Į Alpes kopusį Pijų nustebino aukštai sutiktas gyvūnas
Įkelta:
2020-12-31
Nuotrauka
pijus
Aprašymas

Pijus ryžosi pavojingai, bet įspūdingai kelionei. V. Subačienės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
al
,
Nuotrauka
al

Fotografas Pijus Beizaras, kilęs iš Jurbarko, šiuo metu gyvena Vokietijoje. Tuo metu, kai dėl COVID-19 užkrato visos pasaulio valstybės uždarė savo sienas, daugybė keliautojų iš Lietuvos prarado galimybę išvykti svetur. Tačiau Pijus turėjo galimybę nuvykti į Alpes, besidriekiančias nuo Viduržemio jūros per Vokietiją iki Panonijos lygumos.

Vaikinas su „Tauragės žinių“ skaitytojais pasidalijo vaizdais, kurių šiais metais daugelis lietuvių išvysti neturėjo galimybės.

– Kaip sugalvojote nuvykti į Alpes? 

– Šių metų pradžioje nė neplanavau vykti į Alpes, tačiau, kai pasaulį sukaustė pandemija, teko atšaukti suplanuotas atostogas Lietuvoje. Gyvenu Vokietijoje, dėl to nusprendžiau pakeliauti po ją. Ir staiga supratau, kad labai noriu į Alpes. 

Kelionę suplanavau rudenį. Žinoma, laikiausi visų įmanomų saugumo ir higienos rekomendacijų. Daugiausia laiko praleisdavau gryname ore, toli nuo žmonių. 

Atvykęs į Alpių papėdę išvydau įspūdingą vaizdą. Tačiau šių emocijų nė nepalyginsi su tomis, kurios užplūdo kopiant aukštyn. 

Nuotrauka
alpes

– Laipiojote aukštuose kalnuose. Ar nebuvo baisu? 

– Taip, pirmą kartą gyvenime buvau taip aukštai. Nebuvau padaręs visų „namų darbų“, tad tikrai buvo akimirkų, kai galvojau, jog teks nutraukti kopimą į viršų, o kartais ir buvo baisu ne taip pakreipti koją, nes pasukęs akis į šoną dažnai galėjai matyti tik statų skardį.
Leisdamasis žemyn taip pat padariau klaidų – ne taip suskaičiavau laiką, todėl kelyje pradėjo temti. Akimirką jau buvau pradėjęs panikuoti: plačių takų nėra, tik siauri praminti takeliai per akmenis, šakas ir stačias nuokalnes, todėl tamsoje  itin sunku orientuotis net tada, kai turi kuo pasišviesti. Bet viskas baigėsi gerai. Kelią atgal šiek tiek paklaidžiojęs radau.

– Kaip pavyko susitvarkyti su temperatūrų skirtumais?

– Kalno papėdėje temperatūra buvo ganėtinai maloni, apie 14–16 laipsnių šilumos. Tačiau kopiant į viršų tapo vis vėsiau. Tuomet atsirado sniegas. Viršūnėje pamačiau tiek sniego, kiek jau seniai nesu matęs – juk Europoje žiemos atšilusios, tokius vaizdus pavyksta pamatyti vis rečiau. Be to, viršuje oras yra retesnis, todėl kvėpuoti pradėjau gerokai dažniau, o širdis plakė greičiau. Tai normalus reiškinys, kai žmogus kopia į kalnus.
Tam jau buvau pasiruošęs – žinojau, kad temperatūra kylant aukštyn gali smarkiai nukristi. Taigi pasirūpinau tinkama apranga, apsirengus ją papėdėje nebuvo per šilta, o viršūnėje – per šalta.

– Kiek kilometrų į aukštį pavyko užkopti?
Aukščiausiai užkopiau į apytiksliai 2050 metrų aukštį. Pažadėjau sau, kad kitąmet pamėginsiu pasiekti 2500 metrų viršūnę.

