Virtuvės šefas tauragiškiams žarsto auksinius patarimus
Įkelta:
2014-09-09
Nuotrauka
Aprašymas
Gintautas Zuikaitis pastebi, kad šiuolaikinėje virtuvėje mažėja kiaulienos, daugėja produktų, tokių, kaip avokadas, moliuskai ir austrės. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vienas naujausių „Pasagos“ patiekalų – liežuvis su slyvomis. Manto Nikelio nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Ant žarijų kepti šonkauliukai – „Pasagoje“ galėsime paskanauti daugiau grill patiekalų. Manto Nikelio nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS

tomas@taurageszinios.lt

Ruošdamas sultingą vištienos krepšelį su buivolių pieno mocarela virtuvės šefas Gintautas Zuikaitis šypsosi ir mielai dalijasi beveik 30 metų sukaupta maisto ruošybos patirtimi. „Negaminkite maisto, jei jūsų nuotaika bloga. Nepavyks, o patiekalas man visada turi gautis gerai“, – pasakoja vienas geriausių virtuvės šefų Lietuvoje. Per 30 metų G. Zuikaitis sukūrė per 5000 patiekalų receptų, jo patarimai ir žinios padėjo įsikurti daugiau nei šimtui Lietuvos ir užsienio restoranų bei kavinių. Šiemet iš Klaipėdos į Tauragę atvykęs virtuvės šefas pasiryžęs kilstelti restorano „Pasaga“ kartelę ne tik atnaujintu maisto meniu, bet ir visa aptarnavimo kultūra.

Stebina maisto kokybė

Baigęs Jekaterinburgo kulinarijos technikumą, 1986 metais Gintautas Zuikaitis persikėlė į Klaipėdą. Dar Svedlovsko karinės įmonės pavyzdinėje valgykloje gabus kulinaras puikiai išmoko virti sriubas ir puikius bifšteksus. Sukauptos žinios pravertė ruošiant maistą Klaipėdos celiuliozės kartono fabriko valgykloje. Bandydamas atsekti įvykių chronologinę seką, G. Zuikaitis sako, kad maždaug 1993 metais pradėjo kurtis privačios maitinimo paslaugos Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje.

Tuoj pat virtuvės šefas vadovavo naujo „Irish Pub“ restorano virtuvei.

– Vasarą apie 60 pavaldinių buvo, tempas didžiulis. Lietuviška – europietiška virtuve viliojome klientus ir nauju „Guiness“ alumi, – trumpus prisiminimus dėstė G. Zuikaitis.

Po penkerių metų noras tobulėti virtuvės šefą nuviliojo į „Radisos SAS Astorija“ viešbutį, kuriame teko dirbti užsieniečio šefo asistentu. Preciziška tvarka, punktualumas ir sąžiningas požiūris į darbą – tik tokios savybės, anot pašnekovo, leidžia dirbti aukštos klasės viešbučių virtuvėse. G. Zuikaičio gyvenimo aprašymuose puikuojasi ir kitų žinomų restoranų pavadinimai: „Prospekto Pub“, „Šveikas“, „Bravarija“, „Fashion“, kuriuose įgyta patirtis šiandien slypi virtuvės šefo sumanymuose.

– Per tiek metų virtuvė gerokai pasikeitė. Šiuo metu ypač trūksta jose dirbančių gerų specialistų, nes jie išvyko į užsienį. Virtuvėje atsirado labai daug šaldytų produktų, konservantų. Žinoma, ne visi jie blogi, o be kai kurių produktų, tokių, kaip margarinas, sunku būtų įsivaizduoti šiuolaikinį darbą virtuvėje, – kartu su laikmečiu atsiradusius pasikeitimus pastebėjo G. Zuikaitis pridūręs, kad prieš 20 metų karka puode virdavo 5–6 valandas, dabar – vos pusantros ir tai išduoda abejotinus faktus apie jos kokybę.

