Savanorė Aušra: „Dėmesys ne mažiau svarbus nei maistas“
Įkelta:
2022-12-24
Nuotrauka
ausra
Aprašymas

Egidijaus Knispelio nuotraukos

,
Nuotrauka
ausra
Aprašymas

Prezidentas Gitanas Nausėda ir Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė

,
Nuotrauka
ausra

Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.


Būti policininke svajojo nuo vaikystės

Jurbarko rajone, Raudonėje gimusi Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė Tauragėje gyvena nuo 2009-ųjų, kai pradėjo dirbti policijoje. Beje, tada ji buvo pirmoji moteris policininkė apskrityje. Dabar ji – komisarė, vadovaujanti apskrities policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų poskyriui.

Paklausta, kodėl tapo policijos pareigūne, Aušra pasakoja apie tai svajojusi nuo vaikystės.

– Netgi turiu išsaugojusi savo piešinį, kurį nupiešiau kartu su tėčiu, kai reikėjo nupiešti savo būsimą profesiją. Kitos mergaitės piešė manekenes, o aš – policininkę, policijos automobilį, nuovadą. Jau tada žinojau, kad dirbsiu policijoje. O tą piešinį ir dabar turiu. Būna, kad turim profesijos pristatymus ar atvirų durų dienas, visada vaikams rodau ir sakau: „Svajokit, nes svajonės pildosi“. 

Ji prisipažįsta nuo mažų dienų buvusi kovotoja už teisybę, užstodavusi silpnesnius. Tad baigus mokyklą nė nekilo abejonių, kur stoti. Tiesa, Aušra prisimena vienu metu suabejojusi, gal reiktų stoti į Karo akademiją, tačiau vis dėlto policija buvo arčiau širdies, kad ji įstojo į Mykolo Riomerio universiteto padalinio Kaune Policijos fakultetą.

Nuotrauka
ausra

Darbas, reikalaujantis ypatingo atidumo

Aušros vadovaujamo poskyrio darbas – įvykių vietų apžiūros ir tyrimai visoje apskrityje. Nusikaltimai, į kuriuos kviečiama jos komanda, – vagystės, nužudymai, prievartavimai, avarijos, kuriose žūsta žmonės, dingę asmenys, sprogimai, gaisrai. 

– Turim aprašą, į kokius įvykius vykstam, – pasakoja ji. – Mes atsakingi už pėdsakų surinkimą įvykio vietoje. Mūsų darbas – atvažiuoti, užfiksuoti, teisingai supakuoti įkalčius, kad galima būtų juos tirti toliau. 

Pareigūnė neslepia – nusikaltimo vietų ji yra mačiusi ir labai baisių.

– Stengiuosi susikoncentruoti į tai, ką turiu padaryti, o ne galvoti apie tai, ką matau. Kreipti dėmesį ne į tai, kaip ten baisu ar šlykštu, o kad ko nors nepamirščiau. Nes surinkti visus įrodymus – labai svarbu, jie padės išaiškinti nusikaltimą. Vis dėlto nemaloniausios man tos įvykio vietos, kai nusikaltimai susiję su vaikais. Tada susikoncentruoti būna sunku... – pasakoja Aušra. 

Darbe matyti baisūs vaizdai jos nepersekioja, tačiau Aušra sako kartais net ir po darbo vis galvojanti, ar viską padarė gerai.

Savanorystė – mielas širdžiai užsiėmimas

Savanoriauti Aušra pasakoja norėjusi seniai, tačiau kažkaip vis nesusirasdavusi, kur ir kaip tai daryti. Dirbdama su kolege, bendruomenės pareigūne Judita Sadauskyte, kuri jau savanoriavo, kartą apie tai įsikalbėjo.

– Judita paklausė, ar nenorėčiau ir aš pabandyti, sakau, seniai noriu, bet vis nededu tiek pastangų, kad pradėčiau. Taip ir prasidėjo mano savanorystė Maltiečių organizacijoje, – prisimena Aušra. 

Ji nuo pat pradžių vežioja tik maisto paketus – sriubos vežioti ji negali, nes tai daroma darbo valandomis. Maisto paketai senoliams vežiojami savaitgaliais, anksčiau tai būdavo daroma ir šeštadienį, ir sekmadienį, dabar – tik sekmadienį.

– Laisvu laiku, suderintu su šeima, ir važiuoju, – pasakoja Aušra. – Gaunu sąrašą su adresais ir maisto paketus, kuriuose – ilgo galiojimo maisto produktai. Jei tai miesto adresai, jų būna daugiau, iki dešimt, jei rajone – mažiau. Tolimiausi taškai – Griaužai ir Stirbaičiai. Štai Stirbaičiuose gyvenanti močiutė ir yra toje nuotraukoje, kuri bus ant pašto ženklo. 

Pas ją savanorė visada užtrunka ilgiausiai – reikia pašnekėti, arbatos išgerti. 

– Pas ją daugiausia arbatos esu išgėrusi, – šypsosi savanorė. – Neužtenka vien atvežti maisto dėžutę, padėti ir išvažiuoti. Ji nori bendravimo, pasėdim, pasišnekam. Ir man smagu, ir jai gerai. Ji gyvena viena, bendravimo jai trūksta. 

Ji pasakoja žmones, kuriuos lanko, jau gerai pažįstanti:

– Seneliams aš esu anūkė arba kažkokia mergaitė, kuri atveža maistą. Jie nežino, kad esu policijos pareigūnė. Smagu, kai matai, kaip tavęs laukė – jų net akys spindi. O dar jeigu paklausi, kaip sekasi, kas nuo praėjusio karto įvyko, kaip sveikata, žmogus pajaučia, kad jis kažkam rūpi. Aš juos pažįstu, atsimenu, kokios jų bėdos, ligos. Man nesunku nuvažiuoti ir kelis klausimus paklausti, persimesti keliais žodžiais, o jiems tai labai svarbu. Ir man smagu. 

Nuotrauka
ausra

Savanoriams padėkota Prezidentūroje

Gruodžio 2-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyko Nacionaliniai maldos pusryčiai „Nešk stiprybę ir viltį“, per kuriuos savo darbais ir patirtimis dalinosi savanoriai.

Tauragės apskrities policijos feisbuko paskyroje skelbiama, kad Nacionaliniuose maldos pusryčiuose dalyvavo ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė. 

„Pareigūnė Maltiečių organizacijoje savanoriauja daugiau nei 4 metus. Negailėdama savo brangaus laiko, ji tarnybinę uniformą keičia į maltietišką aprangą ir skuba pas vienišus senelius. Lanko juos ir jais rūpinasi, negaili jiems gerų žodžių, nėra abejinga dėl jų bėdų“, – rašoma paskyroje.

Aušra papasakojo, kad dalyvauti šiame renginyje jai buvo malonu. Savanoriams už darbą, kuris ne visada matomas, dėkojo prezidentas Gitanas Nausėda, kalbėjo moteris, sukūrusi pagalbos ukrainiečiams organizaciją, bei jauniausias savanoris iš Jiezno, žodį tarė ir kunigai.

Savanorė – pašto ženkle

„Tarptautinė organizacija iš Jungtinės Karalystės (Anglija) „The Global Fund for Forgotten People“ atkreipė dėmesį į pareigūnės Aušros nuotraukas. Šis fondas nutarė Anglijoje išleisti pašto ženklą su prieš keletą metų Tauragės rajone daryta Egidijaus Knispelio nuotrauka, kurioje vaizduojama pareigūnė Aušra. Džiaugiamės ir viešai dalijamės šia gera žinia! Linkime Aušrai ir toliau daryti gerus darbus ir padėti tiems, kuriems pagalbos labiausiai reikia.“ Tokią žinią paskelbė Tauragės apskrities policija. 

Aušra sako apie tai, kad bus išleistas pašto ženklas su jos ir senolės iš Stirbaičių kaimo nuotrauka, žinojusi jau nuo metų pradžios. 

– Ta žinia išties labai nustebino. Iš visų Maltiečių nuotraukų kad būtent tą nuotrauką atrinko, tikrai nuostabu, – prisipažįsta moteris. – Kol nebuvo rodomi reportažai apie savanorius, darbe beveik niekas ir nežinojo – juk savanoriauju laisvu laiku. Man nereikėjo tos garbės, tačiau kai įvertina – smagu.

 

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.