Asmeninio albumo nuotrauka
Melburne (Australija) gyvenantis 26-erių tauragiškis Benas Norvilas sako, kad svetur jį išviliojo galimybė studijuoti, tačiau nors šiuo metu ir gyvena labiausiai nuo Lietuvos nutolusiame žemyne, jis nepamiršta gimtųjų namų ir seka čia vykstančius pokyčius. Australijoje įgijęs kineziterapeuto išsilavinimą tauragiškis yra projekto „Globali Tauragė“ ambasadorius. „Tauragės žinioms“ jis pasakojo, kad užsienyje gyvenančių Tauragės ambasadorių tikslas – garsinti šio miesto vardą visame pasaulyje.
– Papasakokite, kaip nusprendėte išvykti?
– Į svečią šalį nusprendžiau išvykti dar 2016 m., tuomet baigiau studijas Lietuvoje. Norėjau išbandyti save, įgyti patirties. Pirminis planas – išvykti studijuoti dviem metams ir šiek tiek pakeliauti po Australiją. Planavau vykti kartu su pusbroliu, bet išvykau vienas ir šiek tiek anksčiau. Taigi, iškeliavau 2017 metų balandį. Studijavau kineziterapiją, studijos truko porą metų.
– Kodėl būtent Australijoje?
– Australiją pasirinkau, nes atitikau studijų keliamus reikalavimus. Ši šalis ir daugiakultūrinė įvairovė pasirodė man nesvetima – anksčiau teko dalyvauti ERASMUS mainų programoje, pagal kurią pusę metų studijavau Turkijoje, kurioje supratau, kokie įvairūs skirtingose valstybėse gali būti žmonės. Sudėjęs visus taškus ant „i“ buvau pasirengęs tolimesniems nuotykiams ir pasaulio pažinimui. Nusprendžiau, kad tai kaip tik man. Supratau, kad tai bus gera patirtis, bus galima anglų kalbą išmokti, pamatyti šalį, susirasti draugų.
– Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas Australijoje? Kaip prisitaikėte prie naujo gyvenimo? Juk persikeliant į kitą šalį žmones neretai apima nežinomybė…
– Australijoje labai daug laiko praleidau vienumoje, tai, manau, padėjo suprasti save ir ko aš noriu. Iš pradžių gyvenimas nebuvo lengvas, reikėjo prie visko prisitaikyti, adaptuotis, bet laikui einant viskas tapo lengviau. Per 4 metus pakeičiau net 8 darbus, galiausiai baigęs studijas susiradau darbą pagal specialybę. Tad perėjau nemažai, bet nepalūžau ir šiuo metu esu laimingas, nors buvo visko.
– Esate kineziterapeutas. Kodėl pasirinkote šią sritį?
– Aš visada norėjau padėti žmonėms, bet nežinojau kaip. O kineziterapija tapo gera proga dirbti ten, kur išties noriu. Padėti yra mano pašaukimas. Ši specialybė man puikiai tinka, kadangi darbo atmosfera visada yra raminanti, nėra streso, nėra daug sėdimo darbo, atvyksta labai įvairių žmonių. Taip galiu ir anglų kalbos žinias gerinti. Kaip sakant, „win win“ situacija, kurioje gerai ir man, ir pacientams.
– Žaidėte krepšinį. Ar šiuo metu užsiimate sportu, kaip tą darėte Tauragėje?
– Tauragėje aš neturėjau darbo ir mano gyvenimo išlaidas apmokėjo tėveliai. Sportas man buvo numeris vienas, labai daug valandų praleisdavau sportuodamas, nors aukštų rezultatų ir nepasiekiau. Vadinasi, kažką dariau ne taip, o gal tiesiog aplinkybės nesusiklostė ir galimai pasirinkau ne tą sporto šaką. Australijoje tiesiog nebeturėjau tiek laiko sportuoti. Nors krepšinį vis dar žaidžiau bent 3 kartus per savaitę, bet tai buvo labiau pomėgis ir gerai praleistas laikas. Ateityje, manau, sportas iš mano gyvenimo labai nepasitrauks, vis tiek norėčiau dirbti profesionaliose krepšinio, futbolo, regbio ar kitose komandose.
– Kokia vieta Australijoje jums patinka labiausiai?
– Nors ir gyvenu čia jau ketverius metus, ganėtinai mažai esu pamatęs Australijos. Dar labai daug vietų, kuriose nesu buvęs. Tiesa, labiausiai patiko važiuoti pakrante nuo Melburno Sidnėjaus link. Vietos Australijoje visos yra gražios, bet man dažniausiai grožis yra tada, kai juo galima pasidalinti su artimaisiais.
Asmeninio albumo nuotrauka
– Ar Australijoje yra lietuvių bendruomenė? Ar dalyvaujate jos veikloje?
– Visoje Australijoje yra daug lietuvių bendruomenių, kiek žinau, tikrai yra Melburne, Brisbane, Adelaidėje, Sidnėjuje. Jų veiklos dažniausiai susijusios su didelių švenčių paminėjimais ir vietinių žmonių susibūrimais, puoselėjant lietuvių kalbą, papročius, kultūrą. Didžioji dalis bendruomenės narių yra vyresnio amžiaus žmones, bet ateina ir šeimų su vaikais, anūkais bei proanūkiais. Lietuvių bendruomenės siekia išlaikyti lietuvybės tradicijas ir papročius, kartą per metus dalyvaujame sporto šventėje. Rengiama lietuvių skautų stovykla. Tad veiklos gana nemažai, turime ir lietuvį kunigą, kilusį iš Šilalės rajono. Tad tikrai bendruomenės veikla labai aktyvi, žmones labai draugiški ir laimingi.
– O kaip Australijoje dorojamasi su COVID-19 pandemija? Ar suvaržymai panašūs į įvestus Lietuvoje?
– Kiek žinau, bent Melburnas, kuriame gyvenu, yra daugiausiai dienų karantine praleidęs miestas. Tai, mano nuomone, situacija yra gana perdėta, labai daug suvaržymų, labai didelė žmonių baimė. Manau, pats virusas nepadarė tiek žalos, nesusirgo daug žmonių, bet viruso šalutinis poveikis pasijuto: žmonės dėl nuolatinio karantino prarado darbus, atsirado didelė baimė išeiti į lauką, labai daug žmonių susidūrė su psichologinėmis problemomis, tad, manau, ilgalaikis karantinas padarė daug daugiau žalos nei virusas.
– Ar planuojate grįžti gyventi į Lietuvą? Į Tauragę?
– Šiuo metu neplanuoju grįžti gyventi į Lietuvą. Bet norėčiau grįžti atostogoms. Turiu planų važiuoti gyventi į Pietų Korėją.
– Kada lankėtės Lietuvoje?
– Paskutinį kartą buvau grįžęs prieš trejus metus į Dainų ir šokių šventę. Teko garbė atstovauti Melburno tautinių šokių grupei „Gintaras“. Tai buvo vienintelis kartas, kai buvau grįžęs. Ateityje, jei atsivers sienos, norėčiau vasaras praleisti Lietuvoje.
– Ar sekate pokyčius Tauragėje? Kokių vietų čia pasiilgstate?
– Esu gana prisirišęs prie Tauragės. Tėveliai, daugelis draugų ir pažįstamų vis dar gyvena Tauragėje. Teko matyti pokyčius, manau, su nauju meru priešakyje Tauragė eina tinkamu infrastruktūros keliu. Labai smagu matyti sparčiai į gerąją pusę besikeičiančią Tauragę. Visa Tauragė yra labai jaukus miestas ir mano mėgstamos vietos yra greičiausiai tos pačios kaip ir visų vietinių. Nenorėčiau išskirti vienos vietos, bet Jūros pakrantė man vis dar kelia geriausius prisiminimus. Ten praleidau labai daug laiko, mano geriausi prisiminimai yra likę ten.
– Esate „Globalios Tauragės“ ambasadorius. Kaip tapote šios iniciatyvos dalimi?
– Šios idėjos nariu tapau 2018 metais, kai tuomet dar būsimas Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas iškėlė idėją išvažiavusius svetur tauragiškius suvienyti bendram tikslui – garsinti Tauragės kraštą ir suteikti inovatyvių idėjų, kurias būtų galima įgyvendinti Tauragėje. Pasikalbėjau su Dovydu, aptarėme, kuo galėčiau būti naudingas. Nusprendėme, kad potencialiai galima būtų paimti idėjų iš Australijos ir įdiegti Tauragėje.
– Ko palinkėtumėte tauragiškiams?
– Tauragiškiams norėčiau palinkėti viso ko geriausio. Be to, jeigu ką nors domina Australija ar planuojate ateityje atvažiuoti, prašau, susisiekite su manim, padėsiu, kuo galėsiu.
Asmeninio albumo nuotrauka
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie per pastarąją parą užfiksuotus įvykius: Neblaivūs vairuotojaiLiepos 14 d. apie 15.57 val. Pagėgių savivaldybėje, Kentrių kaime, sustabdytas automobilis „VW Passat“, kurį vairavo neblaivus (2,20 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gimęs 1982 m. Pradėtas ikit
Startuoja „Caritas klauso“ – emocinės pagalbos linija vyresnio amžiaus žmonėms, – skelbia Lietuvos Caritas. Nemokamą ir konfidencialią pagalbą „Caritas klauso“ telefonu 0 800 700 08 darbo dienomis nuo 9 iki 19 valandos užtikrins per 70 specialiai apmokytų savanorių. „Caritas klauso“ skambučių centrai
Prieš du mėnesius įsikūręs „Beach Tennis Club Tauragė“ kviečia šio sporto entuziastus į du atkaklius turnyrus. „Šilo“ aikštyne vyks reitinginės Lietuvos paplūdimio teniso federacijos (LPTF) PT10 varžybos ir atranka į Europos čempionatą. „Jūros“ upės pakrantėje įsikūręs Tauragės
Šiemet Lauksargiams minint 360 metų jubiliejų, švente rūpinasi bendruomenės nariai, kurių dalies tėvai ir seneliai atsikėlė į dabartinę seniūniją pokariu. 1944 m. vasarą prasidėjusi Rytų Prūsijos gyventojų evakuacija spalio pradžioje vyko jau masiškai ir chaotiškai. Anksčiau išvykę spėjo pasitraukti į saugesnes vi
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai intensyviai tęsia kovą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Liepos 11 d. buvo gauta informacija, kad šilutiškis, gim. 1987 m., automobiliu ,,Opel Astra“ gabena kontrabandines cigaretes, nepaženklintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nusta
Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinės piniginės paramos poskyryje darbą pradėjo specialistė Gabrielė Pakalniškytė. Ji bus atsakinga už gyventojų konsultavimą socialinės paramos skyrimo klausimais, prašymų priėmimą ir apdorojimą, sprendimų ir kitų su socialinės paramos skyrimu susijusių dokumentų p
Pirmieji mokslo metai – jaudinanti patirtis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Būsimi pirmokai žengia į naują gyvenimo etapą, kuriame jų laukia ne tik raidės ir skaičiai, bet ir nauji draugai, taisyklės, mokytoja ir didžiulė emocijų paletė. Tėvai dažnai rūpinasi, ar vaikas moka skaityti, ar turės tinkamą kuprinę, tačiau ne mažiau svarbus pas
Jau tapo tradicija, iškart po miuziklo vakaro Bijotuose, organizuoti ir didžiausią festivalio renginį - šventę, kuri džiugina ir mažus, ir didelius. Liepos 19-ąją, šeštadienį, Bijotų dvaro sodyba vėl prisipildys šurmulio, muzikos ir vasariško džiaugsmo – čia vyks vienas iškiliausių Šila
Bijotų dvaro festivalis – kaip tas karamelinis saldainis: ilgai „grojantis“ ir suteikiantis saldų malonumą. O su kuo dar galima palyginti daugiau kaip mėnesį trunkantį renginį? Prieš porą savaičių Bijotų dvaro festivalio sumanytojai ir organizatoriai kvietė į Teatrų subuvimą, o jau šią savaitę į dar porą renginių. Vi
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad 2025 m. liepos 20 d. nuo 9:00 iki 24:00 val. dėl planinių sistemos migravimo darbų į valstybinį duomenų centrą, laikinai neveiks kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo sistema, todėl elektroninės vinjetės (e-vinjetė) nebus galimybės nusipirkti nei svetainėje keliumokestis.lt, nei iš plat
Rugpjūčio 14 d. 20 val. Klaipėdos festivalio klausytojai kviečiami į unikalų simfoninės muzikos koncertą „Kodas MKČ", skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ajam jubiliejui. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras ir choras, Klaipėdos koncertų salės choras „Aukuras", diriguojami vyriausiojo teatro dirigento Tom
Prie Bilionių piliakalnio, etnografinėje sodyboje „Gīvenėms“, vėl susirinko tautodailininkai iš visos Lietuvos – kurti, bendrauti, dalintis idėjomis, tampančiomis medžio dirbiniais, skulptūromis, paveikslais, puošiančiais jau ne vien Bilionių seniūniją, bet visą Šilalės kraštą. Tradicinio tautodailės pl