Nuotrauka
p

– Kiek per dieną nueidavote pėsčiomis?
– Nueidavau apie dvidešimt kilometrų kasdien. Nors buvo ir tingesnių dienų. Daugiausiai nuėjau trisdešimt kilometrų.
Kur apsistodavote?

– Dažniausiai viešbučiuose. Kadangi kainos nukritusios, juk viešbučių sektorius išgyvena krizę ir lankytojų laukia kaip išganymo, išties buvo galima rasti gerų pasiūlymų nakvynei.

– Ką patartumėte į Alpes žygiuoti išsiruošusiam keliautojui?
– Patarčiau gerai pasidomėti visais kelionės ypatumais. Nuo to, kokią avalynę geriau rinktis, iki to, kiek laiko skirti pačiam kopimui, kokį kelią geriau pasirinkti. Būtinai reikia pasirūpinti vandens atsargomis. Būtent dėl to aš padariau klaidą. Visa laimė, kad Alpėse nemažai šaltinių, tad pavyko pasipildyti atsargas pakeliui. 

Kad netektų susidurti su dideliais sunkumais, kopimui į Alpes tikrai reikia išties gerai pasiruošti.

Nuotrauka
bazn

– Jūsų pomėgis – fotografija. Kaip ją atradote?
– Į fotografiją įsitraukiau labai seniai. Prieš daugiau nei dešimt metų, kai gavau pirmąjį savo veidrodinį fotoaparatą dovanų, ėmiau fotografuoti. Tada labiausiai buvo įdomūs visi techniniai aspektai, tačiau su laiku pradėjau vis labiau jausti, kad ir meninė pusė man nėra svetima.

– Kokius vaizdus fiksavote Alpėse? Kas ten traukė jūsų akį?

– Kelionės metu dažnai sunku buvo paleisti fotoaparatą iš rankų. Fotografavau viską, kas man atrodė nematyta ir įdomu. Alpėse ne visada užtekdavo laiko ir drąsos išsitraukti fotoaparatą iš kuprinės. Kartais būdavo baisu, jog galiu netekti pusiausvyros, tad dalis labai įdomių kadrų užfiksuota tiesiog telefonu. O viena įsimintiniausių akimirkų – dideliame aukštyje sutiktas alpinis ožys. Buvo labai netikėta ir kartu be galo įdomu.