Maistą ruošia su šypsena

Gintautas Zuikaitis apie maistą galėtų kalbėti valandų valandas. Degustacijas jis ruošė Kazachstano vyriausybei, aukštiems įvairių šalių politikams, verslininkams. Rusijoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje padėjo atidaryti ne vieną restoraną, todėl puikiai pažįsta įvairių virtuvių skonius.

– Gaminau ypač specifinius patiekalus iš arklio storosios žarnos, su arkliena ir lašiniais. Žinoma, ir kaukazietiškus šašlykus, kurie gaminami iš avienos kepenų arba net bulvių, – kalbėjo pašnekovas, prisiminęs, kad Kazachstano virtuvė pasižymi ypač aukšta produktų kokybe.

„Tauragės žinių“ žurnalisto paklaustas, su kuo geriau dera bulviniai blynai – uogiene ar grietine, G. Zuikaitis žinojo atsakymą. Kartą virtuvės šefui darbuojantis Švedijoje į meniu nebuvo įtraukti bulviniai blynai su spanguolėmis, dėl ko teko išgirsti priekaištų iš restorano savininkų. Pasak virtuvės šefo, kai kuriuos maisto derinimo būdus suformavo krašto kultūra ir jo specifika, tai normalu. Tačiau maisto gamybos specialistą stebina raugintuose kopūstuose pribarstytos paprikos. Tokiems patiekalams specialistas negaili pastabų.

– Kartais pastebiu klaidas, kurios aprašytos visuose maisto gamybos vadovėliuose. Tiesa, mokymo įstaigose gal ne visi spėja jas įsiminti. Virėjo amato per metus neišmoksi. Apskritai tai labai sunkus amatas, kenčia kojos, stuburas, nesistebiu, dėl ko trūksta jaunų specialistų, – teigė G. Zuikaitis.

Ruošia aukšto lygio restoraną

Beveik pusę metų G. Zuikaitis konsultuoja restorano „Pasaga“ komandą. Pasak virtuvės šefo, Tauragė niekuo nesiskiria nuo visos Lietuvos maitinimo įstaigų, kuriose didžiausia problema yra personalas.

– Tikrai ne visi gali būti padavėjais. Neužtenka ir virėjui paskaityti vadovėlio receptą, puikiai žinome, kad visų rezultatas bus skirtingas, – kalbėjo G. Zuikaitis.

Specialistas pastebėjo, kad restoranų versle bėdos prasideda ne nuo virtuvės, bet nuo užsakymo priėmimo. Padavėjas neįsiklauso, nes neturi kompetencijos, patirties, jis skuba, nesidomi, virtuvėje pateikia netikslų užsakymą. Tarsi sugedęs telefono grandinės rezultatas – nepatenkintas klientas. Pasak G. Zuikaičio, atrasti šį balansą nelengva, restorano lankytojas negali laukti per ilgai, be to, jis nori patiekalo už priimtiną kainą.

– Vykdėme mokymus, mokėmės receptų, manau, „Pasaga“ greitai pasieks labai aukštą lygį, jei tik savininkai ir darbuotojai sugebės sąžiningai elgtis su lankytoju, – savo įžvalgas atskleidė G. Zuikaitis.

Gamindami ragaukite

Specialistas ypač gyrė šiame restorane tiekiamą šviežią žuvį. Nuo rudens „Pasagoje“ atsiras platesnis meniu, kuriame bus daugiau patiekalų, gamintų ant žarijų, apie pastaruosius G. Zuikaitis ypač gerai išmano. Jau šį mėnesį į meniu bus įtraukti dienos pietūs, kurie išsiskirs skoniu iš įprastų dienos patiekalų, tiekiamų Tauragės kavinėse.

Virtuvės šefas Tauragės virtuvės specialistams linki įsiklausyti į klientų pageidavimus, tapti sąžiningesniems ir gaminti maistą geros nuotaikos.

– Visada ragauju maistą gamindamas. Ragaukite ir jūs, – ragino G. Zuikaitis, prasitaręs, kad visai neseniai atsikratė 50 kilogramų antsvorio, kuris yra neatsiejama kiekvieno virtuvės šefo priešas.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.