Motociklu į kalnus
Įkelta:
2021-10-22
Nuotrauka
k
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka

Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.

Miško keliukais

Spalio 2-ąją penkioliktą kartą vykusiame didžiausiame Baltijos šalyse Enduro Rally „Pabradė 2021“ dalyvavo per 400 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos. Tarp jų – ir tauragiškių ekipažas, važiavęs neįskaitinėje Tourist klasėje ir įveikęs 110 km ruožą. Lenktynininkai išbandė jėgas miško keliukuose, takeliuose, kvartaluose, kirtavietėse, sunkiai pravažiuojamuose bei smėlio ruožuose. Tourist klasėje buvo reikalavimas važiuoti mažiausiai dviejų dalyvių komandoje. Važiavimai sudėtingomis sąlygomis vyko naudojantis navigacija. Dalyviams teko ne tik įveikti maršrutą, bet ir pasiekti iki dvidešimties kontrolinių punktų.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo vienas dalyvių, automobilių entuziastas Aidas Gaudiešius, šiemet buvo galima rinktis du maršrutus: lengvesnį ir pasunkintą. Vyrai nedvejodami pasirinko sunkesnį.

– Turizmo klasėje motociklai neskirstomi  pagal klases, svorius ir panašiai, galima važiuoti su bet kokiu motociklu. Šiais metais buvo galima rinktis lengvesnį ir pasunkintą maršrutą, mes pasirinkome pasunkintą. Turistai važiuoja tuo pačiu maršrutu, kaip ir įskaitinės klasės sportininkai, tik jiems neskaičiuojamas laikas ir nereikia važiuoti greičio ruožų, turistų tikslas – įveikti maršrutą ir nusifotografuoti prie pažymėtų taškų. Mums pavyko įveikti visą maršrutą, – pasakojo pašnekovas.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

Kilo į kalnus

Tai ne vienintelis vyrų pasivažinėjimas motociklais. Prieš gerą mėnesį su kiek gausesne komanda jie išsiruošė į Karpatų kalnus Ukrainoje. Aidas pasakoja, kad svarstė vykti į Skandinavijos pusę arba į Ukrainą. Apsvarsčius ir įvertinus kainas buvo pasirinktas pigesnis, bet ne ką mažiau įspūdingas pasivažinėjimas Karpatuose. Planus koregavo traumos.

– Ilgai nesvarstę nusprendėme, kad Karpatai bus geriausias kainos ir kokybės santykis. Ir tikrai nenusivylėme. Kas neturėjo motociklo, jį įsigijo ir prisijungė prie mūsų kelionės. Planas buvo nuvažiuoti motociklais iki Juodosios jūros, bet traumos ir laiko trūkumas pakoregavo mūsų kelionę, todėl prailginome pasivažinėjimus po Karpatų kalnus, – kelionę prisimena Aidas.

Ištvermė ir drąsa

Ukrainoje komanda susitiko su vietos gidu, kuris keturias dienas vedžiojo po kalnus. Vyrai nuo vienos viršukalnės iki kitos kilo motociklais. Tai buvo neįkainojama patirtis. Vaizdai gniaužė kvapą, tačiau žygis pareikalavo ne tik fizinės, bet ir psichologinės ištvermės.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

– Nežinojome, kad mūsų motociklai taip gali važiuoti nuo viršūnės iki viršūnės. Mus lepino ir puikūs orai bei nerealūs vaizdai, tačiau prireikė nemažai ištvermės, drąsos ir įgūdžių įveikiant maršrutus, – tikino Aidas.

Lūžo kaulai ir rankenos

Ne visiems kelionės dalyviams pavyko sėkmingai baigti kelionę ir grįžti į Lietuvą. Važiuojant kalnų viršukalnėse vienas dalyvis virto, susilaužė raktikaulį. Sužeidimas buvo gana rimtas, teko operuoti. Kitiems sekėsi kiek geriau, bet neišvengta ir incidentų.

