Mažajam Tauragės talentui atsivėrė ir Maskvos konservatorijos durys
Įkelta:
2014-07-05
Nuotrauka
Aprašymas
Prieš keletą savaičių Agnė drauge su atlikėjais Renata ir Deividu Norvilais koncertavo Prancūzijoje. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Po pamokos Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje su profesoriumi Sergej Giršenko ir mokytoja Liana Bagdoniene. Asmeninio albumo nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Didžiosios Prancūzijos, Rusijos, kitų šalių koncertų salės. Gausūs aplodismentai, profesorių liaupsės ir piešiama stulbinanti ateitis. Tokia mažosios Tauragės vunderkindės Agnės Gečaitės vasara. Net sunku patikėti, kad vos aštuonerių smulkutė mergaitė, kuri rugsėjį mokysis trečioje klasėje, su didžiuliu orkestru solo smuiku gali griežti 25 sudėtingus kūrinius, stebint gausiai auditorijai. Prieš keletą dienų Agnė grįžo iš Maskvos, kur meistriškumo paslapčių ją mokė vienas garsiausių Rusijos smuiko virtuozų, žymiosios muzikos grandų kalvės – Piotro Čaikovskio konservatorijos profesorius Sergej Giršenko.

– Agnei lengviau groti negu kalbėti, – į žurnalistės ir mažosios smuikininkės pokalbį skuba įsiterpti jos mama Eglė.

Mergaitė šypsosi ir klausinėjama, kaip jai patiko dirbti su profesoriumi Sergej Giršenko ar kas labiausiai įsiminė iš Prancūzijos de Ventabren mieste šėlusio orkestrų festivalio „Salve Musica“, tik linkčioja – viskas patiko, bet labiausiai – groti.

Po pasaulį kartu su Agne beveik visada keliauja ne tik mama, bet ir jos specialybės mokytoja Liana Bagdonienė. Paklausta, koks jausmas apima matant savo mokinę griežiant didžiausiose scenose, mokytoja sunkiai renka žodžius – jausmas nenusakomas.

– Ji galėtų mokytis bet kur, didžiausiose konservatorijose, manau, kad jai atsivers visos pasaulio durys, – pagyrų savo mokinei negaili mokytoja.

Birželį Agnė koncertavo Prancūzijoje, o prieš keletą dienų grįžo iš Maskvos, P. Čaikovskio konservatorijos, kur meistriškumo paslapčių ją mokė garsusis Rusijos smuikininkas, profesorius, dirigentas, Valstybinio akademinio Rusijos simfoninio orkestro solistas ir koncertmeisteris, Rusijos Federacijos liaudies artistas. Muzikos pasaulio žmonėms ši pavardė tolygi Paganiniui. Patekti pas šį žmogų, pasak Agnės mokytojos L. Bagdonienės, pavyksta ne kiekvienam.

– Agnei labai pasisekė. Jos griežimą išgirdę profesoriui artimi muzikos pasaulio žmonės rekomendavo pasiklausyti šios lietuvių mergaitės. Taip mes pas jį patekome. Profesoriaus vertinimas mus pradžiugino. Kad Agnė talentinga, jis nė nesuabejojo. O labiausiai pralinksmino jo juokais ištarta frazė – „Gal Lietuvoje klimatas ar ekologinė aplinka dar nesuteršta, kad pas jus gimsta tokie talentingi vaikai“, – atskleidė L. Bagdonienė.

Gali būti, kad garsusis Rusijos smuikininkas kitąmet atvyks ir į Lietuvą, kur ves meistriškumo pamokas Lietuvos studentams. L. Bagdonienės ir Agnės mamos E. Gečienės kvietimu jis ketina apsilankyti Lietuvoje ir sako, kad labai norėtų pamatyti ir susipažinti su mūsų šalimi. Profesorius neatmeta galimybės dar kartą susitikti su mažąja tauragiške. Ir net tarstelėjo, kad ji ateityje galėtų mokytis Maskvoje.

Tačiau ar jaunajam talentui palanki sava aplinka – ar Tauragės švietimo sistema, valdžios atstovai rūpinasi kylančiomis nedidelio savo miesto žvaigždutėmis? Juk kelionės į svečias šalis kainuoja tūkstančius. Agnės mokytoja šiuo klausimu truputėlį skeptiška – užsienio muzikos grandų pripažinta ir nuolat koncertuoti kviečiama mergaitė už savo laimėjimus Tauragėje gavo keletą garbės raštų. Didžiausios pastangos atverti Agnei kelią į platesnį muzikos pasaulį esančios tik jos tėvų. Tačiau Agnės mama skuba užbėgti mokytojai už akių ir tikina, kad dėmesio jos dukrai Tauragėje užtenka. Ji ne kartą buvo viešai pagerbta, apdovanota gėlėmis.

– Gal didžiausia problema net ne piniguose. Labiausiai liūdna dėl mūsų švietimo sistemos, tačiau taip yra visoje Lietuvoje. Gabiems vaikams, kaip ir visiems kitiems, per savaitę muzikos mokykloje skiriamos tik dvi specialybės pamokos. Jei jų reikia daugiau, tai jau tavo rūpestis – samdykis mokytoją pats. Mums teko bendrauti su gabia smuikininke iš Rygos. Jos tėvai tikino, kad Latvijos švietimo sistema palankesnė ypač gabiems vaikams. Mažajai latvaitei skiriama po valstybės apmokamą pamoką kasdien ir net dvi mokytojas, – kalbėjo Agnės mama.

Tačiau svarbiausias dalykas – visi, kas išgirsta Agnę griežiant, visada paklausia – iš kur ši mergaitė.

– Pirmiausiai visada pasakome – mes iš Tauragės ir tik tada paaiškiname, kad tai nedidelis Lietuvos miestelis, – sako E. Gečienė.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.