Šimtukininkė, kuriai patinka skaičiai
Įkelta:
2014-07-28
Nuotrauka
Aprašymas
Ingrida laiminga – atkaklus darbas davė vaisių, egzaminus ji išlaikė geriausiais balais. Ievos Liorančaitės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Ingrida su kitais „Versmės“ gimnazijos šimtukininkais ir klasės auklėtoja Gražina Zaukevičiene. Asmeninio albumo nuotrauka

Ieva LIORANČAITĖ

info@taurageszinios.lt

Pasibaigęs egzaminų maratonas lengviau leidžia atsikvėpti tiems abiturientams, kurie dvylika metų sistemingai ir stropiai mokėsi, sąžiningai atlikdavo namų darbus, o ne, liaudiškai tariant, per pamokas krapštė nosį. Juk įdėjus daug pastangų ir darbo, taip saldu mėgautis sultingais mokslo vaisiais. Anglų kalba – 100, matematika – 100, istorija – 97, fizika – 92, lietuvių kalba – 91. Tai ne magiški skaičiai, o turbūt kiekvieno abituriento svajonė savo brandos atestate prie egzaminų įvertinimų regėti tokius skaičius. Tokiais įvertinimais pasigirti gali Tauragės „Versmės“ gimnazistė Ingrida Šimkutė. Kukli ir optimizmu trykštanti mergina, sužinojusi, kad apie jos pasiekimus norima pasidalyti su laikraščio skaitytojais, tik nedrąsiai paklausė: „Iš kur jūs sužinojot? Aš juk nieko ypatingo nepadariau...“

Gimtadienio dovana – šimtukas

Visuomet stropiai besimokiusi mergina, daugkartinė rajoninių matematikos olimpiadų prizininkė, labai nenustebo, kai sužinojo, kad matematikos egzaminą išlaikė surinkusi maksimalų balų skaičių.

– Niekada neturėjau didelių sunkumų su matematika, nes mane mokė labai geros mokytojos. Man nereikėjo nei lankytis pas korepetitorius, nei ištisai sėdėti prie knygų – pakakdavo darbo klasėje, – atviravo Ingrida.

Pasak Ingridos, eidama laikyti šio egzamino, mintyse troško šimtuko, tačiau egzaminui pasibaigus suprato, kad vienas neišspręstas uždavinys gali sumaišyti visas kortas.

– Atlikusi užduotis maniau, kad man sekėsi gerai, tik buvo apmaudu, kad ne viską pavyko išspręsti. Tačiau egzaminas vyko per mano gimtadienį, ryte prabudau pakilios nuotaikos, turbūt tai man ir padėjo, – linksmai kalbėjo abiturientė.

Aistra tiksliesiems mokslams

Šiek tiek atslūgus puikių įvertinimų euforijai, Ingridai teko susimąstyti, kur save realizuoti toliau. Visad pasižymėjusios puikiu loginiu mąstymu ir polinkiu į tiksliuosius mokslus merginos stojamųjų dalykų sąraše garbingiausiąją – pirmąją vietą užėmė finansų ir draudimo matematikos specialybė.

– Girdėjau, kad tai viena sunkiausių studijų programų Lietuvoje. Rinkausi šią specialybę, nes matematika man labai patinka. Be to, tikslieji mokslai – perspektyvu. Baigusi studijas Lietuvoje, toliau mokslo aukštumų žadu siekti užsienyje, nes aktuarijams ten žadama puiki ateitis, – ateities viziją dėstė būsimoji studentė.

Knygos ir meniška siela

Mergina neslepia, jog daug kam neįprasta, kad jai taip puikiai sekasi draugauti su skaičiais. Laikydama fizikos egzaminą ji buvo vienintelė tarp būrio vaikinų. Tačiau retkarčiais „tiksliukai“ žvitriam protui leidžia pailsėti ir griebiasi kūrybinės veiklos. Ingrida taip pat mėgsta į rankas paimti teptuką.

– Kartais piešiu, nes baigiau dailės klases. Man ši veikla ne tik leido lavinti piešimo įgūdžius, bet pasitarnavo ir istorijos egzamine, kuriame buvo gausu klausimų apie architektūrą ir meną. Dailės klasėse įgytos žinios padėjo į juos atsakinėjant, – kalbėjo visur galimybes ir teigiamus dalykus įžvelgianti mergina.

Ingrida prasitarė, kad laisvalaikį mėgsta leisti su draugais, tačiau dvyliktoje klasėje linksmybėms skirtą laiką tekdavo apriboti. Nepaisant to, jos nuolatinėmis palydovėmis tapdavo knygos, vienos mėgstamiausių – fantastikos žanro.

– Anglų kalbą išmokau žiūrėdama filmus, serialus, originalo kalba skaitydama knygas. Prisimenu, kai angliškai perskaičiau trilogiją „Bado žaidynės“, pamačiau tas knygas knygyne ir pagalvojau, kad įdomu, kaip jos skamba lietuviškai. Perskaičiusi pirmuosius puslapius, supratau, kad toks vertimas man labai nepatinka, ir skaitytojas daug praranda, neskaitydamas knygų originalo kalba, – pasakojo anglų kalbos egzaminą šimtuku išlaikiusi Ingrida.

Brolis seka sesės pėdomis

Ingrida pasakodama apie save nuolatos užsimindavo apie pusantrų metų jaunesnį savo brolį.

– Mes su broliu labai panašūs, nes jis taip pat mokosi dailės, o ir piešia už mane gražiau. Netgi matematika jam sekasi geriau. Per mano atestatų įteikimo šventę mokyklos direktorė priėjusi prie jo pakuždėjo, kad iš jo taip pat tikėsis šimtukais išlaikytų egzaminų, – šypsodamasi kalbėjo abiturientė.

Vadinasi, realu, kad kitąmet turėsime dar vieną šimtukininką?

Mokymosi instrukcija

Paklausta, kokia tokių puikių egzaminų įvertinimų sėkmės paslaptis ir kaip gauti tą išsvajotą šimtuką, mergina negailėjo patarimų būsimiems dvyliktokams.

– Jaunas žmogus turi viskuo domėtis, daug skaityti, analizuoti, tobulėti visapusiškai. Norint gerų įvertinimų, pirmiausia reikia tikėti savim ir, žinoma, tikėtis, kad taip ir bus. Labai daug priklauso nuo paties žmogaus, kaip jis nusiteikia, kokia tądien jo nuotaika, turi įtakos netgi pati diena, – vardijo Ingrida.

Mergina prisiminė, kad bene svarbiausias patarimas, kurio nepaminėjo – nepersimokyti. Pasak jos, per didelis noras sužibėti ir pralenkti kitus gali pakišti koją.

– Persimokius gali „perdegti“ smegenys. Svarbu daug dirbti klasėje, įdėmiai klausytis mokytojų, atlikti visas užduotis, kad netektų dvigubai vargti namie. Aš prieš kontrolinius tik akimis peržvelgdavau sąsiuvinio užrašus, nes visą pagrindinį darbą atlikdavau pamokų metu, – atviravo mergina.

Beje, Ingrida džiaugiasi, kad visi keturi mokyklos šimtukininkai mokėsi toje pačioje klasėje.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.