– Kelionės metu neišvengėme ir traumų. Nepasisekė Pauliui, kuriam virtus nuo motociklo lūžo raktikaulis, ir jis turėjo lėktuvu grįžti į Lietuvą. Jam buvo atlikta operacija, trukusi 3 valandas. Tomas, virtęs motociklu, stipriai susimušė kelį, bet tęsė kelionę iki galo. Linko rankenos, dužo stiklai, lakstė posūkiai, pramuštas karteris, sulamdytas radiatorius… Viskas buvo remontuojama vietoje pasitelkiant turimus įrankius ir tai, ką gamta duoda. Puiki komanda su visais nesklandumais tvarkėsi greitai, sklandžiai ir be pykčių, – negailėjo pagyrų savo kelionės draugams Aidas.

Po tokių pasivažinėjimų dar kelionės metu vyrai kurpė planus, kaip vėl sugrįš į Karpatus – įveikta tik maža dalis įspūdingų kalnų. Tad komandos planas – kitais metais grįžti ir pabandyti įveikti motociklais dar daugiau kalnų.

 

Nuotrauka
seimadienis
Įkelta:
2022-05-12
Gegužės 15-ąją minima Tarptautinė šeimos diena. Šia proga daugybė bendruomenių kviečia šeimas sudalyvauti šventėse ir smagiai praleisti laiką.
Nuotrauka
pilis
Įkelta:
2022-04-29
Nuo šiandien prasideda įvairiausi renginiai bei parodos. Skambės gražios dainos, vyks įdomūs pašnekesiai, kiekvienas galės išsirinkti sau įdomią parodą – nuo fotografijos iki tapybos ant senų siuvinėtų drobių bei akriliniais dažais lietų darbų parodų.
Nuotrauka
Sokiai
Įkelta:
2022-04-29
Šiandien, Tarptautinės šokio dienos proga, 12.30 val. prasidėjo šokių festivalis „Eikš ir tu“. Pilies aikštėje susirinko šokėjų kolektyvai iš 4 ugdymo įstaigų. Festivalio metu sukasi būriai tautiniais rūbais pasipuošusių mokinių.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2022-04-26
Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymo proga antradienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje surengtas 9-ojo konkurso „Tauragės metų knyga“ apdovanojimų vakaras. Pristatyta ir originalių kraštietės tapytojos darbų paroda.
Nuotrauka
pilis
Įkelta:
2022-04-18
Tauragėje įsikūrusius ukrainiečius ir jų vaikus balandžio 24 d. stačiatikių Velykų sekmadienį, 12 val., kraštietė Kornelija Jurevičiūtė su komanda kviečia į Taurų parke organizuojamą šventę „Herojam Slava“.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-04-17
Velykų papročiuose kiaušiniui skiriama ypatinga reikšmė, nes jis – gyvybės atsiradimo, gamtos prisikėlimo simbolis. Kiaušinių dažymo ir jų keitimosi papročiai, kaip rašoma knygoje „Lietuvių kalendorinės šventės“, yra daug senesni už krikščionybę.
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2022-03-07
Ekslibrisai – tarsi maži kryžiažodžiai, kuriuose daug informacijos, simbolių, užuominų ir mažų detalių. Įdėmiau žiūrėdami, juose lyg mozaikoje galime perskaityti žmogaus, knygos ar net miesto istoriją. Trakų istorijos muziejus surengė ekslibrisų, skirtų Trakų 700 metų jubiliejui, konkursą, pavadintą „Trakams – 700. Tapatybės beieškant: trakiečio DNR“. Geriausi konkurso darbai, dabar eksponuojami B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje, taps tikru saldainiuku šio meno žanro gerbėjams.
Nuotrauka
rubai
Įkelta:
2022-02-23
Prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo galima ne tik į darbą einant pėstute ar itin uoliai besistengiant rūšiuoti atliekas. Vaikštant Tauragės miesto gatvėmis iš parduotuvių vitrinų į praeivius žvelgia stilingais dėvėtais rūbais aprengti manekenai, o šių parduotuvių viduje – terapija mėgstantiems apsipirkinėti. Patirtimi dėvėtų rūbų parduotuvėse dalinasi ir tauragiškė Dovilė, savo unikalų stilių sukūrusi iš mažomis kainomis pirktų drabužių.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-02-16
Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, šią dieną mini kaip laivės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. 
Nuotrauka
taje
Įkelta:
2022-02-12
Praėjusį penktadienį Tauragėje įvyko iškilmingi Atviros jaunimo erdvės organizuoti jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei žmonių apdovanojimai. Jau tradicija tapusiuose apdovanojimuose dalyvavo keli šimtai žmonių, apdovanojimus atsiėmė 10 laureatų. Ceremonijoje žmonės džiaugėsi, kad jų entuziazmo kurti Tauragės labui nesustabdė 2020 metais kilusi pandemija ir pavyko įgyvendinti ne vieną iniciatyvą, garsinančią kraštą. 
Nuotrauka
algimantas
Įkelta:
2022-02-08
Algimantas Mackus – viena iškiliausių kultūros, visuomenės ir raštijos asmenybių Lietuvos istorijos panoramoje. Pagėgių kraštui tenka didžiulė garbė, jog šis žymiausias bežemių kartos atstovas bei vienas ryškiausių lietuvių išeivijos atstovų, visuomenininkas, literatūros bei sceninių kūrinių kritikas, žurnalo „Margutis“ redaktorius, „Šviesos“ sambūrio pirmininkas, knygų leidimo organizatorius, JAV lietuvių radijo programos „Margutis“ žurnalistas, yra kilęs būtent iš Pagėgių. Kūrėjas savo eilėraščius pasirašinėjo Algimanto Pagėgio slapyvardžiu. 
Nuotrauka
savanoryste
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-16
Antrajame  kurse mediciną studijuojanti tauragiškė Augustė Klišmontaitė dar pasibaigus pirmiesiems studijų metams įsitraukė į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą ir prisideda prie Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistų darbo. Pandemijos metu darbų sąrašui tapus gerokai ilgesniam savanorystė turi išliekamąja vertę ne tik pačiai merginai, bet ir sveikatos priežiūros specialistams. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio-13 ąją dieną minime 31-ąsias tragiškų įvykių sukakties metines. Prisimenant svarbius Lietuvai įvykius, kino teatruose išvysime pasauliniuose kino festivaliuose pripažintą, tarptautiniame kino festivalyje IDFA pagrindiniu festivalio prizu apdovanotą, išskirtinį vieno didžiausių mūsų laikų kino kūrėjų, ukrainiečių režisieriaus, istorijos metraštininko Sergejaus Loznicos dokumentinį filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Į Tauragės kultūros rūmus po metų pertraukos grįžta jau ketvirtą kartą organizuojami jaunimo ir su jaunimu dirbančių asmenų apdovanojimai „TAJA“, kurie šiais metais bus dar iškilmingesni. Vasario 4-ąją, 17.30 val., vyksiantį renginį organizuoja Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Miežis – nemaloni ir nepuošianti, tačiau daugeliui gerai pažįstama infekcija, lydima pūlingo guzelio ant akies voko. Akies voko patinimas, lengvas skausmas bei paraudimas – ženklai, iš kurių atpažinsite šį nelauktą „svečią“. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė teigia, kad miežis tiek suaugusiesiems, tiek vaikams dažniausiai atsiranda dėl akių lietimo nešvariomis rankomis ir pabrėžia, kad kartais gydymo namuose gali neužtekti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Jau vasario mėnesį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ žada pakviesti istorijos gerbėjus į Alvido Jancevičiaus knygos-straipsnių rinkinio „Užmirštasis Tauroggenas“ pristatymą, kurio metu visi norintieji ją gaus ir galės gyvai pabendrauti su autoriumi.