Modelio karjera Azijoje: pakerėjo „švelniais“ veido bruožais
Įkelta:
2018-08-02
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Devyniolikmetė tauragiškė Dovilė Butvydaitė penkerius metus vyksta dirbti, kartu ir keliauti į Aziją. Šiemet baigusi „Versmės“ gimnaziją mergina susikrovė lagaminą ir išvyko į Kiniją, kur tęsia savo modelio karjerą. Dovilė „Tauragės žinioms“ prisipažino, kad į mados industriją pateko visiškai netikėtai. Aukštą, išskirtinių veido bruožų merginą „Maximoje“ pastebėjo modelių agentūros vadovė. Dovilė dirba „Zaros“ ir garsių Japonijos dizainerių kurtų rūbų modeliu. Azija tapo tauragiškės sėkmės tramplinu, mat raudonplaukės, švelnių veido bruožų merginos Kinijoje ir Pietų Korėjoje tikrų tikriausia egzotika.

– Dovile, neseniai baigei „Versmės“ gimnaziją. Kaip sekėsi egzaminų sesija, kokį dalyką labiausiai mėgsti?

– Mokslai mūsų šeimoje yra vienas svarbiausių dalykų. Nuo pirmų mokymosi metų gimnazijoje (keturiolikos, – red. past.) pradėjau dirbti modelio darbą, todėl buvo pakankamai sunku gauti aukščiausius mokymosi įvertinimus. Egzaminų rezultatais nesu patenkinta, tačiau mokydamasi pagal Tarptautinio bakalaureato programą turiu galimybę juos perlaikyti bei gauti geresnius įvertinimus. Mano kryptis – socialiniai mokslai.

– Kuo užsiimdavai po pamokų? Žinau, kad žaidi badmintoną, kaip sekasi aikštelėje su badmintono rakete?

– Badmintonas – neatsiejama mano gyvenimo dalis. Pirmą kartą mama į treniruotę atvedė, kai buvau dešimties metų. Aštuonerius metus, beveik kiekvieną dieną, treniruodavausi apie dvi valandas. Dalyvaudama varžybose kovojau ne tik dėl aukštų rezultatų, bet ugdžiau savyje kantrybę, komandinio darbo įgūdžius. Nemaža dalis mano draugų yra būtent tie žmonės, su kuriais kartu praleisdavome laiką treniruočių, varžybų metu.

Niekada nebuvau geriausia žaidėja, yra žymiai talentingesnių ir profesionaliau besitreniruojančių žaidėjų. Mano aukščiausi pasiekimai moterų dvejetuose – antrosios arba trečiosios vietos. Teko vieną kartą laimėti moterų vieneto pirmąją vietą turnyre Danijoje. Nors ir ne visuomet turiu galimybę žaisti badmintoną, tačiau grįžusi į Tauragę visuomet stengiuosi nueiti į sporto salę.

Be šios sporto šakos, apie pusę metų lankiau tinklinio treniruotes, tačiau po rimtos bei skausmingos traumos, kelio girnelės dislokacijos, to nebedarau.

– Tai kaip atradai modelio darbą?

– Močiutė visuomet kartodavo, jog užaugusi dirbsiu modelio darbą. Jis buvo mano svajonė, kuri išsipildė. Prieš penkis metus modelių agentūros atstovė sustabdė mane parduotuvėje „Maxima“ ir pasiūlė atvažiuoti. Nepasitikėjau ta agentūra, todėl nusprendžiau susisiekti su „Modilinos“ vadove Jolanta Sadauskiene, kuri mane maloniai priėmė į agentūrą, vėliau suplanavo keliones, darbus ateityje.

Nuotrauka

– Modelio karjerą turbūt labai lemia išskirtiniai fiziniai duomenys. Kokie jie?

– Mano ūgis yra 173 cm, svoris – 46–47 kg. Tai turėjo įtakos, tačiau žinau daug kitų modelių, kurios būdamos net žemesnės už mane, sėkmingai dirba madų sostinėje Niujorke. Pasaulio modelių agentūros reikalauja, jog klubų matmenys būtų iki 90 cm, o liemuo iki 60 cm. Yra ir ūgio reikalavimas, ne mažesnis nei 170 cm.

– Žvelgiant į populiariausius, geriausiai apmokamus pasaulio modelius, atrodo, kad jie visi yra kažkuo panašūs.

– Nebūtinai turi būti visiškai išsiskirianti, sunkus bei nuoširdus darbas gali turėti žymiai daugiau įtakos sėkmingai karjerai. Dažniausiai čia dirbančios merginos turi ryškius skruostikaulius, ryškias dideles akis ar vešlius antakius. Tačiau kiekviena jų skirtinga, pažvelgus į brangiausiai apmokamų modelių, Gisele Bundchen (30 mln. dolerių per metus), Adriana Lima (10 mln.), Kendall Jenner (10 mln.) išvaizdą – tai akivaizdu.

Manau, kad asmenybė yra lygiai taip pat svarbi, kaip ir išvaizda.

– Atrodai išskirtinė, prisipažinsiu, pamaniau, kad esi jaunesnė, dėl veido bruožų. Ar dėl to dirbi rytų mados rinkoje?

– Azijoje didelė mielų veido bruožų paklausa. Kadangi atrodau labai jauna, kaip penkiolikos, nemažai ten dirbu. Taip pat, jiems yra neįprasta mano plaukų spalva.

Manau, per artėjančius metus dažniau pradėsiu dirbti Europos šalyse.

– Kur teko tau keliauti, kokie didžiausi karjeros pasiekimai?

– Per penkerius metus teko dirbti Taivane, Pietų Korėjoje, Kinijoje, tris kartus Japonijoje bei keliose Europos šalyse – Ispanijoje bei Vokietijoje. Šiuo metu mano didžiausi pasiekimai yra darbas su „Zara“ drabužių parduotuve bei vienu žymiausių Japonijos dizainerių Issey Miyake. 

– Ką veiki šiuo metu Kinijoje?

– Kinijoje dabar dirbu, kontrakto trukmė – du mėnesiai. Darbotvarkė labai įtempta: darbas dažniausiai prasideda aštuntą valandą ryto, tenka dirbti nuo šešių iki net dvylikos valandų per parą. Kartą į savaitę turime laisvą dieną, dažniausiai šeštadienį. Jei neturime darbų kiekvienai dienai, turime kastingus – susitikimus su klientais. Laisvomis dienomis visuomet stengiuosi aplankyti žymias miesto vietas. Nemažai pamatau darbo reikalais keliaujant po miestus.

Nuotrauka

– Ar patartum jaunoms merginom save išbandyti mados rinkoje?

– Modelio darbas nėra lengvas, tačiau tai puiki galimybė pamatyti pasaulį, pažinti kitas kultūras, susipažinti su daug nuostabių žmonių bei užsidirbti pinigėlių.

– Ne paslaptis, kad modeliai susiduria su įvairiomis pagundomis: alkoholis, narkotikai. Kaip nuo to atsiriboti?

– Manau, tai priklauso nuo žmogaus asmenybės. Žinoma, galima pasilinksminti, bet kai kurioms merginoms vakarėliai tampa antru darbu – jos gauna pinigus už tai, jog būna klube bei linksminasi su vietiniais žmonėmis. Alkoholis bei narkotikai labai rimta problema šioje industrijoje. Kartais net jaunos merginos – keturiolikos metų yra įtraukiamos į šias pinkles. Daug jų, dėl šios priežasties, praranda darbus ir klientus. Šioje industrijoje dirbantys žmonės turi išmokti kontroliuoti, sustabdyti save nuo pagundų, net nuo siūlomos nemokamos prabangos.

– Kokie tavo ateities planai? Planuoji studijuoti, ar kol kas modelio darbas diktuoja sąlygas?

– Kol kas koncentruojuosi į darbą. Yra keli egzaminai, kuriuos pavasarį norėsiu perlaikyti, tačiau didžiąją dalį praleisiu dirbdama, keliaudama. Rugsėjo mėnesį keliausiu dviems mėnesiams į Pietų Korėją, tada į Japoniją – Tokiją – trims. Dėl tolimesnių planų dar neaišku, bet ateityje ketinu studijuoti.

Dėkojame už pokalbį

Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku