Lietuvos čempionas P. Bartušis: krepšinyje būčiau mažiukas, bet badmintone – vienas iš aukštesnių
Įkelta:
2018-05-24
Nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotraukos

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Panevėžio „Aukštaitijos“ sporto komplekse paaiškėjo Lietuvos vyrų badmintono čempionas. Nugalėtojo taurę į viršų iškėlė tauragiškis, dabar Kaune gyvenantis, Kęstučio Navicko akademijos treneris Povilas Bartušis. Tarptautinės varžybų patirties turintis badmintonininkas teigia, kad šį sportą atrado atsitiktinai, lankydamas Tauragės muzikos mokyklą. Vėliau tvirtus pagrindus padėjo žinomas treneris Jonas Šileris. „Jis širdyje sukūrė tą kabliuką, kuris leidžia mėgautis šia sporto šaka ir dabar,“ – teigė P. Bartušis, po pergalės sutikęs pasikalbėti apie kelią čempiono vardo link.

– Povilai, kas „užkabino“ tave žaisti badmintoną?

Nuo mažens buvau hiperaktyvus vaikas. Kadangi mano tėveliai yra muzikantai, kaip ir priklauso, baigiau Tauragės muzikos mokyklą. Sekėsi tikrai neblogai, dalyvaudavau fortepijono konkursuose, grojau muzikos mokyklos orkestre. Pradėjęs lankyti 4 klasę, susidomėjau sportu. Norėjau lankyti futbolo ar krepšinio treniruotes, bet kadangi muzikoje sekėsi neblogai, tėveliai, bijodami traumų, į šias sporto šakas neskatino eiti. Muzikos mokyklą lankiau su dabartinio Lietuvos badmintono federacijos prezidento Vilmanto Liorančo dukra Giedre. Ji visada ateidavo su kažkokiu neaiškiu, kaip man atrodė, gitaros dėklu. Kartą paklausiau, ką ji čia nešiojasi. Pasirodo, tai buvo badmintono raketė. Pakalbėjau, paklausinėjau apie treniruotes, apie trenerį, viskas atrodė labai smagu. Tėveliams tai atrodė nelabai pavojinga sporto šaka, palaiminimą sportuoti gavau. Nuėjęs į treniruotes, susipažinau su treneriu Jonu Šileriu, su kuriuo ir dabar palaikome labai gerus santykius. Esu jam be galo dėkingas už viską, ko pasiekiau. Nors Tauragėje sportavau tik iki dvyliktos klasės, treneris paklojo pagrindus mano sportinei karjerai, širdyje sukūrė tą kabliuką, kuris leidžia mėgautis šia sporto šaka ir dabar.

Nuotrauka

Tau 24-eri, kaip sportininkui piko metas siekti rezultatų, tačiau pernai padarei pertrauką, kodėl?

– Taip, 24 sportininkui yra patys geriausi metai tobulėti ir žaisti geriausios kokybės badmintoną jo karjeroje. Pastaraisiais metais sportavau Kaune pas trenerį Juozą Špelverį (Lietuvos rinktinės treneris, – red. past.), drauge su geriausiu visų laikų Lietuvos badmintonininku, mano sportininko idealu ir vienu geriausių draugų Kęstučiu Navicku. Kartu sportavome prieš Rio olimpines žaidynes ir metus po jų. Tie metai paklojo pagrindą mano badmintono suvokimui, vizijai, supratimui, kokį sunkų kelią privalo nueiti sportininkas, kad pasiektų tokius aukštus rezultatus. Kęstučio karjerai einant į pabaigą, jis įkūrė savo vardo badmintono akademiją, kurios veikla vykdoma tiek Kaune, tiek Vilniuje. Kadangi buvome labai geri draugai, vienas apie kitą praktiškai viską žinojome, besąlygiškai vienas kitu pasitikėjome, jis pasiūlė akademijoje dirbti treneriu. Pirmus metus treniravome ir profesionaliai sportavome patys. Antrais metais Kęstutis gavo pasiūlymą keliauti į Europos badmintono federacijos organizuojamą stovyklą Danijoje, kurioje gavo trenerio darbą. Labai džiaugiuosi už jį, nes jis to nusipelnė. Išvažiavus Kęstučiui, akademijoje pradėjome treniruoti ir vaikus, todėl pačiam sportuoti tapo ne taip paprasta. Atsirado daug papildomos veiklos, organizacinių dalykų. Nusprendžiau visą savo dėmesį ir energiją skirti treniravimui akademijoje, todėl šiuo metu labiau save vadinčiau treneriu nei sportininku.

