Šaulių pilietiškumas liepsnoja ir pandemijos akivaizdoje
Įkelta:
2020-11-18
Nuotrauka
Aprašymas

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vadas Kęstutis Bauža ir Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vado pavaduotoja Vitalija Šlepavičienė. Rinktinės albumo nuotraukos

,
Nuotrauka
Aprašymas

Eglė Ramanauskaitė, LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šaulė. Rinktinės albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Viktorija Paulikienė, Juozo Kasperavičiaus 702-osios kuopos šaulė, kovinio šaulių būrio narė. Rinktinės albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Danielius Saukevičius, LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šaulys „šaulių žvaigždės ordino“ kavalierius. Rinktinės albumo nuotrauka

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.
 
Ugdo pilietiškumą
 
Lapkričio 8 d. Tauragėje Šv. Trejybės bažnyčioje planuotos Šv. Mišios, skirtos paminėti LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės įkūrimą, parkelyje prie paminklo Kęstučio apygardos partizanams tradiciškai rengtasi priimti naujų narių priesaiką. Dėl visuotinio karantino šiuos planus teko nukelti, bet, anot ats. mjr. K. Baužos, žmonių sveikata – pirmoje vietoje.
Beje, turbūt daugelis prisimena, jog pavasarį, koronavirusui šiepiant nasrus, pirmieji į pagalbą žmonėms skubėjo savanoriai, didelė dalis jų – šauliai. Jie prisidėjo įrengiant Tauragės mobilų testavimo punktą, talkino tiekiant pagalbą izoliuotiesiems, vienose gretose su policijos pareigūnais rūpinosi saugumu. Šaulių uniformos mirgėjo ir oro uostuose, pasitinkant grįžtančius iš koronaviruso apimto pasaulio kraštiečius.
Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vadas Kęstutis Bauža, šaulių pareiga – tarnauti Tėvynei besąlygiškai, tad esant reikalui jie visada pasiruošę padėti.
– Kai iškyla grėsmė saugumui, visi žvalgosi, kuris gi žengs pirmas. Šaulys visada yra tas žmogus, kuris stovi priešakinėse gynybos linijose. Ar gintis reikėtų nuo ginkluoto priešo, ar nuo pandemijos. Mes visada pasirengę, – teigė ats. mjr. K. Bauža. 
Vadas džiaugėsi, jog didėja parama Šaulių sąjungai valstybės ir savivaldybės lygmeniu. Ypač juntamas dėmesys vaikų pilietiniam ugdymui. Šiemet vasarą Kęstučio batalione rengtos jaunųjų šaulių stovyklos sutraukė rekordinius skaičius vaikų – per tris pamainas dalyvavo apie 450 vaikų. 
– Galiausiai supratome, kad jaunimas – tai mūsų ateitis, ėmėme skirti daugiau dėmesio jų pilietiniam ugdymui. O Šaulių sąjungos vienas iš prioritetų – visuomenės pilietiškumo stiprinimas, ir tai daryti pradėti reikia kuo jaunesniame amžiuje. Nuo to labai didele dalimi priklauso, kokį kelią pasirinks jaunimas, – teigė jis. 
 
