Europos čempionas Rokas Baciuška: „šeima – geriausia palaikymo komanda“
Įkelta:
2018-10-23
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Žalgirių gimnazistas Rokas Baciuška praėjusią savaitę perrašė Lietuvos automobilių sporto istoriją. Aštuoniolikmetis pasiekė tai, ko dar jokiam lietuviui nepavyko. Paskutinio Europos ralikroso čempionato (Euro RX) S1600 klasės etape jis neišvaistė sukaupto pranašumo ir buvo paskelbtas čempionu. 10 metų automobilių sporte nardantis tauragiškis šią savaitę lankėsi „Tauragės žinių“ redakcijoje. Už galimybę siekti aukštų rezultatų jis dėkojo savo šeimai, rėmėjams ir klasės draugams.

Kylanti žvaigždė

„Neturiu žodžių. Sezono pradžia buvo labai sunki ir tikrai buvo sunku tikėtis tokios pergalės. Tačiau dabar mes – Europos čempionai. Nuostabus jausmas ir visų pirma noriu padėkoti nuostabiai komandai, rėmėjams, fanams – tai mūsų visų pergalė,“ – po pergalingo finišo kalbėjo dvyliktokas Rokas Bačiuška.

Paskutinis ralikroso etapas Vokietijoje buvo pats saldžiausias. Nors aršiausiam savo varžovui iš Rusijos R. Baciuška nusileido, bendroje įskaitoje užteko taškų, kad pavyktų iškovoti Europos čempiono titulą.

– Komandos vadovas paprašė prieš finalą „nesidraskyti“, bet aš vis tiek spaudžiau, – redakcijoje kalbėjo sportininkas, pergalingame sezone atstovavęs Prancūzijos komandai.

Tai buvo pirmas R. Baciuškos sezonas Europos ralikroso čempionate. 2017 m. jis išbandė save dviejuose ralikroso etapuose ir viename sugebėjo užimti antrą vietą. Pastebėjus didžiulį sportininko potencialą, kartu su rėmėjais buvo nutarta koncentruotis būtent į šį sportą.

„Euro RX“ čempionatą tauragiškis pradėjo prie „Škoda Fabia“ automobilio vairo, tačiau sezono viduryje persėdo prie technologiškai kiek pažangesnio „Audi A1“. Tauragiškis užsienio komandai atstovauja dėl geresnių techninių galimybių ir aptarnavimo. Tiesa, net ir itin greitas sportinis automobilis be vairuotojo – tik metalo gabalas.

– Šiame sporte 80 proc. sėkmės lemia startas. Būtina greita reakcija, žinoma, svarbūs taktiniai sprendimai ir net sėkmės faktorius, – teigė pašnekovas.

Nuotrauka

Kartingo sportas

Dėl galimybės mėgautis autosportu R. Baciuška dėkoja savo tėčiui. Giedrius Bačiuška – didelės logistikos, automobilių pardavimo ir nuomos bendrovės „GBY“ savininkas. Prieš dešimt metų jis ir nuvedė sūnų į Viešvilės kartodromą, kur gimė aistra šiam sportui.

– Pirmos „gonkės“ (lenktynės, – red. past.) sekėsi, netrukus pasiūlė man važiuoti sportiniu kartingu, – prisiminė Rokas.

Jau po keleto metų tauragiškis, kaip lygus su lygiais, varžėsi su Lietuvos geriausiais kartingo meistrais. 2010 m. R. Baciuška iškovojo ir pirmąjį savo trofėjų, tapo Lietuvos čempionu „Rotax Junior“ klasėje.

Sparčiai tobulėdamas Rokas skynė pergales įvairių kartingų trasose, o būdamas 14-os jis iškovojo Pabaltijo čempiono titulą.

Paklaustas, kaip gi kartingo sportas susijęs su dabartiniais jo pasiekimais ralikroso varžybose, R. Baciuška teigė, jog tai beveik neatsiejamos sritys. Esą nuvertinti kartingo nevertėtų, nes tai daugelio sportininkų pirmoji mokykla. Be to, tai labai galingi bolidai, pasiekiantys 180 km / h greitį. Žaibiškai įsibėgėjantys kartingai reikalauja itin didelės ištvermės ir fizinio pasiruošimo. R. Baciuškos teigimu, raumenų masė šiame sporte nepadeda, netgi priešingai – lenktynininkai būna smulkaus sudėjimo, tačiau itin ištvermingi.

Kartodromas ir dabar yra neatsiejama tauragiškio aistra bei vieta, kuriose jis treniruojasi ir tobulėja.

– Jei su kartingu nebūčiau važiavęs, tokių rezultatų nebūčiau pasiekęs, – teigė pašnekovas, patenkantis geriausių į Europos kartingo meistrų dešimtuką.

Anot Roko, kartingas tapo tramplinu ne vienam „Formulė – 1“ lenktynininkui. Paskutinėse Pasaulio kartingų čempionato varžybose dalyvavo ir legendinė „F-1“ žvaigždė Felipe Masa, šiuo metu vadovaujantis FIA kartingo komisijai.

Tėčio palaikymas

Automobilių sportas Bačiuškų šeimoje visuomet užėmė svarbią vietą. Ne tik dabar, kai vidurinysis sūnus tapo Europos čempionu. Anot Roko, į varžybas jie ne kartą važiavo atostogų metu su kemperiu. Sparčiai pasaulyje populiarėjančios ralikroso varžybos pakerėjo visus.

Praėjusiais metais šeima nusprendė suteikti Rokui galimybę išbandyti jėgas už galingesnio automobilio vairo. Pirmieji važiavimai Miuncheno trasoje nustebino – tauragiškis aplenkė patyrusius varžovus, tad buvo nuspręsta jį registruoti keliems Europos čempionato etapams.

– Automobilių sporte dažnai viskas susiklosto pagal tradicijas. Važiuoja tėtis, vėliau sūnus. Pas mus buvo kitaip, niekas varžybose nedalyvavo, bet šeima įdėjo pirmąjį įnašą, kad galėčiau lenktyniauti, – pirmuosius žingsnius ralikroso varžybose prisiminė R. Baciuška.

Nuotrauka

Ne paslaptis, kad šis sportas itin brangus užsiėmimas, be rėmėjų paramos išgyventi būtų itin sunku. Kiek kainuoja galingas R. Baciuškos „Audi“, vaikinas atsakyti negalėjo. Esą visus finansinius reikalus tvarko tėtis.

Nuo piniginių lėšų priklausys, ar tauragiškis kitais metais dar kartą dalyvaus Europos ralikroso čempionate. Vaikinas tikisi, jog po pergalingo sezono galbūt pavyks pritraukti kitų investuotojų dėmesį. Rokas pripažino, jog dalyvauti norėtų, tačiau Lietuvoje šiam sportui sunku. O gerųjų pavyzdžių net nereikia ieškoti vakarų Europoje, čia pat Latvijoje šiemet vyko pasaulio čempionato vienas iš etapų.

Klasiokų sveikinimai

Su Europos čempiono titulu grįžęs dvyliktokas ypatingo dėmesio gimtojoje Tauragėje nejaučia. Kaip visada, jį pasveikino ištikimiausi draugai ir klasiokai. Po pergalingo finišo jis išgirdo ir pavydžių bendraamžių replikų, tačiau tikina, kad į jas nekreipia dėmesio.

– Šeima – geriausia palaikymo komanda, – teigė gruodžio mėnesį 19-ąjį gimtadienį švęsiantis tauragiškis.

Į kiekvienas varžybas palaikyti Roko atvyksta jo broliai Rytis ir Simas bei, žinoma, tėtis ir mama. Į Latvijoje vykusį ralio etapą susirinko per pusšimtį tauragiškių, toks palaikymas Roką motyvuoja stengtis dar labiau.

– Mano planas A – dalyvauti automobilių sporte. Planas B – baigus gimnaziją studijuoti logistiką, transportą. Reiks padėti tėčiui, – teigė R. Baciuška.

Europos čempionas tikina, kad išskirtinių pomėgių jis daugiau neturi. Vakarais mėgsta pabėgioti, stiprina reakciją ir fizinį pasiruošimą pas trenerį Mindaugą Pocių.

Paklaustas, ar mėgsta paspausti greičio padalą Tauragės gatvėse, vaikinas teigia niekad to nedarantis.

– Vairuotojo pažymėjimą gavau beveik prieš metus, bet esu dar jaunas, manau, kad mieste yra daug geresnių vairuotojų už mane, turinčių didesnę patirtį, kurios lyginti su varžybų patirtimi negalima. Greitį mėgstu tik trasoje, o miesto gatvėse laikausi taisyklių. Man atrodo, kad tauragiškiai vairuoja gerai, tik šeštadieniais, kai vyksta turgus, galima pamatyti nesuprantamų vairavimo pavyzdžių, – šypsojo R. Bačiuška, kylanti Europos ralikroso žvaigždė.

Nuotrauka

Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku