Šokio pedagogę užvaldė siuvimas
Įkelta:
2014-11-12
Nuotrauka
Aprašymas
Kostiumams siūti namuose moteris įkūrė atskirą erdvę. Deimantės Jasaitytės nuotraukos
,
Nuotrauka
Aprašymas
Kristinos namuose gausu jos pačios rankomis kurtų grožybių
,
Nuotrauka
Aprašymas
Kristinos namuose gausu jos pačios rankomis kurtų grožybių

Deimantė JASAITYTĖ

Artėjant šventėms ir vakarėliams, skubame rūpintis kostiumais ir kaukėmis, puošti namus bei šventinį stalą. Dar vos keletą mėnesių karnavalinius kostiumus siuvanti Kristina Dambinskienė sako, jog klientų netrūksta, o ir kostiumų kolekcija – plati ir spalvinga. Kūrybinis procesas, prasidėjęs dar vaikystėje, moters neapleido iki šiol. Buvusi šokių mokytoja ryžtingai nusiteikusi kūrybai ir sustoti neketina. Moteris siuva ne tik karnavalinius rūbus, bet ir užsiima kitomis veiklomis.

Pakeitusi darbą nesigaili

Iš Plungės rajono, Kulių kaimo kilusi 34 metų Kristina Dambinskienė pasakoja, jog jau 12 metų gyvena Tauragėje. Kodėl moteris nusprendė palikti savo gimtąjį kraštą? Kristina sako, jog po studijų darbą gavo būtent čia. Ji baigė ne tik šokių pedagogikos studijas Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje, bet ir įgijo siuvėjos specialybę Kaune, buitinių paslaugų ir verslo mokykloje. Pirmąjį darbą, baigusi studijas, gavo siuvimo įmonėje UAB „Dangija“. Pasiteiravus, ar nesigaili pasirinkusi gyvenimą Tauragėje, moteris atvirauja:

– Su vyru visuomet svajojom gyventi arčiau jūros, tačiau nesigailim, o ir greitu metu tikrai neplanuojam niekur vykti. Sunku įleisti šaknis naujoje vietoje.

Kurį laiką moteris dirbo šokių mokytoja Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje. Karnavalinius rūbus Kristina pradėjo siūti visai neseniai – vos prieš keletą mėnesių. Į klausimą, kodėl ji ryžosi pakeisti savo darbą, Kristina atsako nė nesuabejojusi – ji jau seniai apie tai galvojo, nes širdis visuomet linko prie kūrybos. Pašnekovė čia pat priduria, kad tokiam apsisprendimui didelę įtaką turėjo ir artimieji, esą be jų palaikymo, vargu ar būtų išdrįsusi.

– Vyras labai palaiko, be jo turbūt nebūtų nieko išėję ir toliau būčiau buvusi mokytoja. Ypač smagu vaikams, kai viską gali pačiupinėti, pasimatuoti, – apie savo apsisprendimą pasakojo kūrybinių idėjų nestokojantis moteris.

Siuva, neria, mezga, dekoruoja

Iškeitusi šokių mokytojos darbą į siuvimą, kūrybą, Kristina sako nė minutės dėl to nesigailėjusi. Pasiteiravus, kaip kilo mintis pradėti drabužių, kostiumų siuvimo verslą, moteris pasakojo, kad kūrybinis procesas prasidėjo dar vaikystėje. Tiesa, Kristina užsiima ne tik karnavalinių kostiumų siuvimu. Šalia šio pomėgio yra ir daug kitų – nėrimas, mezgimas, įvairių šventinių daiktų – saldainių krepšelių, dėžučių, taurių, automobilių puošimas bei dekoracijų kūrimas. Kuria ir sceninius kostiumus šokėjams, dainininkams, taip pat įgyvendina individualius užsakymus, tačiau kol kas, tik artimųjų rate. Vieno kostiumo kaina vaikams svyruoja nuo 20 iki 30, suaugusiems – maždaug nuo 50 iki 60 litų. Kaina priklauso dar ir nuo to, ar kostiumą reikia pasiūti, ar tik pakoreguoti jau turimą.

