Tauragės žinios logotipas
Visuomenės sveikatos biuro savanorė Gustė: „Visuomenė pavargusi“

Visuomenės sveikatos biuro savanorė Gustė: „Visuomenė pavargusi“

Tauragės rajono Žygaičių gimnazijoje besimokanti 17–metė Gustė Nairanauskaitė tvirtai apsisprendė – baigusi mokslus stos į kariuomenę. Mergina tai vadina pareiga Tėvynei. Tačiau po tarnybos ji ketina studijuoti visuomenės sveikatos mokslus. Šį sprendimą Gustė priėmė po to, kai savanoriavo Tauragės visuomenės sveikatos biure. Lietuvą sukausčiusi COVID-19 pandemija kaip reikiant smogė sveikatos srityje dirbantiems darbuotojams, todėl bet kokia pagalba iš šalies – gyvybiškai svarbi.

Vis daugiau jaunų entuziastingų žmonių kviečiami savanoriauti. Šiuo metu labiausiai papildomų rankų reikia ligoninėse ir kitose su sveikatos priežiūra susijusiose įstaigose.

„Tauragės žinios“ su Guste kalbėjosi apie tai, kaip atrodė jos dienos savanoriaujant Tauragės visuomenės sveikatos biure.

– Guste, papasakokite apie savo sprendimą savanoriauti Visuomenės sveikatos biure. Kaip jį priėmėte? Galbūt paskatino draugai ar tėvai?

– Iš tiesų jau nuo pat vaikystės mėgau ir domėjausi biologija, kadangi ji glaudžiai susijusi ir su žmogaus sveikata – buvo įdomu kuo daugiau apie tai žinoti. Savanorystę Visuomenės sveikatos biure pasirinkau ir dėl daugybės joje vykdomų veiklų, kurios man pasirodė labai įdomios, norėjau ir pati jas išbandyti.

Išgirdusi visas siūlomas įstaigas, kuriose galima savanoriauti, sudvejojau, ar nenorėčiau savanoriauti gyvūnų globos namuose, nes esu didelė gyvūnų mylėtoja. Tačiau vis dėlto pasirinkau Visuomenės sveikatos biurą ir dabar labai džiaugiuosi savo sprendimu.

– Galbūt ateityje planuojate studijuoti mediciną? Kodėl sveikatos sritis jums atrodo svarbi?

– Tuo metu, kai savanoriavau, planavau studijuoti biomedicinos mokslų srityje – burnos higieną. Tačiau viskas pakrypo kita linkme, dabar dažnai galvoju apie visuomenės sveikatos studijas. Bet pirmiausia nusprendžiau kurį laiką atlikti tarnybą tėvynei, o paskui žiūrėsime, kaip viskas klostysis.

Tačiau bet kokiu atveju turime išlikti vieningi, nepasiduoti jausmams ir ilgesiui, nes tik laikydamiesi specialistų rekomendacijų galėsime sugrįžti į normalų gyvenimą ir vėl vienas kitą apkabinti. Negalime nuvertinti specialistų nurodymų, nes jie žino, ką daro ir ko reikia, kad būtų geriau.

– Kiek laiko savanoriavote, kokias užduotis atlikote? Kaip atrodė jūsų dienos?

– Aš savanoriavau šešis mėnesius, per kuriuos teko savanoriauti ne tik kontaktuojant, bet ir nuotoliniu būdu, tai buvo tikrai neįprasta.

Mano diena biure nesitęsdavo ilgai, kadangi mokiausi ir tik po pamokų galėdavau užsiimti šia veikla. Dažniausiai savanorystei skirdavau apie keletą valandų per parą, kartais daugiau.

Biure man reikėdavo atlikti įvairias užduotis, kurios man labai patiko. Pavyzdžiui, sumaketuoti įvairius lankstinukus, kurie buvo naudojami viešinimui. Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad man patiks dirbti kompiuteriu ir kažką kurti, bet savanoriaudama Visuomenės sveikatos biure atradau daug savo paslėptų talentų.

Vykdavau ir į sporto užsiėmimus, kuriuos organizuodavo Visuomenės sveikatos biuras, ir ten fotografuodavau bei filmuodavau veiklas. Atostogų metu biure buvau tarytum visavertė komandos darbuotoja, nes visiškai sąžiningai dirbau nuo 8 iki 17 valandos ir buvau atsidavusi savanorystei. Baigusi savanorystę save pažinau kaip naują asmenybę.

