Rokas Baciuška: „Mano uždavinys ir svajonė – padaryti viską, kad tapčiau čempionu“
Įkelta:
2022-10-20
Nuotrauka
rokas baciuska
Nuotraukos autorius:
Komandos archyvo nuotrauka
Aprašymas

Rokas Baciuška, laimėjęs Maroko ralį, užsitikrino trečiąją vietą Pasaulio ralio čempionate, bet vaikino tikslai aukščiausi – pergalė

 

 

 

,
Nuotrauka
rokas baciuska
Nuotraukos autorius:
Komandos archyvo nuotrauka
Aprašymas

Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal

 

 

 

Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.

Laimėtas svarbus etapas

Rokas Baciuška demonstruoja, kad lenktynininko talentas – ne viešųjų ryšių triukas. Tauragiškis buvo pirmasis lietuvis, kuris šiemet parvežė Dakaro ralio beduino statulėlę. Dabar – pergalė Maroko ralyje T4 klasėje. Tai svarbi pergalė, kadangi yra įskaitinė Pasaulio ralio čempionate, kuriame sumuojami rezultatai Dakaro, Abu Dhabio, Maroko ir Andalūzijos raliuose. Šiuo metu Rokas galutinėje įskaitoje – antras. Net jei nestartuotų paskutiniajame etape Ispanijoje, Rokas vis tiek užimtų prizinę vietą galutinėje įskaitoje. Tačiau jaunojo lenktynių talento ir komandos tikslas – tik pergalė.

– Kaip galima vertinti varžybas, kurias laimėjai? Turbūt labai gerai, – šypsosi Rokas. – Laimėtas labai svarbus etapas, kuris turi lemiamos reikšmės pasirodymui Pasaulio čempionate. Dabar net jeigu man visiškai nepasisektų ir net negalėčiau startuoti paskutiniajame etape Ispanijoje, kuris vyks jau kitą savaitę, vis tiek likčiau trečias Pasaulio čempionate. Bet mūsų tikslas yra pergalė. Iki šiol niekas, nė vienas lietuvis nė viename Pasaulio čempionate, kas susiję su automobilių sportu, nėra stovėjęs ant podiumo. Tai bet kokiu atveju aš jau būsiu pirmas lietuvis. Tik mano uždavinys padaryti viską, kad tapčiau Pasaulio čempionu. Tai mano svajonė, – „Tauragės žinioms“ pasakoja Rokas, besidžiaugdamas gimtojo miesto palaikymu, kuris jam labai svarbus.

Ir priduria:

– Ką man reiškia Tauragės parama, rodo ir mano bagis, ir mano apranga. Tauragės herbas yra visada matomiausioje vietoje. Tai mano mylimiausias gimtasis miestas, kurio paramą jaučiu kasdien.

Iki pirmosios vietos nuo lenko Michal Goczal lenktynininkui trūksta vieno taško. Trečiojoje vietoje važiuojantis 25-metis JAV lenktynininkas Austin Jones atsilieka taip pat vienu tašku. Todėl Ispanijoje laukia įtempta kova.

Karštis ir atsakomybė

Pasak pašnekovo, Maroko ralis buvo pirmas kartas, kai jis nugalėjo Pasaulio čempionato etape. Pergalės visada džiugina. Vis dėlto šis ralis pasižymėjo didžiule įtampa – tiek fizine, tiek emocine. Ant pečių gulė didžiulė atsakomybė.

– Pernai mes Maroko ralyje lenktyniavome be įsipareigojimų, tik kaip treniruotę prieš Dakarą. O šiemet šios lenktynės lėmė, kad užsitikrinau sau podiumo poziciją Pasaulio čempionate. O ir šiaip Maroko ralis yra labai sunkios lenktynės. Jos vyksta senaisiais Dakaro greičio ruožais, kai Dakaras dar vyko Afrikoje, tad, patikėkit, lengva ten tikrai nėra. O Vakarų Sacharoje, kur lenktynės vyko dvi dienas, tvyrojo dar ir milžiniškas karštis, – įspūdžiais dalijosi Rokas.

Naujas šturmanas

Ralyje tauragiškis važiuoja vedamas naujo šturmano iš Ispanijos Oriol Vidal. Net ir geriausi lenktynininkai dėl pergalių kovoja padedami šturmanų. Todėl siekiant aukštų rezultatų poros bendradarbiavimas lenktynių trasoje – itin svarbus. Kol kas dar būna nesusikalbėjimų.

Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka

– Dar tik mokomės susikalbėti ir suprasti vienas kitą. Man iš jo norisi šiek tiek kitokios informacijos negu jis įpratęs su kitais sportininkais, tai kol kas sunkoka. Bet tobulėjame. Pažiūrėsim, kaip bus Ispanijoje. Maroke jį irgi slėgė atsakomybė. Juk aš važiuoju dėl Pasaulio čempionato pirmosios vietos, jis supranta, kaip tai atsakinga, ir labai bijo klysti, – sako Rokas.

Apie Dakarą dar negalvoja

Spalio pabaigoje baigiasi registracija į Dakaro ralį. Rokas sako, kad paraiška jau seniai pateikta, tačiau klausimų, kaip visada, kelia finansai. 

– Trūksta šiek tiek biudžeto. Paraišką galima atsiimti, tad mums vadinamasis „deadline“ spaliu nesibaigia, turėsime dar visą lapkritį apsispręsti galutinai. Tad nesame pasirašę sutarties ir pasižadėję. Kol kas visa koncentracija – į Ispaniją ir dabartinį Pasaulio čempionatą, – teigia Rokas.

Palaiko brolį

Tarp ralio varžybų Rokas išbandė jėgas kartingo varžybose Estijoje, kur lenktyniavo ir jo jaunėlis brolis Simas. Pašnekovas sako, kad šios varžybos buvo tarsi treniruotė prieš Maroko ralį.

– Kartingas, ypač KZ2 klasė, yra, ko gero, pats geriausias treniruoklis bet kokiam automobilių sportui. Jis geriausiai atgamina visus pojūčius, reakciją, o ir fiziškai tai tikrai puikus išbandymas. Baltijos šalių čempionate nekėliau sau jokio tikslo, nebuvo prasmės – juk visai nesitreniravęs atvažiavau. O kad finišavau ketvirtas, tai suprantu, kad įgūdžiai niekur nedingo. Juk prieš mane finišavo tik du estai ir Kajus Šikšnelis, kurie prie kartingo vairo praleidžia labai daug valandų. Tad esu patenkintas. Brolis Simas tik mokosi „OK Junior“ klasės subtilybių, jam tai pirmasis sezonas. Jis kovoja su vyresniais konkurentais, tad jam sunkoka. Bet paskutiniajame Lietuvos kartingo čempionato etape jau lipo ant podiumo, tad, manau, ir jis progresuoja. Labai pergyvenu dėl jo ir džiaugiuosi, kai jam sekasi, – brolio pažangą įvertino Rokas.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.