Europos čempionas Rokas Baciuška: „šeima – geriausia palaikymo komanda“
Įkelta:
2018-10-23
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Žalgirių gimnazistas Rokas Baciuška praėjusią savaitę perrašė Lietuvos automobilių sporto istoriją. Aštuoniolikmetis pasiekė tai, ko dar jokiam lietuviui nepavyko. Paskutinio Europos ralikroso čempionato (Euro RX) S1600 klasės etape jis neišvaistė sukaupto pranašumo ir buvo paskelbtas čempionu. 10 metų automobilių sporte nardantis tauragiškis šią savaitę lankėsi „Tauragės žinių“ redakcijoje. Už galimybę siekti aukštų rezultatų jis dėkojo savo šeimai, rėmėjams ir klasės draugams.

Kylanti žvaigždė

„Neturiu žodžių. Sezono pradžia buvo labai sunki ir tikrai buvo sunku tikėtis tokios pergalės. Tačiau dabar mes – Europos čempionai. Nuostabus jausmas ir visų pirma noriu padėkoti nuostabiai komandai, rėmėjams, fanams – tai mūsų visų pergalė,“ – po pergalingo finišo kalbėjo dvyliktokas Rokas Bačiuška.

Paskutinis ralikroso etapas Vokietijoje buvo pats saldžiausias. Nors aršiausiam savo varžovui iš Rusijos R. Baciuška nusileido, bendroje įskaitoje užteko taškų, kad pavyktų iškovoti Europos čempiono titulą.

– Komandos vadovas paprašė prieš finalą „nesidraskyti“, bet aš vis tiek spaudžiau, – redakcijoje kalbėjo sportininkas, pergalingame sezone atstovavęs Prancūzijos komandai.

Tai buvo pirmas R. Baciuškos sezonas Europos ralikroso čempionate. 2017 m. jis išbandė save dviejuose ralikroso etapuose ir viename sugebėjo užimti antrą vietą. Pastebėjus didžiulį sportininko potencialą, kartu su rėmėjais buvo nutarta koncentruotis būtent į šį sportą.

„Euro RX“ čempionatą tauragiškis pradėjo prie „Škoda Fabia“ automobilio vairo, tačiau sezono viduryje persėdo prie technologiškai kiek pažangesnio „Audi A1“. Tauragiškis užsienio komandai atstovauja dėl geresnių techninių galimybių ir aptarnavimo. Tiesa, net ir itin greitas sportinis automobilis be vairuotojo – tik metalo gabalas.

– Šiame sporte 80 proc. sėkmės lemia startas. Būtina greita reakcija, žinoma, svarbūs taktiniai sprendimai ir net sėkmės faktorius, – teigė pašnekovas.

Nuotrauka

Kartingo sportas

Dėl galimybės mėgautis autosportu R. Baciuška dėkoja savo tėčiui. Giedrius Bačiuška – didelės logistikos, automobilių pardavimo ir nuomos bendrovės „GBY“ savininkas. Prieš dešimt metų jis ir nuvedė sūnų į Viešvilės kartodromą, kur gimė aistra šiam sportui.

– Pirmos „gonkės“ (lenktynės, – red. past.) sekėsi, netrukus pasiūlė man važiuoti sportiniu kartingu, – prisiminė Rokas.

Jau po keleto metų tauragiškis, kaip lygus su lygiais, varžėsi su Lietuvos geriausiais kartingo meistrais. 2010 m. R. Baciuška iškovojo ir pirmąjį savo trofėjų, tapo Lietuvos čempionu „Rotax Junior“ klasėje.

Sparčiai tobulėdamas Rokas skynė pergales įvairių kartingų trasose, o būdamas 14-os jis iškovojo Pabaltijo čempiono titulą.

Paklaustas, kaip gi kartingo sportas susijęs su dabartiniais jo pasiekimais ralikroso varžybose, R. Baciuška teigė, jog tai beveik neatsiejamos sritys. Esą nuvertinti kartingo nevertėtų, nes tai daugelio sportininkų pirmoji mokykla. Be to, tai labai galingi bolidai, pasiekiantys 180 km / h greitį. Žaibiškai įsibėgėjantys kartingai reikalauja itin didelės ištvermės ir fizinio pasiruošimo. R. Baciuškos teigimu, raumenų masė šiame sporte nepadeda, netgi priešingai – lenktynininkai būna smulkaus sudėjimo, tačiau itin ištvermingi.

Kartodromas ir dabar yra neatsiejama tauragiškio aistra bei vieta, kuriose jis treniruojasi ir tobulėja.

– Jei su kartingu nebūčiau važiavęs, tokių rezultatų nebūčiau pasiekęs, – teigė pašnekovas, patenkantis geriausių į Europos kartingo meistrų dešimtuką.

Anot Roko, kartingas tapo tramplinu ne vienam „Formulė – 1“ lenktynininkui. Paskutinėse Pasaulio kartingų čempionato varžybose dalyvavo ir legendinė „F-1“ žvaigždė Felipe Masa, šiuo metu vadovaujantis FIA kartingo komisijai.

