Tauragės rajono Žygaičių gimnazijoje besimokanti 17–metė Gustė Nairanauskaitė tvirtai apsisprendė – baigusi mokslus stos į kariuomenę. Mergina tai vadina pareiga Tėvynei. Tačiau po tarnybos ji ketina studijuoti visuomenės sveikatos mokslus. Šį sprendimą Gustė priėmė po to, kai savanoriavo Tauragės visuomenės sveikatos biure. Lietuvą sukausčiusi COVID-19 pandemija kaip reikiant smogė sveikatos srityje dirbantiems darbuotojams, todėl bet kokia pagalba iš šalies – gyvybiškai svarbi.
Vis daugiau jaunų entuziastingų žmonių kviečiami savanoriauti. Šiuo metu labiausiai papildomų rankų reikia ligoninėse ir kitose su sveikatos priežiūra susijusiose įstaigose.
„Tauragės žinios“ su Guste kalbėjosi apie tai, kaip atrodė jos dienos savanoriaujant Tauragės visuomenės sveikatos biure.
– Guste, papasakokite apie savo sprendimą savanoriauti Visuomenės sveikatos biure. Kaip jį priėmėte? Galbūt paskatino draugai ar tėvai?
– Iš tiesų jau nuo pat vaikystės mėgau ir domėjausi biologija, kadangi ji glaudžiai susijusi ir su žmogaus sveikata – buvo įdomu kuo daugiau apie tai žinoti. Savanorystę Visuomenės sveikatos biure pasirinkau ir dėl daugybės joje vykdomų veiklų, kurios man pasirodė labai įdomios, norėjau ir pati jas išbandyti.
Išgirdusi visas siūlomas įstaigas, kuriose galima savanoriauti, sudvejojau, ar nenorėčiau savanoriauti gyvūnų globos namuose, nes esu didelė gyvūnų mylėtoja. Tačiau vis dėlto pasirinkau Visuomenės sveikatos biurą ir dabar labai džiaugiuosi savo sprendimu.
– Galbūt ateityje planuojate studijuoti mediciną? Kodėl sveikatos sritis jums atrodo svarbi?
– Tuo metu, kai savanoriavau, planavau studijuoti biomedicinos mokslų srityje – burnos higieną. Tačiau viskas pakrypo kita linkme, dabar dažnai galvoju apie visuomenės sveikatos studijas. Bet pirmiausia nusprendžiau kurį laiką atlikti tarnybą tėvynei, o paskui žiūrėsime, kaip viskas klostysis.
Tačiau bet kokiu atveju turime išlikti vieningi, nepasiduoti jausmams ir ilgesiui, nes tik laikydamiesi specialistų rekomendacijų galėsime sugrįžti į normalų gyvenimą ir vėl vienas kitą apkabinti. Negalime nuvertinti specialistų nurodymų, nes jie žino, ką daro ir ko reikia, kad būtų geriau.
– Kiek laiko savanoriavote, kokias užduotis atlikote? Kaip atrodė jūsų dienos?
– Aš savanoriavau šešis mėnesius, per kuriuos teko savanoriauti ne tik kontaktuojant, bet ir nuotoliniu būdu, tai buvo tikrai neįprasta.
Mano diena biure nesitęsdavo ilgai, kadangi mokiausi ir tik po pamokų galėdavau užsiimti šia veikla. Dažniausiai savanorystei skirdavau apie keletą valandų per parą, kartais daugiau.
Biure man reikėdavo atlikti įvairias užduotis, kurios man labai patiko. Pavyzdžiui, sumaketuoti įvairius lankstinukus, kurie buvo naudojami viešinimui. Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad man patiks dirbti kompiuteriu ir kažką kurti, bet savanoriaudama Visuomenės sveikatos biure atradau daug savo paslėptų talentų.
Vykdavau ir į sporto užsiėmimus, kuriuos organizuodavo Visuomenės sveikatos biuras, ir ten fotografuodavau bei filmuodavau veiklas. Atostogų metu biure buvau tarytum visavertė komandos darbuotoja, nes visiškai sąžiningai dirbau nuo 8 iki 17 valandos ir buvau atsidavusi savanorystei. Baigusi savanorystę save pažinau kaip naują asmenybę.
– Ar savanoriavote pirmąkart?
–Taip, savanoriavau pirmą kartą ir labai džiaugiuosi.
– Kiek iš viso biure buvo savanorių tuo metu, kai jūs savanoriavote?
–Tuo metu buvau tik aš viena.
– Koks momentas buvo įsimintiniausias savanoriaujant?
– Kai su Visuomenės sveikatos biuro specialistais vykome į Lauksargius ir ten vedėme sveikatingumo užsiėmimus vaikams. Man teko pirmą kartą vesti pamokėlę apie šalmo dėvėjimo svarbą važiuojant dviračiu.
Man taip patiko matyti vaikų susidomėjusias akis, kurios tiesiog ryte rijo mano pasakytą informaciją. Tai buvo vienas geriausių jausmų, kai galėjau būti kažkam naudinga.
– Šiomis dienomis stebime sveikatos srityje dirbančių žmonių nuovargį, o žmonės į sveikatos sritį ėmė žiūrėti atsainiai – nepaiso gydytojų rekomendacijų, dėl to plinta COVID-19. Kaip jūs vertinate šią situaciją? Galbūt sveikatos priežiūros specialistai praranda autoritetą?
– Išties, ši tema dabar labai jautri ir kiekvienas asmeniškai priima sprendimą, kaip vertinti šią situaciją. Visuomenė yra psichologiškai pavargusi nuo pandemijos, žmonės ilgisi artimųjų, todėl kartais nepaiso rekomendacijų, tai suprantama.
Tačiau bet kokiu atveju turime išlikti vieningi, nepasiduoti jausmams ir ilgesiui, nes tik laikydamiesi specialistų rekomendacijų galėsime sugrįžti į normalų gyvenimą ir vėl vienas kitą apkabinti. Negalime nuvertinti specialistų nurodymų, nes jie žino, ką daro ir ko reikia, kad būtų geriau.
– Ko norėtumėte palinkėti sveikatos srityje dirbantiems specialistams?
– Visiškai elementarių, bet pačių svarbiausių dalykų – sveikatos ir stiprybės. Nepasiduokite ir nepalikite mūsų nežinomybėje, nes mums jūsų reikia!
– Ar galite papasakoti apie save ir kuo šiuo metu gyvenate?
– Šiuo metu gyvenu artėjančiais egzaminais, kurie jau visai netoli. Skiriu kuo daugiau laiko mokslams, kad ir kaip kartais tai būtų sunku. Mokykloje šiuo metu vyksta mišrusis mokymasis (kalbėtasi iki vyriausybės sprendimo vyresniųjų klasių mokinių ugdymą organizuoti tik nuotoliniu būdu, – aut. past.), kuris ima varginti, bet kito pasirinkimo nėra. Turime prisitaikyti. Žinoma, stengiuosi skirti laiko sau ir šeimai.
Atranda savanorystę
Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma savanoriškos veiklos įstatyme. Nuo 2020 metų stojant į universitetus už savanorišką veiklą suteikiami papildomi 0,25 konkursinio balo.
Visuomenė net ir prasidėjus pandemijai gali atrasti savanorystę. Šiuo metu labai praverčia papildomi koronaviruso karštojoje linijoje skambučius priimantys operatoriai.
Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje įrengtoje Karštojoje koronos linijoje 1808 savanoriauja žmonės, neabejingi krizės ištiktai sveikatos apsaugos sistemai. Į koronaviruso karštąją liniją paskambinančius žmones savanoriai konsultuoja pagal specialų klausimyną, kurį sudarė specialistai. Savanoriai pataria saviizoliacijos, COVID-19 infekcijos prevencijos ir kitais klausimais.
Kelionės – tai ne tik puiki galimybė pamatyti pasaulį, bet ir proga patirti įspūdžių, susijusių su sėkme ir netikėtumais. Kartais užtenka vieno drąsaus žingsnio ar sprendimo, kad kelionė taptų ne tik nuotykiu, bet ir įsimintina laimėjimų istorija. Šiame straipsnyje pristatome penkias išskirtines vietas, kuriose galite išb
Valstybės, savivaldybių bei „Sodros“ biudžetai jau patvirtinti, tad aišku, kaip gyvensime 2025 metais. Socialinės apsaugos ir darbo srityje svarbu žinoti, kad kitąmet augs senatvės, negalios ir netekto darbingumo, našlių ir našlaičių pensijos, tikslinės kompensacijos žmonėms su negalia, vienišo asmens i&scaro
Nuo kitų metų „Sodra" mokės po indeksavimo padidintas pensijas. Pirmiausia, sausio mėnesį, didesnių sumų sulauks senatvės pensijų, negalios pensijų, našlių ir našlaičių pensijų gavėjai. Vasarį didesnės išmokos pasieks išankstinių senatvės pensijų gavėjus bei žmones gaunančius šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, m
Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorės konkursą laimėjo Žaneta Maziliauskienė – Projektų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, visus metus laikinai vykdžiusi direktorės funkcijas. Naujas pareigas ji pradės eiti nuo sausio 2 dienos. „Šiandien rašau pareiškimą a
Vasarą padangos patiria įvairių išbandymų – nuo aukštos temperatūros iki ilgų kelionių dideliu greičiu. Netinkama priežiūra gali lemti greitesnį jų dėvėjimąsi, o tai ne tik sumažina saugumą, bet ir reikalauja papildomų išlaidų. Tinkamai prižiūrėdami padangas galite prailginti jų tarnavimo laiką ir užtikrinti geresnį sukib
Trečiadienį Tauragės rajono taryba pritarė visuomenės susižavėjimo sulaukusiai idėjai savivaldybės administracijai įsigyti šiuo metu privačiose rankose esantį Tauragės banko pastatą. Priimtas sprendimas pradėti procedūras siekiant įvertinti galimybę pirkti šį istorinį pastatą už konkrečią kainą, kurią atskiru sprendimu dar turės priim
Kadastriniai matavimai – svarbus procesas, leidžiantis nustatyti nekilnojamojo turto ribas, tikslų plotą ir kitus reikšmingus parametrus. Lietuvoje šie matavimai atliekami pagal griežtai reglamentuotas taisykles, kurios užtikrina tikslumą ir atitiktį teisės aktams. Kas yra kadastriniai matavimai? Tai procesas, kurio metu atlie
Kelionės su mažu biudžetu dažnai laikomos kompromisų pilnu išbandymu, tačiau tai nėra tiesa. Jei mokate planuoti ir žinote, kur ieškoti, galite atrasti daugybę nebrangių, tačiau puikių kelionių krypčių. Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų ir rekomendacijų, kur keliauti, kad sutaupytumėte, bet kartu patirtumėte nei&scar
Vyriausioji rinkimų komisija patenkino Tauragės savivaldybės tarybos narės Rimos Bandzinaitės-Latožienės prašymą atsistatydinti ir pripažino tarybos nario įgaliojimus nutrūkus nesuėjus terminui. R. Bandzinaitę-Latožienę Tauragės savivaldybės taryboje pakeis Liberalų sąraše pirmoji tarybos nario mandato negavusi kandidatė Sonata Jurgil
Visada džiaugiuosi, kai parašo dailininkas, kraštietis, Tauragės Garbės pilietis, apdovanotas Tauragės apskrities garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“ Alfonsas Čepauskas. Jo neišmatuojamoje ir neaprėpiamoje kūrybos versmėje visada randama naujienų. Ar tai būna nauji dailės, grafikos darbai, ar skulptūros
Etninės kultūros globos taryba savivaldybių kultūros ir švietimo skyriams išsiuntė raštą, kuriame raginama puoselėti lietuviškas tradicijas advento ir kalėdiniu laikotarpiu. Jame atkreipiamas dėmesys, kad Lietuva pasižymi ypač turtingomis ir išskirtinėmis kalendorinių švenčių tradicijomis. Jų puoselėjimą i
Pirmadienį gūsingo vėjo išversti medžiai ir nulaužtos šakos pridarė nemažai žalos tinklui. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, iš viso yra daugiau 1000 pažeistų tinklo vietų, kur reikia atlikti remonto darbus. Padarinius operatyviai šalina daugiau kaip 200 brigadų, tačiau darbus sunkina tebe&