– Ar savanoriavote pirmąkart?

–Taip, savanoriavau pirmą kartą ir labai džiaugiuosi.

– Kiek iš viso biure buvo savanorių tuo metu, kai jūs savanoriavote?

–Tuo metu buvau tik aš viena.

– Koks momentas buvo įsimintiniausias savanoriaujant?

– Kai su Visuomenės sveikatos biuro specialistais vykome į Lauksargius ir ten vedėme sveikatingumo užsiėmimus vaikams. Man teko pirmą kartą vesti pamokėlę apie šalmo dėvėjimo svarbą važiuojant dviračiu.

Man taip patiko matyti vaikų susidomėjusias akis, kurios tiesiog ryte rijo mano pasakytą informaciją. Tai buvo vienas geriausių jausmų, kai galėjau būti kažkam naudinga.

– Šiomis dienomis stebime sveikatos srityje dirbančių žmonių nuovargį, o žmonės į sveikatos sritį ėmė žiūrėti atsainiai – nepaiso gydytojų rekomendacijų, dėl to plinta COVID-19. Kaip jūs vertinate šią situaciją? Galbūt sveikatos priežiūros specialistai praranda autoritetą?

– Išties, ši tema dabar labai jautri ir kiekvienas asmeniškai priima sprendimą, kaip vertinti šią situaciją. Visuomenė yra psichologiškai pavargusi nuo pandemijos, žmonės ilgisi artimųjų, todėl kartais nepaiso rekomendacijų, tai suprantama.

Tačiau bet kokiu atveju turime išlikti vieningi, nepasiduoti jausmams ir ilgesiui, nes tik laikydamiesi specialistų rekomendacijų galėsime sugrįžti į normalų gyvenimą ir vėl vienas kitą apkabinti. Negalime nuvertinti specialistų nurodymų, nes jie žino, ką daro ir ko reikia, kad būtų geriau.

– Ko norėtumėte palinkėti sveikatos srityje dirbantiems specialistams?

– Visiškai elementarių, bet pačių svarbiausių dalykų – sveikatos ir stiprybės. Nepasiduokite ir nepalikite mūsų nežinomybėje, nes mums jūsų reikia!

– Ar galite papasakoti apie save ir kuo šiuo metu gyvenate?

– Šiuo metu gyvenu artėjančiais egzaminais, kurie jau visai netoli. Skiriu kuo daugiau laiko mokslams, kad ir kaip kartais tai būtų sunku. Mokykloje šiuo metu vyksta mišrusis mokymasis (kalbėtasi iki vyriausybės sprendimo vyresniųjų klasių mokinių ugdymą organizuoti tik nuotoliniu būdu, – aut. past.), kuris ima varginti, bet kito pasirinkimo nėra. Turime prisitaikyti. Žinoma, stengiuosi skirti laiko sau ir šeimai.

Atranda savanorystę

Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma savanoriškos veiklos įstatyme. Nuo 2020 metų stojant į universitetus už savanorišką veiklą suteikiami papildomi 0,25 konkursinio balo.

Visuomenė net ir prasidėjus pandemijai gali atrasti savanorystę. Šiuo metu labai praverčia papildomi koronaviruso karštojoje linijoje skambučius priimantys operatoriai.

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje įrengtoje Karštojoje koronos linijoje 1808 savanoriauja žmonės, neabejingi krizės ištiktai sveikatos apsaugos sistemai. Į koronaviruso karštąją liniją paskambinančius žmones savanoriai konsultuoja pagal specialų klausimyną, kurį sudarė specialistai. Savanoriai pataria saviizoliacijos, COVID-19 infekcijos prevencijos ir kitais klausimais.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Bijotų dvaro festivalis kviečia į vasaros šventę su muzika, pramogomis ir dvaro dvasia

Jau tapo tradicija, iškart po miuziklo vakaro Bijotuose, organizuoti ir didžiausią festivalio renginį - šventę, kuri džiugina ir mažus, ir didelius. Liepos 19-ąją, šeštadienį, Bijotų dvaro sodyba vėl prisipildys šurmulio, muzikos ir vasariško džiaugsmo – čia vyks vienas iškiliausių Šila

„Ar Amerika pirtyje?!“: kai miuziklas tampa kultūriniu veidrodžiu

Bijotų dvaro festivalis – kaip tas karamelinis saldainis: ilgai „grojantis“ ir suteikiantis saldų malonumą. O su kuo dar galima palyginti daugiau kaip mėnesį trunkantį renginį? Prieš porą savaičių Bijotų dvaro festivalio sumanytojai ir organizatoriai kvietė į Teatrų subuvimą, o jau šią savaitę į dar porą renginių. Vi

