Aretas Ežerskis: „Jei vadovas nedirbs kartu – nežinos, kur reikia tobulėti komandai“
Įkelta:
2022-04-23
Nuotrauka
ezerskis
Aprašymas

Ugniagesiai gelbėtojai nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose.

Tarnybos nuotrauka 

,
Nuotrauka
ezerskis
Aprašymas

Aretas Ežerskis džiaugiasi didėjančiu savanorių būriu.

Autorės nuotrauka

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Aretas Ežerskis turi nemažai patirties priešgaisrinio gelbėjimo srityje. Jis siekia geriausių rezultatų, todėl ir pats neretai vyksta į gaisrus, o padėdamas geriau suvokia, ko jo komandoms dar reikėtų pasimokyti ir kur reikėtų pasitempti.

Gaisrai bei nelaimės

Pokalbį su A. Ežerskiu pradėjome aptardami dažniausiai gyventojus ištinkančias nelaimes. 

– Jeigu žiūrėtume į sezoniškumą, dabar didžiausi iššūkiai yra pernykštės žolės deginimas, o ypač netoli gyvenamųjų pastatų. Didelė problema yra ir kaminų nepriežiūra. Žmonės prieš šildymo sezoną nelinkę valyti kaminų. Kokios yra to pasekmės, paaiškėja, kai užsidega suodžiai. Tai tokia problema, kurią galima išspręsti – tereikia laiku pasirūpinti išvalyti kaminus. Norėtųsi, kad žmonės nors truputį pagalvotų apie savo saugumą. Į tokias nelaimes dabar vykstame dažniausiai. Na, o kiti iškvietimai prasidės, jei vasara bus karšta ir sausa. Tuomet padaugėja miškų gaisrų.

A. Ežerskis pasakoja, kad ugniagesiai gelbėtojai savo darbe kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais, bet kaip vieną didžiausių įvardija vėją:

– Didžiausias iššūkis, kai įsiplieskia gaisras ir tą dieną smarkauja didelis vėjas. Nuo vėjo, žinote, kibirkštys lekia, tad reikia kuo skubiau apsaugoti aplinkinius pastatus. Jeigu ugnis nuo vėjo persimeta į kitus pastatus, tada problemų tik daugėja. Dėl stipraus vėjo galima akimirksniu netekti turto. 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas pasakoja, kad jam teko vykti į begalę įvairiausių iškvietimų. Yra tekę gesinti net ir laivą, tačiau labiausiai įsiminė 2015 m. įvykęs gaisras Švč. Trejybės bažnyčioje. Pasak A. Ežerskio, jis labiausiai įsiminė ne tik dėl to, kad bažnyčios dega tikrai nedažnai, bet ir dėl to, kad gaisras įsiplieskė nemažame aukštyje. Nors labai didelių nuostolių šis gaisras nepadarė, bet nelaimė įsimintina. 

– Ne kiekvieną dieną ir ne kiekvienam gaisrininkui tokių gaisrų pasitaiko. Dėl aukščio šiek tiek sudėtingiau buvo sudaryti grandis, lokalizuoti ugnį, naudoti kopėčias taip toliau, – kelerių metų įvykius prisiminė A. Ežerskis.

Nuotrauka
ezerskis

Į gaisrus Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas sako pagal galimybes stengiasi nuvykti pats:

– Mano manymu, vadovas turi žinoti, kas žmonėms nesiseka, kur reikėtų pasitempti, pasižiūrėti, susitvarkyti. Galbūt kažko trūksta, galbūt kažko nesuprantam, galbūt kažkas neišėjo. Jei nevažiuočiau, nežinočiau, kaip su žmonėmis šnekėti ir kaip jiems padėti, patarti.

Nesėdi rankų sudėję

Pasak A. Ežerskio, šiuo metu tarnybai padeda net 53 savanoriai. Šiemet ypač nemažai ateina žmonių, nedirbusių šioje srityje, tiesiog norėdami savanoriauti, išmokti šios specialybės ir prisijungti prie ugniagesių. Vadovas pasakojo, kad dažniausiai ateina gana jauni vyrai. Jis džiaugiasi, kad norinčių prisidėti prie priešgaisrinės tarnybos gelbėtojų vis atsiranda. 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas nori paneigti mitus apie ugniagesius:

– Norime, kad visuomenė matytų, kad mes dirbame, o ne tik sėdime. Tikrai nėra taip, kaip  kalbama, kad ugniagesiai darbe pramiega 25 valandas. Vyksta įvairių užsiėmimų. Pavyzdžiui, Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdybos atstovai atvyksta pravesti mokymų. Tikrai yra darbo, judame po truputį į priekį. Štai pernai Tauragės rajono savivaldybė skyrė pinigų – nupirkome vieną automobilį. Šiemet vėl skirta lėšų, už kurias planuojame pirkti dar vieną automobilį ir po truputį atnaujinti autoparką. Na, o iššūkių turime visada. Jei nebėra iššūkių – vadinasi, nebegyveni, neegzistuoji.

Priešgaisrinė tarnyba ne tik gesina gaisrus

A. Ežerskis primena ir apie kitus darbus, kuriuos atlieka Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba. Ji bendradarbiauja su Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, kurios inspektoriai veda mokymus ir informuoja apie visuomenei skirtas akcijas „Nedegink žolės“, „Saugūs namai“. 

– Šias akcijas vykdysime visus metus kartu su Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, kuri informuos miesto gyventojus, o mes supažindinsime ir aptarsime šią informaciją su rajono gyventojais. Ugniagesių komandos įsikūrusios kaimo vietovėse ir dauguma dirbančių gaisrinėje yra vietiniai. Galbūt jiems bus ir šiek tiek lengviau nuvažiavus pasikalbėti ir perduoti žinią, kaip saugiai elgtis, – kalbėjo A. Ežerskis, pridūręs, kad tarnybos darbuotojai stengsis vykti ir į mokyklas apie akcijas papasakoti ir vaikams.

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybai priklauso 6 priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandos – Gaurės, Kęsčių, Sungailiškių, Dauglaukio, Žygaičių ir Skaudvilės.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.