Žydrūnė Auksoriūtė: užsispyrimas – kelias į sėkmę
Įkelta:
2018-07-18
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Sėkmės istorija – verta knygos ar kino filmo. Mažas gimtasis miestas, eilinė mokykla ir rodos, paprasta mergaitės svajonė, kuri galiausiai virto realybe. Žydrūnė Auksoriūtė – šiuo metu pasaulyje žinoma kaip ZYDRUNE. Straipsnio herojė, aplankiusi dalį pasaulio, pasirinko neeilines studijas užsienyje bei kuria juvelyriką. Apie visą tai ir dar daugiau Žydrūnė, atvirai.

Studijos užsienyje

Kūrybinga, ambicinga, laisvai mąstanti – taip save apibūdina Žydrūnė. Menai ją lydėjo nuo pat vaikystės, kartu su sese visada aktyviai dalyvavo meninėje veikloje. Visą gyvenimą turėjusi potraukį menams, mokykloje Žydrūnė atsakingai ruošiesi biochemijos studijų krypčiai, bet atėjus laikui pasirinkti „kur stoti?“ visgi savo pasirinkimu nieko nenustebino. Taigi, baigusi Žalgirių gimnaziją Tauragėje, ji jau žinojo, kad rinksis studijas užsienyje.

– Kad studijuosiu ir gyvensiu užsienyje, žinojau jau nuo pradinių klasių, gal dėl to, kad nuo 2007 metų pradėjau intensyviai keliauti į Jungtinę Karalystę. Pasirinkau Jungtinę Karalystę ir juvelyriką, kas išties apėmė viską kas man buvo įdomu: chemiją, meną, rankų darbą, –  teigė mergina.

Škotiją Žydrūnė pasirinko, kaip pati teigia, dėl įdomių studijų ir, žinoma, galimybės gauti išsilavinimą nemokamai.

– Į šitą privalumą rekomenduočiau atkreipti dėmesį daugumai bandančių apsispręsti, kur tęsti mokslus, be to, Škotija puiki šalis su be galo draugiškais, laisvai mąstančiais žmonėmis ir studijų krypčių perspektyvomis, – patarimais dalijosi jau baigusi studijas mergina.

Paklausta, ar sunki buvo studijų pradžia ir ar sunku buvo įsitvirtinti svečioje šalyje, Žydrūnė atvira:

– Įsitvirtinti šalyje sunku nebuvo, gal tik šiek tiek keista, nes atvykau viena ir visiškai nieko nepažinojau, bet per mažiau nei savaitę puikiai apsipratau ir turėjau gan nemažą draugų ratą. Kaip ir minėjau, žmonės ten labai šilti ir priimantys, o baimės, kad nieko nepažįstu, manyje nebuvo.

Nuotrauka

Ambicingas požiūris

Didelio kultūrinio šoko nepatyrusi, lengvai įsiliejusi į škotišką gyvenimo būdą Žydrūnė greitai atrado save.

– Kūrybiškas mąstymas, laisvas, bet ambicingas požiūris ir užsispyrimas pasiekti kažko daugiau man labai padėjo. Universitetas man suteikė galimybę studijuoti Amerikoje, kas ir buvo pats didžiausias atspirties taškas techninių įgūdžių prasme. Kadangi buvau vienintelis asmuo, nominuotas keliauti ir tęsti mokslus Teksase, tai man asmeniškai tuo metu buvo be galo didelis pasiekimas. Niekad negalvojau, kad kadanors atsidursiu tokioje vietoje, juk Amerika ne veltui vadinama „svajonių šalimi“,  bet įspūdžiai ir įgauta patirtis – neišdildomi! – teigia Žydrūnė, pridurdama, jog studijų metus mergina prisimena tik geru žodžiu. Pasak jos, tai buvo sunkaus darbo, bet tuo pačiu ir puikių patirčių metai. – Studijos Teksase buvo geriausias mano laikas. Studijuojant ten reikėjo labai stipriai ir sunkiai dirbti, o būtent to aš ir norėjau – įgūdžių. Tiesa, be galo buvo laukiami savaitgaliai, – tarsi apdovanojimas už sunkų darbą. Su draugais planuodavome keliones, tyrinėjome šalį. Studijos Škotijoje buvo daugiau grindžiamos saviraiška ir tuo tikru studentišku gyvenimu, kas aišku irgi buvo labai įdomu.  

Karjeros laiptai

Baigusi Juvelyrikos dizaino studijas, toliau savo svajonių siekti Žydrūnė išvyko į Londoną, kaip pati teigia, dėl didesnių galimybių.

– Aš visada buvau be galo užsispyręs ir daug iš savęs reikalaujantis žmogus. Savo tikslų siekimas, išsilavinimas, patirtis ir didelis noras turėti savo pačios prekinį juvelyrikos ženklą nulėmė tai, jog pirmąjį savo darbą radau atvykusi į Londoną. Dirbau su „Dolce & Gabbana“ aukštos klasės juvelyrika ir laikrodžiais, kur gaminių kainos svyruoja nuo 1 tūkstančio iki 4 milijonų svarų, – pasakojo Žydrūnė.  