„Via Lietuva“ informuoja: liepos 20 d. nebus galima įsigyti elektroninių vinječių – kelių naudotojus kviečia jomis pasirūpinti iš anksto

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad 2025 m. liepos 20 d. nuo 9:00 iki 24:00 val. dėl planinių sistemos migravimo darbų į valstybinį duomenų centrą, laikinai neveiks kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo sistema, todėl elektroninės vinjetės (e-vinjetė) nebus galimybės nusipirkti nei svetainėje keliumokestis.lt, nei iš plat

Kodas MKČ" – išskirtinis simfoninis koncertas, skirtas Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui

Rugpjūčio 14 d. 20 val. Klaipėdos festivalio klausytojai kviečiami į unikalų simfoninės muzikos koncertą „Kodas MKČ", skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ajam jubiliejui. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras ir choras, Klaipėdos koncertų salės choras „Aukuras", diriguojami vyriausiojo teatro dirigento Tom

Menininkus subūrė devintasis Bilionių pleneras

Prie Bilionių piliakalnio, etnografinėje sodyboje „Gīvenėms“, vėl susirinko tautodailininkai iš visos Lietuvos – kurti, bendrauti, dalintis idėjomis, tampančiomis medžio dirbiniais, skulptūromis, paveikslais, puošiančiais jau ne vien Bilionių seniūniją, bet visą Šilalės kraštą. Tradicinio tautodailės pl

Į geležinkelio stotį susirinkę tauragiškiai leidosi į muzikinę kelionę

Neįtikėtina, kaip aiškiai gitara ir akordeonas, grojant jais drauge, gali pasakoti istorijas. Vakar Tauragės geležinkelio  stotyje įvykusiame koncerte tauragiškiai pabuvojo ir Pietų Amerikoje, ir Italijoje, ir Japonijoje. Tikėtina, jog dažnas, užmerkęs akis, mintimis paklajojo ir po savo gyvenimą – netradicinio instrumentų

Komandos formavimo žaidimai: efektyvus būdas pagerinti komandos dinamiką

Komandos formavimo žaidimai yra puikus būdas stiprinti bendradarbiavimą ir pasitikėjimą tarp darbuotojų. Įmonė siūlo platų įvairių veiklų spektrą, kuris apima komandinę dinamiką, kūrybines užduotis ir fizinio aktyvumo rungtis. Šie žaidimai leidžia darbuotojams atsiskleisti, gerinti bendravimo įgūdžius ir siekti bendro tikslo. Pasirinkti tin

Tauragės apskrities policija pradėjo tyrimus dėl narkotinių medžiagų ir fizinio smurto atvejų

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimo bei fizinio smurto atvejų. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos 2025 m. liepos 9 d. apie 19.10 val. Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Su

Pagalba vaikui – ne tik psichologas

Paauglystė – išskirtinai jautrus ir iššūkių kupinas laikotarpis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams bei mokytojams. Šiuolaikinius paauglius veikia nuolatinis informacijos srautas, socialinių tinklų įtaka ir išaugęs elektroninių patyčių mastas. Visa tai prisideda prie prastėjančios emocinės sveikatos, didėjančio

Amatų ir skonių mugė Tauragėje: tradicijos, kūryba ir gardūs atradimai vienoje vietoje

Liepos 12 dieną Tauragėje Pilies aikštėje užlies amatininkų, tautodailininkų ir kūrėjų šurmulys. Čia vyks „Amatų ir skonių mugė“ – renginys, kuriame ne tik galima įsigyti išskirtinių rankų darbo dirbinių, bet ir susipažinti su jų kūrėjais. „Mugėje susirinks kūrėjai, tautodailininkai ir amatininkai i&sca

Dubajuje dingo žinomas Lietuvos sportinių šokių šokėjas, tauragiškis Vykintas Širmas

Dubajuje dingo žinomas Lietuvos sportinių šokių šokėjas, tauragiškis Vykintas Širmas. Suteikti bet kokios informacijos apie dingusį brolį socialiniuose tinkluose prašo sesuo Dovilė Širmaitė. Portalas Lrt.lt praneša, kad paskutinė žinoma V. Širmo žinoma buvimo vieta – butų kompleksas &bd