Buriasi moterys 
 
Praėjusiais metais, tęsdama tarpukario tradiciją, rinktinės vado pavaduotoja Vitalija Šlepavičienė ėmėsi Tauragėje burti moterų šaulių būrį. Į jo gretas stojo ne viena Tauragėje gerai žinoma moteris – gydytoja Iveta Skurvydienė, politikė Eglė Ramanauskaitė, Visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė, „Šaltinio“ progimnazijos mokytoja Alina Gailiuvienė ir kitos.
– Tai nėra kažkoks atskiras padalinys, tai yra tos pačios moterys, kurios priklauso Juozo Kasperavičiaus 702 šaulių kuopai. Tačiau žinome, kad vyriškiai dažnai daugiau turi karinio parengimo žinių, norisi, kad ir moterys nesijaustų nežinančios, kur yra ir ką veikia. Ta pati rikiuotė, ar, sakykim, taktiniai elementai – to reikia išmokti. Tad mes atskirai, moterų grupelėje su pajuokavimais ir mokomės rikiuotės, žygiavimo, pagarbos atidavimo, kaip iš tikrųjų visa tai reikia daryti, – „Tauragės žinioms“ sakė V. Šlepavičienė. 
Mintis moteris pakviesti į būrį kilo pernai, prieš pat pirmąją karantino bangą. Tad, įsisiautėjus virusui, gyvus susitikimus teko nutraukti. Tačiau Vitalija tikisi, kad šauliškoms idėjoms įgyvendinti dar bus laiko. Anot jos, šauliškos moterų veiklos tradicijos siekia tarpukarį. 
– Tarpukariu buvo įkurtas atskiras moterų šaulių būrys, kurios labai stengėsi socialinėje srityje: organizuodavo labdaros muges, rėmė skurstančius. Tad turime tokį tikslą – mums, moterims, irgi tapti branduoliu, turėti ne tik kovinį pasirengimą, bet ir skleisti pilietines iniciatyvas, organizuoti įvairias socialines akcijas, kaip tarpukario moterys. Tarpukariu moterys turėdavo netgi visos Lietuvos moterų stovyklą, rinkdavosi Palangoje, vykdavo sporto žaidynės. Iki to gal ir toli, bet tegul tai bus pasėta sėkla į dirvą ir gal kas nors gražaus išaugs, – samprotavo V. Šlepavičienė. 
Branduolį sudaro apie 15 aktyvių moterų, tačiau prisijungti kviečiamos visos. Šaulių moterų Tauragėje iš viso yra apie 30. Pati rinktinės vado pavaduotoja V. Šlepavičienė vadovauja labdaros organizacijai „Caritas“, po jos vėliava organizuojama krikščioniška vaikų stovykla „Judėk, tikėk, atrask“. Jos dalyviai žino, jog Vitalija yra šios ypač vaikų mėgstamos stovyklos siela, beje, joje vaikai supažindinami ir su šauliška veikla.
O štai kaip save Šaulių sąjungoje save mato keletas aktyvių jos narių:

Nuotrauka
 
 
Eglė Ramanauskaitė, LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šaulė, LŠS narė nuo 2014 m. 
„Šauliškumas man reiškia Laisvės gynėjų pripažinimą. Būdama LŠS narė, aš jaučiu ir atiduodu pagarbą tiems, kurie suteikė mums teisę šiandien gyventi savo žemėje Lietuvoje ir vadintis lietuviais. Ta Laisvė dažnai paprasta akimi nematoma, užmirštama, ne visada jaučiama ir apčiuopiama, pakol neiškyla grėsmė jos netekti. Būdama šaulė ir dalyvaudama LŠS veiklose, išgyvenu ir įsisąmoninu tos kasdienės Laisvės vertingumą. Lygiai taip pat, kaip kasdien turėtume įsisąmoninti, kokia laimė yra šiandien turėti sveikatą, artimuosius bei galimybę gyventi.“

Nuotrauka
 

Viktorija Paulikienė, Juozo Kasperavičiaus 702-osios kuopos šaulė, kovinio šaulių būrio narė, LŠS narė nuo 2014 m., šauliškų vaikų stovyklų vadovė
„Manau, kad reikia ruoštis viskam dėl savo tėvynės, nesvarbu, kas benutiktų. Ar karas, maras ar badas ateitų. Dėl to esu Šaulių sąjungoje. Šiemet pavasarį, kai pradėjau dirbti, šiek tiek sumažėjo mano aktyvumas. Tačiau vis dar dalyvauju kovinių šaulių pratybose kartu su savanoriais. Šaulė esu nuo 2014 metų.“

Nuotrauka
 

Danielius Saukevičius, LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šaulys „šaulių žvaigždės ordino“ kavalierius, 1995. m. tapo Tauragės apskrities atkurtos šaulių rinktinės vadu, vėliau vado pavaduotoju.
„Šauliai yra patriotinė organizacija, viena jos veiklos sričių – kultūrinis gyvenimas.“ Anot D. Saukevičiaus, Tauragėje šaulių tradicijų liko labai daug, čia ir pirmieji šaulių rūmai Lietuvoje, ir paminklas LŠS įkūrėjui Vladui Putviui Putvinskiui, pastatyti už šaulių ir tauragiškių lėšas. Jam norisi plėtoti tradicijas, bendradarbiauti su jaunimu.

Nuotrauka
nomeda
Įkelta:
2021-05-04
„Lietuva yra nuostabi, mūsų potencialas – milžiniškas. Man labai smagu, kad esame maža šalis. Nes jeigu esi mažas, nereiškia, kad nesi vertingas“, – kalbėjo populiari laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos organizuotame virtualiame susitikime N. Marčėnaite bendravo su tauragiškiais ir kalbėjo apie kultūros svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, atskleidė ir darbo televizijoje užkulisius. 
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.
Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...