Kelionių agentūros vadovė Inga Dikšaitienė: „Nustokim bijoti!“
Įkelta:
2020-07-30
Nuotrauka
Aprašymas

Kelionių agentūros „1000 mylių“ vadovė ragina tauragiškius nenusiminti – įdomiai gyventi tik reikia išmokti. Ingos Dikšaitienės asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Inga Dikšaitienė. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Šiuo metu agentūra siūlo keliones tik į Graikiją ir Kiprą. „1000mylių“ feisbuko nuotrauka

Koronos virusas, žaibiškai paskleidęs ligą visame pasaulyje, smogė visiems verslams, tačiau, ko gero, smarkiausiai – turizmo sektoriui. Kelionių agentūra „1000 mylių“, pernai sparčiai  šoktelėjusi aukštyn, šį pavasarį būtų trankiai paminėjusi 5-ąjį gimtadienį. Vis dėlto jos įkūrėja Inga Dikšaitienė nusiminti nelinkusi – atvirkščiai, nusprendė savo planų nekeisti ir jau rugsėjį kelsis į erdvesnes patalpas! Ji įsitikinusi, kad karantino duotas laikas suteikė galimybę susimąstyti, sukurti verslo strategiją ir apskritai – sustoti ir pagalvoti, ko nori iš gyvenimo bei atrasti keliones po Lietuvą.

Verslas augo kaip ant mielių

Kelionių agentūros veikla – daugiau hobis nei verslas. Didžiausias privalumas – galimybė daug keliauti patiems darbuotojams.

Inga su šypsena prisimena, kokios jos su kolege Agne iš pradžių buvo „žalios“ ir kaip mažai  išmanė apie kelionių verslą. Atrodė, užtenka pamatyti Graikiją, keliskart užsisakyti „Ryanair“ bilietus, suorganizuoti slidinėjimo kelionę sau ir draugams ir „voilà“ – jau gali rinkti keliones visam pasauliui ir kompetentingai patarinėti.

Tačiau, kaip sakoma, kelią nueina einantis – palaipsniui merginos daug ką suprato, daug ko išmoko. Ir jau pernai, penktaisiais veiklos metais, „1000mylių“ ėmė stipriai augti.

– Įsivaizdavom, kad šie metai bus dar geresni, balandį planavome didelį 5 metų jubiliejaus BUM‘ą. Nepavyko... – pasakoja verslininkė.

Tarsi bėgimas degančiu labirintu

Paklausta, kaip sutiko žinią apie pandemiją ir karantiną, I. Dikšaitienė sako:

– Iš pradžių išgyvenau galybę baimių: baimę dėl sveikatos – ar išgyvensim, baimę dėl verslo –bankrutuosim!; baimę dėl vaikų, dėl artimųjų, bendrai dėl ateities ir išvis neaišku ko. O tada įvyko lūžis. Suprantama, kelionės sustojo. Tačiau antroj kovo pusėj teko įdėti labai daug pastangų, kad sugrąžintume žmones iš tolimų šalių – Peru, Kenijos, Čilės, Tailando. Tiesą sakant, tai buvo net ne darbas, o savanoriškas įsitraukimas, pagalba žmonėms – pažįstamiems, draugams, klientams ir net tiems, kurie skambino ir sakė: jūsų telefoną mums davė jūsų klientas, gal patarsite, kaip....

Tai buvo tarsi bėgimas degančiu labirintu. Tuo metu buvo masiškai atšaukiami skrydžiai, uždaromos valstybių sienos. Reikėjo rasti kelionės namo „koridorius“: pvz., vietoj 1 dienos skrydžio „Kenija–Lenkija“ žmonės per 4 paras grįžo „Kenija–Omanas–Turkija –Lietuva“.

Kiekvienas skrydžio į Europą bilietas buvo aukso vertės. Be to, kiekviename etape buvo rizika, kad oro linijos neįleis į lėktuvą, o įsėdus liko grėsmė nebūti priimtiems atvykus. Čia labai padėjo mūsų Užsienio reikalų ministerija, kuri nesustodama konsultavo ir net tiesiogiai telefonu kalbėjo su oro uosto personalu. Didelės valstybės skraidino lėktuvus savo piliečiams pargabenti, deja, lietuviai tokios galimybės neturėjo, žmonėms reikėjo rūpintis patiems.

