Trenerė Renata Vegera: „Galimybė judėti ir yra GYVENIMAS“
Įkelta:
2021-10-03
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Aprašymas

Trenerė Renata Vegera. Asmeninio R. Vegeros albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Aprašymas

Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos

Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 

Gimė iš vis didėjančio supratimo apie kvėpavimo svarbą

Kaip vyksta „Nirvana Fitness“ treniruotės? Salės viduryje dega žvakės, skamba atpalaiduojanti, jūros ošimą primenanti muzika. Treniruotei pasiruošusios moterys, klausydamos muzikos ir trenerės žodžių, kartoja jos rodomus pratimus. Jų kvėpavimas gilus, ramus, optimalus. Ląstelės užpildomos papildomu deguonies kiekiu. Kūnas giliai panardintas dinamiškuose judesiuose. Muzika nuskraidina į tekėjimo būseną. Trenerė ragina įsivaizduoti, kad jos yra visiškai ištirpusios tame, ką daro. Atrodo, kad laikas sustoja. Tai – „Nirvana Fitness“. 

–  Šiuo metu kitokio darbo sau neįsivaizduoju, nes jame visiškai galiu realizuoti save ir savo giluminį tikslą padėti žmogui judėti laisviau ir džiaugtis kokybiškesniu gyvenimu, nes, mano nuomone, galimybė judėti ir yra GYVENIMAS. 

Pagrindinis „Nirvana Fitness“ konceptas – atsipalaidavimas per kvėpavimą, judesį ir muziką. „Nirvana Fitness“ gimė iš vis didėjančio supratimo apie kvėpavimo svarbą ir jo poveikį mūsų gyvenimui. Šioje būsenoje nėra jokios dvejonės, streso, baimės, vidinės savikritikos. Tai – nirvanos būsena. Būsena, kai viskas teka. Tai – kitas žingsnis į proto ir kūno sistemos evoliuciją, kūno ir minčių efektyvus tekėjimas, visapusiškiausia kvėpavimo sistema.

Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka

Teigiama, kad šią kūno ir minčių sistemą sukūrė pasaulinio lygio ekspertai, remdamiesi daugybės metų patirtimi. Nirvana – mokslo paremtas tekėjimo būsenos įgyvendinimas. Kvėpavimo sistema balansuoja kūną ir protą. Tekėjimas – tai būsena, kurioje žmogus, atlikdamas veiksmą, visiškai panardinamas į visiško susifokusavimo jausmo pajautimą, visišką dalyvavimą ir džiaugsmą.

Visada buvo sportiška

Paprašyta papasakoti, kaip pati atėjo į sportą, Renata sako ir vaikystėje buvusi labai judri.

– Manęs buvo visur pilna! Tikriausiai išbandžiau beveik visus būrelius, kiek radau – lankiau šokius, krepšinį, karatė, rankinį, lengvąją atletiką, piešimo būrelį, molio būrelį, net šachmatus. Kur tik manęs nebuvo, bet ilgiausiai sportavau lengvojoje atletikoje –  nuo 5 iki 12 klasės, tiksliau pasakius, lengvąją atletiką lankiau visada ir paraleliai dar vis lankydavau kitus būrelius, – pasakoja ji. – Teko dalyvauti daugybėje varžybų, sekėsi, manau, tikrai gerai, grįždavau gavusi prizines vietas. Nenoriu sumeluoti, patikslinimui reiktų ieškoti diplomų, kad galėciau tiksliau pasakyti, bet, kiek atsimenu, buvau pirma Lietuvoj ieties metimo rungtyje tarp jaunių. Nesureikšmindavau tų laimėjimų, man tiesiog patikdavo pats procesas.

Kitur savęs neįsivaizduoja

Todėl sprendimas tęsti mokslus Lietuvos kūno kultūros akademijoje (LKKA), šiuo metu tai Lietuvos sporto universitetas (LSU), buvo visiškai natūralus. Renata prisipažįsta tiesiog jautusi, kad labai to nori:

–  Šiuo metu kitokio darbo sau neįsivaizduoju, nes jame visiškai galiu realizuoti save ir savo giluminį tikslą padėti žmogui judėti laisviau ir džiaugtis kokybiškesniu gyvenimu, nes, mano nuomone, galimybė judėti ir yra GYVENIMAS. 

Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos

Renata šį darbą dirba nuo studijų baigimo 2007-iaisiais, taigi jau 14-us metus. Ji veda ne tik „Nirvana fitness“ treniruotes. 

– Šiuo metu dar vedu Polestar Pilates užsiėmimus ir funkcines treniruotes, taip pat ir individualias treniruotes. Bet per visus darbo metus esu vedusi daugybę kitokių treniruočių, tokių kaip aerobika, step aerobika, zumba, kūno kovas, kūno dizaino treniruotes ir t. t.

Tobulumui ribų nėra

Tačiau juk tam, kad išmanytum visas šias sritis, reikia turėti be galo daug žinių. Tad Renata nesiliauja mokytis. Baigusi LKKA įgijo sportinės aerobikos ir fitness trenerės kvalifikaciją, paskui Londone baigė Nacionalinę sporto medicinos akademiją (National Academy of Sports Medicine), įgydama  asmeninės trenerės kvalifikaciją. 

– Nirvana man padėjo subalansuoti save. Nes visad buvau tik energingesnių treniruočių mėgėja, o Nirvana leido nurimti ir pamatyti judesį iš kitos pusės, – teigia ji. 

– O šiuo metu baigiu Polestar Pilates tarptautinius mokymus. Baigusi įgysiu judesio specialistės kvalifikaciją. Ir dar daugybė seminarų ir mokymų, kurie vis nesibaigia – vos vienus baigusi jau ieškau kitų... – pasakoja trenerė. – Jei turėčiau galimybę grįžti laiko mašina atgal, priimčiau galimybes, kurios buvo atėjusios pas mane profesinėje srityje ir kurių atsisakiau, nes šiuo metu suvokiu, kad kiekvienos jos pagalba būčiau dar daugiau užaugusi savo srityje.

„Nirvana fitness“ – tai ir dvasios ramybė

Renata prisipažįsta – susipažinimas su „Nirvana fitness“ pakeitė ir ją pačią.

– Nirvana man padėjo subalansuoti save. Nes visad buvau tik energingesnių treniruočių mėgėja, o Nirvana leido nurimti ir pamatyti judesį iš kitos pusės, – teigia ji. 

Paprašyta papasakoti, kaip atliekami „Nirvana fitness“ pratimai ir kaip jie veikia kūną ir sielą, ji pasakoja:

– „Nirvana Fitness“ – tai kvėpavimo mankšta su muzika, kuri natūraliai pašalina stresą, nerimą, lėtinį skausmą ir depresiją, detoksikuoja kūną ir prailgina gyvenimo trukmę. „Nirvana fitness“ – tai unikalus derinys: tai ritmiškas kvėpavimas su įtaigia chillout stiliaus muzika ir „Theta“ bangų technologijomis bei itin efektyvus pilateso tonizuojančių pratimų ir jogos tempimo pratimų derinys, kuris detoksikuoja visa kūną ir tinka kiekvienam.

Treniruočių metu ji nuolat pabrėžia kvėpavimo svarbą. Kodėl kvėpavimas toks svarbus?

– Kvėpavimas yra vienintelis kūno ritmas, kurį mes galime sąmoningai kontroliuoti. Ir tai atliekame 20 000 kartų per dieną, ir dažniausiai tai darome netaisyklingai – dėl nuolatinio bėgimo, nerimo ir mus supančio streso. Dauguma žmonių kvėpuoja per dažnai, apie 12–18 kartų per minutę, ir tai daro paviršutiniškai. Mokslas teigia, kad mums reikia tik 6 kokybiškų įkvėpimų per minutę, kad patenkintume mūsų kūno poreikius. Ir „Nirvana fitness“ struktūra yra būtent taip sukurta, kad atėjus žmogui su dažnu kvėpavimo ritmu pamažu jis sumažinamas iki 6 kartų per minutę, – teigia trenerė. 

„Nirvana fitness“ treniruotes tauragiškiams dovanoja Visuomenės sveikatos biuras, jos vyksta Bendruomenių namuose, o dalyvauti jose gali visi norintys. 

 

 

 

Nuotrauka
a
Straipsnio rengėjų nuotr.
Įkelta:
2021-11-20
Pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad nors smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau Lietuvoje per metus smurtą patiria keli tūkstančiai vaikų – dažniausiai tai fizinis smurtas, kiek rečiau pasitaiko nepriežiūros atvejų. Lapkričio 19 d. minimai Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokios smurto formos prieš vaikus negali būti toleruojamos.  
Nuotrauka
k
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
KVA – kolekcionuojančiųjų varles asociacija – smagių, smalsių, kūrybingų ir truputį pamišusių žmonių grupė, jungianti 23 narius iš visos Lietuvos, turi ilgametę tradiciją – keletą kartų per metus susitinka skirtingose Lietuvos vietose. Šį kartą visi sukvaksėjo į Tauragę. Organizavo kvaksėjimą Tauragėje dvi tauragiškės kolekcininkės – Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Praėjusį šeštadienį į Lakštingalų slėnį sugužėjo gausus būrys Tauragės krašto medžiotojų ir žvejų – paminėtas juos vienijančios draugijos 100-metis. Medžioklės rago garsais prasidėjusioje šventėje dalintasi įspūdžiais, medžiotojai didžiuodamiesi pasakojo apie savo trofėjus, didžiuliuose puoduose garavo žuvienė.  
Nuotrauka
Lauros Popkytės-Fukumoto asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-08-22
Sakoma, kad japoniški sodai gali būti tik Japonijoje. Visur kitur veisiami sodai gali būti tik vadinami japoniško stiliaus sodais. Šio stiliaus gerbėjų daugėja, o juos kuriančiai mūsų kraštietei, japoniškų sodų ekspertei Laurai Popkytei-Fukumoto klientus renka rikiuoti į eilę. „Tauragės žinių“ skaitytojams ji atskleidė, kuo ypatingas šis vienas mistiškiausių sodų stilių, labai besiskiriantis nuo mums įprastų žaliųjų erdvių. Pasak jos, kuriant japoniško stiliaus sodą labai svarbu skonis ir saiko jausmas, o visi elementai turi savo reikšmę ir prasmę. Laura įsitikinusi – jo patrauklus paprastumas ir ypatinga filosofija veikia ir šeimininko gyvenimą: sodo harmonija padeda išgyti nuo stresų ir depresijos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Praėjus kiek daugiau nei pusmečiui nuo Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų įkurtuvių grupinio gyvenimo namuose Norkaičiuose pokyčių pastebima tikrai nemažai. Su neįgaliaisiais kone kiekvieną dieną praleidžiančios socialinės darbuotojos džiaugiasi matydamos, kad deinstitutizacijos projekto idėja – integruoti neįgaliuosius į visuomenę – pasiteisina su kaupu.
Nuotrauka
bitko
Įkelta:
2021-07-18
Vieną populiariausių pasaulio kriptovaliutų „Eterį“ (Ethereum) išgaunantis Tomas įsitikinęs, kad tik elektroninėje erdvėje egzistuojantys pinigai yra pasaulio ateitis. Tauragėje gyvenantis vaikinas sako, kad dėl užtikrinamo privatumo (niekas negali atsekti pervedimų), kriptovaliutos tik populiarės, o mums įprastos valiutos, pavyzdžiui, JAV doleris ar euras, po kurio laiko gali būti naudojamos vis mažiau.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
„Kai tiki darbu, kurį darai, visi sunkumai yra įveikiami,“ – sako Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Rustamas Žumajevas, per 27 tarnybos metus pelnęs ne vieną apdovanojimą. O prieš keletą dienų jam buvo įteiktas ir Europos Komisijos atminimo medalis, skirtas projekto „EU Modex“ 10 metų sukakčiai paminėti. R. Žumajevas įvertintas už pasiaukojimą ir atsidavimą  nuolat dalyvaujant užsienyje rengiamose „EU Modex" pratybose. Paskutinės tokios pratybos vyko dar prieš pandemiją Austrijoje.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-24
„Kasdien – lyg į karą“, – taip savo emocijas apibūdina Martynas, prisiminęs, kaip buvusioje darbovietėje prieš jį  buvo taikomas mobingas, psichologinis smurtas. Vadovas prie jo nuolat priekabiavo. „Tauragės žinios“ nusprendė pasidomėti, kokia situacija yra Tauragėje. Ar čia dažnai fiksuojami atvejai, kai darbuotojai, neapsikentę psichologinio smurto ir priekabiavimo, kreipiasi į Valstybinę darbo inspekciją? Pasirodo, kad skundų ne tiek ir daug.
Nuotrauka
meilute
Įkelta:
2021-06-20
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai vadovaujanti Meilutė Parnarauskienė savo darbuotojų į kabinetą nesikviečia. „Žmonės laisviau jaučiasi ten, kur jie įpratę leisti laiką, tad dažniausiai aš ateinu pas juos pasikalbėti“, – „Tauragės žinioms“ sakė bibliotekos direktorė. Su savo komanda pastaruoju metu ji turėjo labai daug pokalbių – teko išspręsti ne vieną iššūkį: paskelbus karantiną nemažai veiklos persikėlė į virtualią erdvę, joje iki šiol vyksta bibliotekos organizuojami susitikimai ir net žaidimai, tad bibliotekai teko prisitaikyti prie naujo darbo ritmo. Pasak M. Parnarauskienės, karantinas parodė kelią – ko gero, nemažai mūsų suvokė, koks svarbus gali būti technologijų pasaulis. „Manau, tas išmoktas pamokas mes prisiminsime ir ateityje“, – dėstė ji ir atskleidė, kokio įstaigos darbo skaitytojai nemato.
Nuotrauka
laura
Autorės ir Pùpla feisbuko paskyros nuotraukos
Įkelta:
2021-06-18
Pasakodama apie savo kelią iki nuosavos siuvimo studijos Laura Vorochė ir pati stebisi: dar visai neseniai nė nežinojusi, kuo nori būti, ir apie siuvimą, o juo labiau – savo verslą nė sapne nesapnavusi, dabar ji klientes pasitinka puikiai įrengtoje studijoje, vos spėja vykdyti užsakymus, o galvoje knibžda begalė idėjų ir planų.
Nuotrauka
mote
Įkelta:
2021-06-16
Saulėtomis dienomis senjora Albina apsivelka šviesų maudymosi kostiumėlį ir netoli Pagramančio savarankiško gyvenimo namų valgyklos ant vejos pasitiesusi pleduką mėgaujasi saulės spinduliais. Išsiruošusi į parduotuvę ji visuomet dėvi skrybėlę, ją dažnai išvysi su elegantiškomis pačios megztomis suknelėmis. Ir vietiniai jos nevadina Albina. Nuo tada, kai apsigyveno Pagramantyje, ji žinoma kaip Akmena. Kodėl? Tarsi jaunystės eliksyru brandaus amžiaus moteris kas rytą mėgaujasi šaltutėliu per miestelį tekančios Akmenos upės vandeniu.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-06
Tėvo dienos proga pristatome skaitytojų istorijas-prisiminimus. Kai kurie atmintyje saugo savo tėvo duotą patarimą, kai kurie dalijasi gyvais prisiminimais iš praeities. Panašu, kad tėvai, meiliai vadinami tėčiais, tetukais, tėveliais, savo vaikų gyvenimuose suvaidino svarbų vaidmenį, buvo pamatas, ant kurio statomas šeimos gyvenimas. Gaila, tačiau ne visi žurnalistės kalbinti skaitytojai sutiko dalintis prisiminimais. Kai kurių lūpose tėvo vardas skambėjo be džiugesio, lydimas nuoskaudų. Visiems linkime su džiaugsmu paminėti tėvo dieną, nes be jo ir jūsų mamos pasaulis nebūtų išvydęs tokio stebuklo – jūsų.
Nuotrauka
Jūra
Įkelta:
2021-05-19