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-27
Aštuonis kartus už vagystes teistas V. V. vėl grįžo prie senų įpročių. Pas ūkininkę dirbantis nevedęs vyriškis sugalvojo planą – apsimesti Tauragės miesto seniūnijos atstovu ir apvogti elektroninių prekių parduotuvę. Tačiau planas neišdegė – teisėsaugininkai vagį demaskavo. Rugsėjo 20-ąją Tauragės apylinkės teisme atversta byla, kurioje vyriškiui teko išsamiai paaiškinti, kaip jis vykdė nusikaltimą. Be to, jam teko atsakyti ir už tai, kad pavogė benzininį pjūklą. 
Nuotrauka
lom
Įkelta:
2022-11-27
Išvykos – geriausias būdas pažinti Lietuvą, labiau pamilti ir vertinti savo šalį, pažinti draugus. Lomių vaikų dienos centro ugdytiniai šiais metais turėjo puikią galimybę plėsti akiratį keliaudami.
Nuotrauka
knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatytas rašytojos, literatūrinės Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatės Loretos Jastramskienės romanas „Visada, Tėve, bus Amerika“. Renginyje dalyvavo knygos autorė ir leidyklos „Homo liber“ vadovas Vilius Gužauskas.
Nuotrauka
fotografika
Ievos Tvaronavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Vakar vakare menui, o ypač fotografijai neabejingi tauragiškiai skubėjo į nors ir nebeveikiančius, tačiau neįprasta architektūra žavinčius Tauragės banko rūmus – ten atidaryta plenero „Fotografika“ paroda. Renginyje koncertavo Rūta Mur. 
Nuotrauka
lions
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Susidūrę su onkologine liga vieni puola į neviltį ir pasiduoda, kiti imasi veiksmų ir neretai laimi. Diena, kai išgirstama diagnozė, kai iš po kojų ima slysti žemė ne tik pačiam ligoniui, bet ir jo artimiesiems, kai smegenys išsprogdinamos vieninteliu žodžiu „vėžys“, neretai tampa tuo lūžio tašku, kuris padalina gyvenimą iki ir po. Jei pavyksta paimti save į rankas, jei neišsigąstama diagnozės, pradedama ieškoti atsakymų, pagalbos ir kelių, padėsiančių pasveikti. Apie kelią nuo diagnozės iki pasveikimo tauragiškiai turės progą išgirsti jau visai greitai. Gruodžio 2 dieną Kultūros rūmuose visas pusdienis bus skirtas dviem išskirtiniams renginiams – vyks praktinis renginys pacientams ir jų artimiesiems bei visiems, besidomintiems savo sveikata, o vakarop tauragiškiai kviečiami į unikalų premjerinį meno terapijos spektaklį  „NenuGALIETIeji“.
Nuotrauka
knygos
Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Lapkričio 24-ąją Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyks Tauragės knygų mugė.
Nuotrauka
ruta mur
Elenos Krukonytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Centrinėje miesto dalyje išlikę modernistiniai Tauragės banko rūmai stebina prašmatniais tarpukario architektų sprendimais. Pusapskritė banko operacijų salė, apsupta kolonados, įrengta į kiemo pusę. Pastatas išsiskiria antrajame aukšte įrengta erdvia terasa, įrėminta kolonomis – šis architektūrinis elementas buvo retas tarpukario pastatuose. Pokario metu Tauragės banko rūmuose veikė viešbutis, restoranas, iki šiol buvo bankas, o paskutiniais metais pastatas visai tuščias. Tačiau lapkričio 24 d., 17 val., Tauragės banko rūmai (Dariaus ir Girėno g. 7) atsiveria visuomenei – atidaroma Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamo fotografijos plenero „Fotografika“ paroda, koncertuos naująja nostalgija vadinama Rūta MUR, neseniai pristačiusi trečiąjį savo albumą „Prime Time“. 
Nuotrauka
mazylis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Prieš metus apie tremtis kalbėjome kaip apie skaudžią praeitį, tačiau dabar, Rusijai kariaujant prieš Ukrainą, šie įvykiai vėl tapo baugia dabartimi. Tauragėje apsilankęs europarlamentaras Liudas Mažylis prisiminė lietuvius, kurie buvo ištremti į Sibirą, ir teigė, kad Rusija šiuo metu Ukrainoje vykdo tas pačias represijas, kurių ėmėsi okupavusi Lietuvą.
Nuotrauka
pagegiai
Astos Andrulienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos organizuotas Padėkos bičiuliams vakaras, 2022 m. lapkričio 9 d. vykęs bibliotekos fojė, subūrė gausias gretas bibliotekos geradarių, kolegų, skaitytojų, įvairių įstaigų ir organizacijų atstovų, bei visų, kultūrai ir literatūrai neabejingų asmenybių, su kuriomis bibliotekos bendruomenę jau daugelį metų sieja glaudūs gražios ir konstruktyvios kultūrinės bendrystės ryšiai. O ir proga šiam šiltam susibūrimui buvo ypatinga: šiemet Pagėgių biblioteka mini savo veiklos 85-erių metų jubiliejinę sukaktį.
