Tauragės žinios logotipas
Iš Tauragės kilusi jauna mokslininkė garsina Lietuvos vardą pasaulyje

Iš Tauragės kilusi jauna mokslininkė garsina Lietuvos vardą pasaulyje

Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje.

– Daugeliui žmonių mokslas tikriausiai atrodo kaip kažkas nuobodaus ir sunkiau suprantamo. Kada jūs pajutote susidomėjimą mokslu?

– Manau, nuo pat mažų dienų mes jau pradedame savo pažintį su mokslu, mokomės pažinti raideles ar skaičiukus, tačiau ne visada tas „mokslas“ atrodo patrauklus. Ir aš buvau iš tų vaikų, kurie mieliau leidžia laiką kieme su draugais nei trindami mokyklos suolą, tačiau šeimoje buvo nuolat primenama apie mokslo svarbą, visada turėjau įtemptą dienotvarkę: mokykla, būreliai, stropiai ruošiami namų darbai, tad ir draugams laiko nebuvo labai daug. Apie mokslo svarbą pati supratau maždaug 7–8 klasėje, kai tėvai jau nelabai galėjo padėti su tokių dalykų kaip fizika ar chemija namų darbais, tad teko pačiai pradėti mokytis dar atidžiau. Kai pajutau, koks geras jausmas yra ateiti į mokyklą ir nebijoti kontrolinio darbo, nes viską žinau, tada ir prasidėjo mano didysis susidomėjimas mokslu.

– Kokie dalykai geriausiai sekėsi mokykloje? Ar buvote „moksliukė“?

– Mokykloje, be jokios abejonės, labiausiai patiko fizika. Ar ji man gerai sekėsi? Na, visi dalykai gerai sekėsi, jei skirdavau tam pakankamai laiko. Geriausiai sekėsi tie dalykai, kur galėjau sau rasti kokių logiškų sąsajų, paaiškinti sau, kodėl yra būtent taip. Jei tik reikėdavo ką nors „iškalti“, tai jau buvo visiškai ne mano tema. Moksliuke patapau galbūt nuo maždaug 8 klasės, kai intensyviai pradėjau galvoti apie savo ateitį ir supratau, kad norėdama išvengti streso dėl egzaminų tiesiog turiu viską išmokti.

– Kuo svajojote būti vaikystėje?

– Juokinga, bet vaikystėje labai norėjau būti padavėja – dažnai žaisdavome su pusbroliais ir pusseserėmis barą. Vėliau norėjau būti odontologe, nes kai pirmą kartą mane pasodino į tą kėdę, pasijutau labai ypatingai. Na, o paskui mano norai pradėjo keistis bene kas metus, susižavėdavau vis nauja profesija ir vis bandydavau save joje įsivaizduoti.

– Ar sunku buvo pasirinkti studijų kryptį? Kada jums pačiai tapo aišku, kuo norite būti iš tiesų?

– Kaip jau ir minėjau, minčių buvo visokių: nuo paslaugų sektoriaus iki medicinos ar teisės, tad kai jau reikėjo pradėti rimtai galvoti, kurią kryptį pasirinkti, pasidarė labai baisu, nes atrodė, kad tiek daug visko noriu išbandyti, o reikia pasirinkti tik vieną specialybę, su kuria teks draugauti visą likusį gyvenimą. Tad pradėjau nuo to, kas man labiausiai patiko mokykloje, ir tai buvo fizika. Tada kažkaip automatiškai iškilo inžinerinės specialybės ir dar vėliau, maždaug 11 klasėje, susipratau, kad gyvenu Klaipėdoje ir įdomi specialybė, kurią galėčiau studijuoti, jei pasilikčiau čia, yra laivų inžinerija. Į 12 klasę jau žengiau kaip ir apsisprendusi, ką norėčiau studijuoti.

– Esate dalyvavusi ir studentiškuose konkursuose, sulaukė pripažinimo ir jūsų moksliniai darbai. Papasakokite apie šiuos darbus plačiau.

– 2018 metais Klaipėdos verslo kolegijos organizuotame studentiškame konkurse „Mokslas, technologijos, biomedicina: inovacijų įžvalgos 2018“ atlikau tyrimą „Laivo balastinio vandens valymo technologijų ekonominė analizė“, kuris buvo pripažintas geriausiu. Tyrimo metu atlikau ekonominę analizę ir skaičiavimus, kaip būtų galima laivų balastinius vandenis valyti ekologiškiau ir pigiau.

2019 ir 2022 metais mano bakalauro ir magistro darbai buvo įvertinti Klaipėdos pramonininkų asociacijos, nes jie buvo pripažinti kaip naudingi Klaipėdos miestui ir pritaikomi praktikoje.

Taip pat neretai teko dalyvauti įvairiuose renginiuose, kur pasakodavau esamiems ar būsimiems studentams apie studijų ar įsidarbinimo galimybes, garsinau universiteto vardą.

Ką tik dalyvavau „Švyturio ateities stipendijos“ konkurse, kuriame buvo renkamas jaunas ir perspektyvus klaipėdietis, galintis prisidėti ar jau prisidėjęs prie Klaipėdos miesto gerinimo bet kurioje srityje: mene, pramonėje, švietime ir t.t. Šiais metais ir man teko garbė būti nominuotai, buvau atrinkta net į finalinį penketuką.

– Ar teko mokytis užsienyje? Kuo tos studijos buvo naudingos? Nesinorėjo ten likti?

– Užsienyje neteko mokytis, nors ir labai to norėjau, tačiau vykau į praktiką viename Vokietijos mokslinių tyrimų institute, kur mokiausi apie metalo savybes, teko mokytis ir suvirinimo pagrindų, kad geriau įsigilinčiau į metalo mechanines savybes bei pritaikomumą. Iš to gimė ir mano du moksliniai darbai apie laivų sraigtų 3D spausdinimo technologijas, nes pasibaigus praktikai man buvo pasiūlyta pasilikti ir dalyvauti šiuose tyrimuose. Kad ir kiek įgijau žinių ir visokeriopos patirties, noras grįžti namo ir pritaikyti ten įgytas žinias buvo stipresnis.

– Ar planuojate mokytis ir toliau? Jei taip, kokia būtų studijų kryptis?

– Planuoju tęsti savo studijas doktorantūros pakopoje. Studijų kryptis išliktų ta pati, nes jau pakankamai esu įsigilinusi į šią temą, norėtųsi tyrimą paversti kažkuo apčiuopiamu.

– Koks yra jūsų darbas? Ar jis jums įdomus? Ar turite galimybę kurti kažką naujo, įgyvendinti savo idėjas?

– Šiuo metu dirbu įmonėje, kuri užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Kartu su komanda dirbame projektuose, garsinančiuose ne tik Klaipėdos, bet ir Lietuvos vardą visame pasaulyje. Darbas įdomus, nuolat vis ko nors naujo išmokstu.

– O kaip geriausiai pailsite? Kokių turite pomėgių?

– Laisvalaikiu tapau ant drobės ir intensyviai sportuoju.

– Gimėte ir augote Tauragėje. Kada iš jos išvykote, ar dažnai čia apsilankote?

– Gimiau ir iki 5 metų augau Tauragėje. Vėliau dėl susiklosčiusių aplinkybių teko išsikraustyti į Klaipėdą. Kadangi mama ir tėtis kilę iš Tauragės, čia gyvena mano didžioji dalis giminės. Dažniausiai, žinoma, čia sugrįžtu aplankyti močiutės. Visos mokyklos atostogos prabėgdavo pas ją. Su močiute turime labai artimą ir šiltą ryšį, todėl ir į Tauragę visada yra gera sugrįžti.

Kokių jausmų gimtasis miestas sukelia dabar? Ar pastebite, kaip jis keičiasi?

– Tauragė man brangi. Kai vaikštinėjame Jūros pakrante, po atsinaujinusius parkus ir gatves, dažnai pasidžiaugiu, kaip miestas keičiasi ir gražėja.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Kelionės už eurą per mėnesį – iššūkis savivaldybių biudžetams 

2020 metais pirmosios  Lietuvoje į funkcinę zoną „Tauragė+“ susijungusios Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių savivaldybėms iš Europos Sąjungos paramos lėšų gavo 18,8 mln. eurų. Nemaža dalis šių pinigų buvo atseikėta mobilaus judumo sistemai sukurti, kuri turėjo sudaryti ekonomiškai silpno regi

Gedimino g. pradėtas eismo reguliavimas šviesoforais

Tauragėje, Gedimino g., prie įvažiavimo į aplinkkelį esantys šviesoforai jau veikia! Siekiant optimaliai sureguliuoti šviesoforų veikimo laikus ir trukmę, šiuo metu stebimas automobilių srautas. Atsiprašome už galimus laikinus nepatogumus ir gyventojų prašome supratingumo bei kantrybės. Taip pat Tauragės rajono

Profilaktinė patikra vasarą – mažiau rūpesčių rudenį

Mažiau virusų, streso ir mažesnės eilės pas gydytojus – štai kodėl vidurvasarį puikus laikas atlikti profilaktinius vaikų sveikatos patikrinimus. Ši kasmetinė procedūra yra būtina ne tik tam, kad vaikas ar paauglys galėtų lankyti ugdymo įstaigą: lopšelį-darželį, darželį, mokyklą. Mokinio sveikatos pažymėjimo reikia ir pla

Kai orai nedžiugina, ūpą pakels skanus maistas: 4 greitos ir pigios idėjos tiems, kas dievina sūrį

Pasakyti „ne“ sūriui – tikrai sunki užduotis. Rytą pradedame su riekele jo ant duonos, priešpiečiams valgome salotas su mocarela, užkandžiaujame kietuoju ir gurmaniškais pelėsiniais, jis palaimingai tįsta ant picos ar su makaronais... Daugeliui vieni skaniausių patiekalų yra būtent su sūriu, todėl jis paprastai yra b

Paaiškėjo 2025 m. valstybinių brandos egzaminų rezultatai: Tauragės mokinių pasiekimai – džiuginantys

2025 m. valstybinių brandos egzaminų rezultatai atskleidžia, kad Tauragės rajono abiturientai pasiekė išties puikių rezultatų. Šiemet jie ne tik gerai pasirodė daugelyje dalykų, bet ir surinko nemažai aukščiausių – 100 balų – įvertinimų.   100 balų įvertinimus pelnė mūsų rajono abiturientai įvairiuose egzaminu

Kodėl vaikui svarbus kokybiškas miegas?

Manoma, kad suaugusiam žmogui reikia 7-9 valandų miego. Tačiau vaiko ar paauglio organizmas reiklesnis ir miego jam gali reikėti gerokai daugiau. Kodėl augančiam ir bręstančiam organizmui svarbus kokybiškas miegas ir kaip jį užtikrinti sukurti kokybiško poilsio rutiną, pasakoja vaiko teisių gynėja Giedrė Salickienė. Vaiko teisių gynė

Įvyko jau penktoji bibliotekos organizuojama vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“

Vaikų vasaros atostogos gali būti ne tik linksmos, bet ir labai prasmingos – šiemet biblioteka ir vėl kvietė 7–8 metų vaikus dalyvauti stovykloje „Pozityvumo tiltas“. Čia pagrindinis dėmesys skiriamas emociniam intelektui, pasitikėjimui savimi ir kūrybiškumui ugdyti. Stovyklos išskirtinumas – ne ti

Keisis Tauragės Švč. Trejybės parapijos vikarai

Liepos 16 d. Telšių vyskupijos kurijos paskelbti paskyrimai palies ir Tauragės Švč. Trejybės parapiją. Tikintieji atsisveikins su parapijoje tarnavusiais vikarais – kun. Roku Maziliauskiu ir kun. Sigitu Valauskiu.    Telšių vyskupijos kurija išplatino pranešimą, kad kun. R. Maziliauskis atleistas

Inesai Ašmantaitei įteiktas Garbės ambasadoriaus ženklelis

Tauragės rajono savivaldybėje apsilankė Inesa Ašmantaitė, kuriai buvo įteiktas Garbės ambasadoriaus ženklelis.   Inesa Ašmantaitė su šeima gyvena Čekijoje, yra Lietuvos garbės konsulė Čekijos Respublikoje, atstovauja Lietuvai Moravijos ir Pietų Bohemijos regionuose. Ji su dideliu džiaugsmu ir pagarba nori prisidėti prie

„Vasara su knyga“: į skaitymo kelionę jau leidosi daugiau nei 19 tūkst. skaitytojų

Skaitymo skatinimo iššūkis „Vasara su knyga“, vasaros pradžioje pakvietęs visus – nuo knygų mylėtojų iki tik retkarčiais knygą atsiverčiančių skaitytojų – leistis į skaitymo kelionę, jau įpusėjo ir fiksuoja puikius rezultatus: iššūkį jau priėmė per 19 000 dalyvių, iš jų – daugiau nei

Paros įvykių suvestinė: smurtas artimoje aplinkoje, grasinimai ginklu ir vagystė iš parduotuvės

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje per pastarąją parą registruoti keli reikšmingi įvykiai, susiję su fizinio skausmo sukėlimu, grasinimais bei svetimo turto pagrobimu. Sveikatos sutrikdymaiLiepos 15 d. apie 20.20 val. Tauragėje, M. K. Čiurlionio gatvėje, namuose, neblaivus (2,60 prom.) vyras, gim

Tauragės rajono savivaldybės delegacija dalyvavo Bytovo miesto šventėje

Liepos 10–13 dienomis Tauragės rajono savivaldybės delegacija lankėsi Bytove (Lenkija), kur vyko 679-ųjų miesto teisių suteikimo metinių šventė.   Tauragės ir Bytovo partnerystė puoselėjama nuo 2017 metų. Per šį laikotarpį įgyvendinti bendri projektai, dalintasi patirtimi kultūros, sporto bei užsieniečių socialinės integr