Nors dėl pandemijos meno kolektyvų veikla laikinai buvo paralyžuota, dalyvauti virtualiuose konkursuose tai nesutrukdė. Vilijos Krūgelienės vadovaujami dainų ir šokių ansamblio „Jūra" šokėjai Italijoje vykusiame Tarptautiniame Online festivalyje - konkurse International Online Festival-Contest „Future Stars" pelnė pirmąją vietą. Tame pačiame konkurse, šou šokių kategorijoje puikiai pasirodė ir Evelinos Krūgelienės „Amadeus dance“ šokėjos – merginos taip pat užėmė pirmąja vietą.
Nuotrauka
savanoriai
Įkelta:
2021-05-13
Spartėjant skiepijimo tempams įvairiuose Lietuvos miestuose bei artėjant masinei vakcinacijai, skiepijimo centruose bei poliklinikose jau ima trūkti savanorių. Lietuvos Raudonasis Kryžius, kuris vakcinavimo procese koordinuoja NVO savanorių pajėgas (kai kuriuose miestuose padeda ir „Lietuvos Carito“ bei Maltiečių savanoriai) pastebi, kad masinei vakcinacijai reikės beveik dvigubai daugiau savanorių nei turima šiuo metu. Todėl Lietuvos Raudonasis Kryžius kartu su miestų savivaldybėmis ragina neabejingus gyventojus ateiti į pagalbą savo miestams.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-12
Praėjusį savaitgalį keturiasdešimt karių iš Lietuvos kariuomenės motorizuotos pėstininkų brigados „ Žemaitija“ Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono drauge su kultūros paveldo specialistėmis Svetlana Jašinskiene ir Aida Ašmonaite sutvarkė Skaudvilės seniūnijoje esantį Juškaičių piliakalnį.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2021-05-11
Gegužės 12-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į slemo dirbtuves Tauragės pilies menėse. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
17-metis tauragiškis Simas Gaučas, besimokantis Tauragės „Versmės“ gimnazijoje, jau atrado savo aistrą – fotografiją. Vienuoliktoje klasėje šiuo metu mokslus kremtantis jaunuolis ne tik įamžina žmonių portretus ar gamtos vaizdus, bet ir filmuoja vaizdo klipus. Vieną vaizdo įrašą žiūrovai jau gali išvysti ir „Versmės“ gimnazijos feisbuko puslapyje – jame nufilmuotas gimnazistų sukurtas spektaklis „100 nuotolinių kelionių Narnijoje“.
Nuotrauka
PRC
Įkelta:
2021-05-04
Į  Tauragės profesinio rengimo centro (PRC)  pedagogų ir mokinių kolektyvą įsisuko visą pasaulį apėmęs „Jerusalema“ iššūkis – ugdymo įstaiga feisbuke dalijasi nuotaikingu vaizdo įrašu. Centro pedagogai ir mokiniai vienu vaizdo klipu parodo ne tik sklandžiai išmoktus šokio judesius, bet ir primena apie turtingą šios ugdymo įstaigos bazę bei čia įgyjamas specialybes.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-04
Sunku patikėti, bet Plungės pakraštyje įsikūrusią nedidelę Algirdo Uščino vilnos karšyklą-verpyklą žino ne vien avis, alpakas, kalnų ožkas ar kerpamus šunis auginantys žemaičiai. Sukaršti ir suverpti vilnos jam atveža Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Trakų, Vilniaus, kitų Lietuvos rajonų ūkininkai. Ir ne tik. Jo paslaugų prašo kaimynai lenkai, latviai, norvegai bei švedai. Iš kur toks populiarumas? Ogi A. Uščinas – bene vienintelis Lietuvoje ne pramoniniu būdu sugebąs apdirbti alpakų vilną. Tokių meistrų, matyt, ir svečiose šalyse trūksta arba jų visai nėra, jei ir jie beldžiasi į plungiškio duris.
Nuotrauka
medalis
Įkelta:
2021-04-29
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 44 motinas ir globėjas. Tarp apdovanotųjų – ir Batakių seniūnijoje gyvenanti Danutė Liekienė.