Nuotrauka

Žmonės buvo labai įbauginti. O kai žmonės išsigąsta, jie pasidaro pikti, įsitempę. Daug kelionių neįvyko, nebuvo ir vis dar nėra aišku, ar įvyks suplanuotos. Tačiau Inga džiaugiasi savo klientais –  supratingais, inteligentiškais:

– Mums reikėjo keliones keisti. Žmonės turėjo kelis variantus: prašyti grąžinti sumokėtus pinigus priimti dovanų kuponą arba kelti keliones į kitus metus. Didžioji dauguma rinkosi keliauti kitais metais, dalis laukia, kol kelionių organizatoriai sugrąžins pinigus, – pasakoja Inga. – Karantinas mums nesibaigė – kelionių iki šiol juk nėra. Atsidarė tik Graikija, kurią pandemija labai mažai palietė, Kipras. Turkija jau porą mėnesių yra pasiruošusi priimti svečius, tačiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, saugodama mus, kol kas neleidžia atnaujinti skrydžių į Turkiją.

Ar dėl viruso kelionių kainos krito? Žmonės tikėjosi, kad galės labai pigiai visur skraidyti – nieko panašaus. Taip, yra pigiau nei pernai liepą, tačiau prabangūs viešbučiai išlaiko savo kainos lygį. Pavyzdžiui, apie savaitę gerame viešbutyje Graikijoje be tūkstančio eurų nėra ko nė svajoti.

Jei reikia taip, kaip Palangoje, tik su garantuota saule ir jūra, tai yra daug patrauklių variantų.

Permainos – ne dėl koronos

– Pradėjom dirbti dviese, 2019-aisiais jau buvom keturios ir planavome dar plėstis. Atsirado erdvesnių patalpų poreikis, tačiau nenorėjome keisti darbo vietos. Norėjom tokios darbo aplinkos, kurioje būtų jauku, netrukdytumėm viena kitai, turėtumėm atskirą kambarį vaikams po darželių ir mokyklų. Prieš metus apsisprendėme įsikurti antrajame to paties pastato aukšte. Interjerą, kaip ir pirmajai agentūrai, patikėjome kurti tauragiškei dizainerei Milanai Aurylienei, kuri turi galybę idėjų ir  supranta tavo norus dar tau pačiam jų nesupratus, – permainų poreikį aiškina Inga.

Pasak jos, pandemijos pradžioje buvo didelis noras viską stabdyti, jokių pokyčių nedaryti:

– Tačiau nusprendėme – ne, nekeičiame savo planų, negalime vadovautis baime, turime tęsti tai, ką suplanavome. Drąsiai išnuomojome agentūros patalpas, ten jau rugpjūtį įsikurs gėlių salonas. Ir nors pandemija neleido remontų užbaigti laiku, jau rugsėjį tikimės įsikurti naujoje agentūroje.

Ji pasakoja, kad „1000mylių“ labai ilgai buvo jauki, „butikinė“ agentūra. Kiekvienam verslui, išaugusiam kūdikystės stadiją, privaloma keistis. Pernai agentūra stipriai augti. Pasak Ingos, faina, kai tave rekomenduoja iš lūpų į lūpas, bet kai rekomendacijos auga geometrine progresija, fiziškai nebesuspėji net telefonu atsiliepti, darbo valandos pasidaro per ilgos, krenta aptarnavimo kokybė. Darbas nustoja džiuginti.

Norint kokybiškai parinkti kelionę – reikia numatyti ir įvertinti daug dalykų, apie kuriuos pats žmogus net nesusimąsto. Tarkim, šeimai su kūdikiu reikia trumpo skrydžio, tylaus viešbučio netoli oro uosto, kad netektų skridus 3 valandas važiuoti dar tiek pat, o atvykus patekti į ištisinį vakarėlį. Ir atvirkščiai, jaunai porelei reikia smagaus viešbučio, kad kuo mažiau pyplių šaudytų į juos vandens šautuvais. Ne visada „Tripadvisor“ pateikiami įvertinimai perteikia tikrą vaizdą. Juk išvadas gali daryti tik lygindamas vieną viešbutį su kitu. Pagrindines atostogų kryptis ir viešbučius agentūros darbuotojos matė savo akimis, tad joms norisi, kad žmonės naudotųsi jų žiniomis ir atostogautų kokybiškai.

Pasak Ingos, kartais plius keliasdešimt eurų už kelionę savaitei reiškia, kad tu būsi prie smėlio paplūdimio, gyvensi jaukesniame kambaryje, valgysi skanesnį maistą.

Karantinas ir prastovos dovanojo daug laisvo laiko, kurį išnaudojome mokymams, kursams. Sukūrėme naują įmonės strategiją ir kelius jai įgyvendinti.

