Vos prieš metus mokyklą baigęs Andrius save atranda žiūrėdamas pro kameros objektyvą
Įkelta:
2021-09-04
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotraukos
Aprašymas

Kelionė į Černobylį

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotraukos
Aprašymas

Tauragiškiui Andriui artimiausia veikla širdžiai – filmavimas ir montavimas

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotraukos
Aprašymas

Orientacinis žaidimas su pagaliukais

 

 

Dar septintoje klasėje radijo virtuve susidomėjęs Andrius Pleikys šiandien labiausiai mėgaujasi filmuodamas renginius bei asmenines šventes, o praleistas pamokas mokyklos suole atperka nuo mažų žingsnelių pradėti, didelio susidomėjimo visoje Lietuvoje sulaukę videoprojektai.  

Radijas – antrieji namai

Pasakodamas apie pirmuosius profesinio kelio žingsnius Andrius prisimena pirmąjį apsilankymą „Tauragės radijo“ studijoje, kuris įvyko. septintoje klasėje.

– Radijas mane žavėjo nuo neatmenamų laikų. Tauragėje turime tik vieną radijo stotį, taigi sukaupęs drąsą į ją ir nuėjau. Dar septintoje klasėje pirmą kartą įžengiau į radijo studiją ir nepalikau jos iki šiol. Nebent pasibaigus darbo valandoms, – šypteli vaikinas. 

Paskutiniuosius trejus metus Andrius oficialiai dirba „Tauragės radijuje“, tačiau šią vaikino itin vertinamą darbo vietą padėjo užsitikrinti savanorystė, kurios metu jaunuolis redagavo muziką. Savanorystės pabaigą pažymėjo prieš keletą metų Andriaus perimta muzikinė radijo laida „Savaitgalio kokteilis“, kurios transliacijų metu klausytojai galėjo išgirsti visas muzikos pasaulio naujienas.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotraukos

– Dabar radijuje dirbu kaip technikas ir prižiūriu, kad radijo transliacija nenutrūktų. Tai daryti tenka net ir naktimis, taigi studijoje jaučiuosi lyg namie ir puikiai žinau kiekvieną transliuojamą laidą, – apie darbo virtuvę kalbėjo Andrius.

Kai pramoga virsta darbu

Savanorystė radijo studijoje buvo ne vienintelis užsiėmimas, išsiskyręs tarp Andriaus bendraamžius dominusių užklasinių veiklų. Sukūręs internetinę svetainę vienam populiariausių to meto kompiuterinių žaidimų „Minecraft“ serveriui Lietuvoje trylikos metų jaunuolis suprato, kad programavimas bei įvairių internetinių svetainių kūrimas yra dar viena beįsižiebianti aistra.

– Po dešimties nepavykusių bandymų vienuoliktas buvo sėkmingas – mano žaidimų serveris pagaliau turėjo savo svetainę. Laikui bėgant sulaukdavau užsakymų iš įmonių ar pavienių žmonių, teko praleisti ne vieną naktį prie kompiuterio. Pradėjau nuo mažų žingsnių, mažų svetainių kūrimo. Tai leido man tobulėti ir suprasti, ko noriu šioje srityje. Visgi tobulėjimas ne visada buvo toks lengvas. Teko kurti „dideles ir gremėzdiškas“ kompiuterines sistemas – rodėsi, kad net neturėjau tiek žinių, kiek reikėjo darbui atlikti, – nemiegotas naktis prisiminė Andrius.

Vis dėlto ankstyvaisiais jaunystės metais savęs pažinimo kelionę pradėjęs vaikinas suprato, kad mielesnis jam aktyvus gyvenimo būdas, todėl programavimo, kaip pagrindinio darbo, teko atsisakyti. 

Žaidimai keliasi į realybę

Andrius teigia, kad nors laikui bėgant programavimui asmeninių prioritetų sąrašo viršuje išsilaikyti ir nepavyko, prisiminti praeityje sukauptus įgūdžius teko ir vėliau kurtuose ar dabar tebeplėtojamuose projektuose. Vienas jų – asmeninis realių bei fizinių žaidimų projektas „GameRent“.

– Pagrindinis šio projekto žaidimas, kurį pats ir sukūriau, suteikė žaidėjams progą pasitikrinti reakciją. Žaidimo principas išties paprastas – tereikėjo sugauti visus pagaliukus, kurie atsitiktine tvarka ir atsitiktiniais laiko tarpais krito nuo specialaus elektrinio stovo. Kuriant šį žaidimą teko ir pjauti, ir virinti, ir programuoti, o bendrą darbo rezultatą pristatėme Tauragės rajono savivaldybės organizuojamose šventėse, mugėse, darbo šventėse, gimtadieniuose bei kituose renginiuose, –  asmeninio projekto sėkme dalijosi kūrėjas.

2019-aisiais kurtą projektą naujų idėjų nestokojantis vaikinas perleido savo geriems draugams, tačiau neslepia dar ir dabar pasidomintis tolimesne projekto eiga bei patariantis juo besirūpinantiems bičiuliams.

