Povilas Bartušis: „Geras treneris pirmiausia turi būti geras žmogus“
Įkelta:
2021-04-25
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

Triatlonas – sportininko hobis, kuriam skiria tikrai nemažai laiko. P. Bartušio feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

Trenerio darbą pastaraisiais metais dirbantis 27-erių Povilas Bartušis sako, kad žinia apie paskyrimą treniruoti šalies badmintono jaunimą jam buvo džiaugsminga. Asmeninio archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

P. Bartušio feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

P. Bartušio feisbuko nuotrauka

Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.

Žinia buvo džiaugsminga

Trenerio darbą pastaraisiais metais dirbantis 27-erių Povilas pasakojo, kad žinia apie paskyrimą treniruoti šalies badmintono jaunimą jam buvo džiaugsminga, bet kartu užgriūva ir atsakomybės jausmas. Vyras pats savo laiku atstovavo šių grupių rinktinėms, tad pats gerai žino jausmą, ką reiškia atstovauti šaliai tarptautinėse varžybose.

– Esu be galo dėkingas treneriui Jonui Šileriui, kuris mane atvedė į sportą ir įskiepijo didžiulę meilę bei aistrą badmintonui. Treneris buvo man pavyzdys, koks norėčiau būti. Per karjerą esu matęs ir treniravęsis su skirtingais treneriais, bet kaip asmenybė Jonas Šileris man paliko didžiausią įspūdį. Visi, kam teko su juo bendrauti, iškart gali pasakyti vieną jį apibūdinančią savybę – geras žmogus. Kad būtum geras treneris, manau, visų pirma turi būti ir geras žmogus.

– Visų pirma noriu pasidžiaugti, kad Lietuvos badmintono bendruomenė pasitiki manimi ir palaikė mano kandidatūrą tapti jaunių ir jaunimo rinktinių treneriu. Paauglystėje pats žaidžiau šių amžiaus grupių rinktinėse, todėl puikiai žinau, koks geras jausmas yra atstovauti savo šaliai tarptautinėse varžybose, Europos ar Pasaulio čempionatuose. Noriu padėti jaunimui tobulėti, taip pat sukurti gerą atmosferą rinktinėse, kad kiekvienas rinktinės narys jaustųsi svarbia komandos dalimi. Taip pat mano didžiausias siekis yra tas, kad kiekvienas sportininkas išmoktų ir gebėtų prisiimti atsakomybę už savo tobulėjimą, kadangi pagrindinis rinktinės narių darbas vyksta klubuose. Atsakingai ruošdamiesi svarbiausiems startams, treniruočių metu atlikdami visus reikiamus pratimus bei treniruodamiesi papildomai, sportininkai turnyrų metu bus užtikrinti, kad padarė viską, kas nuo jų priklauso, todėl turės didesnį pasitikėjimą savo jėgomis. Manau, kad nieko nėra blogiau, jeigu į startą eini su dvejonėmis galvoje, jog galbūt treniruotėse ne viską padarei ar tam skyrei ne visas pastangas, – „Tauragės žinioms“ pasakojo P. Bartušis.

Nuteikia pozityviai

Rinktinės sportininkai ir treneriai balandžio 5–10 d jau buvo susirinkę į sporto stovyklą  Druskininkuose. Stovykloje rinktinė susipažino, keitėsi patirtimi, diskutavo apie būsimus darbus. Keliami aukšti reikalavimai tiek treneriams, tiek sportininkams. Pirmi įspūdžiai trenerį nuteikia pozityviai.

Nuotrauka
Bartušio nuotrauka

– Visų pirma noriu pasidžiaugti, kad Lietuvos badmintono bendruomenė pasitiki manimi ir palaikė mano kandidatūrą tapti jaunių ir jaunimo rinktinių treneriu. Paauglystėje pats žaidžiau šių amžiaus grupių rinktinėse, todėl puikiai žinau, koks geras jausmas yra atstovauti savo šaliai tarptautinėse varžybose, Europos ar Pasaulio čempionatuose.