Naujovė – kelionės Lietuvoje

Kelionėms po Lietuvą „1000mylių“ ruošiasi jau metus.

Kaip žmogus keliauja savarankiškai? Daugiau vizualiai – atvažiavau, pamačiau, pasidariau selfie, geriausiu atveju paskaičiau pakabintą lentelę. Gal vienas kitas, kuris „pasidaro namų darbus“ prieš važiuodamas, bet kokybiškai atrinkti informaciją tikrai sugeba nedažnas. Tai ne vienos–dviejų dienų darbas. Inga sako, kad daug keliaudamos užsienyje jos pastebėjo, kad geras, įdomus gidas parodys tau gražiausias vietas, nuves, kur skaniausia kava, papasakos ne sausus skaičius, o įtraukiančias istorijas.

O kaip žmonės važiuoja į koncertus? Atvažiuoja, pasistato mašiną prie „Akropolio“, kažkur užkanda ir eina į koncertą, po jo – į mašiną, geriausiu atveju dešrainis degalinėje ir namo – svarsto Inga. – Mes norim padaryti kitaip. Kiekviena išvyka gali būti maža šventė. Tarkim, „OneRepublic“ koncertas šį lapkritį. Smagu važiuoti autobusu su grupe bendraminčių, pasiausti koncerte, po jo pavakarieniauti visoj Lietuvoje garsėjančiame tauragiškių restorane „Selfish“, į kurį staliuką rezervuoti reikia iš anksto. Ir patogiai grįžti namo.

O krepšinis? Paprastai važiuoja pavieniai žmonės. Tikrai smagiau pilnu draugų autobusu, po varžybų kartu pavakarieniauti, „įspūdžiais pasidalinti“?

Tauragė nenustoja stebinti

– Aplink matau daug iniciatyvių  žmonių, kurie nesustoja ir vis kuria. Gyvename mieste, kuris suteikia labai daug galimybių. Pastaruoju metu Tauragė nenustoja džiuginti ir stebinti – kiek čia visko vyksta, kaip keičiasi ir miestas, ir patys žmonės: galybė renginių, didelės vertės nemokamų mokymų, – teigia Inga.

Ji sako esanti labai dėkinga Tauragės savivaldybei, visai neseniai suorganizavusiai puikius mokymus, kuriuos vedė Tauragės garbės ambasadorė Nyderlanduose Agnė Nainytė, verslo procesų optimizavimo ekspertė.

Mokymai padėjo išgryninti ir sukonkretinti įmonės tikslus. Smagu, kad mokymuose dalyvavo ir rajono meras Dovydas Kaminskas. Pasak Ingos, jai buvo naujiena, kad Tauragė turi viziją tapti kultūros miestu, sukurti daugiau rekreacinių erdvių.

Nustokim bijoti!

– Prasidėjus karantinui, išsigandom visi. Labiausiai gąsdino nežinomybė: kas bus? Tačiau po kurio laiko, kai situacija stabilizavosi, pasidarė koktu nuo pačios baimės. Bijai išeiti į gatvę, bijai lankyti tėvus, tiesiog šiaip visko bijai. Bijančius žmones labai lengva valdyti. Mamai mažą vaiką  lengviausiai apsaugoti irgi draudžiant: lipti, bėgti, susitepti ir pan., – svarsto Inga. – Labai norisi pasakyti: neleiskim įbauginti savęs. Saugotis – taip, saugotis tikrai reikia, liga yra baisi. Bet mes  nieko negalime numatyti. Ar pernai vasarą galėjome įsivaizduoti, kad taip bus? Ramūs skraidėme, susitikę bučiavomės, juokiamės. Kodėl šiemet turėtų būti kitaip? Mes planuojame – Dievas šypsosi...

Taip, pasaulis yra nesaugus, tačiau saugus visiems jis niekad ir nebuvo. Gyvenimas juk toks įdomus, mes tiesiog turim išmokti gyventi. Galbūt atrasti naujų veiklų. Ką mes žinom, gal su korona turėsime gyventi ilgai?

I. Dikšaitienė sako suskaičiavusi, kad nuo kovo iki birželio praleido šešias keliones.

– Ar liūdžiu? Ne. Prisisodinau naujų gėlynų. Dirbau nuo ryto iki vakaro, – šypsosi ji. – Nereikia gyventi ateityje: „Tuoj bus antra banga“. Bet dabar dar nėra! Tikėkimės, kad ir nebus... Dabar nerealus oras, 27 laipsniai šilumos, dabar mes sveiki, saugūs. Palanga pilna žmonių. Gyvenam šiandien, o ne rytoj!

 

Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės.