris. 

 

Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.
Nuotrauka
dainų dainele
Įkelta:
2024-01-11
Švelniai žiemišką sausio 10-ąją Tauragės meno mokyklos pilies salėje šurmuliavo gausus būrys jaunųjų atlikėjų, jų mokytojų, tėvelių ir gerbėjų. Salė buvo pripildyta muzikos garsų, žodžių, jaudulio, susikaupimo, nekantrumo, laukimo, geriausių linkėjimų ir džiaugsmo. Vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2024“ rajoninis etapas. 1974 metais prasidėjęs Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ šiemet mini 50 metų jubiliejų! Džiugu, kad tauragiškiai myli šį konkursą ir aktyviai jame dalyvauja.