Auksines vestuves minintys Zenonas ir Agota Radvilos: karantinas padovanojo laiko įrengti juvelyrikos muziejų
Įkelta:
2020-11-14
Nuotrauka
Aprašymas

Zenonas ir Agota. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Ekspozicija. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Zenono dirbiniai. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Radvilų sodas. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Palėpėje Zenono rankomis įrengtame balkone sūpuojasi angelų kolekcija. Autorės nuotrauka

 

   

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 
Gyvas muziejus

Namuose pas tautodailės meistrą, juvelyrą Zenoną Radvilą šių eilučių autorei teko garbė svečiuotis jau antrą kartą. Pirmąkart, 2017-aisiais, savo nemenką darbų kolekciją menininkas aprodė namų rūsyje įrengtuose kambariuose. Ten pat ir Zenono dirbtuvės, kuriose jis pluša dešimtmečius. Jos nepasikeitusios ir šiandien. Tačiau Z. Radvila turi kuo nustebinti – šįkart žurnalistę jis vedžiojosi po kitus tris namo aukštus bei dviaukštę palėpę, pro kurios langą matyti Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios bokštas. Karantino metu atsiradusio laisvo laiko tautodailininkas veltui nešvaistė – įsirengė palėpę, o savo dirbiniais išgražino bemaž visą jųdviejų su žmona užgyventą trijų aukštų namą. 
Z. Radvilos namuose vargiai rastumėte kertelę, nepaliestą tautodailininko rankų. Zenonas pasakoja namą įrengęs pats – dėjęs parketą, pjovęs lentas. Nors kadaise turėjo sveikatos problemų – itin aukštą kraujospūdį, kai susituokė su Agota, šios, kaip juokavo sutuoktiniai, garuote išgaravo. Net galvoti apie ligas auksarankiui nebuvo kada – įsitraukęs į kūrybos verpetą, joje rado ir nusiraminimą, ir gyvenimo tikslą. 
Radvilų sodyba Butkeliuose ne kartą buvo pripažinta gražiausia rajone ir regione. Ir dabar sodybos kiemą puošia Agotos puoselėjami dekoratyviniai augalai ir Zenono tautodailės dirbiniai. Atvykus į kiemą pasitinka gausybė jų – nuo taką sergstinčių nuotaikingų skulptūrėlių iki paties Zenono sukonstruotos patrankos. Pravėrus namų duris peno akims dar daugiau – paties Zenono ir kitų krašto tautodailininkų darbais nukabinėtos sienos, padabintos laiptinių kerčios. Kai kurie darbai Tauragės tautodailininkų, kai kurie ne tauragiškių – padovanoti, apsikeisti. Kitus Zenonas pasakoja parsivežęs iš kelionių. Vienas tokių suvenyrų – iš Čekijos parsigabenti plieniniai riterio šarvai. 

Nuotrauka

Štai, pavyzdžiui, kito žinomo rajono tautodailininko išdrožtą moters skulptūrą puošia Zenono rankų juvelyrikos dirbinys. 
– Išdrožė ją Nerijus Alšauskas, o karūnavau ją aš, – šypsosi menininkas. – Čia sudėti ieškojimai, klydimai ir atradimai, ir pavykę, ir kai kurie – nepavykę. Sukaupta 60-ties metų papuošalų istorija. 
Pirmiausia Z. Radvila vedasi į neseniai savo paties įrengtą sidabro ir gintaro dirbinių galeriją. Kaip tikrame muziejuje stenduose puikuojasi geriausi juvelyro darbai, tarp jų kaklo papuošalai, su kuriais prieš keletą metų tautodailės parodoje „Aukso vainikas“ dalyvavęs menininkas pelnė laureato vardą. Kiekvienas darbas turi savo istoriją – gyvena savo gyvenimus Zenono mintyse ir atgyja jo rankose.
– Štai lietuvaitė žalvariu pasipuošusi, o čia karalaitė, jos dukra – jos viena su kita bendrauja akimis, – gintaru inkrustuotomis karūnomis bei tautiniais lino rūbais padabintus manekenus rodo Z. Radvila. 
Zenonas sako nežinantis, nei kaip šią ekspoziciją pavadinti, nei koks jos likimas. Tautodailės meistrui norėtųsi, kad meilę lietuvybei liudijantys jo darbai išliktų ateities kartoms. 
Šių eilučių autorės akimis, Zenono darbų kolekcija savo dydžiu ir verte nenusileidžia kito žymaus šviesaus atminimo tautodailininko Antano Bagdono tautodailės dirbinių kolekcijai, kurią neseniai į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ iš Griežpelkių parsigabeno muziejininkai. Pats Z. Radvila nedrįsta spėlioti, koks galėtų būti jo darbų skaičius, sako nebandęs apskaičiuoti ir vertės. Abu pusiau juokais prieiname prie išvados, jog 60-ies metų juvelyrinių darbų kolekcija – neįkainojama. 
„Tauragės žinioms“ susisiekus su Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktoriumi Romualdu Vaitkumi šis patikino, kad apie gausią Z. Radvilo darbų kolekciją jis žino. Jis teigė, jog muziejuje netrukus bus įrengta tautodailės galerija, kur bus eksponuojami Tauragės tautodailininkų darbai, tarp jų – ir Z. Radvilos. Atskiros galerijos šiuo metu paskirti juvelyrui, pasak jo, muziejus neturi galimybių. Tiesa, R. Vaitkus pripažino, jog savo juvelyrikos dirbinių muziejui Z. Radvila yra dovanojęs nedaug. 
Pasak muziejaus direktoriaus, galimas variantas Z. Radvilai dirbinių kolekciją, saugomą savo namuose, įregistruoti kaip nežinybinį muziejų. Įsteigus tokį Tauragės muziejus galėtų jį reklamuoti bei populiarinti, siūlyti žmonėms ją aplankyti.
Beje, Z. Radvila teigia turintis dar daug gintaro žaliavos, taip pat ir idėjų, ką iš jo sukurti. O šalį vėl sukausčius karantinui – ir apsčiai laiko tam. 

Pusė amžiaus drauge 


Parodęs juvelyrinių dirbinių kolekciją tautodailininkas vedasi į viršutinį namo aukštą bei paties sukonstruotais laiptais – į palėpę. Čia pasitinka jūros bangų motyvais dekoruotos sienos, tapybos darbai bei įvairūs sendaikčiai, Zenonui brangios kolegų tautodailininkų dovanos, XX a. relikvijos bei etnografiniai eksponatai. Dar vienas savotiškas muziejus. Palypėjus dar aukščiau pro langą atsiveria neaprėpiami toliai – Jūros krantinė bei dangų skrodžiantis bažnyčios bokštas. Pačiame namo stogo smaigalyje Zenonas turi įsirengęs balkoną, kuriame sūpuojasi šimtai įvairių medžiagų angeliukų. Dar viena tautodailininko sukaupta kolekcija, kurios draugijoje jis semiasi ramybės, kalbasi su Dievu. 
Čia Zenonas graudindamasis prakalba apie skaudžią šeimą ištikusią netektį – prieš dešimtmetį sunki liga pasiglemžė jaunesnįjį Radvilų sūnų. Zenonas su Agota turėjo du vaikus. Vyresnioji dukra su šeima šiuo metu gyvena Klaipėdoje, tačiau vienuolikmetis anūkas senelius aplanko dažnai – kartais ir savarankiškai atvyksta autobusu. Z. Radvila pripažįsta į jį dedantis nemažai vilčių, mat berniukas domisi tautodailės darbais, juvelyrika, turi gerą skonį ir grožio pajautimą. 

Nuotrauka

– Jis sako – aš čia gyvensiu, – anūko meilę senelių namams atskleidžia Zenonas. – Tad, pavyzdžiui, Antanas Bagdonas neturėjo įpėdinio, o aš – turiu vilties. 
Žmona Agota Zenono rankos nepaleidžia jau 50 metų. Ji – tautodailininko dešinioji ranka, drauge vyksta į parodas, muges, išdėlioja tautodailininko darbus. Palaikymą vyro kūrybai geriausiai atspindi faktas, kad net namuose žurnalistę moteris pasitinka pasidabinusi Zenono juvelyrika. Zenonas juokdamasis pripažįsta, kad Agota – vis dar ta vienintelė. 
– Nemadingi esam, – juokiasi pora. – Juk dabar jaunimas porą metų pagyvena kartu, ir viskas. O mūsų laikais buvo taip – pastatyk namą, pasodink medį ir užaugink sūnų. 
Paklaust, ar sunku gyventi su tautodailininku, Agota pripažįsta – būna visko. Vyro dėmesį dažniausiai užkariauja tautodailės ir juvelyrikos darbai, savo dirbtuvėse jis praleidžia daugybę valandų. 
– Dabar jau turėsiu daugiau laiko. Ta koronė uždarė visas muges, visas keliones. Daug keliaudavom, į užsienį, Lietuvos miestų šventės, įdomu būdavo, – prisimena Zenonas. 
Tautodailininkas nesupranta žmonių, besiskundžiančių, jog per karantiną nėra ką veikti.
– Laisvas laikas juk – dovana. Užsiimkit kūryba, pieškit, megzkit, jokios depresijos nepuls, – patirtimi, kaip atsiginti blogų minčių esant izoliacijoje, dalijasi Z. Radvila. 
Per penkiasdešimtį santuokos metų Radvilos išmaišė visą Europą. Kelionės, muziejų ir svečių miestų lankymas – vienas poros pomėgių. Tad apie karantino apribotas galimybes keliauti Zenonas kalba su liūdesio gaidele. Tačiau žmona ramina – „keliausim dar, keliausim“. 
Kaip jau anksčiau rašėme „Tauragės žiniose“, Agota savo dienas leidžia puoselėdama dekoratyvinius augalus. Moteris teigia, jog šie metai prekybai augalais buvę neblogi – namuose daugiau laiko praleidžiantys žmonės puoselėja savo sodybas, sodina medelius. 
Kiek laiko reikia, kol suformuojamas dekoratyvinis spygliuotis, iki kol jis gali vykti į naujus namus? Agota įvardyti nesiryžta. Pasak jos, tai ilgas ir daug atsidavimo reikalaujantis darbas, trunkantis ne vienerius metus. Augalus reikia prižiūrėti kasdien, formuoti vainiką, genėti, laistyti. 
– Kasdien apeinu, paglostau, apžiūriu, – apie meilę augalams pasakoja Agota. 
Šios meilės rezultatas akivaizdus – išpuoselėti želdynai užima beveik visą nemažą sodybos plotą. 

Nuotrauka
nomeda
Įkelta:
2021-05-04
„Lietuva yra nuostabi, mūsų potencialas – milžiniškas. Man labai smagu, kad esame maža šalis. Nes jeigu esi mažas, nereiškia, kad nesi vertingas“, – kalbėjo populiari laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos organizuotame virtualiame susitikime N. Marčėnaite bendravo su tauragiškiais ir kalbėjo apie kultūros svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, atskleidė ir darbo televizijoje užkulisius. 
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.
Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...