Išmokusi tai, ko jai reikėjo, iškeitė D&G į visos Jungtinės Karalystės Visual Merchandiser and Trainer pareigas, „Ulysse Nardin“ Šveicariskų in-house movement laikrodžių firmoje.  Dabar jos darbas apima nuolatinį tikrinimą: ar kompanijos principų ir nustatymų yra paisoma parduotuvėse. Žydrūnė rengia pranešimus apie bet kokius pasikeitimus, galimas perpektyvas, pasiūlymus ir kompanijos veiklą. Taip pat užsiima stendų dekoravimu, laikrodžių išdėstymu – bendras vaizdas visada būna patvirtintas ir priklauso nuo jos, nuo jos nuomonės. Darbe taip pat ji susitinka su VIP klientais, perkančiais aukštos klasės brangius gaminius. Tenka apmokyti naujus žmones, suteikti jiems informaciją, motyvuoti juos dirbti.

Galimybės keliauti, bendrauti su privačiais klientais ir dirbti su aukštos kokybės laikrodžiais tuo pat metu turint laisvo laiko kurti savo pačios kolekcijas, Žydrūnei pasirodė tiesiog idealu. Su „Ulysse Nardin“ iki šiol dirbanti mergina tikina, kad tai tikrai nėra jos galutinė stotelė: „tiek aš pati, tiek visi mane pažįstantys žmonės žino, jog mano juvelyrika ir savo verslo įtvirtinimas yra mano gyvenimo tikslas, mano didžiausia svajonė.“

Kuria savo vardu

Tik pradėjusi kurti, Žydrūnė pradėjo galvoti ir apie savo prekinį ženklą. Pristatydama savo kūrybą, savo darbus mergina užtikrintai renka žodžius: „drąsi, kitokia, matoma – juvelyrika su kūrybiniu charakteriu, taip aš pati apibūdinčiau savo prekinį ženklą!“

– Nebuvo net abejonės, kaip jį pavadinti, dėl to, kad mano pačios vardas užsienyje niekad neskambėjo kaip prekinis ženklas. Žmonėms, matantiems parašyta ant popieriaus ar ištarusiems garsiai mano vardą, pirmą kartą jis asocijuojasi su kažkuo egzotišku. Polinkis į egzotiką, neįprastus reiškinius, jausmus ir moters erotiškumą ir yra didžiausi mano įkvėpimo šaltiniai. Tuo paremta kiekviena mano kolekcija.

Žydrūnė apgailestauja, kad šiuo metu pragyventi iš savo verso dar tikrai nepavyktų.

Nuotrauka

– Tai tikrai nėra tai, iš ko būtų galima pragyventi ir išsilaikyti užsienyje. Tauragiškiai ir lietuviai, žinoma,, domisi mano kūryba, kas yra be galo malonu, bet pardavimų klausimu Lietuva nėra pirma sąraše. Rinka, į kurią norečiau orientuotis ir parduoti savo gaminius didžiausiu tiražu, yra Azija, Kinija. Bet tikrai turiu dėl ko džiaugtis ir didžiuotis – savo kūrinius jau galiu rasti Niujorke, Pietų Afrikos Respublikoje, Škotijoje ir dar keliuose Europos miestuose. Dar viena įspūdinga patirtis, tai pakvietimas dalyvauti Milano mados savaitėje, kas taip pat pridėjo ganėtinai nemažai matomumo, – savo pasiekimais dalijosi Žydrūnė.

Paklausus, ar dažnai lankosi Tauragėje, ar kirba noras grįžti į gimtinę bandyti kurti ir įtvirtinti verslą čia, Lietuvoje, Žydrūnė teigia, kad Londoną jau vadina savo namais ir į Lietuvą grįžti tikrai neketina.

– Jeigu kalbėti nuoširdžiai, gaila, bet niekada savęs ir nemačiau šioje šalyje. Namo dažniausiai grįžtu Kalėdoms, o jei labai labai pasiilgstu draugų ar mamos, visada stengiuosi suorganizuoti susitikimą su sau brangiais žmonėmis kažkur kitur. Kelionės, mano nuomone yra būtinos tam, kad plėstųsi žmogaus mąstymas, – samprotauja Žydrūnė.

Baigdami pokalbį su drąsia mergina prašėme jos palinkėjimo abiturientams, jauniems žmonėms, kurie planuoja savo ateitį, galbūt bijo svajoti, išvykti studijuoti svetur.

– Visiems šiek tiek pasimetusiems ir nežinantiems ką gi pasirinkti savo kitam etapui patarčiau tik viena: pabandykite viską! Būkite drąsūs ir išprotėję, nebijokite norėti, norėti daug ir visko ir be atokvėpio siekit savo tikslų, nustebsite, kaip keistai ir teisingai viskas susidelioja...

Pabaigai, tiems kam įdomi Žydrūnės kūrybinė veikla, galima ją rasti „Facebook“ @zydruneofficial arba „Instagram“ @zydruneofficial.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.