– Dirbau kartu su suaugusiųjų rinktinės treneriu Donatu Narvilu, jaunučių treneriu Sergejumi Leonovičiumi ir Trenerių tarybos pirmininku Kęstučiu Navickus. Mano nuomone, esame puiki komanda, kurioje kiekvienas treneris dalijasi savo patirtimi, bei gebame rasti sprendimus, diskutuoti. Žaidėjų lygis šiuo metu nėra tarptautinis, tačiau mūsų siekis yra ten atsidurti. Patys mažiausi sportininkai šiuo metu tikrai nuteikia pozityviai ir, manau, ateityje tikrai turėsime skambių pergalių. Didžiausias dėmesys ateinančiais metais bus skiriamas sportininkų tobulėjimui bei lygio kėlimui. Stovykloje turėjome dvi paskaitas, kurias vedė lektoriai. Viena buvo apie teisingą socialinių tinklų naudojimą, o kita – apie sveiką mitybą. Manau, tokios paskaitos sportininkams suteikia reikalingų žinių, kadangi badmintonas apima ne vien žaidimą aikštelėje. Sportininkams svarbu ieškoti rėmėjų, didinti sporto šakos populiarumą, sveikai maitintis bei po sunkių treniruočių kokybiškai atsistatyti, – teigė treneris.

Žino pergalės skonį

Pašnekovas pats yra iškovojęs titulų, žino pergalės skonį. Povilas yra daugkartinis Lietuvos čempionas, iškovojęs auksą visose kategorijose: tiek vienetų, tiek dvejetų, tiek mišrių dvejetų susitikimuose. Tad stengsis šią patirtį perduoti savo auklėtiniams.

– Turiu tarptautinės badmintono patirties. Kad visa tai pasiekčiau, teko atiduoti visą savo gyvenimą. Kasdienės treniruotės, rutina, mažai laiko su draugais bei artimaisiais ir panašūs dalykai yra kaina, kurią turi sumokėti, jeigu nori pasiekimų bet kurioje srityje. Tačiau tai yra investicija į save, kuri ilgainiui atsiperka. Sportas suformavo mane kaip žmogų. Visi sportininko įpročiai mane lydi iki šiol. Anksti keliuosi, planuoju laiką, esu disciplinuotas, todėl net ir turėdamas daug darbo viską suspėju. Kai žmogus pasako, jog neturi laiko tam tikriems svarbiems dalykams, manau, kad jis tiesiog nemoka planuoti laiko, – įsitikinęs pašnekovas.

Meistro mokinys

Sportinio meistriškumo Povilas sėmėsi iš šviesaus atminimo badmintono meistro Jono Šilerio. Ši patirtis jam neįkainojama.

– Esu be galo dėkingas treneriui Jonui Šileriui, kuris mane atvedė į sportą ir įskiepijo didžiulę meilę bei aistrą badmintonui. Treneris buvo man pavyzdys, koks norėčiau būti. Per karjerą esu matęs ir treniravęsis su skirtingais treneriais, bet kaip asmenybė Jonas Šileris man paliko didžiausią įspūdį. Visi, kam teko su juo bendrauti, iškart gali pasakyti vieną jį apibūdinančią savybę – geras žmogus. Kad būtum geras treneris, manau, visų pirma turi būti ir geras žmogus. Mano nuomone, gerą trenerį apibūdina ne vien laimėti sportininkų medaliai. Labai svarbu, kad jis būtų geras žmogus, lyderis, kuris apjungia skirtingų asmenybių grupę. Treneris turi mokėti prieiti prie kiekvieno sportininko, mokėti skirtingais būdais perduoti informaciją, patirtį, reikia, kad skatintų sportininkus siekti savo tikslų. Ne kiekvienas sportininkas gali tapti profesionalu, todėl labai svarbu, kad baigę sportuoti jie atsimintų visą nueitą kelią, kiek daug pastangų į tai įdėjo ir koks tai malonus procesas buvo. Žinau nemažai sportininkų, kurie, baigę savo sportines karjeras, prisimena daug negerų dalykų, pykčių su savo treneriais, todėl jiems nueitas sporto kelias nėra toks malonus, – patirtį prisimena pašnekovas.

Atsipučia nuo badmintono

Povilas išbandė jėgas ir triatlone. Sako, kad triatlonas – jo hobis, atgaiva nuo badmintono, kuris jau yra tapęs pagrindiniu darbu. 

Nuotrauka
Bartušio nuotrauka

– Triatlonas – mano hobis, kuriam skiriu tikrai nemažai laiko. Kai badmintonas tapo pagrindiniu darbu, badmintono aikštelėse praleidžiu daug laiko, todėl pačiam treniruotis jo nebesinori. Manau, kad triatlonas mane taip įtraukė ir sudomino, kadangi per beveik visas treniruotes sportuodamas būnu gryname ore. Praėjusį sezoną Lietuvos triatlono taurėje galutinėje įskaitoje sprinto distancijoje likau 11-oje vietoje. Iki pat paskutinio etapo Druskininkuose, kur dalyvavau ilgesnėje, olimpinėje distancijoje, buvau dešimtuke. Kaip pirmojo sezono rezultatai tikrai neblogi. Šį sezoną ruošiausi dar rimčiau, atsakingiau ir skyriau dar daugiau laiko. Karantinas prie to labai prisidėjo, kadangi dirbti su visais norinčiais žaisti badmintoną sąlygų nebuvo, treniravau tik aukšto meistriškumo sportininkus. Atsirado daug laisvo laiko, kurį skyriau mokslams VDU universitete, kur studijuoju mokomojo dalyko pedagogiką (fizinį ir sveikatos ugdymą), ir triatlono treniruotėms, – pasakoja pašnekovas.

Kviečia jaunimą

Nors šalyje karaliauja krepšinis, jam nenusileidžia futbolas. Povilas sako, kad ir badmintonas išsiskiria iš kitų sporto šakų ir gali sudominti jaunimą.

– Šiuo metu Lietuvos badmintono federacija labai didelį dėmesį skiria badmintono sporto šakos populiarinimui ir taip siekia pritraukti daugiau vaikų, kurie susidomėtų badmintonu. Tai yra labai patraukli ir iš kitų išsiskirianti sporto šaka. Tam reikia išugdyti greitį, reakciją, gerą ištvermę, turėti stiprų kūną, sprendimus priimti per labai trumpą laiką. Badmintonas yra labai sociali sporto šaka, kurioje kartu treniruojasi tiek berniukai, tiek mergaitės. Žaisdami dvejetus, vaikai ir jaunimas mokosi bendrauti, veikti kaip komanda, o žaisdami vienetus mokosi individualumo, atsakingumo už save. Manau, kad kiekvienas, išbandęs badmintoną sporto salėje, juo susidomėtų, nes tai kur kas sunkesnė sporto šaka nei daugelis įsivaizduoja. Kviečiu kiekvieną norintį ateiti ir išbandyti badmintoną. Pažadu, tikrai nenusivilsite, – sportuoti kvietė P. Bartušis.

 

Nuotrauka
Laura
Įkelta:
2021-05-28
Šiemet vykusiame kasmetiniame Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos (KIGSA) fotokonkurse „Metų kirpėjas 2021“ pasižymėjo kraštietė Laura Zaleckienė. Vyriško įvaizdžio kategorijoje maksimalų balų skaičių pelniusi tauragiškė buvo tituluota Metų kirpėja.
Nuotrauka
Biblioteka
Įkelta:
2021-05-18
Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje dirbančią Martyną Pikoraitienę (30 m.) dažnai galima išvysti bibliotekos feisbuko paskyroje virtualiai transliuojamuose susitikimuose su rašytojais ir kitais meno pasaulio atstovais. Bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja teigia, kad virtualūs pokalbiai pradėti rodyti dar praėjusiais metais prasidėjus karantinui. Iniciatyva sulaukė nemenko populiarumo. M. Pikoraitienė džiaugėsi, kad į bibliotekos organizuojamus renginius socialiniuose tinkluose įsitraukė ir jaunesni žmonės.
Nuotrauka
nomeda
Įkelta:
2021-05-04
„Lietuva yra nuostabi, mūsų potencialas – milžiniškas. Man labai smagu, kad esame maža šalis. Nes jeigu esi mažas, nereiškia, kad nesi vertingas“, – kalbėjo populiari laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos organizuotame virtualiame susitikime N. Marčėnaite bendravo su tauragiškiais ir kalbėjo apie kultūros svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, atskleidė ir darbo televizijoje užkulisius. 
Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų.