Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
– Rugile, papasakokite apie savo vaikystę.
– Visą vaikystę augau Tauragės mikrorajone, apsupta daugybės žmonių. Dienos buvo spontaniškos, nerūpestingos, visi mano amžiaus žmonės tuo metu dar buvo laisvi, neapriboti pareigų ir kažkokių nuostatų, o tai yra gražiausias dalykas vaiko gyvenime. Gyventi taip, kaip yra dabar, bijoti labai mažų dalykų, kurie tada atrodė didžiausi, visai negalvoti apie rytojų ir neprojektuoti ateities.
– O kaip atradote savo polinkį kurti muziką?
– Visų pirma atradau polinkį groti. Įstojau į muzikos mokyklą, grojau klasikine gitara, ir būtent nuo tada užgimė mano meilė gyvai, tikrai muzikai. Begrodama griežtus, įspraudžiančius į rėmus klasikinius kūrinius pradėjau jausti, jog tame, ką groju, trūksta laisvės, galiausiai trūksta manęs pačios. Kadangi būdama labai jauno amžiaus jau buvau atradus nemažai muzikos atlikėjų, buvau jų įkvėpta, o turėdama reikiamų įgūdžiū galėjau juos laisvai pritaikyti kurdama ir savąją muziką. Visa tai gimė natūraliai, kartais net nesuvokiant, jog tai muzikos kūryba. Atrodo, kad tiesiog atradau dar vieną laisvalaikio, atitrūkimo nuo realybės būdą.
– Kodėl gitara?
– Greičiausiai mano meilė gitarai prasidėjo nuo pat vaikystės. Senelis beveik kiekvieną šeimos susitikimą visus linksmindavo grodamas keliais instrumentais, kurių vienas buvo gitara. Atrodo, jog būtent kažkoks instinktyvus susižavėjimas šiuo instrumentu padarė pradžią ilgai kūrybinei kelionei. Galų gale ir pati norėdama, ir mamos paraginta įstojau į muzikos mokyklą, kurioje galiausiai sąmoningai suvokiau ypatingą tiek muzikos, tiek pačios gitaros reikšmę man pačiai.
– Ar muzikos atlikimo labiau išmokstama, ar tai yra talento dalykas?
– Tai neatsiejama. Manau, kad talento atradimas labai palengvina mokymosi procesą, leidžia labiau įsigyventi į muziką ir ją jausti, tačiau ir talentingiausio žmogaus įgūdžiai gali būti nuslopinti, jei jie nebus puoselėjami.
Pažįstu žmonių, kurie labai gerai suvokia muziką ir ją kuria vien jausdami polėkį ir norą ją kurti, neturėdami jokių teorinių žinių, tačiau įgydami jas praktikoje. Manau, jog muziką atlikti be talento taip pat įmanoma, tačiau greičiausiai viskas vyksta labiau mechaniškai, sutelkiant daugiau dėmesio į techninį atlikimą, tačiau ne į jausmines detales.
– Ar turite kokių nors autoritetų muzikos pasaulyje? Kokios dainos, atlikėjai, grupės jums pačiai labai patinka?
– Klausau labai įvairios muzikos ir ganėtinai sunku atsirinkti tarp gausybės atlikėjų, tačiau visų laikų pačiais mėgstamiausiais atlikėjais galiu laikyti Lietuvoje koncertavusį RYX, James Vincent McMorrow, amerikiečių grupę „Hibou“ ir lietuvius BA.
– Kaip vyksta dainos kūrimo procesas?
– Viskas vyksta labai spontaniškai ir gali vykti nuo vienos dienos iki kelių mėnesių. Dažniausiai eksperimentuodama su gitara randu man artimus ir patinkančius garsus, kuriuos vėliau transformuoju į visą kūrinį.
Būna, jog dainos tekstą jau turiu arba dar tik laukiu, kol ateis diena jam parašyti. O tokia diena gali būti rytoj, po savaitės ar dar vėliau. Niekada nespaudžiu savęs kurti „iš reikalo“, todėl pats procesas labai nepastovus, bet dinamiškas, ir todėl kiekvienas kūrinys man labai artimas, svarbus. O prie kokio nors konkretaus žanro save priskirti būtų dar per sunku, kadangi dar tik eksperimentuoju ir ieškau savo skambesio, kiekvienas sukurtas kūrinys vis kitoks.
– Kokią žinutę siunčiate klausytojams? Ar siekiate dainomis sukelti kokias nors emocijas ar apmąstymus?