– Ar tai reiškia, kad badmintono lygis nėra labai aukštas Lietuvoje? Kalbama, kad treniravaisi vos 16 treniruočių prieš čempionatą?

– Padariau truputėlį daugiau nei 16 treniruočių pas trenerį Špelverį, Kauno badmintono klube, tačiau fiziškai ruošiausi pats, taip pat sportavau su treniruočių partneriu Kazimieru Dauskurtu. Padaręs vos 16 treniruočių, abejoju ar būčiau dalyvavęs. Esu maksimalistas, jeigu jaučiuosi nepasiruošęs, nėra prasmės dalyvauti. Lietuvoje badmintono lygis, lyginant su kitomis Europos ar pasaulio valstybėmis, nėra aukštas, todėl pergalės tarptautiniuose turnyruose yra daug malonesnės.

– Galėtum išvardinti didžiausias savo pergales?

Apie savo laimėjimus daug negalvoju. Būna labai smagu tą akimirką, kai lipi ant pakylos, nes iki tol esi išliejęs be galo daug prakaito, tam tikslui skyręs begales laiko ir pastangų. Ateina kita diena, pradedi dirbti toliau ir į tuos laimėjimus per daug nebekreipi dėmesio. Manau, vienas iš svarbiausių laimėjimų yra šiais metais, kai antrą kartą tapau Lietuvos čempionu vyrų vienetų kategorijoje.  Esu daugkartinis Lietuvos čempionas vyrų dvejetų bei mišrių dvejetų kategorijoje. Viena įsimintiniausių pergalių – tarptautiniame turnyre, kuris vyko Lietuvoje. Ten su savo dvejetų partneriu Alanu Plavinu užėmėme 2 vietą. Taip pat, tarptautiniame turnyre Estijoje, su partnere Vytaute Fomkinaite užėmėme 3 vietą mišriame dvejete. Labai įsiminė patekimas į Europos žaidynes, kurios vyko Azerbaidžane, Baku. Pajutau olimpinio kaimelio dvasią, taip pat labai smagu atsidurti tokioje vietoje, kad kur pažiūrėsi, visur profesionalūs sportininkai.

– Čempionu tapai ne tik vienetų, bet ir dvejetų varžybose.

Buvo labai smagu žaisti vyrų dvejetų finalą. Intriga buvo iki pat pabaigos, bet sugebėjome laimėti. Pastaruosius 5 metus pagrindinė kategorija yra vienetai, todėl ši kategorija tapo pagrindine ir turbūt mėgstamesne nei dvejetai.

Nuotrauka

– Esi aukštas žaidėjas (koks tavo ūgis?), kokio stiliaus žaidimas tau priimtinesnis?

– Esu 192 cm ūgio. Krepšinyje būčiau mažiukas, bet badmintono korte esu vienas aukštesnių. Labai mėgstu greitą ir atakuojantį badmintoną. Šiuo metu numeris vienas pasaulyje yra danas Viktor Axelsen. Jo Ūgis apie 194 cm. Visada maniau, kad badmintone pranašesni yra mažesni ir greitesni žaidėjai, tačiau supratau, kad prižiūrint kūną, jį stiprinant, ūgis tampa dideliu pranašumu prieš mažesnius žaidėjus. Badmintonas yra labai universali sporto šaka, turi būti darnus visų gebėjimų komplektas.

– Ką dar veiki be sporto?

– Mano pagrindinė veikla yra badmintonas, darbas Kęstučio Navicko akademijoje. Studijavau VDU universitete viešąjį administravimą. Ketvirtam kurse turėjau minčių pabandyti dirbti ir viešajame sektoriuje, bet laikas, kai atlikau praktiką parodė, kad sėdėjimas kabinete visą dieną yra ne man. Esu aktyvus žmogus, daug keliavau, sutikau be galo daug įdomių žmonių.

– Mačiau tave „Audimo“ reklamoje, dirbi modeliu?

„Audimas“ pasiūlė tapti jų kolekcijos veidu, nes trumpam buvau pradėjęs modelio darbą. Mano mergina yra buvęs modelis, beje, labai džiaugiuosi sutikęs tokį nuostabų ir šiltą žmogų. Su ja nuėjau į renginį „Mados Infekcija“, kuriame ieškoma naujų modelių. Pradžioje į šią veiklą žiūrėjau skeptiškai, maniau ten nėra nieko rimto. Praėjęs atranką, gavau pasiūlymą tapti „First Face“ modelių agentūros nariu. Sutikau. Dalyvavau poroje renginių, turėjau keletą fotosesijų, bet ši veikla buvo daugiau hobis, į ją labai rimtai nežiūrėjau. Visada visą savo dėmesį skyriau sportui, o dabar ir treniravimui. Šis darbas niekada negalėjo kirstis su sportu, nes šimtą kartų iš šimto pasirinkčiau sportą. Kalbant apie „Audimas“ reklamą, manau jog smagu, kad įmonės pradeda didesnį dėmesį kreipti ir į kitas sporto šakas, ne vien į krepšinį. Krepšinis man labai patinka, bet šaunu, kai visuomenė domisi ir kitomis sporto šakomis. Vaikystėje, vos pradėjus žaisti badmintoną, apie šį sportą žinojo turbūt tik vienas žmogus iš 50 tūkstančių. Dabar, manau, situacija pasikeitusi, apie badmintoną žino vis daugiau žmonių. Jau retas atvejis, kai badmintoną maišo su tenisu.

– Jūs turite du šunis, kuriems net yra sukurti „Facebook“ ir „Instagram“ profiliai. Mylite gyvūnus?

– Meilę gyvūnams jaučiau visą gyvenimą. Būdamas 3 metų amžiaus kaime eidavau maitinti paršiukų, karvių ir viščiukų, kuriuos augino mano seneliai. Šiuo metu turiu du šunis. Veimaranerių veislės kalytę Mėtą bei Anglų Pointerių veislės kalytę Mafiją. Šunys yra mano hobis. Savotiškai atsipalaiduoju, kai grįžęs po treniruočių einu pasivaikščioti prie upės.

Šuniukai turi „Facebook“ ir „Instagram“ profilius. Tai mano merginos hobis. Ji baigusi fotografiją, labai mėgsta fotografuoti, o ir mūsų šunys yra ganėtinai fotogeniški, todėl pradžioje fotografuodavo sau. Kartas nuo karto nuotraukas įkeldavome į savo socialinių tinklų profilius. Nuotraukos sulaukdavo daug dėmesio, daug ,,like“ paspaudimų, todėl nusprendėme, kad būtų smagu nuotraukomis dalintis su kitais žmonėmis.

– Ar tarp įtempto treniruočių grafiko pavyksta grįžti į Tauragę?

– Tauragę, kaip miestą, tikrai vertinu ir mėgstu, nes ten užaugau. Ten gyvena mano tėvai, seneliai bei giminės. Tauragę aplankau kartą per porą mėnesių, bet visada smagu ten sugrįžti. Gimtajame mieste turiu daug gražių prisiminimų. Miestas keičiasi, puošiasi. Tauragė labai išgražėjus, nuo to laiko, kai ją palikau.

Dėkojame už pokalbį.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.