Nuotrauka
paroda jazz
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama Gedimino Juškos fotografijų paroda „Ne/pa/stebimi“, kurioje – tylos užtvindytas miestas. Parodą galima apžiūrėti iki gruodžio 2 dienos.
Nuotrauka
teatras
Eugenijaus Šalčio nuotrauka
Įkelta:
2022-11-12
Ką tik baigėsi respublikinis mėgėjų teatrų festivalis, šiemet minėjęs jau 30-ąjį gimtadienį. Šįkart į jį sugužėjo ne keturi, kaip būdavo įprasta, o net aštuoni teatrai, o visų kolektyvų mini spektakliai buvo sujungti į vieną netrūkstantį vaidinimą, sulaukusį begalės aplodismentų.
Nuotrauka
paskaita
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-10
Lapkričio 7-osios vakarą Skaudvilės į krašto muziejų susirinkę klausytojai papildė savo istorijos žinių bagažą – jie klausėsi doc. dr. Algirdo Jakubčionio paskaitos „Rusijos istorijos antspaudas Rusijai“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-05
Atėjo lapkritis, o kartu su juo – ir tradicinis 30-asis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“. Susėdome prie kavos puodelių su festivalio sumanytoja ir organizatore Tauragės liaudies teatro režisiere Genovaite Urmonaite pasikalbėti. Pasak jos, kalbėtis daug ir nereikės – vakar, sakė ji, lėktuve iš nuobodulio per trijų valandų skrydį sugalvojusi pokalbio formą ir, turėdama rankinėje daug tušinukų ir sąsiuvinį,  užrašė. 
Nuotrauka
kapines
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-04
„Kapinės primena mišką: vienas vaizdas dieną, o kitas – jau sutemus“, – sakė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė, tamsoje po senąsias miesto kapines vedžiodama renginių ciklo „Vėlių mėnuo“ trečiojo renginio dalyvius.
Nuotrauka
spektaklis skaudvile
Žydrės Macienės feisbuko paskyros nuotraukos
Įkelta:
2022-11-03
Šie metai Seimo paskelbti rašytojos Ievos Simonaitytės metais. Didžiajai Klaipėdos krašto metraštininkei dedikuotą publicistinį spektaklį „Pasivaikščiojimas su Šventvakarių Ėve“ sukūrė ir Tauragės kultūros rūmų Skaudvilės skyriaus režisierė Zita Jurevičienė. Skaudvilės kultūros namuose žiūrovai jį išvydo spalio 27-ąją. 
Nuotrauka
lurdas
Įkelta:
2022-10-30
Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus jau kuris laikas brandina idėją Tauragėje pastatyti Lurdo grotą. Galimybė mintį realizuoti ypatingą prasmę įgauna artėjant 2023-iesiems, kai Tauragė taps Lietuvos kultūros sostine. Prašymui sukurti tokią sakralią vietą pritarė ir savivaldybės komisija, besirūpinanti skulptūrinės plastikos ir mažosios architektūros elementų atsiradimu rajone. 
Nuotrauka
paroda jonams
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-27
Šiandien vyskupo Jono Viktoro Kalvano parke pristatytas Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos projekto „Tekstų alėja“ – informacinė paroda „Iškilieji Tauragės Jonai“. Galbūt iškils klausimas, kodėl būtent Jonai?
Nuotrauka
gyvybes ratas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-25
Antradienį šalia Jūros krantinės, prie vėliavos stiebo, atidengta skulptūra „Gyvybės ratas“. Tai antrojo Tauragės kultūros centro vykdomo projekto „Trilogija Laisvės spalvos“ dalis. Pirmoji tauragiškiams pristatyta dar rugpjūčio 23-iąją, minint Baltijos kelio dieną vyko Sauliaus Petreikio koncertas. Trečioji projekto dalis numatyta Vasario 16-ąją, kas tai bus, dar neatskleidžiama.
Nuotrauka
jakstaitis
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-25
Penktadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio naujausios poezijos knygos „Visiems po truputį“ pristatymas. Tai jau 11-oji vaikų poeto knyga, kurioje tradiciškai dominuoja gamta, gyvūnai, gamtos reiškiniai, gražus vaikystės pasaulis. Knygą iliustravo Žygaičių gimnazijos mokiniai.
Nuotrauka
skaudvilej
Skaudvilės bibliotekos feisbuko paskyros nuotrauka 
Įkelta:
2022-10-20
Skaudvilės bibliotekoje Raseinių krašto poetas, bardas Albinas Stakauskas pristatė savo poezijos knygą „Žuvies dienoraščiai“. Knygos autorius atsivežė grupę bičiulių, kurie žiūrovams padovanojo nuoširdžių pokalbių, eilių ir skambios muzikos.