Tėčio palaikymas

Automobilių sportas Bačiuškų šeimoje visuomet užėmė svarbią vietą. Ne tik dabar, kai vidurinysis sūnus tapo Europos čempionu. Anot Roko, į varžybas jie ne kartą važiavo atostogų metu su kemperiu. Sparčiai pasaulyje populiarėjančios ralikroso varžybos pakerėjo visus.

Praėjusiais metais šeima nusprendė suteikti Rokui galimybę išbandyti jėgas už galingesnio automobilio vairo. Pirmieji važiavimai Miuncheno trasoje nustebino – tauragiškis aplenkė patyrusius varžovus, tad buvo nuspręsta jį registruoti keliems Europos čempionato etapams.

– Automobilių sporte dažnai viskas susiklosto pagal tradicijas. Važiuoja tėtis, vėliau sūnus. Pas mus buvo kitaip, niekas varžybose nedalyvavo, bet šeima įdėjo pirmąjį įnašą, kad galėčiau lenktyniauti, – pirmuosius žingsnius ralikroso varžybose prisiminė R. Baciuška.

Nuotrauka

Ne paslaptis, kad šis sportas itin brangus užsiėmimas, be rėmėjų paramos išgyventi būtų itin sunku. Kiek kainuoja galingas R. Baciuškos „Audi“, vaikinas atsakyti negalėjo. Esą visus finansinius reikalus tvarko tėtis.

Nuo piniginių lėšų priklausys, ar tauragiškis kitais metais dar kartą dalyvaus Europos ralikroso čempionate. Vaikinas tikisi, jog po pergalingo sezono galbūt pavyks pritraukti kitų investuotojų dėmesį. Rokas pripažino, jog dalyvauti norėtų, tačiau Lietuvoje šiam sportui sunku. O gerųjų pavyzdžių net nereikia ieškoti vakarų Europoje, čia pat Latvijoje šiemet vyko pasaulio čempionato vienas iš etapų.

Klasiokų sveikinimai

Su Europos čempiono titulu grįžęs dvyliktokas ypatingo dėmesio gimtojoje Tauragėje nejaučia. Kaip visada, jį pasveikino ištikimiausi draugai ir klasiokai. Po pergalingo finišo jis išgirdo ir pavydžių bendraamžių replikų, tačiau tikina, kad į jas nekreipia dėmesio.

– Šeima – geriausia palaikymo komanda, – teigė gruodžio mėnesį 19-ąjį gimtadienį švęsiantis tauragiškis.

Į kiekvienas varžybas palaikyti Roko atvyksta jo broliai Rytis ir Simas bei, žinoma, tėtis ir mama. Į Latvijoje vykusį ralio etapą susirinko per pusšimtį tauragiškių, toks palaikymas Roką motyvuoja stengtis dar labiau.

– Mano planas A – dalyvauti automobilių sporte. Planas B – baigus gimnaziją studijuoti logistiką, transportą. Reiks padėti tėčiui, – teigė R. Baciuška.

Europos čempionas tikina, kad išskirtinių pomėgių jis daugiau neturi. Vakarais mėgsta pabėgioti, stiprina reakciją ir fizinį pasiruošimą pas trenerį Mindaugą Pocių.

Paklaustas, ar mėgsta paspausti greičio padalą Tauragės gatvėse, vaikinas teigia niekad to nedarantis.

– Vairuotojo pažymėjimą gavau beveik prieš metus, bet esu dar jaunas, manau, kad mieste yra daug geresnių vairuotojų už mane, turinčių didesnę patirtį, kurios lyginti su varžybų patirtimi negalima. Greitį mėgstu tik trasoje, o miesto gatvėse laikausi taisyklių. Man atrodo, kad tauragiškiai vairuoja gerai, tik šeštadieniais, kai vyksta turgus, galima pamatyti nesuprantamų vairavimo pavyzdžių, – šypsojo R. Bačiuška, kylanti Europos ralikroso žvaigždė.

Nuotrauka

Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-15
Apie netektį skelbia Tauragės Juozo Kasperavičiaus šaulių 702-oji kuopa. „Sunku patikėti šia skaudžia nelemta žinia – mus paliko ilgametis šaulys Jonas Ozgirdas (1931–2022)“, rašoma kuopos feisbuko paskyroje.
Nuotrauka
pleikys
Įkelta:
2022-03-30
Tauragiškis Andrius Pleikys kūrybinių idėjų ir veiklos stoka skųstis tikrai negali: jis filmuoja renginius ir šventes, dirba radijuje, kuria videoprojektus, vaizdo žaidimus, o dabar drauge su komanda vysto inovatyvią idėją – kuria išmanias, NFC technologija paremtas vizitines korteles „Distify“. Tai išmani vizitinė kortelė, sujungianti bendravimo tradicijas ir skaitmeninę tapatybę, kuria palietus telefoną akimirksniu dalijamasi kontaktiniais duomenimis, nuorodomis į socialinius tinklus ir kita skaitmenine informacija. Verslininkas džiaugiasi, kad šia ką tik į rinką paleista kortele jau naudojasi dešimtys klientų, ir produktą nuolat tobulina.
Nuotrauka
Ona paulauskiene
Įkelta:
2022-03-16
Kovo 15-ąją Seime įvyko batakiškės, Tauragės garbės pilietės, tautodailininkės ir talentingos menininkės Onos Paulauskienės drožybos darbų parodos atidarymas. Ji, dalyvaujant gausiam žiūrovų būriui, atidaryta 2-ųjų rūmų galerijoje prie kavinės ir bus eksponuojama iki kovo 28-osios
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-15
Kovo 14 dieną sukako 100 metų, kai Kuršėnuose gimė pedagogas, ilgametis Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Bronius Šimkevičius (1922–2009). Jo šviesus atminimas išliko mokinių prisiminimuose, pilies kieme tebežaliuoja Jo iniciatyva pasodinti ąžuolai. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kraštotyros fonde saugomos pedagogo nuotraukos ir laiškai buvusiai mokinei, mokytojai ir kraštotyrininkei Almai Mizgirienei (1931–2014). Juose – Tauragės krašto švietimo istorija: prisiminimai apie Tauragės aukštesniąją Komercijos mokyklą, gimnaziją, mokslo draugus ir mokytojus.
Nuotrauka
Ievos Jucienės nuotrauka
Įkelta:
2022-02-22
Vakar, vasario 21-ąją, mus paliko net keturias poezijos knygas išleidusi Ona Butkevičienė, sausio 4-ąją paminėjusi savo 99-ąjį gimtadienį. Ją pažinojusiųjų atmintyje ji liks energinga, tvarkinga, reikli ir griežta, turinti savo tvirtą nuomonę ir apie gyvenimą, ir apie žmones, ir apie poeziją.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-19
Tremtinė, partizanų ryšininkė Vanda Valiutė vasario 19-ąją minės 95-ąjį savo gimtadienį. Tai pirmas jubiliejinis gimtadienis jos istorinėje tėvynėje. Tą dieną ją sveikins tie, kas žino jos gyvenimo istoriją, kas ištiesė ranką, kad padėtų grįžti į Lietuvą, kas rūpinosi, kad būtų tinkamos tolimesnio gyvenimo sąlygos.
Nuotrauka
sileris
Įkelta:
2022-02-16
Tauragėje neseniai surengtas šviesaus atminimo trenerio Jono Šilerio atminimo taurės turnyras. Jau metai, kaip šio badmintono Tauragėje pradininko, įspūdingą patirtį sukaipusio šios sporto šakos puoselėtojo nebėra. Praūžus turnyrui pasikalbėjome su Renaldu Šileriu – Jono Šilerio anūku. „Daug apdovanojimų jis gavo ne tik aikštelėje, daugumą atsiimti lydėdavau ir aš, labai džiaugdavausi, kad žmonės vertina jo nuopelnus“, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Renaldas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Praėjusį savaitgalį, Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, išvakarėse, netekome vieno Sąjūdžio įkūrėjų Tauragėje – Broniaus Martinkaus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Prieš 20 metų iš Tauragės į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) išvykusi Sigita Šimkuvienė kilusi iš Aukštaitijos. Tačiau meilė ją atviliojo į mūsų kraštą. O smalsumas bei geresnio gyvenimo troškimas – už Atlanto vandenyno. Šiuo metu Pasaulio lietuvių bendruomenei vadovaujanti pašnekovė prieš tai pirmininkavo Amerikos lietuvių bendruomenei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-28
Šiuo metu Švedijos sostinėje Stokholme gyvenanti Monika Lionaitė išmaišė kone pusę pasaulio. Mokydamasi vadybos mergina bendravo ne tik su diplomatais bei savo sričių profesionalais, tačiau ir ištyrinėjo įvairių pasaulio valstybių grožį. Ten ji sutikdavo ir tautiečių. „Teko net mokyti lietuvius Maskvoje, kaip gaminti lietuviškus cepelinus“, – pasakojo M. Lionaitė, „Globalios Tauragės“ ambasadorė. Pašnekovė įsitikinusi, kad kiekvienas per savo gyvenimą turėtų studijuoti bent kelis dalykus. Pasak merginos, tai suteikia kur kas platesnę pasaulėžiūrą. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
„Tauragės žinios“ neseniai rašė apie į Lietuvą iš Irkutsko grįžusią tremtinę, partizanų ryšininkę 94 metų Vandą Valiūtę. Šiuo metu  Pagramančio socialinės globos namuose gyvenančiai tremtinei dar daug ko trūksta, dar nebetvarkomi ir pilietybės atstatymo dokumentai. Vis dėlto vieną labai svarbų ir jai reikalingą daiktą V. Valiūtė jau turi – už neabejingų žmonių suaukotus pinigus jau nupirktas klausos aparatas. Jam įsigyti per mažiau nei mėnesį suaukota 14 tūkst. eurų.