Tauragės žinios logotipas
Visuomenės sveikatos biuro savanorė Gustė: „Visuomenė pavargusi“

Visuomenės sveikatos biuro savanorė Gustė: „Visuomenė pavargusi“

Tauragės rajono Žygaičių gimnazijoje besimokanti 17–metė Gustė Nairanauskaitė tvirtai apsisprendė – baigusi mokslus stos į kariuomenę. Mergina tai vadina pareiga Tėvynei. Tačiau po tarnybos ji ketina studijuoti visuomenės sveikatos mokslus. Šį sprendimą Gustė priėmė po to, kai savanoriavo Tauragės visuomenės sveikatos biure. Lietuvą sukausčiusi COVID-19 pandemija kaip reikiant smogė sveikatos srityje dirbantiems darbuotojams, todėl bet kokia pagalba iš šalies – gyvybiškai svarbi.

Vis daugiau jaunų entuziastingų žmonių kviečiami savanoriauti. Šiuo metu labiausiai papildomų rankų reikia ligoninėse ir kitose su sveikatos priežiūra susijusiose įstaigose.

„Tauragės žinios“ su Guste kalbėjosi apie tai, kaip atrodė jos dienos savanoriaujant Tauragės visuomenės sveikatos biure.

– Guste, papasakokite apie savo sprendimą savanoriauti Visuomenės sveikatos biure. Kaip jį priėmėte? Galbūt paskatino draugai ar tėvai?

– Iš tiesų jau nuo pat vaikystės mėgau ir domėjausi biologija, kadangi ji glaudžiai susijusi ir su žmogaus sveikata – buvo įdomu kuo daugiau apie tai žinoti. Savanorystę Visuomenės sveikatos biure pasirinkau ir dėl daugybės joje vykdomų veiklų, kurios man pasirodė labai įdomios, norėjau ir pati jas išbandyti.

Išgirdusi visas siūlomas įstaigas, kuriose galima savanoriauti, sudvejojau, ar nenorėčiau savanoriauti gyvūnų globos namuose, nes esu didelė gyvūnų mylėtoja. Tačiau vis dėlto pasirinkau Visuomenės sveikatos biurą ir dabar labai džiaugiuosi savo sprendimu.

– Galbūt ateityje planuojate studijuoti mediciną? Kodėl sveikatos sritis jums atrodo svarbi?

– Tuo metu, kai savanoriavau, planavau studijuoti biomedicinos mokslų srityje – burnos higieną. Tačiau viskas pakrypo kita linkme, dabar dažnai galvoju apie visuomenės sveikatos studijas. Bet pirmiausia nusprendžiau kurį laiką atlikti tarnybą tėvynei, o paskui žiūrėsime, kaip viskas klostysis.

Tačiau bet kokiu atveju turime išlikti vieningi, nepasiduoti jausmams ir ilgesiui, nes tik laikydamiesi specialistų rekomendacijų galėsime sugrįžti į normalų gyvenimą ir vėl vienas kitą apkabinti. Negalime nuvertinti specialistų nurodymų, nes jie žino, ką daro ir ko reikia, kad būtų geriau.

– Kiek laiko savanoriavote, kokias užduotis atlikote? Kaip atrodė jūsų dienos?

– Aš savanoriavau šešis mėnesius, per kuriuos teko savanoriauti ne tik kontaktuojant, bet ir nuotoliniu būdu, tai buvo tikrai neįprasta.

Mano diena biure nesitęsdavo ilgai, kadangi mokiausi ir tik po pamokų galėdavau užsiimti šia veikla. Dažniausiai savanorystei skirdavau apie keletą valandų per parą, kartais daugiau.

Biure man reikėdavo atlikti įvairias užduotis, kurios man labai patiko. Pavyzdžiui, sumaketuoti įvairius lankstinukus, kurie buvo naudojami viešinimui. Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad man patiks dirbti kompiuteriu ir kažką kurti, bet savanoriaudama Visuomenės sveikatos biure atradau daug savo paslėptų talentų.

Vykdavau ir į sporto užsiėmimus, kuriuos organizuodavo Visuomenės sveikatos biuras, ir ten fotografuodavau bei filmuodavau veiklas. Atostogų metu biure buvau tarytum visavertė komandos darbuotoja, nes visiškai sąžiningai dirbau nuo 8 iki 17 valandos ir buvau atsidavusi savanorystei. Baigusi savanorystę save pažinau kaip naują asmenybę.

– Ar savanoriavote pirmąkart?

–Taip, savanoriavau pirmą kartą ir labai džiaugiuosi.

– Kiek iš viso biure buvo savanorių tuo metu, kai jūs savanoriavote?

–Tuo metu buvau tik aš viena.

– Koks momentas buvo įsimintiniausias savanoriaujant?

– Kai su Visuomenės sveikatos biuro specialistais vykome į Lauksargius ir ten vedėme sveikatingumo užsiėmimus vaikams. Man teko pirmą kartą vesti pamokėlę apie šalmo dėvėjimo svarbą važiuojant dviračiu.

Man taip patiko matyti vaikų susidomėjusias akis, kurios tiesiog ryte rijo mano pasakytą informaciją. Tai buvo vienas geriausių jausmų, kai galėjau būti kažkam naudinga.

– Šiomis dienomis stebime sveikatos srityje dirbančių žmonių nuovargį, o žmonės į sveikatos sritį ėmė žiūrėti atsainiai – nepaiso gydytojų rekomendacijų, dėl to plinta COVID-19. Kaip jūs vertinate šią situaciją? Galbūt sveikatos priežiūros specialistai praranda autoritetą?

– Išties, ši tema dabar labai jautri ir kiekvienas asmeniškai priima sprendimą, kaip vertinti šią situaciją. Visuomenė yra psichologiškai pavargusi nuo pandemijos, žmonės ilgisi artimųjų, todėl kartais nepaiso rekomendacijų, tai suprantama.

Tačiau bet kokiu atveju turime išlikti vieningi, nepasiduoti jausmams ir ilgesiui, nes tik laikydamiesi specialistų rekomendacijų galėsime sugrįžti į normalų gyvenimą ir vėl vienas kitą apkabinti. Negalime nuvertinti specialistų nurodymų, nes jie žino, ką daro ir ko reikia, kad būtų geriau.

– Ko norėtumėte palinkėti sveikatos srityje dirbantiems specialistams?

– Visiškai elementarių, bet pačių svarbiausių dalykų – sveikatos ir stiprybės. Nepasiduokite ir nepalikite mūsų nežinomybėje, nes mums jūsų reikia!

– Ar galite papasakoti apie save ir kuo šiuo metu gyvenate?

– Šiuo metu gyvenu artėjančiais egzaminais, kurie jau visai netoli. Skiriu kuo daugiau laiko mokslams, kad ir kaip kartais tai būtų sunku. Mokykloje šiuo metu vyksta mišrusis mokymasis (kalbėtasi iki vyriausybės sprendimo vyresniųjų klasių mokinių ugdymą organizuoti tik nuotoliniu būdu, – aut. past.), kuris ima varginti, bet kito pasirinkimo nėra. Turime prisitaikyti. Žinoma, stengiuosi skirti laiko sau ir šeimai.

Atranda savanorystę

Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma savanoriškos veiklos įstatyme. Nuo 2020 metų stojant į universitetus už savanorišką veiklą suteikiami papildomi 0,25 konkursinio balo.

Visuomenė net ir prasidėjus pandemijai gali atrasti savanorystę. Šiuo metu labai praverčia papildomi koronaviruso karštojoje linijoje skambučius priimantys operatoriai.

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje įrengtoje Karštojoje koronos linijoje 1808 savanoriauja žmonės, neabejingi krizės ištiktai sveikatos apsaugos sistemai. Į koronaviruso karštąją liniją paskambinančius žmones savanoriai konsultuoja pagal specialų klausimyną, kurį sudarė specialistai. Savanoriai pataria saviizoliacijos, COVID-19 infekcijos prevencijos ir kitais klausimais.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

„Samaningi kilometrai" kviečia burtis į masinius žygius partizanams atminti

„Samanomis sąmoningi" – tokiu šūkiu antrus metus iš eilės lietuviai kviečiami paminėti gegužės 17 d. – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną. Krašto apsaugos ministerija kartu su Lietuvos šaulių sąjunga tęsia tradiciją šią dieną organizuoti masinius žygius partizanų takais

Lietuvos kariuomenėje paminėta Šuns diena, savo gebėjimus demonstravo tarnybiniai šunys

Balandžio 24-ąją minimos Šuns dienos proga, penktą kartą Lietuvos kariuomenės vienetų karių ir darbuotojų šunys buvo kviečiami „pasisvečiuoti" šeimininkų tarnybos ar darbo vietose ir kasdienines tarnybines užduotis vykdyti kartu. Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalione organizuotas renginys &bd

Draudimo internetu populiarėjimas: Skaitmeninės platformos keičia Lietuvos gyventojų apsisaugojimo būdą.

Per pastarąjį dešimtmetį mūsų požiūris į draudimą smarkiai pasikeitė. Vis daugiau lietuvių, norėdami patenkinti savo draudimo poreikius, kreipiasi į draudimą internetu. Nuo automobilių draudimo iki kelionių ir sveikatos planų - skaitmeninės platformos kaip niekada anksčiau palengvina draudimo polisų įsigijimą ir valdymą. Jei vis dar dvejojat

Matcha kaina: kiek kainuoja kokybiška matcha ir ar verta investuoti?

Matcha arbata tampa vis populiaresnė Lietuvoje kaip sveikesnė kavos alternatyva. Ji suteikia natūralios energijos, gerina koncentraciją ir yra turtinga antioksidantų. Tačiau daugelis žmonių klausia – kokia yra matcha kaina, nuo ko ji priklauso ir ar verta investuoti į aukštos kokybės produktą? Nuo ko priklauso matcha kaina?Matcha kain

Į svečius kviečia socialinės dirbtuvės: parodys savo darbo rutiną

Tauragės socialinės dirbtuvės „Metų ratas" jau beveik apsuko ratą – gegužę švęs pirmąjį gimtadienį.  Socialinių dirbtuvių veiklos jau išbandytos visais metų laikais. Tauragiškiai, pavieniai ar organizacijų, verslo atstovai, gegužės 6 dieną kviečiami į Atvirų durų dieną: atėjusieji pamatys, kaip atrodo jų darbo

Tauragės ir Jurbarko savivaldybių teritorijose vyks karių orientacinės pratybos

Informuojame, kad 2025 m. balandžio 26–27 d. 18.30–2.00 val. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ karių vienetas Tauragės ir Jurbarko rajonų savivaldybių civilinėse teritorijose: Degimų, Kaskalnio ir Jūravos miškuose bei jų prieigose, šviesiuoj

Bibliotekoje įvyko „Tauragės metų knyga 2024“ apdovanojimai

Trečiadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje įvyko 12-asis „Tauragės metų knyga“ apdovanojimų vakaras. Konkursą organizuoja biblioteka kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugijos Tauragės skyriumi. Jo tikslas – išskirti ir pagerbti Tauragės krašte išleistas knygas bei jų auto

Pranciškaus testamentas: „Mano palaikai tesiilsi Dievo Motinos bazilikoje“

Pirmadienio vakarą Šventojo Sosto spaudos salė paskelbė prieš beveik trejus metus parašytą popiežiaus Pranciškaus testamentą.   Švenčiausiosios Trejybės vardu. Amen. Jausdamas, kad artėja mano žemiškojo gyvenimo saulėlydis, su gyva viltimi tikėdamas amžinuoju gyvenimu, noriu išreikšti

Finalo ketvertas be Šilalės ir Biržų: paskutinius du bilietus į finalinį ketvertą iškovojo Tauragė ir Raseiniai

Balandžio 23 d. baigėsi „Nostra.lt–RKL“ A diviziono ketvirtfinalio etapas, po kurio paaiškėjo, kurios likusios dvi komandos kovos dėl čempionų vardų. Gegužės 3–4 d. Kėdainiuose vyksiančiame finaliniame ketverte žais vos viena komanda iš keturių, kuri laimėjo seriją būdama ketvirtfinalio serijos šeiminink

Gydytoja mamologė: tikrintis nuo krūtų vėžio svarbu pradėti jau nuo 20-ies

Profilaktiniai krūtų tyrimai – vienas svarbiausių žingsnių siekiant anksti diagnozuoti krūties vėžį ir gerybines krūtų ligas. Vis dėlto dauguma moterų jų imasi tik pajutusios pirmuosius simptomus. Vilniaus „Kardiolitos klinikų" Krūtų ligų (mamologijos) centro gydytoja mamologė Julija Vitko sako, kad šiuolaikiniai tyrimai leidžia

Odai, širdžiai ir energijai palankiausi vaisiai: kuriuos rinktis ir kodėl?

Daliai žmonių vaisiai ir uogos – ne tik gaivus užkandis ar desertas, bet ir svarbi kasdienio maisto dalis: nuo rytinių glotnučių, spalvingų salotų ar ingredientų pagrindiniuose patiekaluose. Šie produktai žavi savo skonių įvairove ir naudingomis medžiagomis: juose gausu vitaminų, antioksidantų, skaidulų bei mikroelementų, kurie palaiko

Tauragės policijos pareigūnai krepšinio turnyre iškovoja čempiono titulą

Balandžio 17-18 dienomis, Kaune, vyko policijos krepšinio turnyro Lietuvos policijos generalinio komisaro taurei laimėti finalinis etapas. Į šį finalinį etapą pateko keturios stipriausios ekipos - Marijampolės, Kauno, Vilniaus ir Tauragės. Pirmąją varžybų dieną pirmose rungtynėse susitiko Tauragės ir Marijampolės policijos komisaria