– Dažniausiai pasiūtas kostiumas lieka man, nes klientui jo reikia tik vienam kartui. Tokiu būdu užsakovui nereikia rūpintis medžiagomis, jis sumoka tik nuomos kainą, – pasakoja moteris.

Vieno darbo kambario nebeužteks

Kristina šiuo metu dirba namuose, kur turi įsirengusi darbo kambarį. Tiesa, moteris artimiausiu laiku planuoja plėstis – kostiumams skirti dar vieną kambarį, esą į vieną jau sunku viską sutalpinti. Svajoja sukurti dar daugiau kaukių, kostiumų, suknelių. Paprašius įvardinti apytikslį dabar jau turimų kostiumų skaičių, moteris ilgai svarsto, sako, jog sunku suskaičiuoti – galbūt apie 20 vaikiškų ir dar apie 20 suaugusiems skirtų skirtingų kostiumų modelių. Bet tai dar ne viskas. Pavasarį, jei bus norinčių, ji planuoja siūti, nerti sukneles pirmajai komunijai, krikštui ar kitoms šventinėms progoms. Paklausus, kiek laiko trunka pasiūti vieną kostiumą, pašnekovė tvirtina, jog kiekvieną kart skirtingai:

– Priklauso nuo sudėtingumo ir ar reikia sugalvoti idėją, ar tik įgyvendinti jau turimą. Beje, ne visada Tauragėje pavyksta gauti reikiamų medžiagų, tada tenka vežtis iš kitų miestų. Tačiau daugiausia laiko užima nėrimas.

Užsakymų bumas – per Kalėdas ir pavasarį, kai prasideda įvairūs koncertai ir atlikėjams reikia kuo apsirengti. Kaip ir kiekviename darbe, susiduriama su įvairiomis situacijomis, norais.

– Kartą, gavau prašymą pasiūti krokodilo kostiumą, kurio reikėjo jau kitai dienai. Žinoma, nesutikau, nes jau laukė užsakymų eilė. Reikia susitarti iš anksto, – su šypsena prisimena pašnekovė.

Konkurencija negąsdina

Svarbiausia kuo tiksliau įgyvendinti kliento fantaziją, lūkesčius, kad jis liktų patenkintas ir dar kartą sugrįžtų. Kol kas, nusivylusių nebuvo. Moteris neslepia, jog norėtų sulaukti daugiau klientų, tačiau mano, jog dar mažai žmonių žino, kur tokiu atveju galima kreiptis. Tiesa, moteris minėjo, jog visai neseniai Tauragėje atsidarė ir dar vienas karnavalinių rūbų punktas, neslepia, jog tai šiokia tokia konkurencija. Tačiau konkurentų ji nebijanti, nes jos siūlomų paslaugų ratas – platesnis.

– Karnavaliniai rūbai – sezoninis darbas, tad reikia ir kitų veiklų, – visgi įsitikinusi talentingoji Kristina.

Apie tai, ką veikia laisvu nuo darbo metu, moteris kalba juokaudama. Kai nesiuva, moters teigimu, ji neria, mezga, o likusį laiką skiria 3 savo atžaloms. Apie save Kristina kalba kukliai, tačiau viso pokalbio metu nuo jos veido nedingsta šypsena:

– Sunku save apibūdinti, kitiems tai lengviau padaryti. Turiu fantazijos ir kantrybės krapštytis su smulkmenomis, esu maksimalistė – daug reikalauju ne tik iš savęs, bet ir iš kitų, – apie save trumpai sako meniškos sielos tauragiškė.

Daugiau rankdarbių nuotraukų galite rasti Facebook paskyroje Svaja Rankdarbiai.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.