Pusiausvyrą palaiko filmuodamas

Nuolat save išbandantis vaikinas prabyla apie artimiausią širdžiai veiklą – filmavimą – kuris dabartiniame gyvenime aktyvesnio laisvalaikio ieškančiam Andriui padeda palaikyti pusiausvyrą.

– Didžiąją laiko dalį praleidžiu filmuodamas įvairius renginius. Maloniausia asmenine patirtimi tapo galimybė nufilmuoti atlikėjo SEL koncertą Tauragėje, kurį įamžinti man buvo pasiūlyta likus vos kelioms dienoms iki renginio. Nors nerasčiau kito atlikėjo, kurio koncertą filmuoti ir jo metu surinktą medžiagą montuoti man būtų tokia didelė garbė, šio vaizdo filmuko negalėčiau vadinti pirmuoju rimtu savo darbu. Negalėčiau todėl, kad tokiu jau tapo dar 11-oje klasėje kartu su klasiokais filmuotas šimtadienio šventei skirtas repo klipas. Tai buvo įdomiausios trys dienos, praleistos montuojant surinktą vaizdo medžiagą – klasiokai vis lankė mane, siūlydami naujas mintis, o galutinį rezultatą, įkeltą jutubo platformoje, jau peržiūrėjo ne tik Tauragės, bet ir visos šalies mokyklų moksleiviai, – džiugių emocijų neslepia Andrius.

Žinoma, filmuojant pasitaiko ir situacijų, kurias prisimenant veido šypsena toli gražu nepuošia. Andrius pasakoja, kad ne tik jo techninė įranga nėra apsaugota nuo gedimų, bet ir jam pačiam kartais iš gėdos rausta skruostai.

– Nors ir labai norėčiau, negaliu to pamiršti. Sykį filmavau visiškai ne tuos žmones, kuriuos reikėjo. Šis vaizdinys mano galvoje išliks turbūt visą gyvenimą, – atviravo jaunuolis.

Visai neseniai turėjau galimybę aplankyti Černobylį. Labai norėjau išvažiuoti vienas, neturėti šalia jokio pažįstamo žmogaus. Taip ir padariau. Ši kelionė buvo suplanuota likus 3 dienoms iki jos. Išvykome su 20 žmonių iš visos Lietuvos, per 3 dienas pavyko įveikti daugiau nei 2400 kilometrų.

 

Kuriami filmukai – ir televizijoje

Verta paminėti, kad vaikino filmuojamą medžiagą sudaro ne tik pramoginio pobūdžio turinys. Visad didžiulį susidomėjimą kėlusią istoriją Andrius pavertė dar vienu kultūriniu projektu, kurį šiandien vadina „Praeities atgarsiais“. Šio į istorijos tyrinėjimą bei apleistų vietų lankymą sufokusuoto projekto tikslas – dalinantis kelionių metu įamžinta ar sumontuota medžiaga parodyti žmonėms, kas slypi tarp apgriuvusių sienų. Įgyvendindamas šį projektą, vaikinas tyrinėjo ir gimtosios Tauragės istorines vietas, tarp jų – buvęs slaptas karinis miestelis, Tauragės dvaras ar Molotovo linijos bunkeriai. 

– Vienas dešimties serijų sezonas yra išleistas ir LNK televizijoje, o jutubo platformoje įkeltas epizodas apie Černobylį šiuo metu turi daugiau nei 150 tūkstančių peržiūrų. Meluočiau sakydamas, kad šio susidomėjimo nelaikau dideliu pasisekimu. Juk Černobylio istorija – viena didžiausių mano aistrų! Nuo jos ir prasidėjo „Praeities atgarsių“ projekto idėja, – pasakojo Andrius.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotraukos

Ramybę atranda keliaudamas

Šiandien įvairius renginius bei vestuves filmuojantis Andrius sako, kad nors filmavimas yra pati brangiausia veikla jam pačiam, naujų projektų imtis noro vis dar nepritrūksta. Šiuo metu su savo įkurtos įmonės UAB „IT Galerija“ komanda vaikinas plėtoja inovatyvią idėją, padėsiančią skaitmenizuoti fizines erdves, bei dirba projektų vadovu „Interact media“ vykdomojoje kino iš automobilio veikloje. Tiesa, rasdamas laisvo laiko vaikinas mėgsta keliauti – tai daryti jam labiausiai patinka vienam.

– Vienatvė mane ramina ir leidžia išmesti visas mintis iš galvos. Visai neseniai turėjau galimybę aplankyti Černobylį. Labai norėjau išvažiuoti vienas, neturėti šalia jokio pažįstamo žmogaus. Taip ir padariau. Ši kelionė buvo suplanuota likus 3 dienoms iki jos. Išvykome su 20 žmonių iš visos Lietuvos, per 3 dienas pavyko įveikti daugiau nei 2400 kilometrų. Turėjome visą dieną, skirtą Černobylio objektų lankymui: pamatėme ne tik miestą-vaiduoklį Pripetę, bet ir buvusį ypač slaptą karinį radarą „Duga“. Įspūdžius sunku nusakyti žodžiais, juk kažkada čia įvyko didžiausia katastrofa pasaulyje. Esu tikras, kad tai ne paskutinė mano kelionė į Černobylį, – apie patirtį kalbėjo Andrius.

 

 

 

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.