„Versmės“ gimnazijos prezidentė Meda būsimam švietimo ministrui linki vieno dalyko
Įkelta:
2020-11-05
Nuotrauka
Aprašymas
Meda Pikčiūnaitė. Asmeninio albumo nuotrauka

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

– Mokyklos mokinių prezidentės pareigos – išties nemenka atsakomybė. Kaip jaučiatės tapusi prezidente?

– Šis jausmas kol kas nepažįstamas, naujas. Prezidente buvau išrinkta tik praėjusį penktadienį. Gavau labai daug sveikinimų. Jaučiu palaikymą, entuziazmą ir laimę. Kita vertus, suprantu, kokia atsakomybė teko ir kiek daug darbo manęs laukia. Šiuo metu planuoju pradėti savo darbus ir siekti tikslų.

– Kalbant apie tikslus, paprastai žmonės mano, kad situaciją į gerą ar į blogą gali keisti švietimo, mokslo ir sporto ministras, kiek mažiau – mokyklų direktoriai. O ką gali pakeisti ar lemti mokykloje mokinių išrinktas prezidentas? Kokius pagrindinius tikslus išsikėlėte?

– Mūsų gimnazijoje mokinių prezidentas yra žmogus, kuris padeda mokiniams, mokytojams, tėvams ir mokyklos administracijai bendradarbiauti tarpusavyje. Prezidentas užtikrina, kad kilusios problemos būtų sprendžiamos, mokyklos bendruomenė susikalbėtų. Na, o aš kaip vieną iš tikslų turiu tokį – mėginsiu mažinti mokinių spūstis šalia kabyklų. Taip pat yra numatyta rengti šventinius arba filmų vakarus, maratonus. Ir, žinoma, norėčiau, kad paskutinį mėnesio penktadienį visoje mokykloje mokytojai ir mokiniai devėtų kokią nors bendrą aprangos detalę, kuri simbolizuotų vienybę.

– Ar pandemija netrukdys tų tikslų pasiekti?

– Tikrai trukdys, kadangi teks atšaukti renginius. Bet kadangi situacija keičiasi ne dienomis, o valandomis, labai neaišku, kaip viskas klostysis. Galbūt mokiniai šiais mokslo metais mokyklose praleis daugiau laiko?

– Kalbant apie mokytojus, kaip vertinate jų darbo kokybę savo gimnazijoje?

– Iš pradžių, vos prasidėjus nuotoliniam mokymui, buvo sunku prisitaikyti tiek mokiniams, tiek mokytojams, tačiau jie visi daug dirbo mokymuose, patys savarankiškai. Yra sunkiau dirbti internetu, tačiau mokytojai padarė viską, kad situaciją palengvintų. Mokytojai įdėjo išties daug darbo ir net dabar kylant problemų drąsiai jas sprendžia, aiškinasi su mokiniais situaciją, jeigu kyla neaiškumų.

– Prasidėjus karantinui kovo mėnesį buvo daug kalbama apie tai, kad mokyklos buvo užkluptos visiškai nepasiruošusios nuotoliniam mokymui. Mokslo metai baigėsi, tačiau mokiniai ir mokytojai nuolat skundėsi kilusiu chaosu. Neseniai prabilta, kad po atostogų mokiniai vėl mokysis nuotoliniu būdu. Tad  kokia situacija yra dabar? Ar mokytojai ir mokiniai po atostogų bus pasiruošę nuotolinėms pamokoms?

– Šiuo metu gimnazijoje yra tokia tvarka, kad antrokai ir trečiokai (dešimtokai ir vienuoliktokai – aut. past.) ir šiuo metu vieną savaitę pasimoko gyvai, o kitą – nuotoliniu būdu. Taigi ir šiuo metu susiduriame su nuotoliniu mokymu. Pastebėjau, kad darbas yra pagyvėjęs ir situacija dabar yra geresnė. Jeigu praėjusiais mokslo metais susisiekdavome nuotoliniu būdu tik tam, kad apsitartume, kokias užduotis turime atlikti, šiais mokslo metais nuotoliniu būdu gilinamės į tam tikrus dalykus, išties mokomės ir aiškinamės. Mokytojai stengiasi ir padeda. Darbo kokybė nuo kovo mėnesio tik gerėja.

– Kokius mokinius pasirinkote į mokyklos mokinių tarybą?

– Gimnazijoje yra mokinių parlamentas, kuris kasmet pasipildo naujais nariais – kadangi kai kurie mokiniai išeina, reikia naujų. O aš pati parlamente esu nuo praėjusių metų. Kiekvienais metais skelbiama atranka, mokiniai rašo motyvacinius laiškus. Taigi, mokinių parlamentas pas mus jau yra. Nauji nariai yra priimami aptariant su dabartiniu parlamentu ir mokyklos prezidentu. Dabartinį mokinių parlamentą vertinčiau kaip entuziastingą. Žinoma, kadangi dėl susiklosčiusios situacijos – kilusios pandemijos, dalinio nuotolinio mokymo – veikla stringa, bet esant galimybėms parlamentas noriai dirba.

– Kokiomis savybėmis pasižymi pedagogai ir mokiniai „Versmės“ gimnazijoje?

– Labai smagu, kad mūsų mokykloje žmonės draugiški. Kilus problemų nėra baisu kreiptis į draugus ar mokytojus. Mes visi vienas kitam noriai padedame. Mokydamasi šioje gimnazijoje pastebėjau, kad tiek mokytojai, tiek mokiniai yra vienas kitam tolerantiški. Pavyzdžiui, kalbant apie aprangą, jeigu į progimnaziją ateitum kažkaip kitaip nei įprasta apsirengęs, gali sulaukti ir tam tikrų pastabų ar įvertinimo. O štai „Versmės“ gimnazijoje tai nėra sureikšminama. Čia gali būti savimi ir vis tiek sulauksi palaikymo bei supratimo.

– Kalbant plačiau apie psichologinę būseną, kaip manote, ar mokyklose užtenka vieno psichologo?

– Praėjusiais metais psichologas pasakė, kad yra tokia galimybė, kad visada, jeigu kažkas nutinka, galime nueiti ir sulaukti pagalbos. Kaip yra dabar – nežinau. Mano duomenimis, „Versmės“ gimnazijoje yra daugiau nei 400 mokinių. Regis, toks skaičius vienam psichologui yra didelis, tačiau man neteko girdėti, kad daug kas kreiptųsi pagalbos. Šiuo atveju vieno psichologo pakanka.

– Minėjote, kad ketinate pasiekti tikslą, jog kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį visi dėvėtų tam tikrą aprangos detalę. Ar šiuo metu jūsų gimnazijoje dėvėti uniformų nėra privaloma?

– Uniformos yra patvirtintos, tačiau jos nėra privalomos. Kai pirmokai pirkosi uniformas, jiems buvo pasakyta, kad tai nėra būtina, bet būtų gerai, jeigu jie turėtų mokyklos džemperį. Pas mus vyrauja laisvė – mokiniai renkasi tokią aprangą, kokia jiems patogi, suteikianti pasitikėjimo.

– Kai kuriose mokyklose uniformos privalomos. Jeigu mokyklos vadovybė imtų svarstyti tokią tvarką, ar pati ją palaikytumėte?

– Dar visai neseniai „Versmės“ gimnazijoje irgi buvo privaloma dėvėti uniformas, tačiau mokinių sprendimu toks reikalavimas galiausiai panaikintas. Mano manymu, progimnazijose uniforma yra geras dalykas – juk apranga, deja, vis dar yra patyčių objektas, o dėvint uniformą visi tampa lygūs. Gimnazijoje mokosi vyresni mokiniai, su tokiomis problemomis nesusiduriama. Mano manymu, laisvai pasirenkama apranga mokiniui gali suteikti pasitikėjimo, jis gali išreikšti save, pomėgius. Manau, kad gimnazijoje privalomo uniformų devėjimo nereikėtų, laisvė yra gerai.  

– O ko palinkėtumėte naujam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus bus patvirtintas išrinkus naują Seimą?

– Rinkimų metu girdėjome tikrai daug pažadų, bet tikiuosi ir realių darbų. Linkiu, kad duoti pažadai išsipildytų, švietimo sistemos problemos būtų sprendžiamos konstruktyviai, einant į dialogą su mokytojais, o ne užtrenkiant jiems duris ir verčiant lipti per langus.

Problemų nemato

LMS Tauragės rajono mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas (MSIC) Martynas Dikšaitis „Tauragės žinioms“ aiškino, kad šiuo metu Tauragės mokyklose dramatiškų problemų nėra kilę, nuotolinis mokymas vyksta pakankamai sklandžiai, gyvenimas toliau juda į priekį. 

Vaikinas teigė, kad tiek mokiniai, tiek mokytojai yra pasiruošę po atostogų tęsti pamokas nuotoliniu būdu.

„O mokinių prezidentas mokyklose yra moksleivių balsas, todėl svarbu, kad toks žmogus būtų“, – sakė M. Dikšaitis, LMS Tauragės MSIC pirmininko kėdę užimantis jau mėnesį.

Nuotrauka
nomeda
Įkelta:
2021-05-04
„Lietuva yra nuostabi, mūsų potencialas – milžiniškas. Man labai smagu, kad esame maža šalis. Nes jeigu esi mažas, nereiškia, kad nesi vertingas“, – kalbėjo populiari laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos organizuotame virtualiame susitikime N. Marčėnaite bendravo su tauragiškiais ir kalbėjo apie kultūros svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, atskleidė ir darbo televizijoje užkulisius. 
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.
Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...