– Visų pirma, mano tikslas yra saviraiška. Tiek rašydama ir kurdama dainas, tiek jas atlikdama aš išsilaisvinu, kelioms minutėms panyru į atskirą realybę, kuri man yra atitrūkimas nuo kasdienybės, nuo to, kas vyksta aplink. O klausytojui visad noriu papasakoti tai, ką kažkada patyriau, ir leisti jam manas patirtis išgyventi savaip.
Greičiausiai mano meilė gitarai prasidėjo nuo pat vaikystės. Senelis beveik kiekvieną šeimos susitikimą visus linksmindavo grodamas keliais instrumentais, kurių vienas buvo gitara. Atrodo, jog būtent kažkoks instinktyvus susižavėjimas šiuo instrumentu padarė pradžią ilgai kūrybinei kelionei.
– Ar sulaukiate klausytojų asmeninių laiškų?
– Atsiliepimų sulaukiu, kai įkeliu kažkokį naują kūrinį ar jo fragmentą.
– Kokia yra jūsų auditorija?
– Nebandau pataikyti į tam tikrą auditoriją, tiesiog kuriu tai, kas man pačiai patinka. Bet manau, kad jauno kuriančio žmogaus auditorija dažniausiai ir yra bendraamžiai, kurie tai, ką išgyveni tu, galbūt ir patys išgyvena tuo pačiu metu.
– Prisiminkite savo pirmąjį koncertą. Koks jis buvo?
– Pats pirmasis mano koncertas, kuriame atlikau savo kūrybą, buvo prieš kiek daugiau nei dvejus metus, pakankamai dideliame žmonių būryje, renginyje. Tuo metu labai spontaniškai nusprendžiau nebesislėpti savo kambaryje ir tuo peržengti savo pačios ribas pasidalindama savo kuriama muzika. Jaudulio niekada nemokėjau įveikti, bet ir nenorėčiau, nes man tas jaudulys suteikia dar didesnį norą groti ir leidžia suvokti, jog man tai iš tikrųjų labai svarbu.
– Ką galėtumėte papasakoti apie mokyklą? Ar mokykla padeda talentingiems meniškiems mokiniams, ar vis tik labiau juos spaudžia?
– Šiuo metu paskutinius metus mokausi pagal Tarpautinio bakalaureato programą, kuri iš tikrųjų reikalauja daug pastangų ir laiko, todėl jo mažiau lieka kūrybai. Manau, kad mokykla puoselėja žmogaus talentus, organizuodama įvairius renginius ir įtraukdama į juos menine veikla užsiimančius mokinius, tačiau bent man visad buvo sunku rasti harmoniją tarp kūrybos ir mokslo. Abu dalykus stengiuosi atlikti kokybiškai ir atsakingai, todėl dėl laiko stokos nukenčia kartais vienas, kartais kitas dalykas.
– Ar ketinate ateityje studijuoti meną, muziką?
– Kol kas tvirtai apsisprendus nesu, bet gyvenimą sieti su muziką labai norėčiau, todėl vis dar esu sprendimo priėmimo kelyje.
– Ar Lietuvoje yra pakankamai galimybių jaunam, savo tikslų ir svajonių siekiančiam žmogui? O tokiame mažame miestelyje kaip Tauragė?
– Manau, kad tiek Lietuva, tiek Tauragė suteikia visas galimybes siekti užsibrėžtų tikslų, tačiau neturėtume akcentuoti vien tik miesto ar šalies įtakos svajonių pasiekiamumui. Neretai pasiektos svajonės ir tikslai yra atkaklaus darbo, pastangų ir jėgų rezultatas, nepriklausomai nuo kitų aplinkybių.
Tikiu, kad kiekvienas žmogus, iš tikrųjų kažko nuoširdžiai norėdamas ir dėl to stengdamasis, gali tai pasiekti. Kartais gali tekti brautis, kovoti už vietą po saule, kovojant nusivilti, bet, nepaisant vietos, kiekvienas gali siekti ir pasiekti. Tik, deja, ne kiekvienam lygiai taip pat pasiseka, ir dėl to žmonės neretai pusiaukelėje sustoja ir apsisuka atgal.
Kelionės – tai ne tik puiki galimybė pamatyti pasaulį, bet ir proga patirti įspūdžių, susijusių su sėkme ir netikėtumais. Kartais užtenka vieno drąsaus žingsnio ar sprendimo, kad kelionė taptų ne tik nuotykiu, bet ir įsimintina laimėjimų istorija. Šiame straipsnyje pristatome penkias išskirtines vietas, kuriose galite išb
Valstybės, savivaldybių bei „Sodros“ biudžetai jau patvirtinti, tad aišku, kaip gyvensime 2025 metais. Socialinės apsaugos ir darbo srityje svarbu žinoti, kad kitąmet augs senatvės, negalios ir netekto darbingumo, našlių ir našlaičių pensijos, tikslinės kompensacijos žmonėms su negalia, vienišo asmens i&scaro
Nuo kitų metų „Sodra" mokės po indeksavimo padidintas pensijas. Pirmiausia, sausio mėnesį, didesnių sumų sulauks senatvės pensijų, negalios pensijų, našlių ir našlaičių pensijų gavėjai. Vasarį didesnės išmokos pasieks išankstinių senatvės pensijų gavėjus bei žmones gaunančius šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, m
Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorės konkursą laimėjo Žaneta Maziliauskienė – Projektų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, visus metus laikinai vykdžiusi direktorės funkcijas. Naujas pareigas ji pradės eiti nuo sausio 2 dienos. „Šiandien rašau pareiškimą a
Vasarą padangos patiria įvairių išbandymų – nuo aukštos temperatūros iki ilgų kelionių dideliu greičiu. Netinkama priežiūra gali lemti greitesnį jų dėvėjimąsi, o tai ne tik sumažina saugumą, bet ir reikalauja papildomų išlaidų. Tinkamai prižiūrėdami padangas galite prailginti jų tarnavimo laiką ir užtikrinti geresnį sukib
Trečiadienį Tauragės rajono taryba pritarė visuomenės susižavėjimo sulaukusiai idėjai savivaldybės administracijai įsigyti šiuo metu privačiose rankose esantį Tauragės banko pastatą. Priimtas sprendimas pradėti procedūras siekiant įvertinti galimybę pirkti šį istorinį pastatą už konkrečią kainą, kurią atskiru sprendimu dar turės priim
Kadastriniai matavimai – svarbus procesas, leidžiantis nustatyti nekilnojamojo turto ribas, tikslų plotą ir kitus reikšmingus parametrus. Lietuvoje šie matavimai atliekami pagal griežtai reglamentuotas taisykles, kurios užtikrina tikslumą ir atitiktį teisės aktams. Kas yra kadastriniai matavimai? Tai procesas, kurio metu atlie
Kelionės su mažu biudžetu dažnai laikomos kompromisų pilnu išbandymu, tačiau tai nėra tiesa. Jei mokate planuoti ir žinote, kur ieškoti, galite atrasti daugybę nebrangių, tačiau puikių kelionių krypčių. Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų ir rekomendacijų, kur keliauti, kad sutaupytumėte, bet kartu patirtumėte nei&scar
Vyriausioji rinkimų komisija patenkino Tauragės savivaldybės tarybos narės Rimos Bandzinaitės-Latožienės prašymą atsistatydinti ir pripažino tarybos nario įgaliojimus nutrūkus nesuėjus terminui. R. Bandzinaitę-Latožienę Tauragės savivaldybės taryboje pakeis Liberalų sąraše pirmoji tarybos nario mandato negavusi kandidatė Sonata Jurgil
Visada džiaugiuosi, kai parašo dailininkas, kraštietis, Tauragės Garbės pilietis, apdovanotas Tauragės apskrities garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“ Alfonsas Čepauskas. Jo neišmatuojamoje ir neaprėpiamoje kūrybos versmėje visada randama naujienų. Ar tai būna nauji dailės, grafikos darbai, ar skulptūros
Etninės kultūros globos taryba savivaldybių kultūros ir švietimo skyriams išsiuntė raštą, kuriame raginama puoselėti lietuviškas tradicijas advento ir kalėdiniu laikotarpiu. Jame atkreipiamas dėmesys, kad Lietuva pasižymi ypač turtingomis ir išskirtinėmis kalendorinių švenčių tradicijomis. Jų puoselėjimą i
Pirmadienį gūsingo vėjo išversti medžiai ir nulaužtos šakos pridarė nemažai žalos tinklui. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, iš viso yra daugiau 1000 pažeistų tinklo vietų, kur reikia atlikti remonto darbus. Padarinius operatyviai šalina daugiau kaip 200 brigadų, tačiau darbus sunkina tebe&